Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a tomazpog Sr jun 28, 2017 1:21 pm

Kupujem nov avto, pa me zanimajo vaše izkušnje: KDAJ ?

ali iti v nakup proti koncu leta ali je to vseeno - ali trgovci kaj "popuščajo" konec leta ali jim je vseeno ? Mudi se ne :-)

Gre pa za Peugeot 3008 allure ..
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a ban Sr jun 28, 2017 1:24 pm

Dalj časa je model na trgu manjša je verjetnost da bo šlo kaj narobe in na koncu so praviloma popusti še večji.
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a tomazpog Sr jun 28, 2017 2:49 pm

Ja, to mi je jasno, moje vprašanje je čisto specifično in se ne ne nanaša na splošno starost modela ali kaj podobnega.. Preprosto tako kot kdaj kupiti zimske gume: pred zimsko sezono ali poleti, ko ni povpraševanja( in tudi ponudbe) ? :-)

Torej : kupiti nov avto pred iztekom tekočega leta ali v začetku novega ? kakšne bonitete ali je prodajalcem vseeno ?
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a Mazda2 Sr jun 28, 2017 4:35 pm

Pomoje isti k...., najbolje takrat, ko se menja model. Avto je vseletno prevozno sredstvo, zato nevem zakaj naj bi se torej to spreminjalo, drugače je za motorje.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a limas Sr jun 28, 2017 5:03 pm

Tik pred iztekom novega leta.
Takrat prodajalci zavzeto izračunavajo količino prodanih vozil in lovijo kvote.
Z dobrimi pogajalskimi sposobnostmi, se da prihraniti kar nekaj ojrov. No ja, prihraniti; vsekakor nakup avta ni prihranek.

Razlika je tudi pri katerem prodajalcu kušuješ. Družinsko podjetje daleč od Ljubljane ali velika firma, ki se bohoti na Tržaški ali Dunajski?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a pskoda Sr jun 28, 2017 5:14 pm

Odvisno
Če boš naročil nov avto se splača konec leta. Dobiš kakšen božični popust, zimske gume,... počakaš tiste 3, 4 mesece, da avto naredijo do takrat se še kamni od zime po večini pospravijo.
Če kupiš drugo leto pa lahko kupiš nov avto lanskega letnika in bo sigurno cenejši, ampak moraš vzeti tisto kar je na zalogi.

Jaz sem naročil novega konec leta sicer je avto malo dražji kot iz zaloge, ampak ga lahko sestaviš po svoji želji
Lp
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3786
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a Blinder Sr jun 28, 2017 5:49 pm

limas je napisal/-a:Tik pred iztekom novega leta.


Kje pa je smisel toliko placati za STAR avto? Ce ze, kupis tega ko je ravnokar prisel ven. Star model bo imel tudi ob prodaji nizjo ceno.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a DX5050 Sr jun 28, 2017 6:53 pm

Ja s čist frišnim modelom pa pokasiraš "poporodne" napake...
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a Firediver Sr jun 28, 2017 7:03 pm

..si pa največji CAR če imaš takega, ki ga (skoraj) noben drug še nima!

Pač na vago moraš dati ali ekskluzivnost (prva serija, otroške bolezni) ali zanesljivost (odpravljene težave, veliki popusti pred menjavo modela).

Sej je simpl! Odločiti se moraš pa sam...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a wildbliw Sr jun 28, 2017 7:43 pm

Taka ekskluzivnost ne traja dolgo!
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a tomazpog Če jun 29, 2017 8:51 am

jah, kar se mene tiče, ni nobene "finte" z ekluzivnostjo ali kaj podobnega.. Preprosto po dolgem času je prišel model avta, ki nama je z ženo obema izjemmno všeč, pelje se super, motor je preverjen že nekaj let, z njim načeloma ni nekih težav, itak ostaja zavedanje, da ima vsak svež model na trgu nekaj porodnih krčev..
Avto bi bil itak po naročilu, ne iz zaloge - mudi se tudi ne zelo - mi je vseno ali grem zdaj v pogajanja ali spomladi.. Mislil sem edino na dejstvo, da se mogoče proti koncu leta lažje pogajaš za kak gratis element, kot so naprimer komplet zimskih gum ali podobno..

Bolj me zanima glede dodatne opreme, ki je na voljo za doplačilo, naprimer LED žarometi, grip control in podobno - skratka zadeve, ki višajo nabavno ceno avta.. Imate izkušnje, če se pri teh zadevah da dogovarjat s prodajalci - sam sem jo nabral za cca 4000€ ....?
Saj vem, da bom največ izvedel ob dejanskih pogajanjih, ampak fino je vedet iz izkušenj, kje lahko malce "zateguješ", kje pa je načeloma brezpredmetno..
Imam pa tudi sam občutek, da bi se kak prodajalec na Ptuju bolj potrudil kot v Ljubljani - mogoče se pa motim :-)

Gre pa za P3008 . če ima slučajno kdo izkušnje :-)

HVALA VSEM !
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a INFINITI Če jun 29, 2017 9:24 am

Pri 3008 ne boš nič kaj preveč zategoval, ker je novi avto, ima naziv avta leta in imajo večje povpraševanje od ponudbe - nazadnje nekaj mesecev dobavni rok, tako da jim ni treba delati neke popuste - ker jim ni treba zaenkrat.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
leon_dobnik
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So apr 02, 2016 5:44 pm

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a leon_dobnik Če jun 29, 2017 9:38 am

Kupil boš avtomobil (sodeč po opremi s konca cenovne lestvice). Model je že ekskluziven, vendar za avtohišo tudi nekaj pomeni, da takšen avtomobil proda. Vzami si dan ali dva dopusta in se zapelji do avtohiš zunaj velikih mest pa boš zagotovo iztržil popust. Enako je za Peugeot-a storil moj oče in je nakoncu dobil avto zelo ugodno - in enako jaz za oba Renaulta. Če želiš, ga lahko vprašam kje je na koncu vzel avtomobil, pa greš tudi tja :)
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a tomazpog Če jun 29, 2017 10:18 am

Seveda je vsak info dobrodošel ! Hvala ti

Ja, vem, da je avto trenutno sveža žemljica, sicer dajo že v osnovi nekaj popusta, tako da mi cena načeloma "gre skozi" , res pa je tudi, da ne gre za ravno osnoven "oskubljen" model + precej dodatkov, zato upam, da ulovim še kak evro bonusa.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a INFINITI Če jun 29, 2017 1:28 pm

No to je dejansko izhodiščna cena - vedno malo navijejo pa dajo popust že v osnovi. Boš videl kaj ti bodo dali na to. Od mene so hoteli 4,5K več kot pa za Sportagea - s tem da je Sportage imel kar nekaj več opreme; nekaj tudi take, ki jo Pug niti ni imel v ponudbi.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a wildbliw Če jun 29, 2017 4:17 pm

tomazpog je napisal/-a:Gre pa za P3008 . če ima slučajno kdo izkušnje :-)

HVALA VSEM !


Po mojem okusu oblikovno eden najlepših avtomobilov, ki so zadnje čase prišli ven. Tudi vozil sem ga in se lepo vozi. Na avtocesti morda malce SUV-ovsko manj stabilen od nižje postavljenih a ni omembe vredno. Odlično sede majhen volan, saj je z njim lahkotnejše upravljanje (predvsem v mestih in ovinkastih cestah). Za moj okus ima eno najlepših tudi notranjosti, edino v prostornosti malenkost zaostaja za tekmeci kot sta Kodiaq in Tiguan, a daaaleč prednjači pred kakim Quashqaiem. Zelo svetujem zadnjo oblogo prednjih sedežev ne v trdi plastiki!!! Saj avto s tem izgubi kar nekaj svoje prostornosti.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a motom Če jun 29, 2017 5:31 pm

Mislim da je pametno kupovati spomladi, da se letnik takoj ne obrne in pa da je zima mimo. Tako ima avto eno zimo manj za sabo.
 
Jure654
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So maj 13, 2017 1:06 pm

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a Jure654 Če jun 29, 2017 9:12 pm

tomazpog je napisal/-a:jah, kar se mene tiče, ni nobene "finte" z ekluzivnostjo ali kaj podobnega.. Preprosto po dolgem času je prišel model avta, ki nama je z ženo obema izjemmno všeč, pelje se super, motor je preverjen že nekaj let, z njim načeloma ni nekih težav, itak ostaja zavedanje, da ima vsak svež model na trgu nekaj porodnih krčev..
Avto bi bil itak po naročilu, ne iz zaloge - mudi se tudi ne zelo - mi je vseno ali grem zdaj v pogajanja ali spomladi.. Mislil sem edino na dejstvo, da se mogoče proti koncu leta lažje pogajaš za kak gratis element, kot so naprimer komplet zimskih gum ali podobno..

Bolj me zanima glede dodatne opreme, ki je na voljo za doplačilo, naprimer LED žarometi, grip control in podobno - skratka zadeve, ki višajo nabavno ceno avta.. Imate izkušnje, če se pri teh zadevah da dogovarjat s prodajalci - sam sem jo nabral za cca 4000€ ....?
Saj vem, da bom največ izvedel ob dejanskih pogajanjih, ampak fino je vedet iz izkušenj, kje lahko malce "zateguješ", kje pa je načeloma brezpredmetno..
Imam pa tudi sam občutek, da bi se kak prodajalec na Ptuju bolj potrudil kot v Ljubljani - mogoče se pa motim :-)

Gre pa za P3008 . če ima slučajno kdo izkušnje :-)

HVALA VSEM !

Jaz imam naročenega activa. Dobavni rok je cca 3 mesece in pol. Pri dodatni opremi se ne da pogajat ker imajo uradni cenik, lahko ti pa dajo 500 € promocijskega popusta (eni trgovci kar malo pozabijo nanj). Pa še en nasvet. Če kupuješ avto, ker je SUV, potem obvezno Grip control, ker je menda najboljši približek 4-kolesnemu pogonu, za 790€ pa dobiš Grip control, 18 colska alu platišča in M+S gume, ki pa jih lahko voziš skozi celo leto in, če ne delaš letno ogromno kilometrov se ti dvojnih gum ne splača kupit.
 
Dr.M3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1408
Pridružen: Sr dec 19, 2007 12:28 pm

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a Dr.M3 Če jun 29, 2017 9:14 pm

Koliko popusta nudijo na 3008ke? verjetno ne veliko, ker se dobro prodajajo?
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: kdaj kupiti nov avto

Napisal/-a tomazpog Pe jun 30, 2017 8:36 am

Grip control ni toliko, cena je 400€ - grip control, m+s gume in 18 colska platišča skupaj z rezervnih kolesom manjših dimenzij.. Pa ti menda ja niso nabili takšne cene za tole !?

Dosedaj sem iztržil dobrih 2000€ popusta in še 1000€ pri financiranju, ki ga itak dajo - dal bom max gotovine, kolikor je še lahko in minimum finaciranja ( max 3 leta ) .. Zaenkrat je popust nihal med 1550 in 2050 .. Tko da me končna cena pride zdaj okoli 29.000..
Me je pa presenetilo, da sem zaenkrat najvišji popust dobil pri enem večjih prodajalcev, ne pa npr na Ptuju ali v Kr ali kje malce bolj odročno.. Res pa je, da se še niti nisem začel zares pogajat, povem le tisto, kar so dejansko sami od sebe dali kot "začetek" .. Osnovni popust, ki ga načeloma skoraj vsi dajo, je 5 - 5,5% in še 1000€ ob financiranju.. No, pa vsi imajo na veliko napisano GRATIS tepihi in komplet prve pomoči :-)

ČE iztržim npr še kak komplet zimskih gum ali kaj podobnega, bo to verjetno kar to.. Itak ne pričakujem prav veliko, ker je pač povpraševanje v špici ..
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 16 gostov