Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a INFINITI Če jul 20, 2017 11:44 am

Ja; za F-pace sem prepričan da bo čez kako leto,dve že precej bolj zanesljiv nakup, ker so precej manični zadnje čase z odpravo napak pri JLR-ju.
Za Alfo pa - bomo videli.


Bi ti svetoval kakega GLC - zelo spodoben produkt in občutek na volanu, ampak cene so zasoljene. Tudi kako leto rabljenega GLC ne dobiš pod 40K.
Pojdi si res ogledat novo CX-5, zraven imaš v BTC tudi KMAG pa pejt si za foro probat kakega Sportage v GT line opremi ali pa z kako drugo top opremo ; tisti na dnu lestvice so res bolj bogi. "Usnjene" verzije (korejci imajo iMHO vrhunsko usnje) pa gloss plastika lakirane vezije z velikim infotainemtom, JBL ozvočenjem pa bi te znali precej presenetiti - mene je do te mere da sem ga nenačrtovano kupil.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a bluedot Če jul 20, 2017 12:23 pm

GLC je žal predrag - pa ne osnoven, ampak fajn je, če imaš v avtu nekaj opreme. Trenutno mi je obvezen lane assist, kamere, avtomatično zaviranje, avtomatik in še nekaj drugih stvari. Takešn GLC bi bil za eno hišo. :)

CX-5 sem imel za vikend in bil zelo navdušen nad njim. Je pa najdražja verzija slabih 40.000 EUR (samo v top verziji pa dobiš avtomatično zaviranje, ki deluje tudi na avtocesti, ne samo pri mestni vožnji).

Alfra ima noro veliko opreme za svojo ceno. Za 40k EUR bi dobil večino vsega, kar je v Mazdi. Manjkal bi štirikolesni pogon, usnje, avtomatično zaviranje ob oviri pri vzvratni vožnji in avtomatično zaviranje na avtocesti. Ostalo je vse.

Edit: Ja, kot omenjaš, LR je tudi zelo problematičen. Je bil na dnu liste po zanesljivost znamk. Čisto zadnji. Jaguar malenjost višje.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a thunderbolt Če jul 20, 2017 1:01 pm

Mazdo cx5 po testih noro hvalijo-postavljajo jo ob bok premium klasi. Stelviu za 40k manjkajo sami dragi kosi dodatne opreme v primerjavi z mazdo za 40k. Osebno se mi zdi, da mazda stelvia poseka na vseh podrocjih-tudi kar se videza tice.

Ti pa dam cisto prav-asistenc najvec, kolikor je mozno. Sicer pa odvisno kako delajo. Mene je zadnjic iz Splita avto skoraj po vsej avtocesti sam vozil in je super!

Kako pa kaze z novim volvom xc60? To je tudi krasen avto!
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a bluedot Če jul 20, 2017 1:30 pm

Mazda je oblikovno zelo fajn, tudi znotraj. Zelo dozorel in vleče na premium. V bistvu Mazda želi postati premium znamka in nova CX-5 je prvi korak k temu. Pri Mazdi pravijo, da se zlahka kosa z MB-jem, Audijem, BMW-jem in Lexusom, zato so zbrali novinarje, avte (GLA, Q3, X1) in jim dali, da naj vse skupaj testirajo: https://www.youtube.com/watch?v=dLEZuUs9M8A

Tudi zvočna izolacija je na ravni BMW-ja X3 (žal nimam več linka, kjer so merili hrup, ampak X3 je zelo visoko, celo precej više od Jaguarja F-Pace).

Volvo XC60 je preklemano drag (v mislih imam vedno verzije z veliko opreme, ker me to edino zanima). :) Alfo, Jaguarja in Land Roverja lahko dobiš bistveno ceneje od konkurence. Eno je cena na papirju, drugo je, kaj se lahko dogovoriš. Pri LR za Evoqua zlahka dobiš 6K EUR popusta. Pri Mazdi niti centa ne spustijo.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a INFINITI Če jul 20, 2017 1:52 pm

Ja pi CX-5 so dali zelo veliko na zvočno izolacijo oz zasnovo da zmanjšajo stopnjo NVH in se pozna. Tudi fino je narejena - tu se strinjam da lahko konkurira premium znamkam - pravzaprav značka danes kakor sam opažam ne pomeni veliko v smislu kaj boš dobil od kvlaitete materilov. Marsikje si presenečen.

SIcer če te je palil Stelvio na račun športne dinamike, nizke teže in občutka v vožnji boš pri Mazdi razočaran, ker niso šli v to smer pri razvoju. Pri XC60 ravno tako ne. Novi volvoti v visoki opremi so čisti welness znotraj

Najbolje ti bo res da greš na testne vožnje po salonih pa seveda vidiš kakor si sam ugotovil - končni znesek je lahko takšen ali drugačen. Meni je najbolj všeč taktika, da vzamem enega testnega in se potem se še isti dan ali dva zapeljem s tem testnim direktno do konkurence in primerjam back-to-back občutke.

Sam sem šel prvo po novega Pug 3008, potem Mazda CX-5, BMW X1, Hyundai Tuscon in na koncu KIA Sportage. Slednja mi je najbolj potegnila po vozni dinamiki, materialih v notranjosti + z opremo je bila nafukana čisto do konca. Odlična cena, financiranje, garancija - zame je bil no brainer.

Evoque je pa zelo draga šminka in se prodaja na leasing firmam, tako da se navdnemu smrtniku splača šele ko da čez kaka 3 leta oz firme naredijo zamenjave.

Novi E-pace tudi zgleda super, je pa manjši in še bolj "zelen" v smislu da se bo šele pokazalo če je kaj narobe.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a Stumpjumper Če jul 20, 2017 3:37 pm

Kaj pa seat ateca? Za 35 jurjev dobiš zelo pošten paket. FR oprema, 4WD, 2.0 TSI bencinar, DSG, zelo dobre vozne lastnosti...
 
GeorgeLuni
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če jul 20, 2017 4:04 pm

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a GeorgeLuni Če jul 20, 2017 4:19 pm

Ej bluedot, ta tema me je tako pogrela, da sem se registrirali samo za to, da ti nekaj napišem. Prav v želodcu me stiska ko pomislim, da se boš zaradi nekih forumskih prepucavanj namesto za avto, ki ti je pogrel dušo, odločil za nekaj drugega. Pa še to na osnovi nekih člankov o drugem (!!!) avtomobilu, in na podlagi pavšalnih floskul ljudi, ki se v Stelvia še usesti niso hoteli zaradi bogvekakšnih prepričanj in predsodkov.

In to v današnjem svetu turbokapitalizma, kjer je korelacija med znamko in kakovostjo/zanesljivostjo odraz izključno sposobnosti marketinškega oddelka in nima nikakršne veze z realnostjo. Ko vse znamke gredo v takšno optimizacijo stroškov, da šparajo na kondenzatorjih in podložkah matic, da ne govorimo o pomembnih sestavnih delih (ki jih itak dobijo pri istih dobaviteljih)! Poglej samo ta forum - horror zgodbe o VWju, Renaultu, Peugeotu, Kii. Pogledaš širše in vidiš jokanja na BMW forumu, da o Mercedesu ne govorim. Dejstvo je, da imaš v današnji gospodarski klimi 50/50, da bo avto a) bomba ali b) j***a. Pa ne glede na to, katera značka je pripopana na havbo. Ampak ne, Alfa je j***a in tveganje, Mercedes pa zakon, pa čeprav so Mercedesi debelih 10-15 let dobesedno razpadali in gnili na cestah. In to v bližnji preteklosti!!

Res se me je prav osebno dotaknilo ko sem pomislil, da boš na podlagi zapisov nekega ziheraškega preračunljivca, ki verjetno v vsaki restavraciji naroči dunajski s pomfrijem samo za to, da slučajno ne bi okusil česa nepredvidenega, 10 let sedel v Kii namesto v Alfi. Evo, moral sem si olajšati dušo. Upam, da boš dolgo zadovoljen s svojo odločitvijo! V vsakem primeru čestitke ob skorajšnjem novem vozilu. Ajd!
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a bluedot Če jul 20, 2017 4:43 pm

@Stumpjumper
Dandanes imajo vse znamke solidne avtomobile, to je dejstvo. Škoda je fajn poštimana (Karoq se na NCAP-u razbija, kot BMW, v Avtobildu celo pravijo, da bi lahko bil bolj smislen nakup, kot Tiguan). Seat je tudi pod VW in je sigurno fajn.

Ampak malo pa se mi gre tudi za znamko, če sem iskren. Recimo Kio Sportage (novo) sem zadaj sprva zamenjeval za Macana, heh. :) Pa spredaj je tudi lepa. Vendar znamke, ki so pred recimo 10. leti bile manj uveljavljene, me manj privlačijo. Ne mora biti luksuz, sem z opli, peugeoti, fordi ipd. čisto srečen.

Sedaj imam nekaj več sredstev za avto, kot sem imel prej, vendar nikakor ne mislim porabiti čez €40k za avto, razen, če dobim na loteriji (pa še potem verjetno ne bi šel dosti čez). In v tem rangu se je znašel Stelvio (tudi Jaguar F-Pace in LR Evoque, če malo zagnjaviš za ceno).

@GeorgeLuni
Dobrodošel! :) Nah, ni problema, se samo menimo. Konstruktivni pogovori so cool. Tema ima že kar nekaj postov, pa se še vedno ne kregamo.

Imaš pa dober argument, sigurno. Dandanes se vse lahko kvari. Uvrstitve znamk na lestvici zanesljivosti pa zelo nihajo, razen za Korejce in Japonce, hehe. Teh se ne da uničiti, očitno. Drugače pa je včasih npr. MB na dnu, včasih na sredini, včasih blizu vrha. Isto z ostalimi. No, nekaj časa so se tudi francoske znamke zadrževale bolj na dnu, ampak od žene Peugeot laufa, kot urica.

Alfa še ni povsem izključena. Se mi ne mudi, ker rad pretuhtam stvari in včasih te kdo tukaj na kaj opozori, kar bi sam pozabil ali ne bi vedel.

Hvala za dobre želje!
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a nered Če jul 20, 2017 4:57 pm

Jaz tudi nebi Alfe crtal bi pa definitivno pocakal vsaj leto dni, da vidim kako se obnese motor in avto na splosno. To je na splosno dobro pravilo, da ne kupujes prvih primerkov.

Ce nemores pocakati potem je varnejsa/boljsa alternativa kaksna Mazda CX5, Tuscon, CHRV itd.. Pri meni bi bila izbira med CX5 in Tusconom.
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a bluedot Če jul 20, 2017 8:23 pm

Z avtom se ne mudi. Sicer sem bil blizu naročila, ampak res je, prvi modeli so vedno bolj rizični, ne glede na število testnih kilometrov, ki jih opravijo in ne glede na znamko.

Pred leti je bil nek obsežen članek, za potrebe katerega so pokupili Alfe 145 (se mi zdi, da ta model) od začetka do konca proizvodnje (za vsako leto enega - od l. 1994 do l. 2000). Na vseh so opravili obsežen pregled, na koncu pa so še vsako razbili (čelni trk). Dolga zgodba na kratko - razlika med prvo in zadnjo Alfo je bila neprimerljiva, tako po zanesljivosti, kot po varnosti.

Fajn bi bilo najti ta članek, ampak dvomim, da obstaja na spletu. Je zelo star. Je pa od bratranca kolega, ki dela pri Oplu, potrdil, da se dogajajo kar konkretne spremembe v življenjski dobi avtomobila.

Še en aktualen primer, kar se varnosti tiče:

Mazda CX-5 (2013) - čelni trk: https://www.youtube.com/watch?v=CinKckGDdAg
Mazda CX-5 (2014) - čelni trk: https://www.youtube.com/watch?v=orjnxdOKgK4

Razlika je očitna. Letnik 2015 se je še boljše odrezal. Nove pa še žal ni.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a titanius Če jul 20, 2017 8:30 pm

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 0Challenge

Kako pa to, da ima Mazda, ki jo tako hvalite, tako močan prosti tek? Ali pa je k****n držal gas ko ga je slikal? Zna kdo to razložit? Če tako dela v prostem teku preden se ogreje je pol hujši zvok kot pri stari JXD tas dvojki :lol: :mrgreen:


http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... I+2XPDC+...

Ta pa ima prosti tek povsem normalen..



Kar se pa tiče Alfe. Zapelji se na testno vožnjo s šibkejšim in malce močnejšim motorjem ter si naredi primerjavo.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a nered Če jul 20, 2017 8:45 pm

Verjetno drzal gas ali pa niha (problem z vztrajnikom?). CX5 Bi vzel min 2015, ko so se spametovali z zvocno izolacijo.
 
Dejan-V
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: So feb 25, 2006 12:55 pm

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a Dejan-V Če jul 20, 2017 9:46 pm

S tem avtom mora bit neki narobe ker na zadnji sliki noben ne sedi na sedezo obratov je pa skor 2.000
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a titanius Če jul 20, 2017 10:01 pm

+ lučka za varnostni meh pri takem avtu ne bi smela kaj delat. In kot je dejal Dejan, noben ne sedi pa ima avto 1800 obratov. Nekaj ne štima.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a nered Če jul 20, 2017 10:09 pm

En link uvozeno sranje : ) drug link od znanega nategatorja : )
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a bluedot Pe jul 21, 2017 7:22 am

Glede prostega teka v CX5 - tudi nova (2017) se čudno obnaša, ampak sem mislil, da je pač nekaj narobe s testnim vozilom. Ko je motor hladen, je prosti tek daleč previsok. Prav nerodno visok.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a INFINITI Pe jul 21, 2017 9:29 am

Za Mazdo pravzaprav normalno zaradi nijhove zasnove motorjev - avtomatično povišani obrati so zato da čim prej varno ogreje katalizator zaradi predpisanih emisij.
SKratka ne gre za neko okvaro.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a pleomax Pe jul 21, 2017 1:56 pm

Kar se kakovosti materialov tiče,je 3008 zmaga in kar mi je najbolj všeč je to,da je že cenejša verzija lepa in ponuja skoraj enako notranjost v osnovi. Dražje verzije samo izpilijo detajle in pa seveda oblazinjenje sedežev in nenazadnje dobiva nagrade za samo notranjost od dizajna do uporabnosti in kakovosti. Vse te nagrade očitno morajo nekaj pomeniti. Kar se tiče alfe, je pa seveda stelvio zelo lep. Ni mi tako všečen kot 3008 ampak je vsekakor med lepšimi v razredu. Kar mi vzbuja dvome,je pa to,da Italijani dajo veliko na dizajn, zmanjka pa jim pri materialih in žal velikokrat pri zanesljivosti. Ja,res je,da so forumi polno z napakami pri drugih znamkah ampak je potrebno računati na to, da se znamk kot so ford,opel,peugeot,vw,...proda veliko,veliko več kot alf in s tem logično je več avtomobilov z okvarami ampak je pa krivično obsojati že vnaprej znamko,da je nezanesljiva,ker to se še bo pokazalo in malo dvomim,da bi si upali toliko tvegati z zanesljivostjo, saj vedo,da si tega nikakor ne morejo privoščiti. V primeru,da se izkažejo za totalno nezanesljive, potem pa res ni druge kot da tovarno zaprejo.
 
Tommaazz
Novinec
 
Prispevkov: 233
Pridružen: Sr maj 18, 2011 9:13 am

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a Tommaazz Pe jul 21, 2017 2:52 pm

titanius je napisal/-a:http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12303224&display=Mazda%20CX-5%20CD150%20AWD%20Challenge

Kako pa to, da ima Mazda, ki jo tako hvalite, tako močan prosti tek? Ali pa je k****n držal gas ko ga je slikal? Zna kdo to razložit? Če tako dela v prostem teku preden se ogreje je pol hujši zvok kot pri stari JXD tas dvojki :lol: :mrgreen:


http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... I+2XPDC+...

Ta pa ima prosti tek povsem normalen..



Kar se pa tiče Alfe. Zapelji se na testno vožnjo s šibkejšim in malce močnejšim motorjem ter si naredi primerjavo.

Prvo minuto ko se vsedeš v avto ima motor povišane obrate...potem padejo in so normalno pod 1000...obrati so vedno povišani kadar je motor hladen, če se pelješ recimo v trgovino pa ko greš nazaj so obrati normalni, takoj ko ga prižgeš, razen če si 4 ure v trgovini da se motor ohladi :lol:
2002 (2007-2008) VW Polo 1.4MPI; 2008 (2008-2011) Renault Megane Grandtour 1.6 16V; 2011 (2011-2017) Peugeot 508 SW 1.6 THP; 2017 (2017-2021) Mazda 3 G120; 2021 Mazda CX-30 G150;...
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a INFINITI Pe jul 21, 2017 3:01 pm

Alfa ima očitno resne težave kar se tiče kvalitete novih vozil:
https://www.autoevolution.com/news/dama ... 19349.html

Tako je ko poslušaš bolj računovodje kot pa inžinirje. In pravzaprav je čisto pozitivno, da se o temu piše, ker bodo nekaj morali ukreniti v zvezi s tem in bo povprečen kupec bolj zadovoljen s produktom.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 62 gostov