Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
cheepo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe jun 30, 2017 3:43 pm

Nakup vozila za daljše časovno obdobje

Napisal/-a cheepo Pe jun 30, 2017 3:53 pm

Pozdravljeni,

namen nakupa je torej nakup vozila za daljše časovno obdobje. Vozilo bo voženo pretežno po avtocesti (dnevna relacija 60km v eno smer). Zanima me, če kdo slučajno pozna to vozilo in pa kakšne izkušnje imate z avtohišo, ki prodaja to vozilo, sicer nisem zasledil, da je vozilo slovenskega porekla, a mi je trgovec preko telefona zagotovil, da je, kilometri naj bi bili realni, torej use tipi topi po njegovem mnenju.

Link:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... T%20Tren...
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: Nakup vozila za daljše časovno obdobje

Napisal/-a tomazpog Pe jun 30, 2017 4:30 pm

po njegovem mnenju bo vedno vse tipi-topi, saj je prodajalec .. No, ker pa gre za dokaj uglednega prodajalca je kar veliko možnosti, da je temu res tako... Če si se odločil za tak nakup, vzemi koga s seboj, ki se spozna, zadevo preglejta in če se vama v glavi ne sproži noben alarm, je zadeva pač za kupit.. ČE pa ti karkoli zazvoni v glavi, pa raje naredi obvoz in si vzemi še malce več časa.. Najhujše je, ko nekaj kupuješ bolj emocionalno kot racionalno..

Saj veš, kot z ženskami: dobiš lepo, mlado žensko, z dobro stoječimi oblinami, voljno.. Ampak parkrat na teden je mal sitna pa zajedljiva, pa mičkeno zateži, ko greš s kolegi na pijačo.. Ampak je tooolk huda postava, pa ustnice, pa mehka koža...., bomo že potrpel :-)
Postava sčasoma zbledi, elementi poželenja se povesijo, zateženost pa ostane ... You know what I mean :-)
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Nakup vozila za daljše časovno obdobje

Napisal/-a motom Pe jun 30, 2017 4:37 pm

Se mi zdi, da ima zimske gume gor.
Kje so letne z alu platišči?
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Nakup vozila za daljše časovno obdobje

Napisal/-a kseb Pe jun 30, 2017 5:44 pm

Ti letniki Golfov iz Slo so imeli 4 leta garancije. Ta pa ima le dodatno 12 mesečno DasWeltAuto. Zato sklepam, da gre za avto iz uvoza.
Pa v oglasu ni označeno, da je slovenski. In, če gre za uvoz, me pri oglasu zmoti naslednje:

"VOZILO JE ODLIČNO OHRANJENO
1. lastnik, je bilo vedno skrbno voženo, v vozilu se ni nikoli kadilo, notranjost je odlično ohranjena, sedeži so kot novi, ima zelo veliko dodatne opreme, varčen motor in majhna poraba, hvaležna barva (se ne umaže takoj), pokličite nas in zahtevajte brezplačno testno vožnjo."

Zanimivo bi bilo vedeti, kako lahko to trdijo, če gre za avto iz uvoza. Dvomim, da vedo, kdo ga je vozil in kaj je delal z njim.
Zanimivo, da si takšno "leporečenje" privošči Porsche Inter avto. To bi prej pričakoval od kakšnega preprodajalca vozil iz Celjskega območja.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Nakup vozila za daljše časovno obdobje

Napisal/-a motom Pe jun 30, 2017 6:35 pm

2 leti tovarniske garancije+ 4 jamstva.
 
cheepo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe jun 30, 2017 3:43 pm

Re: Nakup vozila za daljše časovno obdobje

Napisal/-a cheepo So jul 01, 2017 10:46 am

Vozilom iz uvoza se raje izognem, pa če prav naj bi bil top. Ker še vedno nisem odločen ali kratki ali karavan, sem potem malce dalje brskal in naletel na tole vozilo: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 0Trendline
Sedaj glede na kilometre me zanima ali se, da še kako drugače preveriti če so realni, ker potrjena servisna knjiga se da malce prilagoditi, kako je kaj s preverjanjem na tehničnih pregledih preko številke šasije?

Pa da ne bo pomote nisem "mahjen" na golfe, samo največ izbire je med njimi. Vzporedno z golfi gledam tudi Škodo (rapid, octavia) in pa Seat (leon).

Lp.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup vozila za daljše časovno obdobje

Napisal/-a esem So jul 01, 2017 11:09 am

cheepo je napisal/-a:... nisem "mahjen" na golfe, samo največ izbire je med njimi....
Zakaj že se hoče toliko ljudi znebit skoraj novih avtov?
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Nakup vozila za daljše časovno obdobje

Napisal/-a matejxx So jul 01, 2017 11:17 am

motom je napisal/-a:Se mi zdi, da ima zimske gume gor.
Kje so letne z alu platišči?


Po vsej verjetnosti jih je prejšni lastnik vzel in jih prodal. Ker veliko več dobiš za platišča če jih prodaš sama, kot pa da jih daš poleg avta.

cheepo je napisal/-a:Vozilom iz uvoza se raje izognem, pa če prav naj bi bil top. Ker še vedno nisem odločen ali kratki ali karavan, sem potem malce dalje brskal in naletel na tole vozilo: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 0Trendline


Vozila iz uvoza so lahko precej boljša kot slovenska, toda ne smeš jih kupovati od preprodajalcev, ki uvozijo razbite ali avte z ogromno kilometri, potem jih pa zmanjšajo za kakšnih 100.000 km.

Kaj imaš res željo kupiti tako oskubljen avto za takšno ceno. Tisi na prvem linku je vredu, tale link, ki si ga pa podal tukaj je pa res žalost.
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Nakup vozila za daljše časovno obdobje

Napisal/-a nejc1986 So jul 01, 2017 12:08 pm

14jurjev za 3leta starega oskubljenega golfa ( plasticen volan brez komand, brez tempomata,zadaj rocen pomik šip....).

Pa katera ovca bo to kupila?
 
Dr.M3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1408
Pridružen: Sr dec 19, 2007 12:28 pm

Re: Nakup vozila za daljše časovno obdobje

Napisal/-a Dr.M3 So jul 01, 2017 12:39 pm

nejc1986 je napisal/-a:14jurjev za 3leta starega oskubljenega golfa ( plasticen volan brez komand, brez tempomata,zadaj rocen pomik šip....).

Pa katera ovca bo to kupila?

A niso ravno take 2014 prodajali po akcijski ceni mislim da 14990 EUR? Nove seveda :lol: :lol:
 
izotrop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So avg 13, 2016 2:16 pm

Re: Nakup vozila za daljše časovno obdobje

Napisal/-a izotrop So jul 01, 2017 1:06 pm

nejc1986 je napisal/-a:14jurjev za 3leta starega oskubljenega golfa ( plasticen volan brez komand, brez tempomata,zadaj rocen pomik šip....).

Pa katera ovca bo to kupila?


Točno to ja, za ta denar dobiš razred večji avto s tono opreme (Insignia, 508, C5, po moje se še kak Passat najde če res hočeš ta "zlati" VAG...) ali pa NOV avto istega razreda (ne-VAG). Že tako so vsi Golfi za moje pojme precenjeni, ta na linku je pa že absurd :).

Pamet v glavo :)
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Nakup vozila za daljše časovno obdobje

Napisal/-a nejc1986 So jul 01, 2017 1:41 pm

Ali pa velikostno nizji rang , nov, z vec opreme...
 
cheepo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe jun 30, 2017 3:43 pm

Re: Nakup vozila za daljše časovno obdobje

Napisal/-a cheepo Po jul 03, 2017 11:22 am

Sem razširil rang iskanja, in sicer na Ford Focus (karavan), Ford Mondeo (karavan), Peugeot 508 (karavana) cena do nekje 15k. Kolikor gledam so večinoma iz uvoza. Kakšen nasvet na kaj biti pozoren pri vozilih iz uvoza?
 
cheepo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe jun 30, 2017 3:43 pm

Re: Nakup vozila za daljše časovno obdobje

Napisal/-a cheepo Po jul 03, 2017 12:46 pm

nekak sem se v tega zapiču: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... ay=Peugeot 508 SW 2.0 HDi Allure KAMERA.PD... in ja prevožene km jemljem z rezervo :D
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Nakup vozila za daljše časovno obdobje

Napisal/-a Dizzy Po jul 03, 2017 2:42 pm

za P508 poglej pri Avtotehni Vis, kako je ... imajo večkrat lepe. Mondeo in Focus, kar sem gledal, so bili še najlepši pri Summitu, ampak spet, sem o Summitu slišal veliko različnih stvari. vsekakor je treba stvari pregledat, če neka stvar ne zgleda, kot bi morala - hvala in nasvidenje. s temi modeli je precej več izbire.

btw - P508 mi je bil od teh med bolj udobnimi ...
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 70 gostov