Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
ivan3
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe avg 11, 2017 9:04 pm

Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a ivan3 Pe avg 11, 2017 9:16 pm

Pozdravljeni,

Nameravam kupiti novega Golf Varianta z motorjem 1.5tsi (150km) in DSG menjalnikom. Sedaj sem pri izbiri opreme precej zmeden, ker konfigurator nekatere zadeve samodejno dodaja, druge so nekje že vključene in nekatere, ki bi se mi zdele logične, da so že vključene v neko stvar (npr. DAB+ radio), niso.

V osnovi mi ni nujno, da je izgled R-line, ker se mi zdi preveč nastopaško. Pomembno mi je imeti aktivni tempomat (ACC), app connect (da priključim iphonea gor) ter gume, ki bi bile večje od 16col (izgledajo na avtu malo majhne..).

Moj izbor, ki sem ga doslej dognal je takšen:
Oprema Highline
Dodatno: zunanji lak: 520eur
aluminijasta platišča Sebring: 590eur
App-Connect: 190eur
rezervno kolo 16", zasilno: 50eur
zadnje steklo in stranski stekli dodatno: 300eur
športno podvozje: 220eur --> tega npr. sploh ne razumem. Ker so gume 17col, mora biti avto nižji za 15mm?!?

Opcijsko bi si morda želel še prednje led luči, vendar mi je 1200eur za luči spredaj absurdno dodati.

So sedeži v highline opremi (športni) bistveno boljši od tistih v comfortline opremi?

Bi lahko konfiguracijo sestavil kako drugače, kjer bi bolje izkoristil budget? Bi predlagali kakšno zadevo, ki sedaj manjka, in bi se vam zdela nujno potrebna?

Hvala za vaša mnenja in nasvete.

lep pozdrav,
i.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a srcnik Pe avg 11, 2017 10:39 pm

Morda bi izbral DCC - nastavljivo podvozje. Sicer drago doplačilo, vendar na dolgi rok uporabna (udobna) zadeva.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a pskoda So avg 12, 2017 6:45 am

Drago doplačilo in drago popravilo ko odpove
Lp
 
Tommaazz
Novinec
 
Prispevkov: 232
Pridružen: Sr maj 18, 2011 9:13 am

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a Tommaazz So avg 12, 2017 7:59 am

Doplačaj LED luči,verjemi da ti ne bo žal. Je zelo velika razlika pri varnosti ker ti spremenijo noč v dan :D ...če kupuješ takšen avto so full led luči obvezna oprema...raje imam 16colske gume gor pa led luči kot pa 17 ali 18 pa še neko športno podvozje...
2002 (2007-2008) VW Polo 1.4MPI; 2008 (2008-2011) Renault Megane Grandtour 1.6 16V; 2011 (2011-2017) Peugeot 508 SW 1.6 THP; 2017 (2017-2021) Mazda 3 G120; 2021 Mazda CX-30 G150;...
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a tomzzi So avg 12, 2017 9:00 am

Se strinjam.
Doplačaj za LED luči. Oziroma odvisno spet koliko se spet voziš ponoči. Jaz sem prej fejst razmislil a na koncu sem pač le doplačal za LED luči.
Sicer pri Astri (matrične led) ampak se je kar splačalo. Svetijo odlično. Pa še dolge luči imam nonstop vžgane kar je ena prednost matričnih led.
Golf tega nima ( =P ) ampak se po moje splača doplačat za LED luči. Ampak res če velik voziš tudi ponoči.
Drugače ne vidim smisla.
Meni ni žal niti centa, da sem doplačal za boljše luči.
Za platišča pa jaz ne bi dal 600€. Jaz sem pri oplu iz standardnih 16" na 17" doplačal 150€. Več kot 200€ pa ne bi dal za večje feltne. Imam raje kak kos druge opreme za ta denar.

Edit:

App-Connect je za doplačat??? A nima to večina novih že serijsko?
Pa za zatemnjene zadnje šipe hočejo 300€???
Bedno, da v highline opremi to ni že serijsko. Vsaj za app-connect mislim.
 
grega20
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne mar 04, 2007 9:21 pm
Kraj: vir

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a grega20 So avg 12, 2017 9:30 am

Imaš zasebno sporočilo.

Lp
 
turbič
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: Pe jun 29, 2012 2:54 pm

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a turbič So avg 12, 2017 9:38 am

Kot gledam tale konfigurator imata R-line in Highline oprema serijsko zajete malce različne stvari. Npr. Highline nima LED žarometov ima pa ACC tempomat R-line pa ima LED žaromete in 17" feltne pa nima ACC-ja. Najbolje, da greš skozi konfigurator in naštudiraš serijsko opremo za oba paketa in na koncu vidiš, kaj se ti bolj splača. Tako na hitro se mi zdi R-Line precej boljša izbira in tudi cenejša glede na tvoje zahteve pa še LED žaromete ima vključene.

LP!
 
mnmn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Po dec 29, 2014 12:00 pm

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a mnmn So avg 12, 2017 10:01 am

ivan3 je napisal/-a: app connect (da priključim iphonea gor) ter gume, ki bi bile večje od 16col (izgledajo na avtu malo majhne..).


Ne zapravljaj denarja za App connect. Popolnoma neuporabna zadeva. Sicer ti bo trgovec to poskušal prodati, toda prej se dobro pozanimaj če to sploh hočeš. App Connect omogoča izredno malo aplikacij. Prav tako, pa moraš vedno priključiti mobitel preko USB-ja, da ti deluje. Ali imaš res željo to delati vedno ko sedeš v avto. Čisto dovolj je, da ima avto bluetooth, da se lahko pogovarjaš, prav tako lahko tudi preko tega predvajaš glasbo. Rajši, kot da zapravljaš za App connect, daj ta denar v LED luči.
 
Santi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 43
Pridružen: So jan 25, 2014 12:01 am

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a Santi So avg 12, 2017 10:08 am

Meni se pa ravno app connect zdi zelo smiselna zadeva zaradi navigacije - tako imaš navigacijo preko telefona in jo ni potrebno dodatno doplačati ;) Deluje pa super (sem to doplačal pri svojem golfu). Bi se pa na tvojem mestu zagotovo odločil za led žaromete, ker poleg boljše svetilnosti naredijo avto bistveno lepši (tako dnevne kot ”nočne” luči so zelooo lepše). Raje led luči kot večja platišča, ker to lahko naknadno zamenjaš, luči pa težko oz. z velikim vložkom.
 
ivan3
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe avg 11, 2017 9:04 pm

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a ivan3 So avg 12, 2017 10:17 am

Ko sem šel skozi konfigurator ponovno in izbral R-line ter mu dodal aktivni tempomat v bistvu pride avto dobrega tisočaka manj, kot pri higline izvedbi (in 16 col gumami). Edina razlika so boljši sedeži in boljša klima v highlineu. Verjetno to res ni vredno toliko. Je pa R-line zunanjost precej "športna" in bi raje imel higlineovo...

Glede led luči in gum ste me prepričali :)

lp
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a tomzzi So avg 12, 2017 10:22 am

Jaz sem omenil app-connect, ker mi je čudno, da je za takšno stvar potrebno doplačat ko ima večina že serijsko... ;)
Zato tudi jaz pri astri nisem vzel navigacije, ker imam Android auto serijsko (!) in navigacija dela prek telefona čisto ok.
Pa še 200€ hočejo za to??? :roll:
 
turbič
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: Pe jun 29, 2012 2:54 pm

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a turbič So avg 12, 2017 10:24 am

mnmn je napisal/-a:
ivan3 je napisal/-a: app connect (da priključim iphonea gor) ter gume, ki bi bile večje od 16col (izgledajo na avtu malo majhne..).


Ne zapravljaj denarja za App connect. Popolnoma neuporabna zadeva. Sicer ti bo trgovec to poskušal prodati, toda prej se dobro pozanimaj če to sploh hočeš. App Connect omogoča izredno malo aplikacij. Prav tako, pa moraš vedno priključiti mobitel preko USB-ja, da ti deluje. Ali imaš res željo to delati vedno ko sedeš v avto. Čisto dovolj je, da ima avto bluetooth, da se lahko pogovarjaš, prav tako lahko tudi preko tega predvajaš glasbo. Rajši, kot da zapravljaš za App connect, daj ta denar v LED luči.


App connect je čisto vredu zadeva. Android auto v kombinaciji z google maps dela popolnoma vredu. Če imaš pot v tujino in ne želiš uporabljati podatkov si lahko območja shraniš (offline maps) in zadeva dela (edino ni aktualnih podatkov o prometu). Realno gledano navigacijo potrebuješ redko, saj se večinoma voziš po že znanih poteh takrat pa jo ne uporabljaš tudi če je vgrajena.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a pskoda So avg 12, 2017 11:18 am

Da bi moral vsakič, ko se vsedem v avto priklopit telefon z kablom na usb ga raje z bencinom polijen in zažgem
Lp
 
Uporabniški avatar
robertos_664
Uporabnik
 
Prispevkov: 1244
Pridružen: To nov 04, 2003 10:20 pm

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a robertos_664 So avg 12, 2017 11:24 am

kot da navigacijo potrebuješ vedno ko se vsedeš v avto..
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a maniaxxx So avg 12, 2017 12:45 pm

Kot da vsak vikend greste v drugo državo da tolk rabte navigacijo....vsekakor ne bi doplačal za tovarniško toliko kot zahtevajo ponekod...za ta denar plačam vodiča po mestu če je treba :lol:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a tomzzi So avg 12, 2017 1:32 pm

Zato pa jaz nisem vzel navigacije.
Sicer bi me skupaj z led lučmi (paket) prišlo ceneje kot če bi vzel samo navigacijo samo vseeno bom ta denar porabil raje za nakup zimskih gum in platišč. ;) To bom pa rabil dnevno pozimi.
Če pa že kam greš in ne poznaš poti pa pač telefon priklopiš s kablom. Velik problem ja. :roll:
Dnevno pa tega ne rabiš.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1938
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a Polo78 So avg 12, 2017 6:32 pm

Res se ne splača toliko dajat za navigacijo, že osnovna varianta (discover media) stane okrog 500 €, tista dražja (discover pro) pa okrog 2000 €, vsaj toliko je bilo pri sportsvanu. Potem pa še v testih / supertestih (vir: Bild.de) prebereš, da je zadeva muhasta, da zmrzuje ipd. Skratka ena od zadev, ki bi jo pri VW-ju praktično najprej obšel. Veliko boljše si je kupit za to namensko napravo, jaz sem recimo za dobrih 160 € vzel Mio z 6,2" zaslonom, doživljenskimi posodobitvami kart, z "lane assist" funkcijo,... s katero sem izredno zadovoljen in lahko samo rečem, da je za ta denar težko dobiti boljše. V dosti primerih pa zadošča že pametni telefon z ustrezno navigacijo.

Se pa strinjam za luči. LED (ali prej bi-xenon) naredi konkretno razliko.
Antiznačkar po prepričanju
 
ivan3
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe avg 11, 2017 9:04 pm

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a ivan3 So avg 12, 2017 9:19 pm

Mi zna kdo pojasniti zakaj konfigurator zahteva sportno podvozje (15mm znizano) pri izbiri 17col ali vec?

V nemskem konfiguratorju sportnega podvozja sploh ne zasledim...
 
turbič
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: Pe jun 29, 2012 2:54 pm

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a turbič So avg 12, 2017 9:38 pm

Tako kot je ponavadi pri teh pogojenih opcijah, kakšne posebne logike ni razen tega, da te še malce bolj oberejo in ti prodajo nekaj kar ne rabiš.
 
ivan3
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe avg 11, 2017 9:04 pm

Re: Novi Golf Variant 1.5tsi DSG

Napisal/-a ivan3 So avg 12, 2017 9:41 pm

Torej je avto vseeno homologoran za 17col?
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov