Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Alfa Romeo Stelvia - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a Firediver Po jul 17, 2017 11:01 am

Čemu?
In zakaj bi ga moralo skrbeti za naslednjega lastnika?

Pač v šestih letih vzdržuješ po navodilih proizvajalca in prodaš preden pridejo na vrsto večji stroški. Simpl!
Novemu lastniku predočiš dejansko zgodovino avtomobila in če se s tem strinja, ga bo tudi kupil.
Kaj bi bilo tukaj narobe? Da prejšnji lastnik ni naredil glavnega servisa, dal čisto novih gum gor in s polnim rezervoarjem preden ga je prodal?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Alfa Romeo Stelvia - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a Stumpjumper Po jul 17, 2017 11:16 am

bluedot je napisal/-a:Pogon je na zadnje. Z opremo, ki jo želim, malo pod 40.000 EUR (drugače 45.000 EUR). Trenutno pa se začne pri 34.990 (znižana cena, da jih spravijo na ceste).


Razumem da ti je avto všeč in vse to...ampak če ti je performance pomemben (po prvem postu sklepam da ti je), nebi mogoče pogledal kakšnega bolj high performance karavana? Če pa že more biti SUV, pa kaj bolj ljudskega z močnejšo motorizacijo? Verjetno bi se poleg te alfe (ki je res huda, sploh v živo) še našel kakšen voz ki ti je všeč?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Alfa Romeo Stelvia - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a xxl Po jul 17, 2017 11:33 am

Na alfa forumu boš mogoče izvedel kaj več o Stelviu. Sam sem tudi zastavil to vprašanje, ker 180 in 210 niso kaj bolj štartne, tam pa verjetno nekaj odnese pogon 4x4, drugače , baje, zadnji pogon tudi pomaga pri boljših pospeških. Stelvio 150KM z 5000 popusta, je od samega začetka v takšni ponudbi kot vstopni model,kot tudi Giulia, Sam se nisem odločil,ker tudi menjavam na cca 5 let, v tem času bi izgubil 25-30 000 evrov, kar se mi ne zdi smotrno, zato, zaenkrat ostajam v okvirih 25 000 evra za nov avto.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Alfa Romeo Stelvia - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a bluedot Po jul 17, 2017 11:51 am

@Firediver:
Mislim, da je bil post bolj razumljen tako, da se v teh šestih letih nič ne dela in se ga nato proda. Če bi bilo tako, potem seveda ni cool. Ampak verjetno gre samo za nesporazum.

@Stumpjumper:
Performance je pomemben, ampak pred leti sem ugotovil, da KM pri eni znamki ni nujno enak KM pri drugi znamki. Recimo prva serija Quashkaja (s 150 KM dizel motorjem) me je na testni vožnji tako razočarala, da sem avto takoj nazaj peljal. Boljše, vendar precej podobno je bilo pri Kii Sportage. Ko sem stisnil na plin v Kugi s 140 KM, pa se mi je naredil nasmešek. :) (te preizkusne sem imel leta 2012) Podobno je bilo leta 2005, ko je moja Corsa Sport z 90 konji (benzinar, 1100 kg) trgala asfalt, Golf z 90 konji (dizel) pa je pospeševal, kot če bi ga poganjala jadra na veter (vem, da je večji in težji, vendar vseeno).

Zato me je zanimalo, kakšni so konji od Alfe. :)

Gledal sem novo Mazdo CX-5, ampak z opremo (predvsem za varnost - samodejno zaviranje, sledenje voznemu pasu, nadzor mrtvih kotov, vzvratna kamera,...), kot jo želim, je 39.950 EUR. Sicer ima res več opreme od Alfre (4x4, usnje, tudi nekaj več konjev - 175), ampak Alfa je konkretno večji avto (ne pa tudi veliko težji, samo 125 kg), razen tega je na crash testu dobila 97% oceno pri čelnem trku. To je zelo, zelo redko.

Trenutno imajo 5.000 EUR popusta (malenkost več, če se še naroči oprema), kar jo spravi v moj budget.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Alfa Romeo Stelvia - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a INFINITI Po jul 17, 2017 2:38 pm

Ne vem zakaj se sekiraš, ker je tale novi 2.2 150KM od Alfe detunirana različica močnejših verzij in se jo ravno tako brez brez težav dvigne na 220 konjev in 500+ navora. ;)

Lepo kupi, ulafaj motor in po prvi menjavi olja čipaj in uživaj.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Alfa Romeo Stelvia - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a bluedot Po jul 17, 2017 2:54 pm

Če so iste komponente, kot pri 210 KM, potem sigurno ne bo ovir.
 
Dejan-V
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: So feb 25, 2006 12:55 pm

Re: Alfa Romeo Stelvia - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a Dejan-V Po jul 17, 2017 4:29 pm

Glede tega tunanja se pozanimaj, namrec ko sem jaz naroceval XC60 se vsi govorili da so D3 D4 in D5 vsi enaki motorji samo detunani, ker imajo enako prostornino v osnovi, kar se je po brskanju v servisu izkazalo za napacno informacijo. D3 je single turbo, D4 in D5 sta bi turbo, poleg tega je v D3 8 st avt v D4 in D5 pa drug model sicer tudi 8 st menjalnika ampak drug model. Tako da ni nujno da je vse detunano samo
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Alfa Romeo Stelvia - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a Stumpjumper Po jul 17, 2017 6:33 pm

https://www.br-performance.lu/en-lu/chi ... 9-2-2-jtd/

150,180 konjske gredo na 220 hp/530Nm
210 konjska gre na 230 hp/550Nm
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a nered Po jul 17, 2017 7:48 pm

150KM je vec kot dovol za vsesplosno preseravanje in vec kot dovolj za zabavno, varno in umirjeno voznjo.

Jaz sicer nebi vzel AR vsaj se kaksno leto, dve. Vozil sem ga super avto, lega za volanom za 2metrasa odlicna ampak zgodovina AR ni ravno najboljsa sploh kar se tice zanesljivosti (govorim kot bivsi lastnik GTV, 156, 159).

Ce bi trenutno kupoval bi izbiral med Mazdo CX-5, Honda HR/CR-V in Hyundai Tuscon.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a pskoda Po jul 17, 2017 8:43 pm

Alfa gtv, 156, 159 so čisto solidni avtomobili. Problem so bile 33, 75,... ti so jo pokopali potem jo je kupil fiat in se počasi izboljšujejo in pridobivajo svoj renome nazaj sicer počasi, ampak vstrajno.
Razne honde, mazde, hyunaj se lahko samo skrijejo stelviji razen pri ceni rabljenega, kjer alfa veliko izgubi in to samo na račun nerazgledanih ljudi oz kupcev.

Alfa je avto z dušo, dizajnom,... in bogato zgodovino
Zadnjič spremenil pskoda, dne Po jul 17, 2017 8:47 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1163
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a meganer Po jul 17, 2017 8:47 pm

zato bo pa 3 leta stara 15000 :twisted:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a pskoda Po jul 17, 2017 8:52 pm

Ko bodo ljudje pogruntali, da ni več vw tisto kar je bil in da ni alfa več tisto kar je bila bo sigurno v moji garaži ponovno quadrifoglio
Lp
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a xxl Po jul 17, 2017 9:39 pm

Jaz še tudi nisem dal križ čez Alfo, magari prodam motor, pa si omislim kakšno rabljeno. Meni vse 4 niso nagajale, kupiš novo in veš kaj imaš. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a nered To jul 18, 2017 8:14 am

AR 156 in 159 sta bila dokaj ok nebi pa sel tako dalec da bi rekel da sta bila zanesljiva. Z motorjem je bilo par tezav nic tako kriticnega vse ostalo okoli motorja je bil vecji problem. AR GTV pa sorry ampak to je bil avto, ki se je razpadal sam od sebe.

Sam zelo upam, da se Gulia in Stelvio z novimi motorji izkazeta za zanesljive. Vrnitev AR med zive je ze dolgo zeljeno in ce bo tako, kar upam da bo bom ponovno dal AR med ozjo izbiro za naslednji avto.

Drugace pa tako velja pravilo novo serijo vozila/motorja/menjalnika se kupuje leto/dve po prihodu na trg.
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a bluedot To jul 18, 2017 9:26 am

@Dejan-V:
Definitivno za preveriti in to bi delal samo, če bi mi kdo od Alfe potrdil, da je OK. Sem se še v mladosti naučil, da na moped ni bilo pametno dajati powerke (izpuh). :) Najprej je moped tako letel, da sem mislil, da je to max., kar lahko katera koli mašina zmore, ampak leto dni kasneje pa je motor bil tako uničen, da ga je bilo potrebno menjati (veliko sem se vozil, heh). Enake napake ne bi rad delal na €40K avtu. :)

@nered:
Tudi meni se zdi, da bi moralo biti dovolj. V 140 KM Kugi nimam želje po močnejšem motorju (ne vlačim prikolic, čolnov, polnega avta ljudi, ...).

Zanesljivost bi znala biti problem ... Imam nekaj prijateljev in znancev, ki so imeli Alfe (pred Giulietto - no, ena bivša sodelavka je G. nabavila malo preden sem zapustil prejšnjo službo in ne vem, kako se je obneslo, ampak 147 se ji je kar kvarila) in vsi so imeli neke probleme.

Svež primer: https://www.youtube.com/watch?v=GKakXkLp8U4 (C63 vs. M3 vs. Giulia Quadrifoglio - čeprav Alfa seka po vseh, se na koncu pokvari).

Mogoče bo s to kaj boljše ...

Novo Mazdo CX-5 sem vozil (imel za vikend), fantastičen avto, ni kaj več želeti od avta ... ampak, kot @pskoda pravi, čustva. :) Mazda je bila nice, lep avto, lepa notranjost, super vozne lastnosti - ampak Stelvio me je v mirovanju bolj navdušil. Nisem vedel, da avti lahko vzbudijo čustva, heh. Že v reklami za Stelvijo znajo, kako se lotiti čustev: https://www.youtube.com/watch?v=0IVqE_M8orA

Alfa je tudi proizvajalec z največ osvojenimi svetovnimi prvenstvi v avtomobilizmu. Vse to doda nekaj.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a xxl To jul 18, 2017 5:14 pm

Imel 147 in Giulietto,sem ter tja je bilo kaj za postorit (147), nič takega, da bi rekel,; nikoli več Alfe. Kot pravim, kupiš novo pa je.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a INFINITI Sr jul 19, 2017 9:20 pm

Mislim da tudi "kupiš novo" ne bo fajn izkušnja. Ravnokar sem bral članek, ki ne vliva čisto nič zaupanja v AR:

My last Giulia press car—two months ago, in Seattle—idled so unevenly, the cabin rocked. Its transmission didn’t like pulling away from stoplights, either slipping excessively or jerking to speed from a stop. Earlier this year, when our digital director, Travis Okulski, had a test Giulia, the headlight washer cover fell off, the seat-height adjuster came away in his hands, and the radio refused to change stations.

Nor are we alone. As Jalopnik recently noted:

Consumer Reports’ Alfa has been to the dealer service bay three times since they bought it. The UK’s Sunday Times had three Giulias crap out on them. Forums abound with reliability issues. Pistonheads had an Alfa Giulia break down in the middle of a test against a Mercedes and a BMW. Motor Trend’s Alfa was completely defeated by a normal driveway.
The above lines were published a day after Jalopnik’s editor-in-chief, Patrick George, found himself on the side of I-87 with a Giulia that simply stopped running. The same exact vehicle that R&T's web team had a week earlier, which also threw a check engine light. Motor Authority went to Gingerman and had issues. Finally, R&T’s sister publication, Car and Driver, has seen three test Giulias to date. The first one, a Quadrifoglio, forced itself into limited-power efficiency mode whenever you remote-started the car. It wouldn’t leave that mode unless you reset it with a code reader. The next car, another Quadrifoglio, at the magazine’s annual Lightning Lap track test, refused to rev to the end of the tach. It threw trouble codes, lit the check-engine light, and started short-shifting. The most recent car that C/D tested, a 2.0-liter base model, jammed its sunroof open. The headliner-mounted switch console also stopped working. Someone eventually got the roof to close, but the car spent the rest of its time at the magazine with a note attached. It said something like, WHATEVER YOU DO, DON’T OPEN THE SUNROOF.
I asked C/D’s technical director, Eric Tingwall, if there was a common thread. “They don’t fail with any kind of consistency, in my experience,” he said. “It’s not like there’s just one component that’s causing this. It’s not just Quads, it’s Quads and 2.0-liters, engines and transmissions.” A few weeks ago, when Tingwall left to test the Alfa Stelvio SUV in Tennessee, he reluctantly packed a code reader in his luggage, assuming it might come in handy. He didn’t need it, but, “Within two miles of finishing the drive, I’m pulling up to the hotel, and the auto-start-stop icon on the dash lit up with a warning light next to it.”
We asked Alfa Romeo about the the issues seen with its vehicles, media testers or otherwise. The company declined to comment.



Celoten članek:
http://www.roadandtrack.com/car-culture ... ia-issues/

-Skratka sem res človek, ki rad dokaže komu da ne maram stereotipov in po mojih avtomobilih se vidi da mi je značka en K... pomembna, ker ni nobene konsistence v temu kaj sem si lastil. Ampak se mi zdi da je takšna firma kot je AR, resnično nezainteresirana za svoje kupce in delničarje; v času ko jim že ohoho let teče voda v grlo in dobesedno crkujejo - zajebejo praktično edino upanje da bodo nekam splavali.

Tako da kaj naj ti rečem "blue dot" - prodajalec te bo trepljal češ sej imaš garancijo ampak iskreno da kupim tak avto in za toliko denarja, pa da se take štale dogajajo - bi me to toliko znerviralo da jim ga čez izložbo zapeljem nazaj. Tako da premisli če boš res odkartal keš Alfi in bil poizkusni zajček.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a bluedot Če jul 20, 2017 8:17 am

Hvala za članek! Je prav prišel, ker to mi je zdaj bila še zadnja faza pred naročilom - raziskovanje zanesljivosti Giluie oz. Stelvie. :)

Enim AR očitno delujejo brez problemov, veliko ljudem pa se kvarijo na vse možne načine. Situacija pa bi morala biti ravno obratna. Ker dejstvo je, kot sem že prej napisal - vsi, ki sem jih poznal z AR, so imeli težave (nazadnje od bratrančeve žene oče, ki si je nabavil AR Brera - drugače čudovit avto -, ampak jo je po mesecu dni vrnil avtohiši, kjer jo je kupil).

Podobna situacija, kot z AR, je z Jaguarjem F-Pace. Čudovit avto, možno je dobiti velik popust, ampak kaj, ko so forumi polni težav, čeprav je avto že nekaj let na trgu. Trenutno obstaja celo seznam s "known issues" oz. seznam napak, s katerimi se moraš sprijazniti, če kupiš F-Pacea. Kar nekaj jih je napisalo, da če bi se še enkrat odločali, F-Pacea ne bi kupili nikoli več.

Do sedaj nisem (nismo) imeli nekih resnih težav z avtomobili zato se mi zdi samoumevno, da avtomobil mora biti zanesljiv tudi na dolgi rok. Ne bi rad, da se to spremeni, ker zadnje, kar potrebujem, so dragi servisi in izgubljanje časa po servisih.
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a chad Če jul 20, 2017 9:30 am

Če folk kupuje bmw 518d s 150 konji, potem bo tudi ta alfa šla. Za neko umirjeno vožnjo je to čisto ok. Če ti bo prešvoh, ga pa še vedno lahko na kakšen zmerni remap zapelješ in bo spet ok. So pa zelo lepe tele tanove, bom šel še jaz kakšno kdaj zapeljat!
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 53 gostov