Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a tomzzi Po avg 14, 2017 7:01 pm

Tattoo- je napisal/-a:In obratno...tudi Golf Highline ima veliko stvari serijskih, kar pri Astri Innovation ni oziroma moraš doplačati (npr. aktivni tempomat / parkirni senzorji spredaj / zadnje LED luči / QuickHeat sistem dogrevanja / naslon za roko zadaj / 8 zvočnikov / ...). Tako da pod črto ima vsak avto svoje prednosti in slabosti, vsak se pa potem sam odloči kaj je njenu pomembno in kaj ne...


Astra s to ceno ki sem jo prilepil ima vse to že všteto (razen radarski tempomat). Zadnje LED luči dobiš pa v paketu s prednjimi.
Je pa res, da niso serijsko.
Se pa itak strinjam z odebeljenim. Vsak ima svoje pluse in minuse. Razen škoda, da pri kar nekaj dodatne opreme pri VW je pogojeno z drugo opremo in si prisiljen potem še nekaj doplačat kar ne rabiš. Pa še nič poceni ni ta dodatna oprema.
Recimo hočeš 17" platišča. In moraš vzet še znižano "športno" podvozje. :roll:
Ajde dovolj offtopic-a!

Za homologacijo pa res ne vem kako ima VW.
Kot pravim jaz za opla tudi nisem vedel (ajde za 16" sem bil itak siguren) dokler v homologacijski nisem pogledal in vidim, da imam tudi 18" v kartončku. Nisem si mislim, da bodo tudi 18" vpisane.

Drugače pa še enkrat svetujem avtorju teme če že kupuje tako opremljen avto naj mu ne bo žal za LED luči.
To naj bo prvo na spisku dodatne opreme! Ampak pod pogojem, da se tudi velik ponoč vozi.
Drugače je res brezveze nekaj kupovat kar rabiš zelo malo.
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a Milan_48 Če avg 17, 2017 9:51 pm

Se kar strinjam s predlogi avtorju teme. Glede na moje izkušnje bi dodal še ACC. Deluje fenomenalno. Moj dokup je bil tudi avt. parkiranje in tega ne potrebujem praktično nikoli, verjetno bi mi bolj prav prišel Blind spot senzor. Sam imam še DSG in sončno streho, ker so mi to prioritete. Ergo activ me je tudi zanimal, a je bil na voljo le v črni barvi. Aktivno podvozje vsi hvalijo, a sem se tudi sam ustrašil te komplikacije in če ne vzameš športnega podvozja bo tudi navadno kar v redu, saj ima boljšo premo zadaj kakor bolj švoh modeli.
Je pa na testu Golf z ksenon prilagodljivi žarometi vehementno premagal LED žaromete Peugeota 308 in bil na testu ekvivalenten z matričnimi LED žarometi Audija 8. BMW, MB, ..., so vsi imeli xenon žaromete slabše kakor Golf. Test je objavljen junija 2014 - poišči si ga.
Xenon
Richtig komplett wird das Golf-Xenonlicht erst durch Beigabe des nochmals 470 Euro teuren Fernlichtassistenten Dynamic Light Assist, der nicht nur das Licht auf- und abblendet, sondern auch über eine Maskierungsfunktion verfügt. Ausleuchtung und Reichweite sind top. Sehr gut auch das weit reichende, homogene Fernlicht und die sanft arbeitenden Adaptivfunktionen.

http://www.auto-motor-und-sport.de/testbericht/lichtsysteme-im-test-ist-teures-licht-besser-8165325.html?block=1
Kam spada novi Golf, nova Astra, ..., je pa objavljeno tukaj: http://www.autobild.de/artikel/vw-golf-audi-a3-hyundai-i30-opel-astra-test-11489875.html S tem je bolj jasno tudi zakaj cenovne razlike.
Nulla tenaci invia est via!
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a mevden Pe avg 18, 2017 7:45 am

Pa ne morete tlačit golfa in astro v isti cenovni razred. Golf je boljšo v vseh pogledih, zato je upravičeno dražji.

Sicer vem, da je oprema tudi zelo pomembna, ampak če je polovica itak ne dela kot bi morala je vredna en qurc. To se navezuje na Astro.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a RedBaron Pe avg 18, 2017 9:56 am

Jaz bi od teh asistenčni sistemov vzel (v kolikor ni serijsko), opozorilo za mrtvi kot, radarski tempomat in lane asiste (če ni predrago), pri golfu (drugje tako skoraj ni te opcije) bi doplačal za zadnje bočne AirBag-e!!
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a RedBaron Pe avg 18, 2017 10:02 am

Aja, pa ogrevano vetrobransko steklo je super stvar in pa REZERVA, pa magari zasilna, je boljše kot pa kompresor + tiso mleko.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a pleomax Pe avg 18, 2017 11:43 am

mevden je napisal/-a:Pa ne morete tlačit golfa in astro v isti cenovni razred. Golf je boljšo v vseh pogledih, zato je upravičeno dražji.

Sicer vem, da je oprema tudi zelo pomembna, ampak če je polovica itak ne dela kot bi morala je vredna en qurc. To se navezuje na Astro.

Tipičen Slovenec,ki ga dejanska kakovost me briga. Važno,da je vw značka naprej,ostalo ni pomembno ;) Z blatenjem avtomobila brez razlage za napisano delaš samo krivico astri kot celotnemu oplu. Časi so se spremenili,nekdanje znamke,ki so delale kikse so se zelo popravile,ostale pa poslabšale. In ja 2 vw-a v familiji in kakovost je zelo povprečna,če ne ponekod celo slabša. In ja tudi 1 opel je v familiji. Kak da rečem za opla? Kapo dol. Samo tankaj in vozi. Pa za vw-a skrbimo,za opla niti najmanj in še velikokrat mora prevažati težke prikolice,a se ne vda. Tudi prejšnji opel se ni. Prilagam sliko,ki priča o zelo visoki kakovosti in obdelavi vw-a.
Priponke
20170818_123956-600x800.jpg
Vw touareg,res da star 10 let,a prevoženih le 120.000 in pa luščenje se je pojavilo že pred več leti. Nov je prišel 65.000€.
 
turbič
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: Pe jun 29, 2012 2:54 pm

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a turbič Pe avg 18, 2017 2:00 pm

Lane assist je verjetno največja bedarija od dodatne opreme, ki jo lahko vzameš. To, da ti avto trga volan iz rok je res neprecenljiv občutek. Res je sicer, da se da zato, ker ima lane assist kamero nato zastonj odklenit kakšno drugo funkcijo (npr. avtomatski vklop dolgih luči, branje prometnih znakov), ampak kot sam pripomoček pa je popolnoma neuporaben. Beri glej na cesto ne v telefon pa boš vedel kje voziš.

ACC tempomat pa je delno uporaben v povezavi z DSGjem. Prvi pogoj mora biti, da ni pretirane gužve. Ker drugače ti drži toliko razmaka, da ti folk iz voznega pasa nonstop skače pred nos na prihitevalnega in ne prideš nikamor. Poleg tega je v sklopu ACCja tudi front assist (samodejno zaviranje v sili), ki ima tudi kar nekaj slabosti npr. najbolj glupa, da ti zaradi kosa folije od čokoladice, ki jo veter nese čez cesto zadeva pohodi bremzo do konca ti pa moliš, da te zaradi tega kdo ne nabije v rit.

Skratka, precej teh asistenčnih zadev je totalno nedodelanih in so zato v realnih situacijah polproizvodi. Medtem, ko te lahko zadeva kdaj reši ali ti pomaga te lahko na drugi strani kdaj celo spravlja v nevarnost. V mojih očeh so pripomočki, ki se jim ne da 100% zaupati neuporabni. Sploh, ko gre za nekatere sisteme, ki se aktivno vmešavajo v tvojo vožnjo.

http://www.golfmk7.com/forums/showthread.php?t=350
http://www.golfmk7.com/forums/showthread.php?t=2159

@pleomax: Kaj ta slika dokazuje, da ima tvoja "boljša polovica" dolge nohte, ki jih brusi na okvirju tipke za odpiranje oken?
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a pleomax Pe avg 18, 2017 2:17 pm

Ne, problem je, ker je plastika gumirana in je občutljiva. Sem videl na veliko vw že. Pač hočem samo povedat,da ni vw nič boljša kvaliteta od ostalih, kot bi to radi nekateri prikazali, seveda pa nikakor ne morem reči,da je slab avto,saj motor dobro deluje,tudi elektronika je zelo solidna. Se pa ravnotako kot pri drugih pojavijo črički.
 
turbič
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: Pe jun 29, 2012 2:54 pm

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a turbič Pe avg 18, 2017 2:31 pm

Največja težave je to, da je plastika barvana in ta se seveda lahko hitro začne luščit sploh, če okrog nje hodiš s kakšnimi nohti. Pri temni notranjosti te težave nebi bilo. So pač zajebali oz. šparali in so plastiko samo pobarvali. Drugače pa ja, tudi VW ima precej zaj3bov. Prav bistveno boljši od ostalih seveda ni kar se tiče težav. Se mi pa zdi, da ima kakšne detajle sploh v notranjosti za malenkost bolj dodelane, kot nekatere druge znamke (mogoče je to bolj subjektivna stvar).
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a mevden Pe avg 18, 2017 10:19 pm

pleomax je napisal/-a:
mevden je napisal/-a:Pa ne morete tlačit golfa in astro v isti cenovni razred. Golf je boljšo v vseh pogledih, zato je upravičeno dražji.

Sicer vem, da je oprema tudi zelo pomembna, ampak če je polovica itak ne dela kot bi morala je vredna en qurc. To se navezuje na Astro.

Tipičen Slovenec,ki ga dejanska kakovost me briga. Važno,da je vw značka naprej,ostalo ni pomembno ;) Z blatenjem avtomobila brez razlage za napisano delaš samo krivico astri kot celotnemu oplu. Časi so se spremenili,nekdanje znamke,ki so delale kikse so se zelo popravile,ostale pa poslabšale. In ja 2 vw-a v familiji in kakovost je zelo povprečna,če ne ponekod celo slabša. In ja tudi 1 opel je v familiji. Kak da rečem za opla? Kapo dol. Samo tankaj in vozi. Pa za vw-a skrbimo,za opla niti najmanj in še velikokrat mora prevažati težke prikolice,a se ne vda. Tudi prejšnji opel se ni. Prilagam sliko,ki priča o zelo visoki kakovosti in obdelavi vw-a.


Dej dej, nova astro pa res ne moreš primerjat z vw. Žal, tok je enih manjših šlamparij, da se lahko samo križaš. Sem šel na testno vožnjo, pa sem takrat imel octavio iz 2012, in takoj videl da ji ne doseže niti do kolen. Res ima lepši ambient not, ampak jaz z levo roko iz šoferskega položaja ne morem odpret oken normalno, šele z desno sem se lahko stegnu. Sedež je obup, premalo opore za stegna, matrični žarometi enkrat slepijo mimoidoče, so mi blendali na avtocesti, drugič sploh ne dvignejo ko bi jih potreboval. Ravno tisto noč je padal dež ko sem imel testnega, avto je nenadoma postal zelo glasen. Tudi berem po forumih o slabi kvaliteti barve, zelo hitro jo odlušči, nekaterim že rjavijo. Seveda se nabira tudi voda v vratih. Radio včasih kar ne dela, opozorilo za mrtvi kot, ko dela dela le do 140km/h. Večinoma se mu blede in utripa tudi ko ni prometa za teboj. Pojavljajo se črički v armaturki, led lučke so povsod samo ne v predalu z rokavicami, kjer bi jih res potreboval. Karavanka ima strešne nosilce samo za okras, če želiš nosilce imet jih moraš zatakniti za vrata kot na limuzini. Navigacija mislim, da sploh še nima slovenščine. Ko želiš pošpricati prvo steklo, se prvo aktivirajo brisalci in nato šele voda špricne. Ni logike. Motorjev se sploh še nisem dotaknil, 1.4 turbo benciner 150 konjev radi pocukajo, nekaj so jih morali že zamenjati, 120 konjski naj bi bil za odtenek boljši. Nekje sem celo prebral da včasih kar ne vžge, baje ima prešvoh alternator .Kar se tiče luščenje plastike na touregu, če je nekdo nestrpno praskal 120 000km po plastiki, verjamem, da se lahko kaj podobnega zgodi. Sej, za 15k eur kokr stane z neko osnovno opremo je še kar ok, ampak več pa res ni vreden. Kdor vozi sedaj vw, bo težko sprejel opla.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1460
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a For So avg 19, 2017 1:11 am

Kdor vozi sedaj vw, bo težko sprejel opla.

Ah, daj no! Ne rabiš pretiravat.
Jaz sem recimo kakšnih 13 let vozil VW ...pa po katastrofi z štirko (pred tem pa malo manjši katastrofi z trojko) sem 6 let z Astro bil prezadovoljen.

Lahko rečem (skoraj) nobenih težav v primerjavi z Golfom. Petka in šestka mi nikoli nista bili všeč.

Sedemka pa me že skoz mika ...res je videt odličen avto, in tudi JE odličen avto, ampak ta uzvišenost (arogantnost) pri Porsche Slovenija, Porsche lizing, na servisih, trgovci ko prodajajo...in vprašljiva zanesljivost me vedno spomnejo na ZELO, ZELO slabo izkušnjo z štirko. Groza!

Pa vsi vemo da preveč nove tehnologije pomeni slabšo zanesljivost. Po pravici povedano, sem tehnični navdušenec in recimo.... ta novi 1.5 motor me tudi mika. Po drugi strani pa raje imam "zaostal" in bolj zanesljiv materijal, ker.....nič ni hujšega od tega da moraš skoz na servis nekaj reklamirat.
Ali pa JE še nekaj hujšega ....ko prideš in poveš problem, ti vodja servisa kar v štartu pove da najbrž nekaj narobe delaš, ali po domaće "ne znaš pravilno uporabljati avtomobila"
To sem kar naprej doživljal ...pa tudi veliko podobnih izkušnej drugih uporabnikov sem prebral tukaj.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a pskoda So avg 19, 2017 7:12 am

Jaz bom pa takole rekel.
V današnjih časih imaš zelo veliko srečo, da avto deluje brez problemov in to je pri vseh znamkah brez izjem je pa tudi res, da je golf eno stopničko višje od astre je pa opel velikoooo bolj napredoval (če gledamo predhodne modele) kot vw.

ps.: če se bo kdo strinjal se bo, če pa ne pa pač ne. Statistika kaže, da je vw največji na svetu se pravi, da ne more biti tako slab kot nekateri hočejo prikazat ima pa seveda svoje muhe (kot vsi) in hlastijo samo po € oz dobičku
Lp
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a maniaxxx So avg 19, 2017 10:05 am

Pero, zakaj VW toliko proda ti je lahko jasno že po tej temi, jebiga folk pač sam vidi VW pa jim malodane že pride. V tem razredu slabih avtov skoraj da ni, so pa različni pristopi in rešitve, tako da komur kaj odgovarja, to naj kupi, ni pa noben idealen, sem imel že veliko primerkov iz tega razreda in idealen bi bil mix vseh, vsak ima kaj boljše od drugega in kaj slabše.

Kar se pa teh asistenc in podobnega tiče...klinc pa to vse skupaj, volan znam sam drzat, znake vidim sam, parkirat za enkrat še zmorem, tempomat je ok, adaptivni tudi pogojno ( se da zlahka brez njega), dobre luči pač morejo bit, znam pa dolge sam vklopit tako da tud tega ne rabim. Naj raje kak evro več vložijo v podvozja, voznost in občutek v vožnji kot v elektro sranja, ki jih zdaj kar nankrat vsi potrebujemo, par let nazaj pa še vedl nismo kaj je to.

O kvaliteti VW pa raje ne bi, ker smo prišli tako daleč da skoraj vsaki znamki zaupam bolj kot VW, ima pa seveda VW par rešitev zelo dobrih, no kaka se pa najde, ki je kretenska do amena.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a pskoda So avg 19, 2017 11:10 am

Načeloma se popolnoma strinjam s tabo sploh o tistih asistenc in podobnih bedarijah, ampak cela slovenija predstavlja zelo malo % (če sploh kakšnega) vseh prodanih avtomobilov pri vw
Lp
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a tomzzi So avg 19, 2017 1:51 pm

@mevden

Si imel morda smolo pri testni. Oziroma bom vprašal... Kdaj si jo vozil?
Jaz imam matrične LED. Do sedaj še niso zaslepile naproti vozečega. Delajo odlično. Preklop nazaj na dolge v kolikor ni pred mano nobenega je hiter.
Z lučmi nimam problemov in mi ni niti malo žal za doplačilo (ena najboljših stvari pri astri).
Položaj stikal za okna bi lahko bil malenkost bolj naprej pomaknjen ja. To je slabo postavljeno ja. Ampak mene ne moti preveč saj ne odpiram oken nonstop. Lahko pa komot z levo odprem.
Sedeži so meni (Innovation oprema) odlični. Dovolj bočne opore in ravno prav trdi. Premehki ne smejo biti.
Z barvo nimam nekih problemov (imam 13K km prevoženih). Pravtako z rjavenjem ne.
Voda v vratih se mi ne nabira. Saj ima luknje spodaj za to.
Z Intellilinkom nimam nobenih problemov. Je bilo pa to pri prvih primerkih kar znan problem. Imajo update za prve serije. Kar je normalno. ;)
Za bencinarje je pa z >MY2017 na voljo že rešitev. Novo olje. Nove teh problemov nimajo.
LED lučk v kabini NI! V predalu pa res sploh ni nobene. Me moti ampak spet ni nekaj kar bi me odvrnilo od nakupa.

Jaz mislim, da je Astra dober avto in prav nič slabši od VW Golfa. Tako glede sestavljenosti kot glede ostalih stvari in trpežnosti materialov. ;)
Že moja prejšnja Astra J z 200.000 prevoženih je bila dosti boljša na pogled v notranjosti kot "sosedov" Passat kateri je bil ene dve leti mlajši in s pol manj prevoženih. Še posebej volan.
V passatu je bil volan že ves svetleč. Pri moji astri niti približno ne tako kot v passatu.

Testiral sem tudi Golfa ampak jaz nisem videl nekih prednosti proti Astri. Sploh ne v kvaliteti izdelave kjer mi je Golf pustil slabši vtis (majava plastika okrog radia). Tega pri astri nisem opazil.
S tem, da sem Astro dobil konkretno cenejše kot bi Golfa (pod 20K€ za Innovation, 136KM dizel, dodatno temne šipe zadaj, dab, matrične led, biserna barva, 17" platišča, park senzorji spredaj-zadaj, paket zvočne izolacije...).
Skoraj polno opremljen avto. Le strešno okno in navigacija manjkata. Navi pa nisem vzel, ker Android Auto odlično dela.

Kar hočem povedat je, da danes ni slabih avtomobilov. Ima pa vsak pluse in minuse.

Drugače pa o kvaliteti VW Golfa berite še malo tuje forume. Tam ne skrivajo napak tako kot tukaj na a.com kjer so vsi tiho. ;)
Črički, kvaliteta, barva in podobno.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a pleomax So avg 19, 2017 2:41 pm

Seveda,zdaj so pa nohti krivi,da so stikala spraskana na vw touareg...Zanimivo. Pa samo na tem avtomobilu. In zakaj je potem odpadla vsa ta plastika,s katero nastaviš zračnik levo/desno in gor/dol? In zakaj so prisotni črički, če pa je to vw? In zakaj je luč padla za 10 cm not,ko sem se rahlo naslonil na avto? In zakaj se volan trese in nikomur se od novega ne sanja kaj je narobe? Je pa motor odličen. Malo porabi na avtocesti in poskočen je. Tudi zračno vzmetenje se lepo obnese,menjalnik lepo prestavlja,blago na sedežih je odlično, obloge na vratih pa še boljše. Luči svetijo zelo dobro in lepo sledijo volanu, ko ga obračaš. Torej ima zagotovo pluse,ampak me moti,ker te pluse se v Sloveniji za vw takoj našteje, minuse pa spretno skrije. Pri drugih znamkah pa je ravno obratno. Takoj vse minjse naštet. Zanimivo,da so na astri tebi luči katastrofalne, drugim pa vsem dobre. Nikjer nisem napisal,da je astra brez napak, ampak ne mi pisat, da je vw nad njo. Nad novim modelom že ne in ko pogledamo ceno, je astra brez dvoma med najboljšimi nakupi v razredu, če ne najboljši. In ne, opel ni moja najljubša znamka, vendar dejstva, da gre za zelo soliden avtomobil, ne morem spregledati.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a maniaxxx So avg 19, 2017 2:48 pm

Sam sem se resno zanimal za astro K ko sem avto kupoval samo mi ima HB premajhen prtljažnik, karavanke pa takrat še ni bilo, oz so bile prve slike na katerih mi je bila grda ( zdaj tudi ni najlepša, samo s fajn opremo je kr OK ), in sem siguren da bi čisto dobro delala, ker še nisem imel nekih večjih težav z opli do sedaj, vsaj napol razpadli se niso kot VW, na cesti me niso pustili ( kot VW ), motorja mi niso menjali ( ups spet vw oz seat), rjaveli mi niso ( kot VW ), ...skratka VW zame ni nič boljši od Opla, oboje je isto sranje, en je boljši tu, drug tam...je pa Opel nekaj cenejši ( pa tudi ne tako drastično).

No na koncu sem vzel Hondo :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a mevden So avg 19, 2017 3:36 pm

Oh. Sej je Astra dobra za ta denar, govoriti da je boljša oziroma enakovredna golfu je pa čisto mimo. Če je temu tako je Opel naredil veliko napako, ker je prenizko ovrednotil Astro in jo prodaja pre poceni. Če bi bila cena bližje golfu bi maksimizirali dobiček. Ampak, kaj bi se zgodilo, če bi bila cena Astre enaka Golfu? Golf ali Astra?
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a pleomax So avg 19, 2017 3:57 pm

Če bi enako stala, bi ljudje raje kupili vw zaradi slovesa, ki si ga je ustvaril pred davnimi leti, opel pa si ga je vmes uničil. Marže ima pa tako ali tako vsaka znamka drugačne. No, vsak.od nas ima pač svoje mnenje. Moje je,da opel ob nižji ceni ni slabši. O zaneljivosti zadnjih nekaj let pa vsekakor kaže bolje oplu, vw je vedno nižje. Verjamem pa tudi, da se bo afera dieselgate poznala ali na kakovosti avtomobilov v naslednjih letih ali pa cenah servisov.
Priponke
Screenshot_20170819-134045-540x960.png
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a tomzzi So avg 19, 2017 6:11 pm

mevden je napisal/-a:Oh. Sej je Astra dobra za ta denar, govoriti da je boljša oziroma enakovredna golfu je pa čisto mimo. Če je temu tako je Opel naredil veliko napako, ker je prenizko ovrednotil Astro in jo prodaja pre poceni. Če bi bila cena bližje golfu bi maksimizirali dobiček. Ampak, kaj bi se zgodilo, če bi bila cena Astre enaka Golfu? Golf ali Astra?


Če jo prodaja prepoceni je njihov problem.
Če bi pa bila cena enaka Golfu bi jaz osebno še vedno izbral Astro. Mi je pač veliko lepša in enako uporabna.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 75 gostov