Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
fokz8
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: So apr 29, 2017 8:15 am

Škoda octavia 1.9 tdi 2008 - hladilna tekočina

Napisal/-a fokz8 Če jun 29, 2017 7:40 pm

Pozdravljeni.

Danes sem kupil rabljeno škodo octavio 1.9 tdi, letnik 2008.

Na testiranju ni blo nič takšnega za videt(majhna relacija)....sedaj pa ko sem se pripeljal domov...cca 100km, se mi je prižgal senzor za hladilno tekočino. odprem pokrov in tekočine ni nikjer...grem kupit tekočino, dolijem do max...se peljem 20km in se naredi isto...dolijem nato samo še vode do vrha...po 10km isto...dolijem vode ponovno in po 10km spet isto...

kaj bi lahko bilo to?

hvala :)
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Škoda octavia 1.9 tdi 2008 - hladilna tekočina

Napisal/-a titanius Če jun 29, 2017 10:17 pm

Pokliči prodajalca in naj zadevo uredi, če imaš kakšno garancijo na avto. Morda počena ekspanzijska posoda? Koliko km ima avto, kje je kupljen, koliko denarja?
Ampak da po 10km vožnje izgine je to nekam močno sumljivo. Kaj pa se zgodi če nabijaš gas na mestu? Tudi izgine tekočina?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Škoda octavia 1.9 tdi 2008 - hladilna tekočina

Napisal/-a Firediver Pe jun 30, 2017 4:51 am

Preveri sledi hladilne tekočine pri ekspanzijski posodi (tudi čep), po ceveh do hladilnika. Če ni nič mokro, preveri znotraj v kabini, da slučajno ne pušča pečka, ampak to bi se vsaj malo vonjalo.

Če ti pri izpuhu nič ne kadi, ti lahko pušča edino še izmenjevalec toplote.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Škoda octavia 1.9 tdi 2008 - hladilna tekočina

Napisal/-a wragec Pe jun 30, 2017 10:28 am

mogoče vodna pumpa
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Škoda octavia 1.9 tdi 2008 - hladilna tekočina

Napisal/-a Ivan36 Pe jun 30, 2017 10:57 am

Na licu mesta nalij polno posodo pa pusti v leru stati prižgano vozilo, da se ogreje na 90 C potem pa opazuj in POSLUŠAJ kaj dela sistem. Možnost je samo čep na expanzijski posodi ali pa tesnilo na glavi motorja ??? Termostat tudi lahko zajebava ali pa puščanje sistema ??? Tudi vodna črpalka je lahko gin ....
Če ni nič mokro, preveri znotraj v kabini, da slučajno ne pušča pečka, ampak to bi se vsaj malo vonjalo.

Točno poleti ali v toplih dneh lumpi radi kažejo kLIMO in tako pozabiš dati pri ogledu in testu vozila na max gretje v kabini ??? Daj še to naredi, postavi vse na max toplo in glej, če ti zamegli prednje steklo in smrdi po antifrizu je PEČKA gin pa brez prižgane klime !

Tako sem jaz nadu enega Volvo V70, ki je imel v MARCU vse na hladno nastavljeno :lol: sem dal pa na toplo itak je bilo zunaj + 5C je pa v minuti vse postalo MEGLENO BELO na steklu in smrdljivo v kabini, hehe . PS še danes se prodaja ....
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 45 gostov