Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Jure654
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So maj 13, 2017 1:06 pm

Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a Jure654 Po jul 03, 2017 7:30 pm

Zanima me kako je z prevzemom novega avtomobila, če imaš dobavni rok 6 mesecev, vozilo pa pride v 2 mesecih? Si dolžan prevzeti vozilo v trgovini takoj, ko te trgovec pokliče ali imaš isti čas kot trgovec, če npr. vozilo pripeljejo teden dni pred koncem dobavnega roka? Je že res, da je vsak vesel, da dobi novo "igračko" čimprej, problem pa nastane, če avto kupuješ z gotovino, pa ti še nekaj manjka, ker si pričakoval, da bo vozilo prišlo čele čez 4 mesece.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a mrtwelvetrees Po jul 03, 2017 8:33 pm

Odvisno od prodajalca, seveda lahko tam stoji še 4 mesece...vse se da zmenit.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a tomazpog To jul 04, 2017 9:35 am

uu, so ti pa pohiteli :-)

Verjetno imaš napisan predviden dobavni rok, avto pa je krepko prehitel. Zna bit, da je kdo kakšno naročilo storniral, pa je bil glih tak model.. Če je trgovec kolikor toliko uvideven, se verjetno da kaj dogovorit, valjda te ne bo zdaj ganjal ..

Upam, da se ti izide in da vseeno čimprej prevzameš novo igračo.. Ti privoščim ! :-)

LP
p.s.
Mogoče se pa da kaj dogovorit, da daš polovico zneska takoj ob prevzemu, drugo polovico pa v roku nekaj mesecev, nekateri imajo tudi to v ponudbi, vprašat ni greh..
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a sašo5 To jul 04, 2017 9:47 am

čudno :roll: pa so rekli, da se "tepejo" za te peugeote_sploh z 1.2 "motorjem" :mrgreen: =P
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a tomazpog To jul 04, 2017 5:10 pm

Ja, ni razloga za sarkastičnost.. Dejansko je dobavni rok za 1.2 cca 3 mesece. Če naročiš diesla, ga imaš v roku slabega meseca in pol :-)

Sem pa tudi sam malce povprašal "svojega" prodajalca in pravi, da imajo trgovci po SLO in AUT več modelov na zalogi z Active opremo kot višjih in med sabo zelo zgledno sodelujejo in si kdaj tudi "zamenjajo" kakšno naročilo.. Verjetno bo kar res to, kar sem že prej namignil.. Morda je kdo "odstopil" svoj sedežni red in je Jure padel mimo vrste :-)
je pa dejstvo, da se bo tudi ta zmanjševal, saj bo prvi val mimo, potem se pa običajno vse umirja.. Sem pa popolnoma prepričan, da bo glavnina prodaje 1.2puretech.. Koliko bo to dober nakup, pa bo samo čas pokazal..
Če se bomo kupci našponali, bomo pač to "pojedli" :-)
 
Jure654
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So maj 13, 2017 1:06 pm

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a Jure654 To jul 04, 2017 5:16 pm

Hvala tomaz..., da si odgovoril Sašu na njegovo sarkastično opazko. Tak pač je. Kar se pa tiče mojega P3008, ki naj bi ga dobil prej kot je običajno, ker bi ga kdo odpovedal, pa verjetno ne bo držalo, ker, da bi nekdo nekje drugje naročil activa z osmimi enakimi dodatki, poleg tega pa še z isto barvo, ne, to pa meji že na dobitek na lotu. Tu pa vemo kakšna je verjetnost zadetka.
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a tomazpog To jul 04, 2017 5:50 pm

ni nujno.. Od tvojega naročila pa do dejanskega štarta proizvodnje tvojega vozila mine nekaj časa.. Vmes tudi ti kot kupec še lahko kaj spremeniš.. ČE si je nekdo premislil in avto ŠE ni šel v proizvodnjo, ga ne skenslajo, ampak dodajo spremembe v barvi in opremi za novega kupca.. Ne izgubijo vrstnega reda.. DOKLER seveda ne gre v dejansko izdelavo.. Tako me je pred dvemi leti podučil moj prodajalec ,ko sem kupoval avto za ženo.. Sem ga klical, da bi dodal še en del opreme, če je možno in je rekel, da dokler ni v prozvodnji, si še lahko izmišljujem in si premislim.. Takrat točno vem, da je rekel, da se zaradi tega lahko zgodi, da dobim avto precej prej kot pa napovedano, če si kdo premisli - se pravi, vskočim v vrsto - no, pa se to ni zgodilo in smo lepo čakali :-)

Sider pa, tvoja igrača je že skoraj v tvojih rokah. Madona boš moderen ;-) Ti že vnaprej privoščim

daj, malce napiši, kakšno opremo si dodal, pa katero barvo si si omislil
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a pleomax To jul 04, 2017 6:50 pm

Dvomim,da bo 1.2 predstavljaj glavnino prodaje pri 3008, ker nasploh ljudke pri SUV-ih raje vzamejo dizle,čeprav se počasi obrača to na bolje bencinarjem ampak v Slo smo počasni kar se tega tiče.
 
Dr.M3
Uporabnik
 
Prispevkov: 1408
Pridružen: Sr dec 19, 2007 12:28 pm

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a Dr.M3 To jul 04, 2017 8:23 pm

Ja ali pa spet ni tako hudo dobra prodaja in se samo malo hypa dela naokoli, da je avto bolj zaželjen. =P
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a pleomax Sr jul 05, 2017 4:51 pm

Avto je nedvomno zaželjen. Vedno več jih je na cestah in realno taka oblika,kakovost sestave,...Takoj bi ga imel brez da bi sploh povohal druge SUV-e :D Ok,qashqai je se soliden (prenovljen) pa sportage mi je všeč ampak predrag,če ga primerjaš s 3008. 3008 je vseeno na nekem drugem nivoju,to si lahko priznamo. Že to mi je všeč,da se dejansko opazi,da gre za avto, načrtovan iz popolnoma praznega lista papirja, ne pa kot nekateri,ki mi običajno poskušajo skoraj enak avto prodat kot novo generacijo.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a For Sr jul 05, 2017 11:56 pm

sašo5 je napisal/-a:čudno :roll: pa so rekli, da se "tepejo" za te peugeote_sploh z 1.2 "motorjem" :mrgreen: =P


Jaz se tudi tepem, ampak po glavi! :bonk :jao:
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a sašo5 Če jul 06, 2017 8:37 am

ne bi da pišem onu "našu" dobro poznatu :arrow: "posle j................" :lol:
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a tomazpog Če jul 06, 2017 1:54 pm

no, v tejle temi to morda res ni najbolj na mestu, morda bi bil vajin odgovor bolj na mestu v tistih temah, kjer vrli nadebudneži praskajo zadnje fičnike za to, da si kupujejo rabljene Passate, pa BMW trojke, pa VW ali vsaj Škodo, vse s kilometri okoli 120000.. Potem pa sprašujejo o cenah vztrajnikov in šob in o tem, kateri garažni najcenejši mojster s čungalunga OBD kompjutrom bi to zrihtal vsaj približno vozno in brez menjavanja delov po sistemu - enkrat bo že ratalo... Glede na to, da je tole tema o novem vozilu mislim, da bi bila vajina debata res bolj primerna za kak premik v drugo temo, ki bi bila morda bolj primerna za moraliziranje.. Krepko dvomim, da kupec takega vozila le-tega ni prej temeljito preizkusil.. In če mu odgovarja "kavni mlinček" namesto vsaj šestvaljnih dizelskih 180KM, super.. Meni tudi ! - pa grem tudi sam iz dokaj močnega 2.0 turbodiesla na tale sesalec :-)

Živi bili pa videli :-)
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a tomazpog Po jul 17, 2017 12:43 pm

Jure, kako avto??

nič še nisi napisal? :-)
 
Jure654
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So maj 13, 2017 1:06 pm

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a Jure654 To jul 18, 2017 12:33 pm

Malo bo pa se res treba pocakat, ker, malo bolj kot meni Saso, je pa res zazeljen. Ce bi ga ze imel, bi mi verjetno ocital (Saso), da ga dobis v vsaki trafiki za vrnjen drobiz ob nakupu casopisa. :D :? :D
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a tomazpog Pe jul 21, 2017 8:50 am

A, potem ga še čakaš.. Le sporoči, ko prevzameš ! No, da ti še malo "zasmetim" temo, upam, da ne boš "hud" :-)

Evo, pa sem tudi sam "skočil v to vodo" : V četrtek dokončno naročen P3008 Allure Puretech EAT6 ( avtomatik ) - mislim, da sem dobil kar OK ponudbo, po kar precej pogajanjih - vzel pač pri najugodnejšem ponudniku
Poleg dodano:
-rdeča ultimate barva
-črna diamond streha
-FOCAL hi-fi sistem
-prostoročni vstop in zagon
-kamerce spredaj in zadaj ter avtonomno parkiranje - mestni paket 2
-svetla notranjost
-grip control + dodatno rez kolo + allseason gume continental LX2 ( tukaj sem omahoval, pa pol vseeno vzel . jebiga, cena ni pretirana - 400€ ) + meni najlepša platišča pridejo zraven..
-sončna streha z odpiranjem ter "sani" na strehi ( pridejo v kompletu s sončno streho )
-DAB+3d navigacija

Za vse skupaj smo na koncu prišli na ceno 28890,00 , poleg so dodali še gratis pripravo in deblokado vozila, prva dva servisa in kasko za 1 € prvo leto - tepihe in komplet opreme pa dajo itak vsi, tko da to ravno ne štejem kot dodatek, hehe..

Rok dobave konec septembra -začetek oktobra 2017 - fak, se bo vleklo :D No, rok dobave je še dokaj hiter, ker so imeli v naročilu avto "zase" in ga je bilo možno še spremeniti. In ker je bila zadeva na koncu seštevka ugodna, sem zagrabil.. Pa da vidimo, kako se bo zadeva obnesla..
 
Jure654
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So maj 13, 2017 1:06 pm

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a Jure654 Pe jul 21, 2017 6:15 pm

Takle avto stane brez popustov med prijatelji cca 32.000€. Če odbiješ promocijski popust 500€, je še vedno 31.500, ampak tu v ceni ni priprave vozila in deblokade + kasko za 1€, pa še dodana dva gratis servisa, kar si pa ti dobil še kot dodaten popust. Ti čestitam za super pogajalske sposobnosti in te obenem prosim, če mi zaupaš tega prodajalca, ker za tak denar bom jaz naročil še enega.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a For Pe jul 21, 2017 9:22 pm

Auuu....tomazpog :D

Sem šel na konfigurator in vse naredil kot si napisal
Slika zaslona 2017-07-21 u 22.09.11.png


Sem kaj pozabil? Dobro, dobro ...tudi jaz se priporočam za info prodajalca.
Sigurno sem še kaj pozabil obkljukat ...

Mene je tudi čist prevzel ta avto. Jebemtiš ...prav fovš sem vam. :(

Kaj pa Full Led? Kaj je fora da je pod dodatno opremo?

Kakšne potem imaš če ne naročiš to? Halogenke?

Moj problem je da ne bi tega trivaljnika in obvezno bi full led ...to pa ful podraži zadevo. Bom mogu začet šparat :mrgreen:

Edit:
Jaz bi tkole
Slika zaslona 2017-07-21 u 22.46.48.png

Pa sploh ni neke razlike v ceni

1.6 pa GT Line ...pa malo manj tiste dodatne :D

Uf ....not sem padu oops
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a sašo5 So jul 22, 2017 10:33 am

točno tako :!: "tupim" že celo leto, "Jure 54" se pa vznemirja in ošpice dobija, ko vidi moje ime in slikico Brežic =P
For je napisal/-a:1.6 pa GT Line ...pa malo manj tiste dodatne :D

tomazpog je napisal/-a:-sončna streha z odpiranjem ter "sani" na strehi ( pridejo v kompletu s sončno streho )

dobro zložen paket, vendar tega nočem, če oni meni plačajo....
PS a sani se ne dajo dobit brez sončne strehe?

Čeprav, če bi sam imel želje 3008 bi v poštev prišlo samo nekaj takega:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... ay=Peugeot 3008 2.0 BlueHDI GT Avt.
in tukaj, če se izpogajaš za 10% dol, si zmagal...odlično opremljen avto, s svetovnim motorjem, dejansko se plješ kot car, kar za ta 1.2 niti pod razno ne morš rečt, pa samo kakega "jurja" cenejši...
Zadnjič spremenil sašo5, dne So jul 22, 2017 10:47 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a tomazpog So jul 22, 2017 10:46 am

Sani se dajo dobit posebej, ampak že pri sedanjem avtu imamo sončno streho in smo navdušeni nad njo.. Sej veš, enemu paše, enemu ne ;-)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 84 gostov