Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
robertos_664
Uporabnik
 
Prispevkov: 1244
Pridružen: To nov 04, 2003 10:20 pm

Nakup SUV-a (oziroma crossoverja)

Napisal/-a robertos_664 Pe avg 04, 2017 10:08 pm

sem pred dilemo, ko sta mi všeč dva avtomobila, ki sta si kar različna..

Prvi je Honda CR-V 2.0 Elegance :
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 20Elegance

+udobje
+prostornost
+kvaliteta izdelave
+stabilnost cene rabljenih
+natančen menjalnik
-manj opreme (skoraj nič asistenčnih sistemov)
-stari model (pozimi pride nov, v USA je že)
-motor ni preveč živahen (2.0 vtec 155KM)

Drugi je Renault Kadjar 1.2Tce Bose z vso dodatno oprem, kar jo je možno naročiti. Nekaj takega:
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... %20Editi...

+udobje
+boljša lega na cesti
+ogromno opreme
+bolj okreten po mestu
+precej nov model, novega še ni na vidiku
+odličen položaj za volanom
+super sedeži
-manj prostora
-kvaliteta izdelave (čeprav so jo zelo izboljšali od prvega leta)
-verjetno bom zanj čez kakih 5let manj dobil, kot za hondo


cena za oba je čisto enaka, s tem da imam pri kadjarju obkljukane vse opcije (led, navi, panorama, usnje, električni sedeži, samodejno parkiranje..)

Sem vozil oba, Honda je kot en van, čisti ameriški filing, mehko vzmetenje, nagiba v ovinkih. Je pa zelo prostoren, praktičen in na cesti izgleda bolj prepričljivo :)
Renault se vozi bolj čvrsto, notranjost je bolj utesnjena, čeprav zadosti prostora. Notranjost mi jhe tudi lepša (manj gumbov, honda ima tri ekrančke..)

kakšne izkušnje z obema?

Vozil pa se bom večina služba (25km v eno stran), enkrat na morje, parkrat na kakšen izlet po sloveniji, pa smučanje..
Smo pa štiričlanska družina..

lp robi
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup SUV-a (oziroma crossoverja)

Napisal/-a maniaxxx Pe avg 04, 2017 10:17 pm

Kok daleč maš do enega in drugega serviserja? Hondinega boš videl enkrat na leto, pri renaultu pa kakor naletiš, lahko enkrat na leto, lahko pa da bosta postala družinska prijatelja.

Izberi tistega v katerem se boljše počutite, pred kratkim je na enmu tujem forumu en kupil tako hondo kot jo gledaš, je maximalno zadovoljen pa jih je 5 komadov.

Sicer pa glede na to, da si imel mazdo, pa kokr se spomnim nekoč Hyundaia ( najlepšo lantro v SLO ) mislim da je "japonc" bolj zate.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
robertos_664
Uporabnik
 
Prispevkov: 1244
Pridružen: To nov 04, 2003 10:20 pm

Re: Nakup SUV-a (oziroma crossoverja)

Napisal/-a robertos_664 Pe avg 04, 2017 10:26 pm

To glede hondine zanesljivosti ne dvomim, tudi sam avto daje vtis, kot da ne more iti nič narobe :) malo me spominja na volva..
Me pa vseeno muči malo, da je že kar star model, majn opreme, nič asistenčnih sistemov v tej opremi..
Renaulta sem pa danes vozil in me je presenetil s kakšno lahkotnostjo se giblje.

Pozabil si še, da sem vmes imel še nissana :) zdaj hondo, pol pa manjka samo še toyota :)
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup SUV-a (oziroma crossoverja)

Napisal/-a maniaxxx Pe avg 04, 2017 10:44 pm

Nissana se nisem spomnil ja, sem vedel da en manjka. Koliko pa ti pomeni manjko najmodernejših sistemov pa sam veš, če ti to dosti pomeni potem raje Mađara kup, če ne se boš skoz sekiral zakaj ga nisi. Konec koncev pa je že čas da se spoznaš s kakim servisom :lol:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Nakup SUV-a (oziroma crossoverja)

Napisal/-a meganer So avg 05, 2017 6:11 am

Ma kaj vsi nekaj pluvate čez Renoja. Sam sem imel Megana 1.6b 1995 in se je pokvarilo še tisto kar sploh ni mogoče da se je.
Zdajšni so pa zelo dobri sploh dizli.Usedi se not in tisti k ti potege ga vzemi. Edino sam bi vzel dci.

Crkujejo pa tud mačka. 1.5dci je v Renojih, Dacia, Lada, Mercedes pa vrjetno še kje.

Pa še dizli in krake razdalje: povejte kolk turbin zamenja poštar, picovozač, .... to je tolk za lase privlečeno da, .... Morajo delat kampanijo za bencinarje. Kuri malo, pejt na Ac in ga pelji 150 pa boš videl 5.5 pa 6L.

Moj predlog pojdi pogledat še enoprostorca, Grand senik, touran itd. Za isti denar dosti več uporabnega prostora za družino. Sam imam problem ker imam Gsenika in skoraj vsak crosover ki ga grem gledat ima manj prostora. Ali sem pripravljen zgubiti prostor na račun lepote NE.Ker mi več pomeni da lahko mulca zadaj sedita tko kot se mora.

Nevem kako je pri vas ampak pri nas vsak pove svoje želje. Mulca hočeta imeti zadaj mizico, jaz rokonaslon :), žena .... Za 23500 dobiš C4GP že skoraj max opremo-čist tako za premislek.
 
Uporabniški avatar
robertos_664
Uporabnik
 
Prispevkov: 1244
Pridružen: To nov 04, 2003 10:20 pm

Re: Nakup SUV-a (oziroma crossoverja)

Napisal/-a robertos_664 So avg 05, 2017 7:51 am

pa prostora ne potrebujem ravno veliko, čeprav scenik nima nič več prostora kot CR-V. Sem vozil tudi scenika pa me ne prepriča (je pa bil prvi kandidat).
večina se vozim sam, na izlete ne potrebuješ ogromno prtljage, na morje pa imamo na strehi še trugo. citroen pa se mi sploh ne dopade :)
V glavnem izbor je res samo med tema dvema.. No ja na prvem mestu je bil kodiaq, ampak do drugega poletja ga res ne mislim čakat.. :roll:
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Nakup SUV-a (oziroma crossoverja)

Napisal/-a matejxx So avg 05, 2017 8:06 am

Samo za informacijo, ne zapravljal denarja za samodejno parkiranje. Na začetku seveda to uporabiš, da se malo poigraš. Toda kasneje ugotoviš, da avto parkiraš precej hitreje sam, kot pa s tem sistemom.
 
Uporabniški avatar
robertos_664
Uporabnik
 
Prispevkov: 1244
Pridružen: To nov 04, 2003 10:20 pm

Re: Nakup SUV-a (oziroma crossoverja)

Napisal/-a robertos_664 So avg 05, 2017 8:25 am

ne saj samodejno parkiranje pride za 1€ zraven z bočnimi senzorji, AEBS in nadzorom mrtvega kota v Technium paketu. To itak vem da bom enkrat probal, pol pa sam parkiral, ker sem hitrejši :)
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup SUV-a (oziroma crossoverja)

Napisal/-a mrtwelvetrees So avg 05, 2017 9:59 am

Kaj pa novi Scenic ? (lahko tudi grand) je več prostora kot v Kadjarju.
Ali pa C-max ki ima odličen varčen 1.0 T motor z 125km ali 1.5T ecoboost (res pa da je c-max bil samo facelift)

Res da ni SUV/crossover, ampak ti bo družina hvaležna za prostor, pa več opreme dobiš
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
robertos_664
Uporabnik
 
Prispevkov: 1244
Pridružen: To nov 04, 2003 10:20 pm

Re: Nakup SUV-a (oziroma crossoverja)

Napisal/-a robertos_664 So avg 05, 2017 10:33 am

sem zgoraj napisal, da je bil novi scenik prvi na spisku, ker se mi optično res dopade. Ampak po naših slabih cestah je vzmetenje žal pretrdo (pa še 20" kolesa). Pa kar se tiče prostora ga v novem sceniku niti ni toliko več kot v kadjarju, mogoče pa še manj kot v CR-V.. Fordi pa mi žal ne sedejo. pa še ta c-max je že celo večnost zunaj..
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup SUV-a (oziroma crossoverja)

Napisal/-a xxl So avg 05, 2017 10:45 am

Rekel je,da ga scenic ne zanima, mene je razočaral pri prostornosti,zaradi teh mizic višjerasli nimamo plac za kolona. Moj kadjar ima nekaj cvetk z katerimi se mi ne da ukvarjat, ceprav je prva serija, po 33000 km dela kot mora brez cričkov, razen če pritiskaš z roko po plastiki. 1,6 dci je prava mera, poraba med 5-6, bencinar pa bo pil 7-8 in več ( pri meganu ta motor nagaja,mar ne), ampak, gonja proti dizlom verjetno dela svoje. Sicer pa je ta avto v osnovi nissan
Ce bi zdaj izbiral, bi gledal 3008 in CH-R.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Aleš87
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: Če dec 22, 2016 9:26 am

Re: Nakup SUV-a (oziroma crossoverja)

Napisal/-a Aleš87 So avg 05, 2017 11:04 am

Moj predlog gre za Hondo.
Razlog: prostornost, zanesljivost, kvaliteta izdelave, samo mali redni servisi in tankanje pa je toto pa še atmosferski motor je 8)

Renoult pa je vedno tombola, čeprav avto vizualno ni slab,.Tukaj pa je turbina kar pomeni še en dodatni element, ki se lahko kvari.

Odločitev pa je na tebi ;)
 
Uporabniški avatar
robertos_664
Uporabnik
 
Prispevkov: 1244
Pridružen: To nov 04, 2003 10:20 pm

Re: Nakup SUV-a (oziroma crossoverja)

Napisal/-a robertos_664 So avg 05, 2017 11:19 am

xxl je napisal/-a:Rekel je,da ga scenic ne zanima, mene je razočaral pri prostornosti,zaradi teh mizic višjerasli nimamo plac za kolona. Moj kadjar ima nekaj cvetk z katerimi se mi ne da ukvarjat, ceprav je prva serija, po 33000 km dela kot mora brez cričkov, razen če pritiskaš z roko po plastiki. 1,6 dci je prava mera, poraba med 5-6, bencinar pa bo pil 7-8 in več ( pri meganu ta motor nagaja,mar ne), ampak, gonja proti dizlom verjetno dela svoje. Sicer pa je ta avto v osnovi nissan
Ce bi zdaj izbiral, bi gledal 3008 in CH-R.


3008 je meni tudi všeč, ampak če dodaš nekaj več opreme je enostavno predrag.. pa zdi se mi, da bo oblika hitro ostarela. Meni je že sedaj manj všeč,kot ob predstavitvi, razen v najboljši opremi, ki pa je spet cenovno veliko nad kadjarjem..

CH-R pa se mi zdi kar utesnjen..sploh na zadnji klopi in prtljažnik je tudi na ravni razreda nižje..
 
Uporabniški avatar
robertos_664
Uporabnik
 
Prispevkov: 1244
Pridružen: To nov 04, 2003 10:20 pm

Re: Nakup SUV-a (oziroma crossoverja)

Napisal/-a robertos_664 So avg 05, 2017 11:20 am

Aleš87 je napisal/-a:Moj predlog gre za Hondo.
Razlog: prostornost, zanesljivost, kvaliteta izdelave, samo mali redni servisi in tankanje pa je toto pa še atmosferski motor je 8)

Renoult pa je vedno tombola, čeprav avto vizualno ni slab,.Tukaj pa je turbina kar pomeni še en dodatni element, ki se lahko kvari.

Odločitev pa je na tebi ;)


saj te prednosti so skoraj zadosti, da bi se res odločil zanjo. ampak me nekaj vseeno vleče k renaultu :)
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup SUV-a (oziroma crossoverja)

Napisal/-a mrtwelvetrees So avg 05, 2017 11:33 am

robertos_664 je napisal/-a:sem zgoraj napisal, da je bil novi scenik prvi na spisku, ker se mi optično res dopade. Ampak po naših slabih cestah je vzmetenje žal pretrdo (pa še 20" kolesa). Pa kar se tiče prostora ga v novem sceniku niti ni toliko več kot v kadjarju, mogoče pa še manj kot v CR-V.. Fordi pa mi žal ne sedejo. pa še ta c-max je že celo večnost zunaj..



S tem se ne morem strinjat da je tršji, ker je na vseh testih bilo povedano, da kljub 20" ni trd avto, ampak udoben. Moral bi ga vozit.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
robertos_664
Uporabnik
 
Prispevkov: 1244
Pridružen: To nov 04, 2003 10:20 pm

Re: Nakup SUV-a (oziroma crossoverja)

Napisal/-a robertos_664 So avg 05, 2017 11:51 am

ne verjamem več vsem testom dokler sam ne vozim avta. Scenica sem imel sposojenega dva dni, naredil 800km.. na avtocesti je suveren, ko pa prideš do luknjastih cest pa je druga zgodba, moja mazda spuščena, je bila potem pravi balzam..
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Nakup SUV-a (oziroma crossoverja)

Napisal/-a Renault VG So avg 05, 2017 1:24 pm

Itak imaš pri Renaultu 5 let garancije, kupiš, voziš 4 leta in prodaš, itak dokaj pogosto menjavaš. Kadjar sicer ni moj najljubši avto tega razreda ampak Honda mi pa res ni všeč. Tiguan je tudi najbrž predrag?
 
Uporabniški avatar
robertos_664
Uporabnik
 
Prispevkov: 1244
Pridružen: To nov 04, 2003 10:20 pm

Re: Nakup SUV-a (oziroma crossoverja)

Napisal/-a robertos_664 So avg 05, 2017 1:29 pm

Ja seveda. Nekako sem si zgornjo mejo zastavil na 24.000. Ne dobiš tiguana za ta denar :)
 
Nikola_Tesla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 616
Pridružen: So maj 12, 2012 8:43 pm

Re: Nakup SUV-a (oziroma crossoverja)

Napisal/-a Nikola_Tesla So avg 05, 2017 2:04 pm

Zakaj ravno nova lakirana plastika ?

Če se pogleda za malo rabljenimi višjega cenovnega razreda je izbor večji za manj €.

Tale je navdušenec nad V 70 R ...

https://www.youtube.com/watch?v=EgnfdPtL9zc

lp.
 
Uporabniški avatar
robertos_664
Uporabnik
 
Prispevkov: 1244
Pridružen: To nov 04, 2003 10:20 pm

Re: Nakup SUV-a (oziroma crossoverja)

Napisal/-a robertos_664 So avg 05, 2017 3:37 pm

Če bi mi vsaj xc60 predlagal bi še razumel :)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 30 gostov