Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

NAKUP NOVEGA AVTOMOBILA DO ca.23k€ (mnenja)

Napisal/-a mirkos So jul 29, 2017 3:42 pm

Zdravo vsi.

Evo ponovno se obračam na vas po nasvet. Ker ste mi že dobro svetovali ko je svakinja kupovala avto vas za mnenje tokrat prosim zase. Namreč prišel je čas da se kupi nekaj novega in preden se podam v kakih par tednov trajajoči "boj" z prodajalci sem si naredil en preliminarni seznam avtomobilov, ki bi prišli za ta denar v poštev. V družini smo 3, tako da kombija ne rabim ravno, ampak nek mini tudi ravno ne rabi bit. :)

Kriteriji:
- bencinc, hibrid ali plug-in hibrid (na leto ne naredim več kot 15k in še to veliko mestne vožnje - kratke relacije)
- od opreme: tempomat, xenon (ali LED)
- 120KM ali več in do 2500ccm
- karoserijski tipi: limuzina, kombilimuzina ali SUV

Avtomobili, ki so prišli v izbor (po abecedi):

- HONDA (Civic, CR-V, HR-V)
- HYUNDAI (I30, Tuscon, Ioniq)
- KIA (Ceed, Sportage, Niro)
- MAZDA (3)
- OPEL (Astra, Insignia)
- PEUGEOT (3008)
- RENAULT (Megane, Kadjar)
- SEAT (Leon, Ateca)
- SUZUKI (Vitara, SX4 S-Cross)
- ŠKODA (Octavia, Karoq)
- TOYOTA (Prius)

Hvala za vaša mnenja, predloge in izkušnje ;)
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: NAKUP NOVEGA AVTOMOBILA DO ca.23k€ (mnenja)

Napisal/-a For So jul 29, 2017 4:51 pm

Ja, daj skrajšaj ta seznam prosim. Pa valjda veš kateri ti je na oko všeč.

Vsaj tri ali štiri avtomobile določi in se potem odločaj. Ti si pa skoraj vse avtomobile za ta znesek napisal.


Moj izbor je Insignija ali 3008 ...samo še par jurčkov dodaj, da ne bo osnovna verzija. ;)
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: NAKUP NOVEGA AVTOMOBILA DO ca.23k€ (mnenja)

Napisal/-a mirkos So jul 29, 2017 5:51 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Evo še skrajšana verzija :)

- HONDA (Civic)
- HYUNDAI (Ioniq)
- KIA (Sportage, Niro)
- MAZDA (3)
- OPEL (Insignia)
- PEUGEOT (3008)
- RENAULT (Kadjar)
- SEAT (Leon, Ateca)
- SUZUKI (Vitara, SX4 S-Cross)
- ŠKODA (Octavia)
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: NAKUP NOVEGA AVTOMOBILA DO ca.23k€ (mnenja)

Napisal/-a mrtwelvetrees So jul 29, 2017 6:28 pm

Forda pa ne ? Ima dober motor 1.5 ecoboost
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: NAKUP NOVEGA AVTOMOBILA DO ca.23k€ (mnenja)

Napisal/-a mirkos So jul 29, 2017 6:30 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Je svakinja kupla Focusa, pa mi je noter premajhen oz utesnjen :( Drugače pa kr ok avto
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: NAKUP NOVEGA AVTOMOBILA DO ca.23k€ (mnenja)

Napisal/-a Renault VG So jul 29, 2017 6:43 pm

Jaz bi vzel Insignio če ti res ni problem dati teh 23k € pa če ti ni prevelik avto. Nam so naračunali točno 23k za 1.5 165 bencinarja Innovation z LED lučmi, Bose, navigacija, metalna barva. Res je veliko avta za ta denar.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: NAKUP NOVEGA AVTOMOBILA DO ca.23k€ (mnenja)

Napisal/-a mrtwelvetrees So jul 29, 2017 7:29 pm

Moraš se odločit kaj rabiš, enoprostorci ali križanci se drugače peljejo kot recimo karavani, ne vem kaj rabiš, želje.... udobje ?

Boš moral iti na testne vožnje vseh, ni kej.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Tommaazz
Novinec
 
Prispevkov: 231
Pridružen: Sr maj 18, 2011 9:13 am

Re: NAKUP NOVEGA AVTOMOBILA DO ca.23k€ (mnenja)

Napisal/-a Tommaazz Ne jul 30, 2017 5:42 am

Če bi sedaj sam kupoval bi šel sprobati insignio, ker je res veliko avta za ta denar...ampak mislim da je ne bi vzel mi je malo prevelik avtomobil (mi smo tudi trije) pa kolikor berem po testih so spet problemi s črički v armaturki...naslednji, ki se je meni zelo dopadel je bil p3008, ki pa mi je bil z opremo allure in 165km motorjem ter dodatnim pametnim ključem, navigacijo, led lučmi absolutno predrag (27 jurjev) pa še kaj druga bi dal zraven pa bi bil hitro na 30 jurjih...splača se iti še na tesno vožnjo z novo hondo, zunaj se meni dopade znotraj mi pa ni všeč, moraš pa vzeti opremo SPORT...na tem seznamu ti predlagam še da greš na testno vožnjo z mazdo 3, ki sem jo na koncu tudi sam vzel. Dobil sem jo aprila in imam že 8000km, pravi užitek jo je vozit, sprobaj, ne bo ti žal...vzami pa revolution 120 ali 165km verzijo, meni je 120 dovolj pa še poraba je ugodna...
2002 (2007-2008) VW Polo 1.4MPI; 2008 (2008-2011) Renault Megane Grandtour 1.6 16V; 2011 (2011-2017) Peugeot 508 SW 1.6 THP; 2017 (2017-2021) Mazda 3 G120; 2021 Mazda CX-30 G150;...
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: NAKUP NOVEGA AVTOMOBILA DO ca.23k€ (mnenja)

Napisal/-a nebivedu Ne jul 30, 2017 9:02 am

Zakaj pa ne kak subaru XV? Ta je tudi v tem cenovnem razredu.
Old subarus never die, they just get faster!
 
atek
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Če jan 27, 2011 4:44 pm

Re: NAKUP NOVEGA AVTOMOBILA DO ca.23k€ (mnenja)

Napisal/-a atek Po jul 31, 2017 5:21 pm

Moj predlog: insignia ali octavia :)
Lp atek
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: NAKUP NOVEGA AVTOMOBILA DO ca.23k€ (mnenja)

Napisal/-a srcnik Po jul 31, 2017 9:15 pm

Mazda 6 attraction, 26k€ je po ceniku (vseeno karavan ali pa limuzina). Verjetno bi se jo dalo dobiti s popustom blizu tvojega cilja.

Je pa neprimerno večji avto od mazde 3

Napram insigniji (ki je zelo prostorna zadaj mimogrede) je dosti boljši položaj za volanom in ima bolj zanimivo armaturno ploščo, ter materiale v notranjosti.

Poleg tega je že facelift, kar pomeni, da so odpravljene prve hibe modela, medtem ko je insignija še sveža.

Od terencev je z več prostora verjetno najboljša izbira 3008 ali pa atteca/kodiaq.

Medtem ko je npr. suzuki sx4 najboljši glede na ceno in to kaj dobiš (1.4 turbo + 4x4 + polno opreme za cca. 20k€ + zimske gume +za 1k€ goriva) je pa manj prostoren od prejšnjih, plus ima malce več trde plastike (kar sicer ni preveč kritično, dosti bolje kot v vitari). Je pa za peljat presenetljivo dober. Če potrebuješ 4x4 je definitivno top izbira.

Octavia mi je osebno s temi dvojnimi lučmi grda, drugače ok avto. Renaulta bi se pa izognil na daleč, glede na to, da se pri uveljavljanju garancije delajo "francoze".
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: NAKUP NOVEGA AVTOMOBILA DO ca.23k€ (mnenja)

Napisal/-a mirkos To avg 01, 2017 7:35 pm

Evo dans šel na prvi "obhod" kandidatov.

1. Hyundai I30 (ker Ioniqa nimajo razen v LJ): luškan avto, lepo se pelje (sicer sem vozil 1.0 120KM, ki je taki mestni mlinček in ne 1.4 t-GDI 140KM). Oprema je res impresivna (testni je imel vse) in je tehnično res dobro založen, ni pa mi nek presežek ne noter in ne zunaj. Cena brez pogajanj za top bencinca z top opremo ca.20.000€

2. Renault Kadjar: nisem pristaš francozov in tudi njihov odnos na servisih so grajali ljudje, ampak je ta kadjar v bose opremi in 19 colnami (ter res dobro obložen z opremo) kar dober avto (vsaj po izgledu in občutkih pri probnem sedenju). Testna vožnja je na sporedu v čet z 1.2 Tce (130KM)...kar je po mojem bolj za umirjeno vožjo kot kake "dirkaške" zabave :). Cena brez pogajanj: 21.500€

3. Honda Civic: WOW...avto mi osebno izgleda bomba (stvar okusa sicer)....zunaj ekstravaganten, znotraj bolj konvencinalen...5-vratni ima znotraj občutno manj prostora kot limuzina (predvsem zadaj; nekako bolj utesnjeno vse skupaj deluje in tudi strop hitreje pade), je pa prtljažnik zato zelo velik....sedenje in občutek za volanom...1A...probna vožnja v čet. Bi zaradi velikosti raje morda vzel limuzino...a je za isto opremo treba doplačat reci in piši ca. 3500€ več :( Cena za 5v brez pogajanj ca. 22.000€

Evo tolko na hitro...jutri nadaljujemo oglede :)
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: NAKUP NOVEGA AVTOMOBILA DO ca.23k€ (mnenja)

Napisal/-a Dizzy Pe avg 04, 2017 11:06 am

nova Honda Civic je res dober avto, na srečo so ga tudi cenovno precej približali kupcem. je prostoren, motor, vsaj 1.5 pa je res odličen, po moje je tudi 1.0 motor vrh glave ...

kar se tiče pa Toyote in hybrida. Prius je od vseh naštetih daleč najbolj prostoren ... ;) je pa konkretno čez buđet, to pa ... mogoče Toyota Auris Hybrid (obstaja tudi karavan verzija ...) in polno opremljene ne pridejo mnogo dražje od tvojih želja ...
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: NAKUP NOVEGA AVTOMOBILA DO ca.23k€ (mnenja)

Napisal/-a dask Pe avg 04, 2017 11:51 am

Če ne rabiš velikega avta, je mene navdušil Toyota CHR Hibrid. Cena je sicer 25.000, s kakšnim popustom pa prideš na tvoj budget.
 
Tommaazz
Novinec
 
Prispevkov: 231
Pridružen: Sr maj 18, 2011 9:13 am

Re: NAKUP NOVEGA AVTOMOBILA DO ca.23k€ (mnenja)

Napisal/-a Tommaazz Pe avg 04, 2017 12:00 pm

mirkos je napisal/-a:Evo dans šel na prvi "obhod" kandidatov.

1. Hyundai I30 (ker Ioniqa nimajo razen v LJ): luškan avto, lepo se pelje (sicer sem vozil 1.0 120KM, ki je taki mestni mlinček in ne 1.4 t-GDI 140KM). Oprema je res impresivna (testni je imel vse) in je tehnično res dobro založen, ni pa mi nek presežek ne noter in ne zunaj. Cena brez pogajanj za top bencinca z top opremo ca.20.000€

2. Renault Kadjar: nisem pristaš francozov in tudi njihov odnos na servisih so grajali ljudje, ampak je ta kadjar v bose opremi in 19 colnami (ter res dobro obložen z opremo) kar dober avto (vsaj po izgledu in občutkih pri probnem sedenju). Testna vožnja je na sporedu v čet z 1.2 Tce (130KM)...kar je po mojem bolj za umirjeno vožjo kot kake "dirkaške" zabave :). Cena brez pogajanj: 21.500€

3. Honda Civic: WOW...avto mi osebno izgleda bomba (stvar okusa sicer)....zunaj ekstravaganten, znotraj bolj konvencinalen...5-vratni ima znotraj občutno manj prostora kot limuzina (predvsem zadaj; nekako bolj utesnjeno vse skupaj deluje in tudi strop hitreje pade), je pa prtljažnik zato zelo velik....sedenje in občutek za volanom...1A...probna vožnja v čet. Bi zaradi velikosti raje morda vzel limuzino...a je za isto opremo treba doplačat reci in piši ca. 3500€ več :( Cena za 5v brez pogajanj ca. 22.000€

Evo tolko na hitro...jutri nadaljujemo oglede :)

Si še testiral ostale avtomobile? Ma zanimajo tvoja opažanja :)
2002 (2007-2008) VW Polo 1.4MPI; 2008 (2008-2011) Renault Megane Grandtour 1.6 16V; 2011 (2011-2017) Peugeot 508 SW 1.6 THP; 2017 (2017-2021) Mazda 3 G120; 2021 Mazda CX-30 G150;...
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: NAKUP NOVEGA AVTOMOBILA DO ca.23k€ (mnenja)

Napisal/-a srcnik Ne avg 06, 2017 5:15 pm

Verjetno je že dal polog za nekaj čisto tretjega :)
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: NAKUP NOVEGA AVTOMOBILA DO ca.23k€ (mnenja)

Napisal/-a mirkos Po avg 07, 2017 11:59 am

Jap zdaj sem si rezerviral Volvo XC60 ... Če bi dobil na lotu :)

OK da poročam:

1. Testna vožnja za Hondo: avto nenormalno dobro leži na cesti. Motor je super (morda bi lahko bil še malo bolj "športen" glede na svojih 183KM, ampak je tudi lahko dost ekonomičen). Vožnja po ovinkih in prestavljanje je poezija. Itak ma vse možno asistenčne sisteme že "osnovni" paket "Sport", ki je po mojem tudi best buy varianta pri tem avtu. Tukaj bi edino dodal (če bi se dalo, a se žal to pri Hondi, Mazdi, ipd. ne da dodajati stvari individualno ampak samo v sklopu nekaka paketa) Keyless sistem (odpiranje vrat in zagon motorja brez ključa - drugo vse ima več ali manj). Na NCAP testu je sicer zaradi malo slabše zaščite potnikov zadaj dobila Honda Civic "samo" 4 zvezdice. Prtljažnik v 5v je kar velik, edina "slabša" točka je sedenje zadaj..."problem" ni toliko prostor za noge, ampak bolj za glavo.

2. Renault Kadjar: 1.2 tce motor (130KM) dovolj močan za tudi malo večji avto kot je Kadjar (za normalno vožnjo več kot dovolj). Višji položaj pri vožnji ni slab, tudi materiali sami niso slabi. Seveda sama vožnja niti približno ni na nivoju Honde (kar pa je seveda tudi za pričakovati saj sta to popolnoma različna avtomobila). Ima kar veliko prostora (sploh v primerjavi z Hondo :) ). Ima 5 let garanacije (Honda "le" 3). Popolnoma opremljen Bose 1.2tce + s še nekaj dodatki pride toliko kot Honda 1.5 Sport. (ca. 22.000). Mislim da ni veliko avtomobilov ki ponujajo toliko avta za takšno ceno kot Civic in Kadjar (v tem rangu avtomobilov seveda).

3. Opel Insignia: Dost lepša in prostornejša od modela, ki ga zamenjuje (sploh prostora zadaj je kar nekaj več). Nisem bil na testni, ker je zmanjkalo časa (zaradi zgoraj dveh naštetih). Sem pa se malo pozanimal za cene: Insignia 1.5 (165KM bencinc) INOVATION z polno dodatne opreme (npr. ful LED, OPC paket zunaj in znotraj, 20" gume, vsi varnostni pripomočki in še in še...) za ca. 27.500€. Seveda če ne bi tolko opreme noter dal, bi dobil še bistveno nižjo ceno, tako da okoli 23-24€ bi še tudi dobil lepo opremljeno Insignio.

V tem tednu še sledita 3008 in Leon... :)
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: NAKUP NOVEGA AVTOMOBILA DO ca.23k€ (mnenja)

Napisal/-a pleomax Po avg 07, 2017 2:02 pm

Pri 3008 je super to,da dobro izgleda že popolnoma osnovni model. Upam, da si dobro pogledql in ozipal tudi materialr v vseh avtih do zdaj. Vse to primerjak s 3008. Ne vem,če boš dobiš tako fajn obdelano kabino pri tekmecih. Niti premium tekmeci v osnovnejših izvedbah ne ponujajo takšne kakovosti,kar je žalostno, če ne že sramotno...Tudi če že teste greš brat ti praktično vsi novinarji potrdijo to. Motor 1.2 je pa tudi zmogljivejši in varčnejši od 1.2 v kadjaru,čeprav imata oba 130 konjev. Kadjar je tak tipičen renault. Lep na pogled,lepo založen z opremo,izdelava je pa povprečna. Znajo pa zafrkavat touchscreeni na renaultih na splošno. Praktično z vseni modeli so določeni lastniki imeli težave z zmrzovanjem,pojavi se črn ekran za nekaj časa in potem se čez čas prižge nazaj ampak ker je kadjar zdaj že en čas zunaj verjamem, da je vse to porihtano :)
 
Tommaazz
Novinec
 
Prispevkov: 231
Pridružen: Sr maj 18, 2011 9:13 am

Re: NAKUP NOVEGA AVTOMOBILA DO ca.23k€ (mnenja)

Napisal/-a Tommaazz Po avg 07, 2017 2:34 pm

mirkos je napisal/-a:Jap zdaj sem si rezerviral Volvo XC60 ... Če bi dobil na lotu :)

OK da poročam:

1. Testna vožnja za Hondo: avto nenormalno dobro leži na cesti. Motor je super (morda bi lahko bil še malo bolj "športen" glede na svojih 183KM, ampak je tudi lahko dost ekonomičen). Vožnja po ovinkih in prestavljanje je poezija. Itak ma vse možno asistenčne sisteme že "osnovni" paket "Sport", ki je po mojem tudi best buy varianta pri tem avtu. Tukaj bi edino dodal (če bi se dalo, a se žal to pri Hondi, Mazdi, ipd. ne da dodajati stvari individualno ampak samo v sklopu nekaka paketa) Keyless sistem (odpiranje vrat in zagon motorja brez ključa - drugo vse ima več ali manj). Na NCAP testu je sicer zaradi malo slabše zaščite potnikov zadaj dobila Honda Civic "samo" 4 zvezdice. Prtljažnik v 5v je kar velik, edina "slabša" točka je sedenje zadaj..."problem" ni toliko prostor za noge, ampak bolj za glavo.

2. Renault Kadjar: 1.2 tce motor (130KM) dovolj močan za tudi malo večji avto kot je Kadjar (za normalno vožnjo več kot dovolj). Višji položaj pri vožnji ni slab, tudi materiali sami niso slabi. Seveda sama vožnja niti približno ni na nivoju Honde (kar pa je seveda tudi za pričakovati saj sta to popolnoma različna avtomobila). Ima kar veliko prostora (sploh v primerjavi z Hondo :) ). Ima 5 let garanacije (Honda "le" 3). Popolnoma opremljen Bose 1.2tce + s še nekaj dodatki pride toliko kot Honda 1.5 Sport. (ca. 22.000). Mislim da ni veliko avtomobilov ki ponujajo toliko avta za takšno ceno kot Civic in Kadjar (v tem rangu avtomobilov seveda).

3. Opel Insignia: Dost lepša in prostornejša od modela, ki ga zamenjuje (sploh prostora zadaj je kar nekaj več). Nisem bil na testni, ker je zmanjkalo časa (zaradi zgoraj dveh naštetih). Sem pa se malo pozanimal za cene: Insignia 1.5 (165KM bencinc) INOVATION z polno dodatne opreme (npr. ful LED, OPC paket zunaj in znotraj, 20" gume, vsi varnostni pripomočki in še in še...) za ca. 27.500€. Seveda če ne bi tolko opreme noter dal, bi dobil še bistveno nižjo ceno, tako da okoli 23-24€ bi še tudi dobil lepo opremljeno Insignio.

V tem tednu še sledita 3008 in Leon... :)

Kaj pa z mazdo 3 si že bil na testni vožnji ali jo boš preskočil?
2002 (2007-2008) VW Polo 1.4MPI; 2008 (2008-2011) Renault Megane Grandtour 1.6 16V; 2011 (2011-2017) Peugeot 508 SW 1.6 THP; 2017 (2017-2021) Mazda 3 G120; 2021 Mazda CX-30 G150;...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: NAKUP NOVEGA AVTOMOBILA DO ca.23k€ (mnenja)

Napisal/-a xxl Po avg 07, 2017 2:38 pm

Tudi pri pugiju ne hvalijo pretirano ekrana,da o odsotnosti tipk za nastavljanje klime ne govorimo. Kakovost izdelave pa tudi ni nek biser, francoz pač, kot reno, če so pri 3008 to izboljšali pa hvala bogu.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov