Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a titanius Pe jul 21, 2017 9:49 pm

Tommaazz je napisal/-a:
titanius je napisal/-a:http://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12303224&display=Mazda%20CX-5%20CD150%20AWD%20Challenge

Kako pa to, da ima Mazda, ki jo tako hvalite, tako močan prosti tek? Ali pa je k****n držal gas ko ga je slikal? Zna kdo to razložit? Če tako dela v prostem teku preden se ogreje je pol hujši zvok kot pri stari JXD tas dvojki :lol: :mrgreen:


http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... I+2XPDC+...

Ta pa ima prosti tek povsem normalen..



Kar se pa tiče Alfe. Zapelji se na testno vožnjo s šibkejšim in malce močnejšim motorjem ter si naredi primerjavo.

Prvo minuto ko se vsedeš v avto ima motor povišane obrate...potem padejo in so normalno pod 1000...obrati so vedno povišani kadar je motor hladen, če se pelješ recimo v trgovino pa ko greš nazaj so obrati normalni, takoj ko ga prižgeš, razen če si 4 ure v trgovini da se motor ohladi :lol:


Moj HDI nima čez 1000 obratov tudi ko stoji 2-3dni, Passat od ženinega brata nima nikoli čez 1000 obratov ko je mrzel.. Golf bencinar 1.4 pa je imel okrog 1200 obratov dokler nisem zamenjal senzor temperature, od takrat ima 1000 ob mrzlem zagonu potem pa pada počasi. Ampak HDI C5 pa ima vedno pod 1000 obratov odkar ga imam tudi ko je mrzel. Pa je moj C5 starejši 5let od te mazde, ki je dizel tako kot C5. Kakor jaz vem naj bi vsak dizel imel pod 1000 obratov tudi ko je mrzel. Če se motim za vsakega dizla naj me nekdo popravi.
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a bluedot So jul 22, 2017 11:04 am

@pleomax
3008 je zelo fajn avto, je prvi nov SUV, ki sem ga čakal, da izzide. Pred tem sva z ženo imela 308 SW (avtomatik, polna oprema), kot nadomestni avto in naju je zelo navdušil. Od Peugota notranjost (še posebej od 3008) je po mojem mnenju brez konkurence med ne-premium znamkami.

Malenkost me moti preveč razigrana zunanjost - v živo še bolj, kot na slikah. Ne vem, če se bo tako lepo staral, kot kakšen Volvo XC60 (prejšnji in zdajšnji). Avto bom imel vsaj 10 let in želim, da se lepo stara (stari XC60 je kljub starosti še danes lep avto za pogledati).

@INFINITI
Hvala za članek. Svašta. :) Sem že javil, da bova z ženo počakala leto dni. V končni fazi nimava sile z avtom.

@titanius
Zgleda, da je to "feature" značilen za Mazdo. Če so stare to delale, sedaj pa še nova, ne more biti napaka.
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a chad Pe avg 11, 2017 8:14 am

Kva je zdej, se že furaš v stelvii?
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a bluedot Pe avg 11, 2017 8:31 am

Ne, ker je vedno več člankov in postov na forumih o problemih z Giuliami, pa tudi s Stelviom, ki bazira na Giulii. Podobno, kot na F-Pace forumu - te oblije znoj.

Zadnjič sem gledal nek YT video, ki je prikazoval kolono Giulij, ki so šle skozi Monaco in najbolj priljubljen komentar je bil: "Čudež, niti ena se ni pokvarila". Heh, smešno, pa tudi zaskrbljujoče.

Pomembno mi je, da se avto ne kvari, ker ga ne bom jemal na lizing in menjal po petih letih (ko mine garancija - pa tudi časa nimam se po servisih poditi), ampak ga bom zadržal za dalj časa.

Bom še letno dni počakal. Ni sile za avto. Je pa me vizualno res navdušila in je malo manjkalo ... :)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a Firediver Pe avg 11, 2017 8:53 am

Ufff, dilema "glava - srce"..čez eno leto bo še slabše glede izbire - znane bodo napake, ampak tudi želja bo večja..
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a pskoda Pe avg 11, 2017 9:02 am

Avto brez napak ne obstaja vprašanje je samo kakšne napake ima ali resne ali manj resne.
Če boš iskal avto brez napak se boš vozil z biciklom pa še tam ti lahko ketna dol pade.
Lp
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a limas Pe avg 11, 2017 9:39 am

Počakaj slabo leto, da odpravijo vse napake in ga gupiš. Verjetno bo tudi cena nekoliko nižja, saj ne bo takega navala z naročili.
Tudi po enem letu je avto sveže nov.
Vsaka nova serija ima napake, tudi pri premijskih znamkah. Le Japonci so nekoliko manj šlampasti.
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a bluedot Pe avg 11, 2017 9:48 am

@pskoda
Jasno je, da avta brez napak ni, ne gre se za to. Gre se za zniževanje možnosti napak. Želim imeti varen avto - pa ne zato, ker bom v njem nesmrten, ampak ker bodo možnosti poškodb v primeru ("normalne") nesreče znižane. Zavedam se, da je vseeno, če se v tovornjak s 100 km/h čelno zabijem s Stelvio ali s Cliotom - v obeh primeh bo rezultat enak. Če pa se to zgodi pri 50 km/h, pa je že razlika.

Vedno se gre za obračanje možnosti sebi v prid. Kazinoji imajo samo od 1,5 do 5% prednosti pred igralci - pa jim to omogoča, da služijo milijone, celo milijarde. Navidezne malenkosti so na dolgi rok zelo pomembne. Pri vsem je tako.

Mimogrede, tukaj je zadnji "dauertest" od Autobilda: http://www.autobild.de/bilder/die-neue- ... html#bild1
Zadnjič spremenil bluedot, dne Pe avg 11, 2017 10:08 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a bluedot Pe avg 11, 2017 9:50 am

@limas: tako, to je načrt. :) Drugače pa ja, vse prve serije imajo več napak, ne glede na število testov. To je zelo lepo razvidno pri programiranju - ne glede na desetine/stotine ure testov in simulacij, ko 1x neka večja zadeva pride ven, se šele nato vidijo vse napake, ki jih je ponavadi VELIKO. Po letu dni pa so stvari že bistveno boljše.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a xxl Pe avg 11, 2017 9:50 am

Kupil sem Giulietto, ko je šele prišla ven, razen nekaj manjših napak, ki so odpravljene z prvim FL, nič resnega. Zdaj imam svežega Kadjara tudi z manjšimi napakami, ki jih že odpravljajo z prihodom novih serij, tako da, ne paničarite toliko z temi okvarami.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a chad Pe avg 11, 2017 12:10 pm

Haha aja, nisem spremljal nikjer nič o teh avtih. Na cestih sta stelvio kot gulia še redka, enkrat bom šel še jaz enega zapeljat.
 
Uporabniški avatar
4momo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe maj 02, 2003 8:46 pm

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a 4momo Pe avg 11, 2017 12:57 pm

Jaz sem kupil novo Giulietto2011, in je v mojem lastništvu delala BREZ NAPAK. Nisem menjal niti ene žarnice!! Stroški so bili samo če sem si jaz kaj zaželel... park senzorji spredaj, fensi prestavna ročica itd. Prodal prijatelju, ki ga ne more prehvalit. Vesesl za njega..... :D včasih se mi malo kolca.... Mogoče bom spet šel na AR - Giulietto čez 6-8let ;) :?:
Neglede kaj kupiš lahko naletiš na šrot... samo o Alfi so imeli največ pripomb tisti, ki jih nikoli niso imeli ali sedeli v njej!
Giulio 2,2-150KS sem vozil, a me je po "moji" konfiguraciji (želji) skoraj zadela kap ob ceni. Mogoče je vredna tistega denarja? A jaz toliko za avto ne mislim dati, neglede na značko spredaj...... bi pa raje imel bencinsko 2.0 :twisted:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a pskoda Pe avg 11, 2017 1:24 pm

Moj 1 avto je bila AR in še vedno bi jo kupil, ampak kaj ko po 3, 4 letih izgubi na ceni, da glava boli.

Oče je imel leta mislim da 1985 Giulietto bele barve z 2.0 mislim, da je imela okrog 130hp. Ko je pohodil plin so razni yugci, katrce, stoenke in podobni avti, ki so se takrat vozili samo zadaj ostali v avtu si pa mislil, da si zvočni zid prebil. Spomnim se pa še, da je nas 1x pustla na cesti, ko smo šli na morje
Lp
 
atek
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Če jan 27, 2011 4:44 pm

Re: Alfa Romeo Stelvio - je 2.2 dizel s 150 KM dovolj?

Napisal/-a atek Ne mar 04, 2018 5:09 pm

Giulia je na cesti že dve leti, ne govorite na pamet in paničarite - najdite lastnika in ga povprašajte za mnenje :)
Odločitev za nakup Alfe bo lažja :)
Lp atek
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: burek66 in 46 gostov