Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
mblaz93
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To apr 01, 2014 8:35 pm

Nakup fieste ST

Napisal/-a mblaz93 Po jul 10, 2017 9:22 am

Pozdravljeni,
sem nov na forumu in potrebujem pomoč pri nakupu fieste ST.
Z ženo sva se odločila za nakup tega malčka, ki bi služil kot drugi avto pri hiši, uporabljal bi ga v veliki večini samo za mestno vožnjo.
Me pa zanima, kako je z mašinami pri teh avtomobilčkih, so kakšne hude okvare, na kaj je potrebno paziti pri nakupu? Vesel bom vsakega odgovora in nasveta glede tega avtomobila.
Zagledal pa sem se v tole:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 20ST%202.0
Nisem je šel še pogledat, zato ne vem kakšna je v resnici.
Lahko pri teh kilometrih pričakujem velike stroške, kar se tiče potrošnega materiala?
Hvala za pomoč.

LP, Blaž
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Nakup fieste ST

Napisal/-a TrijoAdijo Po jul 10, 2017 1:22 pm

Tk je: Če je bil redno vzdrževan, potem ni problemov. ampak dejstvo je, da so čist vsi te petarde hladne tiščali,pa bolj redko servisirali. Je že marsikeri motor odneslo zaradi tega....
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3789
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Nakup fieste ST

Napisal/-a Blinder Po jul 10, 2017 3:18 pm

To velja za fiesto st kot za vso ostalo konkurenco. Pa ne strinjam se o tem da so taki avti slabo vzdrzevani in da se slabo ravna z njimi. Kupci takih avtov so ljubitelji avtomobilov, njim avto predstavlja hobi, ne samo prevozno sredstvo za pridet iz tocke A v tocko B.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup fieste ST

Napisal/-a esem Po jul 10, 2017 10:50 pm

Po tvoje ima še prvega kupca? Ravno taki avti se hitro menjajo, domnevam in naslednji kupci avto kupujejo, ker je "poceni" pocket rocket in ne iz ljubiteljstva. Torej je poleg ljubiteljstva tudi denarja za vzdrževanje bistveno manj.
Torej ima TrijoAdijo verjetno precej bolj prav, ima pa s Fordi tudi precej izkušenj in pregleda.

Kupovat tak avto za mestno vožnjo je pa seveda močno iracionalno, tudi poraba kaže to.
 
mblaz93
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To apr 01, 2014 8:35 pm

Re: Nakup fieste ST

Napisal/-a mblaz93 To jul 11, 2017 8:23 am

Kar se tiče porabe me ne skrbi preveč, zavedam se, da ima avto kar visoko porabo, ampak lento delam po cca 10.000km. Rad pa bi avto, ki res dobro potegne in pa ne za več ko 4.000€, ker sem trenutno finančno omejen. Je pa tako, da karkoli bom kupil gre avto prvo na servis, potem pa na cesto :D
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup fieste ST

Napisal/-a Firediver To jul 11, 2017 8:56 am

Saj ravno zaradi finančne omejenosti bi bil nakup švohnejše verzije (pod 1800ccm, pa vsaj pod 100 kW, če ne gre pod 80kW) še bolj smotrn.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Nakup fieste ST

Napisal/-a TrijoAdijo To jul 11, 2017 9:36 am

Blinder je napisal/-a:To velja za fiesto st kot za vso ostalo konkurenco. Pa ne strinjam se o tem da so taki avti slabo vzdrzevani in da se slabo ravna z njimi. Kupci takih avtov so ljubitelji avtomobilov, njim avto predstavlja hobi, ne samo prevozno sredstvo za pridet iz tocke A v tocko B.



Redki so tapravi ljubitelji avtomobilov, vsi ostali so lokalni tiščači....wnb šminkerji. Dobrih 10 let,ko je ta fešta prišla ven, so bili lastniki ena taka zanimiva klientela...povečini študentki...šminkerji...financerji pa ata/mama...za bencin je še blo,kulk so s študentskim delom lahk zaslužli,za ostalo pa zelo slabo...
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
mblaz93
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To apr 01, 2014 8:35 pm

Re: Nakup fieste ST

Napisal/-a mblaz93 To jul 11, 2017 11:59 am

Za močnejšo verzijo fieste sva se odločila zato, ker sva že imela peugeota 206 1.4 75km, avto ni šel nikamor ob prižgani klimi, in na "švoh" avto ne pristajava več. Fiesta pa se nama zdi dokaj ugodna, zato sva se najbolj zagledala vanjo.
Če pa mi kdo predlaga še kakšen majhen in poskočen avto bom pa zelo vesel :D :D
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup fieste ST

Napisal/-a pskoda To jul 11, 2017 12:51 pm

Blinder je napisal/-a:To velja za fiesto st kot za vso ostalo konkurenco. Pa ne strinjam se o tem da so taki avti slabo vzdrzevani in da se slabo ravna z njimi. Kupci takih avtov so ljubitelji avtomobilov, njim avto predstavlja hobi, ne samo prevozno sredstvo za pridet iz tocke A v tocko B.


Ja ja to bo pa držalo. Jaz sem tudi kupil močnejši motor kot je ta in tudi pridno sem rabil tisto, kar je bil zmožen dati. Tak avto se kupi nov ga teraš do onemoglost in po 50 ali 60kkm prodaš in te boli k kaj bo z avtom in novopečenim lastnikom. Ali se bo vozil ali bo v delavnici z avtom



1 lastnik je velika možnost, da ga je servisiral ostali pa so pod vprašajem, zato ker to ni poceni in je treba imeti denar ne samo za avto to je še najmanj, ampak za ostale stvari.
Če mene vprašaš jaz ne bi kupil te fieste. Avto ima skoraj 200kkm in svoje je dal skozi razen, če boš sam rihtal potem kupi jaz ga ne bi. Moje mnenje
Lp
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup fieste ST

Napisal/-a esem To jul 11, 2017 4:01 pm

Kaj je narobe s to ST-jko? Ima manj km, več barve in zanimivejša platišča, cena pa precej nižja.

Sicer pa - ob vsej ostali ponudbi 150-konjski avto za omejitve 30 ali 50 km/h ter znižan za ležeče policaje, mestne luknje in robnike? Zdi se kot da počitnic še ni konec.
 
mblaz93
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: To apr 01, 2014 8:35 pm

Re: Nakup fieste ST

Napisal/-a mblaz93 To jul 11, 2017 7:45 pm

Ta avto sem videl, ja, ampak mi je sumljivo nizka cena. Bom poklical in bomo videli kaj in kako.
 
Uporabniški avatar
Suicidal
Novinec
 
Prispevkov: 144
Pridružen: Pe apr 22, 2011 12:45 pm

Re: Nakup fieste ST

Napisal/-a Suicidal Ne jul 16, 2017 9:27 pm

Zdravo,

poglej zasebno sporočilo :).
Slika
 
Reaper85
Novinec
 
Prispevkov: 359
Pridružen: Če jul 16, 2009 9:44 pm

Re: Nakup fieste ST

Napisal/-a Reaper85 To jul 18, 2017 6:50 pm

Tudi sam mislim, da se do 50km/h ne pozna, če greš na 2.0. Do te hitrosti so dovolj poskočni že manjši motorji.
Fiesta ST 150 je za ovinkaste ceste ter prehitevanja, čeprav ima za slednje premalo konj, navorsko je pa sploh katastrofa.
10k km tudi ni tako malo za tak avto, sam sem jih s Cliom RS naredil 8k, tankal pa 22x, kar je na vsake 2 tedna, kar je zame 2x prepogosto.
Tako da sam mislim da moraš imet za tak avto res viška denarja, sam priznam da sem ga imel.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov