Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Shatzy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 700
Pridružen: So apr 19, 2003 11:40 am
Kraj: Ljubljana

Astra caravan 1,6 16v Cosmo L2007

Napisal/-a Shatzy Ne jul 09, 2017 1:50 pm

Zdravo vsem,

iščem vse žive informacije o Opel Astri caravan, letnik 2007, motor 1,6 16v 88 kw (116 KM).

Če je možno first hand izkušnje, hibe, napake...

Hvala!
 
leon_dobnik
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So apr 02, 2016 5:44 pm
 
Uporabniški avatar
zx14
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Po mar 17, 2003 1:51 pm

Re: Astra caravan 1,6 16v Cosmo L2007

Napisal/-a zx14 Ne jul 09, 2017 6:09 pm

Imam Astro tega letnika in s takim motorjem, ni pa karavan in oprema je Enjoy.
Obvezno preveri zgornje vpetje amortizerjev, ker tam rado rjavi (kot je napisano na linku, ki ga je dal predhodnik). Meni je na levi strani amortizer prerjavel do te mere, da se je odlomil in mi udaril v pokrov motorja. K sreči je na tem mestu ojačitev pokrova, tako da je zvita samo ta ojačitev in se od zgoraj ne vidi. Tako da je bila potrebna samo menjava amortizerjev. Ko smo menjali, je bil na drugi strani amortizer skoraj enako prerjavel in je bilo samo vprašanje časa, kdaj bi se tudi ta odlomil.
Pri avtomatski klimi se radi pokvarijo mehanizmi loput zračenja (sliši se rožljanje zobnikov v prazno).
Motor ni nek biser, povprečno porabo po računalniku imam 7,4l/100km, normalne vožnje, pri tem pa nimam skoraj nič mestnih voženj.
Vključena klima pobere precej moči motorja.
Naslonjalo za roko med prednjima sedežema je neuporabno. Štrli predaleč naprej in se ne da normalno prestavljat, čeprav imam sedež pomaknjen precej nazaj.
Redno je treba čistit odvode za vodo med prednjim blatnikom in kolotečno plastiko. Če se zamašijo, voda ob večjem nalivu vdre v kabino čez šobe za zračenje. Meni prav tako ob večjem nalivu zamaka tudi spodaj pri zadnjih levih vratih. Nisem še preverjal, je pa možno, da je v vratih odstopila folija.

Sicer pa niti ni slab avto: prostora je dovolj (karavan še toliko več), luči so (za avto tega ranga in letnika) kar v redu, zavore so OK (4x diski), gume so dimenzije 205/55x16, ki je precej poceni. Nimam problemov z rjavenjem, je pa barva precej občutljiva. Imam nekaj poškodb od vrat na parkiriščih, pa barva ni samo odrgnjena, ampak se je kar odluščila.
 
Uporabniški avatar
Shatzy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 700
Pridružen: So apr 19, 2003 11:40 am
Kraj: Ljubljana

Re: Astra caravan 1,6 16v Cosmo L2007

Napisal/-a Shatzy Ne jul 09, 2017 7:29 pm

Hvala obema! Moram rečt da sta me oba mal odvrnila, ampak nisem se obupal. Gledam eno konkretno Astro, ki je od znanega 1. lastnika, servisirana na uradnih servisih s 160kkm, frontalno zaletena. Poskodovan je cel sprednji del z obema hladilnikoma. Od spodaj ni bilo videt kakih hujsih zadev, ampak to je lahko varljivo ampak nisem majster.

Strosek kleparskega popravila je ocenjen na 1500 eur, licanjen se vsaj 500 eur. Dobim ga dovolj ugodno, da je se zmer cenej kot na trgu, ob predpostavki da ni dodatnih poškodb motorja.

Iskal bom razbito Astro in poskusil nabavit naslednje dele:
- odbijač, maska, luči, blatnika, vse plastike
- armaturna plošča in volan z airbagi

Nimam pa pojma koliko delovnih ur bi nek mehanik porabil za to premetat. Mi lahko kdo da oceno?
 
Uporabniški avatar
Shatzy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 700
Pridružen: So apr 19, 2003 11:40 am
Kraj: Ljubljana

Re: Astra caravan 1,6 16v Cosmo L2007

Napisal/-a Shatzy Ne jul 09, 2017 9:37 pm

Pa še par slik konkretne astre.

Slika

Slika
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Astra caravan 1,6 16v Cosmo L2007

Napisal/-a kseb Po jul 10, 2017 5:57 am

Če nisi mehanik so taka popravila eno veliko sr.....je. Iščeš dele, ne pašejo skupaj, na koncu pa ugotoviš, da si avto kupil drago, ker je vedno poškodovana še dodatno kaka stvar. Pa včasih dobiš dele, ponavadi pa ne. Za sprednji del zna bit težava dobit dele, ker so večinoma avti poškodovani spredaj.
Če je ocenjena škoda na avtu 2 keur, potem moraš avto dobit za max. 1000 EUR, ker drugače ne bo nekega profita.

Glede motorja pa: ne gre nikamor, porabi pa veliko.
lp
 
Mo Fo Sho
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: To sep 26, 2017 3:26 pm

Re: Astra caravan 1,6 16v Cosmo L2007

Napisal/-a Mo Fo Sho To sep 26, 2017 5:28 pm

Kakorkoli, Oplovi 1.6 bencinarji s 116KM so dobesedno tanki... motor bo delal zelo dolgo časa bp. Problem sta pri meni klima in črički. Sam sem imel na Astri 2009 kar dvakrat pokvarjeno klimo (1x tuljava, 1x hladilnik) ampak niso neki baš vlki stroški. Osebno se mi ne zdi, da bi avto kjerkoli zamakal (nanj tudi zelo pazim). Črički se pojavljajo v plastiki na armaturki in v zvočnikih zraven stranskih ogledal. Sam avto se pa vozi glede na svojo ceno izjemno, tudi motor je več kot soliden glede moči, ki jo proizvede in najpomembneje - se ne kvari za brezveze. Pa še nekaj - mestna poraba zna it tudi čez 8,5l, medtem ko boš zunaj naselij (povprečna hitrost 80km/h) porabil celo manj kot 5,5l, na AC pa okoli 6,8-7l/100km. Vse to je popolnoma solidno za tak tip avta.


lp
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: Astra caravan 1,6 16v Cosmo L2007

Napisal/-a denis099 To sep 26, 2017 5:47 pm

1.6 super motor, nimaš kaj falit, zadovoljive zmogljivosti in poraba. predvsem vzdržljiv!
denis
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Astra caravan 1,6 16v Cosmo L2007

Napisal/-a srcnik To sep 26, 2017 7:32 pm

No ja, 1.6 je kar pijanec, če se ne voziš čisto po jajcih, to so bili eni slabših motorjev glede porabe, tako da ga ne zavajat, da porabi malo. Vzdržljiv pa verjamem da je, ker je navaden atmosferc.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4167
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Astra caravan 1,6 16v Cosmo L2007

Napisal/-a xxl To sep 26, 2017 7:34 pm

Zanimivo, mogoče novejši 1,6 16V, ker starejši so bili bolj bogi, predvsem v Astri f. Poznam kar nekaj ljudi,katerim se je Opel pošteno zasral zaradi tega.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Mo Fo Sho
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: To sep 26, 2017 3:26 pm

Re: Astra caravan 1,6 16v Cosmo L2007

Napisal/-a Mo Fo Sho To sep 26, 2017 10:02 pm

srcnik je napisal/-a:No ja, 1.6 je kar pijanec, če se ne voziš čisto po jajcih, to so bili eni slabših motorjev glede porabe, tako da ga ne zavajat, da porabi malo. Vzdržljiv pa verjamem da je, ker je navaden atmosferc.

Haha mene zanima, če lahko ti meni našteješ par vozil s 110-120KM (bencinarji), ki porabijo KONKRETNO manj (ne mi z nekimi 0,2l/100km razlikami vun prit) od 1.6 16v Oplovega bencinarja. Bom počakal. Glede na motor in težo avtomobila je poraba popolnoma normalna.
In ne, vsakemu vozniku ni cilj po prižgani zeleni luči najhitreje možno pospešiti do omejitvene hitrosti. Verjemi ali ne, nekateri vozimo zmerno. Se pa redno smejim takšnim, ki pospešijo ekstremno hitro po zeleni, sunkovito vozijo v ovinke, medtem ko pa ne upajo 5km/h čez omejitev, niti na avtocesti. :D


lp
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Astra caravan 1,6 16v Cosmo L2007

Napisal/-a format Sr sep 27, 2017 4:41 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Poraba Civic-a, kombinirana je tudi okrog 7l/100km. Motor 1,8 ter 103kW.
 
Robi-77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 94
Pridružen: Pe avg 01, 2014 6:37 pm

Re: Astra caravan 1,6 16v Cosmo L2007

Napisal/-a Robi-77 Sr sep 27, 2017 5:43 pm

srcnik je napisal/-a:No ja, 1.6 je kar pijanec, če se ne voziš čisto po jajcih, to so bili eni slabših motorjev glede porabe, tako da ga ne zavajat, da porabi malo. Vzdržljiv pa verjamem da je, ker je navaden atmosferc.



moja Astra karavan, 1.6, 85 kW letnik 2008 ima povprečno porabo 7,1 l/100km ob normalni vožnji, kjer je vsaj 30% mestne vožnje. Ja, poleti, ko sem vozil s prižgano klimo in večinoma po mestu je bla pa poraba hitro na 10. Res pa je, da sem imel na poti do morja (polno naložen), hitrost 110-120 km/h porabo okrog 6 litrov. Torej ni glih neki pijanec.

Sicer pa nekih večih napak na avtu ni bilo. Menjati sem moral tuljavo za klimo (cca. 180 evrov), vžigalno tuljavo (150 evrov) in CIM modul, ki je rak rana Aster (dobrih 200 evrov). Drgač pa do sedaj pri 160k km samo redni servisi, kupil sem pa dve leti Astro s takrat 37k prevoženimi kilometri.
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: Astra caravan 1,6 16v Cosmo L2007

Napisal/-a Reaper85 Sr sep 27, 2017 5:49 pm

Mo Fo Sho je napisal/-a:medtem ko boš zunaj naselij (povprečna hitrost 80km/h) porabil celo manj kot 5,5l

No ja, to je povprečna potem 30km/h. Sam imam 40km/h, pa imam max hitrost tudi 120, za 50km/h morš pa že kar dirkat.
Vem sicer kaj si mislil, povprečna, če bi na eni ravnini resetiral in potem pogledal na koncu te ravnine, ampak to ni to, gleda se po BC.

Drugače pa to ni vožnja, ravno danes sem za enim takim vozil, sam sem moral zmanjšat za nekaj časa na 20km/h, pa sem ga potem takoj spet ujel, v bistvu enaka zgodba kot z avtobusi.
Gre pa drugače 1.6 kar dobro, če bi ga vozil z 8,5-9l, bi bil nekje enako hiter kot jest z 1.6T 200, samo da jest rabim 3000 obratov, ta pa skoraj 2x več. Res pa da moj tudi s tako vožnjo porabi 9l, tako da se gre bolj za udobje v vožnji, vse skupaj je precej bolj dinamično. Ampak ja, končni efekt je enak, na cilju bi bila v enakem času z enako porabo.
Tako da ne vem v primerjavi s katerim motorjem naj bi bil 1.6 115 slab, kar se bencinarjev tiče je zame v vrhu, edino len je, zato imam sam turbo, ampak za to plačam precej več in to ni za vsakogar. Kasko 600€ še ni velik, bolj je problem sama nabavna cena nekaj čez 20k, pa za nekatere očitno tudi bencin, tega pa za boga ne spraviš na 7l, meni je uspelo najmanj 8l.
Dizli so pa itak druga zgodba in imajo tudi svoje slabosti.
 
Mo Fo Sho
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: To sep 26, 2017 3:26 pm

Re: Astra caravan 1,6 16v Cosmo L2007

Napisal/-a Mo Fo Sho Sr sep 27, 2017 10:07 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Na poti iz MBja do Trnovske vasi je bila poraba 5.4-5.5l/100km - večinoma cesta s 70, 90km/h omejitve z nekaj vmesnimi naselji in to s prižgano klimo. Če bi ga resetiral na ravnini bi kazal tudi manj kot 5l. Normalno, tudi jaz sem dokaj dinamičen voznik ampak včasih mi je pa prav zanimivo poskusit dobit karseda nizko porabo brez da zafrkavam folk za sabo - torej da vozim normalno. Če pa pridem na cilj nekoliko pozneje mi je popolnoma nepomembno. Enkrat mesečno grem do LJ in se raje kot po AC peljem po stari cesti, traja sicer vsaj 1x dlje ampak porabim vsaj 25 % manj goriva. Da ne omenjam, da so mi stare ceste dosti bolj zabavne od AC (če bi vozil ponoči bi šel raje za ziher na AC - srne so hudič). No na poti do LJ je poraba ponavadi okoli 6l.
Strinjam se vsekakor, da v primerjavi z današnjimi turbo bencinarji avto še zdaleč ne gre tako dobro ampak glede na ceno, starost je avto zanesljiv pa še okej za vozit. :)

lp
 
Mo Fo Sho
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: To sep 26, 2017 3:26 pm

Re: Astra caravan 1,6 16v Cosmo L2007

Napisal/-a Mo Fo Sho Sr sep 27, 2017 10:15 pm

Robi-77 je napisal/-a:
srcnik je napisal/-a:No ja, 1.6 je kar pijanec, če se ne voziš čisto po jajcih, to so bili eni slabših motorjev glede porabe, tako da ga ne zavajat, da porabi malo. Vzdržljiv pa verjamem da je, ker je navaden atmosferc.



moja Astra karavan, 1.6, 85 kW letnik 2008 ima povprečno porabo 7,1 l/100km ob normalni vožnji, kjer je vsaj 30% mestne vožnje. Ja, poleti, ko sem vozil s prižgano klimo in večinoma po mestu je bla pa poraba hitro na 10. Res pa je, da sem imel na poti do morja (polno naložen), hitrost 110-120 km/h porabo okrog 6 litrov. Torej ni glih neki pijanec.

Sicer pa nekih večih napak na avtu ni bilo. Menjati sem moral tuljavo za klimo (cca. 180 evrov), vžigalno tuljavo (150 evrov) in CIM modul, ki je rak rana Aster (dobrih 200 evrov). Drgač pa do sedaj pri 160k km samo redni servisi, kupil sem pa dve leti Astro s takrat 37k prevoženimi kilometri.

Pri meni popolnoma enake stvari, razen vžigalne tuljave - prav zanimivo. :D Moja pa ima zdaj 125.000km. Poleti na poti do morja (MB-Pula) s polno naloženim avtom in 4 osebami je imela porabo 7.5, od tega 90 % na AC. Moram reči, da se nismo znašli v kakršnihkoli zastojih niti na AC niti na meji je pa tudi šparal ravno nisem (150km/h tempomat).


lp
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov