Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Golf16
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če jul 13, 2017 12:47 pm

Re: Kia SW ali Golf

Napisal/-a Golf16 Če jul 13, 2017 1:09 pm

Sem se moral registrirati samo zato, da tukaj napišem odgovor. Imam Golfa 1,6 TDI, letnik 2013, v preteklosti sem imel tud Kio ProCeed. Najprej turbina. Res je, ogromno crkujejo, meni je šla ob res normalni vožnji (po avtocesti vedno pustil, da se shladi, nisem uporabljal start-stop ob hladnem motorju) pri 70.000 km. Žal sem ga imel ravno ven iz garancije, tako da sem moral plačati, peljal sem ga v Lesce, kjer mi je potrdil, da je veliko težav s to turbino. In rekel je, da ni problem v vožnji ampak pač da je slaba roba. Drugič, cena servisov. Za nobeno znamko servisi niso niti podrazno tako dragi kot za nemce. Redni servis z menjavo olja na 15.000 km znaša preko 250 EUR, pred mesecem sem imel servis na 90.000 km in je cena 360 EUR (menjava filtrov, olje, zavorna tekočina,...). Jaz imam na svojem ksenon in mi je čez 2 dni po servisu crknila žarnica. Cena za eno žarnico na servisu 127 eur, menjavo pa računajo 90 eur. Bolano. Žarnice sem kupil preko posrednika za 40 po komadu (priporoča se menjava obeh) in dal nato 40 za servis, ker sem vztrajal, da sem zraven in da ni treba dati odbijača dol. Servisi za Kio so vsaj polovico cenejši. Pa še ta neverjetna aroganca na vseh VW servisih, kot da jih tega učijo. Redko kje doživiš tak odnos do strank.
Tretjič, motor 1.6 TDI. Na kratko, poraba je res zmagovita, ob normalni vožnji je 4,7-5,0. Čez 5 ne gre skoraj nikoli razen na avtocesti nad 135. Ampak tako švoh motorja še nisem imel v avtu nikoli. Kot bi imel 60 konjev. Torej poraba je super, ampak zmogljivosti zelo slabe. Jaz sem vedel, da hočem porabo, divjati se pa itak ne da nikjer več. Avto gre po števcu 205. Da ne bom samo kritiziral, avto se drugače lepo pelje (imam 16 col), sam imam Highline opremo. Brez te opreme avta sigurno nebi kupil, saj je v ostalih izvedenkah kot gajba znotraj in definitivno precenjen.
Pa še o Kii ProCeed 2008, motor 1.4, ki sem jo imel. Avto brez enega samega problema delal 5 let, naredil 100.000 km. Enkrat je začelo pokat v podvozju, peljal na servis, brez vprašanj zamenjali gumice na garancijo v 15 minutah.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kia SW ali Golf

Napisal/-a pskoda Če jul 13, 2017 8:45 pm

Praviš, da je švoh motor potem pa za 1.6tdi napišeš, da gre 205km/h. Kolk pa more iti 300km/h? Kia z 1.4 je bila bolj poskočna in je šla 210km/h
Potem redni servis 250€ ja pa jade 2 servisa mogoče. Jaz sem dal za 2.0tdi malo več kot 70€ samo olje je bilo moje vse ostalo pa njihovo na 90kkm je pa baje dražje, ker menjajo še zračni filter in naftni filter. Kia ima baje zelo drage servise kolikor pišejo lastniki jaz nimam izkušenj.
Lp
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Kia SW ali Golf

Napisal/-a srcnik Če jul 13, 2017 9:02 pm

Golf16 je napisal/-a:Tretjič, motor 1.6 TDI. Na kratko, poraba je res zmagovita, ob normalni vožnji je 4,7-5,0. Čez 5 ne gre skoraj nikoli razen na avtocesti nad 135. Ampak tako švoh motorja še nisem imel v avtu nikoli. Kot bi imel 60 konjev. Torej poraba je super, ampak zmogljivosti zelo slabe. Jaz sem vedel, da hočem porabo, divjati se pa itak ne da nikjer več. Avto gre po števcu 205. Da ne bom samo kritiziral, avto se drugače lepo pelje (imam 16 col), sam imam Highline opremo. Brez te opreme avta sigurno nebi kupil, saj je v ostalih izvedenkah kot gajba znotraj in definitivno precenjen.
Pa še o Kii ProCeed 2008, motor 1.4, ki sem jo imel. Avto brez enega samega problema delal 5 let, naredil 100.000 km. Enkrat je začelo pokat v podvozju, peljal na servis, brez vprašanj zamenjali gumice na garancijo v 15 minutah.


Po tvoje je 1.6 tdi švohnejši od 1.4 v kii? Tu si se mal zaklal in deluješ preveč kot kiin PR.

Pa še kar nekaj je takšne čudne logike npr:
- kupiš higline + ksenon, ne doplačaš pa dobrega jurija za 2.0 tdi motor?
- pritožuješ se čez servis, ne greš pa drugam (vw servisov je kot listja in trave)
- daš 25+k€ za avto, nimaš pa 120€ za xenon žarnico
- Primerjaš servis kie 1.4 vs. 1.6 tdi z dpf filtrom

Ontopic pa: če že golf, potem 2.0 tdi, ker je tako po zmogljivosti kot tudi zanesljivosti boljša izbira. Poraba v realnosti je pa tudi tam tam z 1.6 tdi.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1068
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Kia SW ali Golf

Napisal/-a D12J12 Pe jul 14, 2017 5:06 pm

Imel sam isti problem, ko je večji motor od VW dala manj od sebe, kot manjši motor pri drugi znamki.
To pa so vprašanja :roll:
-Zakaj bi doplačal? Prej mu je bilo 1.4 dovolj. Sam bi ravnal enako.
-Sedaj pa naj človek po celi Sloveniji išče primerne servise? Če ni v mojem kraju primernega servisa, raje zamenjam znamko, kot pa da bi vsako leto menjal servis in iskal pravega :lol:
-120€ da samo tisti za žarnico, ki se ne znajde in ga lepo na suho. Tudi če bi imel milijone, nebi plačal 120€ za stvar, ki je vredna kot šalca kofeta.

Včasih so taki odgovori na forumu, da te že vse skupaj mine. Človek napiše svoja opažanja, mnenje in skoraj vedno neko zabijanje :/:o:/
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Kia SW ali Golf

Napisal/-a mevden Pe jul 14, 2017 9:53 pm

No ja, jaz sem imel 1.6 tdi 2012 v octaviji, novega sem kupil in do 135.000km ko sem jo prodal sem menjal le hladilnik klime. Niti ene napake kar se tiče motorja, sem pa res dosti imel avtoceste in nisem najpočasnejši voznik. Ne vem kaj se folk tok pritožuje, 1.6 tdi je po zmogljivosti kar ok, primerjati a kio 1.4 je pa itak mimo. Mogoče ima kia malo boljši čas do 100ke, nato jo 1.6tdi gladko pusti zadaj. Moje predvidevanje.
 
Golf16
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če jul 13, 2017 12:47 pm

Re: Kia SW ali Golf

Napisal/-a Golf16 Ne jul 16, 2017 9:43 am

srcnik je napisal/-a:
Golf16 je napisal/-a:Tretjič, motor 1.6 TDI. Na kratko, poraba je res zmagovita, ob normalni vožnji je 4,7-5,0. Čez 5 ne gre skoraj nikoli razen na avtocesti nad 135. Ampak tako švoh motorja še nisem imel v avtu nikoli. Kot bi imel 60 konjev. Torej poraba je super, ampak zmogljivosti zelo slabe. Jaz sem vedel, da hočem porabo, divjati se pa itak ne da nikjer več. Avto gre po števcu 205. Da ne bom samo kritiziral, avto se drugače lepo pelje (imam 16 col), sam imam Highline opremo. Brez te opreme avta sigurno nebi kupil, saj je v ostalih izvedenkah kot gajba znotraj in definitivno precenjen.
Pa še o Kii ProCeed 2008, motor 1.4, ki sem jo imel. Avto brez enega samega problema delal 5 let, naredil 100.000 km. Enkrat je začelo pokat v podvozju, peljal na servis, brez vprašanj zamenjali gumice na garancijo v 15 minutah.


Po tvoje je 1.6 tdi švohnejši od 1.4 v kii? Tu si se mal zaklal in deluješ preveč kot kiin PR.

Pa še kar nekaj je takšne čudne logike npr:
- kupiš higline + ksenon, ne doplačaš pa dobrega jurija za 2.0 tdi motor?
- pritožuješ se čez servis, ne greš pa drugam (vw servisov je kot listja in trave)
- daš 25+k€ za avto, nimaš pa 120€ za xenon žarnico
- Primerjaš servis kie 1.4 vs. 1.6 tdi z dpf filtrom

Ontopic pa: če že golf, potem 2.0 tdi, ker je tako po zmogljivosti kot tudi zanesljivosti boljša izbira. Poraba v realnosti je pa tudi tam tam z 1.6 tdi.


Se vidi da nimas niti najmanj pojma. Ni servis pri novih isto kot servis za tvojega passata 95 letnik :)
Ko imas avto na garanciji, je treba peljat na uradni servis. Vsi servisi delajo po isti specifikaciji. Samo olje je drazji kot 100 eur. Prosim najprej malo preveri. In ja, za malo se mi zdi da me nekdo hoce nategnit. Ti pa dam lahko scan racunov.

Pises o moci motorja. Delam cca 30.000 km. In 1.6 motor je sigurno podhranjen, kot sem pa rekel, imam ga zaradi porabe. Se en kiks, poraba 1.6 in 2.0 ni niti blizu, edino na avtocesti pri 130, tam sta isto. Drugace 2.0 ne gre pod 5.5 pri normalni voznji.

Jurja doplacila za 2.0? Na frajercek pokazi mi kje to dobis, resno?
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Kia SW ali Golf

Napisal/-a sašo5 Ne jul 16, 2017 10:20 am

ma nimaš ni ti nekega "pojma".....ker prav pri VW/Audi imajo za vozila nad 4 leta starosti izjemno nizke cene, tako delo kot material (čeprav olje tud za 18€ je pri njih drago, če ga dobim za 7,5 recimo (Castrol Edge professional 5-30 LL3 504.-507)
Za "servis" na 120.000 km Audi A4 2.0TDI sem pa dal na pooblaščencu 14 dni nazaj točno 28€ (če bi plačal na zavarovalnici asistenco, bi bilo več, tukaj je pa uključena) Audi VW velja za celo življensko dobo vozila, je pa pogoj žigi v teh.knj.
 
Golf16
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če jul 13, 2017 12:47 pm

Re: Kia SW ali Golf

Napisal/-a Golf16 Po jul 17, 2017 8:31 am

28 eur? :) No povej na katerem servisu, vsi tukaj bi radi tako poceni servisirali? Res me zanima.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Kia SW ali Golf

Napisal/-a sašo5 Po jul 17, 2017 9:40 am

evo, še prilepim računček (čeprav sem 100x že lepil račune, pa se eni nikoli nič ne naučite.... - drugače servis je eden od nastarejših pooblaščencev v Slo za VW/Audi.....)sem pa kupil tam zadnjih 25 let 6 novih avtov, kar nekaj pomeni, vendar tudi vsi drugi se lahko brez slabe vesti izpogajajo za to ceno brez nekega posebnega truda, mogoče ne bodo dobili tistih 25% rabata, vendar tudi brez je cena ok. (konkurenčna vsakemu popoldancu)
Slika
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kia SW ali Golf

Napisal/-a Firediver Po jul 17, 2017 10:18 am

Glede na to, da ni zraven računano nič materiala (0,68€ je najbrž samo nova Cu podložka vijaka za izpust olja), je to samo storitev..in postavka 70x 0,43€ je najbrž 70 minut po 43 centov, kar znese klasičnih 25€ na uro, čeprav ne vem, kam bi porabil toliko časa za en servis.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Kia SW ali Golf

Napisal/-a sašo5 Po jul 17, 2017 12:18 pm

teh "70" je neka normirana količina opravljenega posla, v tem primeru pomeni 1/2 ure dela: torej je urna postavka pri tem delu 60€
(vem, da če se diagnosticira je navedena druga številka in po preračunavanje pride 30ˇura......) to majo že kr desetletje se mi zdi, ampak nikoli se nisem poglabljal v pomen tega...nekak me samo zanima koliko € gre iz mojega žepa...
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Kia SW ali Golf

Napisal/-a nejc1 Po jul 17, 2017 2:07 pm

To so časovne enote, 100 enot pomeni ena ura, torej v tem primeru 42 minut. Ura dela se tudi lepo vidi, da je 43€ brez ddv, v njegovem primeru pač 25% manj...
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Blinder in 53 gostov