Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Kupovanje vozila na kredit

Napisal/-a Locher Po avg 28, 2017 5:08 pm

Če nimaš za enega novega passata brez kredita, nimaš vseh življenjsko pomembnih stvari, ker nimaš prihrankov.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1164
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Kupovanje vozila na kredit

Napisal/-a meganer Po avg 28, 2017 5:31 pm

Vprašaj trgovce koliko vozil je skeširanih??
Vrjem niti 8%.
Vse ostalo lizing oz kredit. Isto je z stanovanji itd. Samo noben noče priznat ker ga je "sram".
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kupovanje vozila na kredit

Napisal/-a xxl Po avg 28, 2017 5:45 pm

Vedno nam kaj manjka, ker imamo želje, kako pomembne pa so, naj vsak sam presodi. :roll:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Kupovanje vozila na kredit

Napisal/-a Locher Po avg 28, 2017 5:47 pm

@meganer: Stanovanje in avto nista ravno primerljiva, kar se tiče kreditiranja. Se pa strinjam, da tudi pri stanovanjih gredo nekateri v nerazumno velike kredite.

@xxl: mislim, da tvoja trditev nima veze s tem, kar sem napisal.
 
Safirius
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: To avg 22, 2017 10:07 pm

Re: Kupovanje vozila na kredit

Napisal/-a Safirius Po avg 28, 2017 9:56 pm

Vsem hvala za odgovore, vseh različnih mnenj sem vesel. Pač, v vsakem primeru potrebujem nov avto v bliznji prihodnosti, razmišljam sem pa v smeri: za dalj časa(zato pa kredit), ter, da mi je všeč. Je res, da Abarthev sploh ni veliko na cestah, ljudje pač ne marajo velikosti, kar je zanimivo, ker je Minijev toliko več, čeprav so bolj potrošnji in dražji.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Kupovanje vozila na kredit

Napisal/-a Locher To avg 29, 2017 8:06 am

Kaj je zate daljši čas? Dvomim sicer, da ti ne bi postal čez čas premajhen ali pa da se ne bi relativno hitro naveličal male rakete.

Po moje niti Mini niti petstotka Abarh ne predstavljata ravno racionalnega nakupa. Minijev je verjetno več, ker je le večji, je večja šminka in morda že tudi malce statusni simbol. Pa ženske so nore na Minija. :)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kupovanje vozila na kredit

Napisal/-a xxl To avg 29, 2017 8:48 am

Locher je napisal/-a:Če nimaš za enega novega passata brez kredita, nimaš vseh življenjsko pomembnih stvari, ker nimaš prihrankov.

Torej, če nimaš 25-30 000 evra prihrankov, nimaš vseh življenjsko pomembnih stvari? WTF?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kupovanje vozila na kredit

Napisal/-a INFINITI To avg 29, 2017 9:33 am

Hahaha- ja ta je dobra :)

Kot prvo vsi trgovci forsirajo nakupe preko kreditov/leasingov in za ta namen dajejo dodatne popuste, ker služijo dodatno preko finančnih storitev in dobivajo še oni sami ugodnosti od bank za lastne potrebe. Torej plačevanje v kešu skušajo popolnoma skenslati.
Kot drugo vzamem leasing, ker se mi to pozna pri plačevanju davkov, otroških dodatkih, ceni vrtca ipd. Skratka ker uradno nisem "lastnik" prišparam kar nekaj denarja vsako leto in ne vidim nobenega plusa v temu da kar skeširam avto iz nekih prihrankov; jih raje porabim na kakšna eksotična potovanja in razvajanja ali pa nekam investiram.

Eno stanovanje sem kupil na kredit - se že celi čas oddaja in se kredit oz obrok sam od sebe plačuje na račun najemniškega zneska; čez nekaj let bom torej prišel praktično zastonj do lastniškega stanovanja oz nepremičninskega kapitala.

V glavnem totalno me je sram mojih kreditov in leasingov :lol:
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Kupovanje vozila na kredit

Napisal/-a Locher To avg 29, 2017 9:57 am

Super! Sem vesel zate. Prihranki niso nujno v gotovini. Napisal sem, da stanovanjski kredit ni v isti kategoriji kot kredit za avto. Pravljice, kako boš v nekaj letih z najemninami poplačal stanovanje, pa prodajaj komu drugemu.
xxl je napisal/-a:
Locher je napisal/-a:Če nimaš za enega novega passata brez kredita, nimaš vseh življenjsko pomembnih stvari, ker nimaš prihrankov.

Torej, če nimaš 25-30 000 evra prihrankov, nimaš vseh življenjsko pomembnih stvari? WTF?


Prihranki so izjemno pomembna stvar v življenju kljub temu, da nas kapital prepričuje drugače (beri: kredit na kredit na kredit). Zapufani ljudje so vodljivi, upogljivi in nemirni. Koliko prihrankov je dovolj, je odvisno od človeka, potreb, emša, službe, startnega položaja v življenju in še česa. Torej, kake štiri passate pa je že treba imeti na strani, če nisi ravno rosnih 25.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1294
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Kupovanje vozila na kredit

Napisal/-a J.McLane To avg 29, 2017 10:07 am

Ne razumem tega glede vrtcev, kot prihodek od imetja (avto nad neko vrednostjo, stanovanje v katerem ne živiš) se upošteva nekih 0,5%, torej če imaš avto vreden 30k € ti bodo poleg rednih prihodkov dodali zraven še 150 € kot dodaten prihodek na letni ravni ... big deal.

Glede kreditov nimam veliko izkušenj ker sem v življenju vzel šele enega, ampak takrat vem, da so bila preplačila zelo različna, potem sem dobil najugodneje pri svoji banki, brez zavarovanja, brez porokov so mi dali 10k € za 30 obrokov po 350 €, so že nekako sami ugotovili, da sem zaupanja vredna stranka :lol:

Pri avto trgovcih sem o takem kreditu ali lizingu lahko samo sanjal.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Kupovanje vozila na kredit

Napisal/-a Locher To avg 29, 2017 10:17 am

To z vrtci krediti in leasingi se mi zdi smešno. Zakaj je sploh treba delati razlike? Cena za vrtec bi morala biti enaka za vse. Imaš leasing, kredit, šest otrok, enega samega otroka, ni pomembno. Če nimaš za vrtec, ne imej otrok.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kupovanje vozila na kredit

Napisal/-a xxl To avg 29, 2017 10:25 am

Sem mislil, da mi nič ne manjka, pa me je Locher razsvetlil. :lol:
Hec, v bistvu se strinjam z tem. Kot praviš, koliko prihrankov je dovolj, je odvisno od vsakega posameznika posebej. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Kupovanje vozila na kredit

Napisal/-a Locher To avg 29, 2017 10:33 am

Dokler glasba igra (ali dokler si mlad brez vseh obveznosti), prihrankov načeloma niti ne potrebuješ. Ko pa glasba neha, se začne dogajati.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kupovanje vozila na kredit

Napisal/-a INFINITI To avg 29, 2017 12:10 pm

Locher je napisal/-a:To z vrtci krediti in leasingi se mi zdi smešno. Zakaj je sploh treba delati razlike? Cena za vrtec bi morala biti enaka za vse. Imaš leasing, kredit, šest otrok, enega samega otroka, ni pomembno. Če nimaš za vrtec, ne imej otrok.


Nimaš otrok a ne? :)

-Jaz bi potem predlagal da se take kot ti obdavči enako kot kakšnega hudega managerja z visokimi prihodki. Kdo ti je K kriv, da pač nimaš visoke plače - boš enako visok znesek plačal kot on a ne? -Kaj si pa nisi zagotovil boljšo službo pa bolj pridno sedel v šoli, ali pa se rodil z zlato žlico v ustih, da ti očka pa mami plačujeta vse življenske potrebe.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Kupovanje vozila na kredit

Napisal/-a Locher To avg 29, 2017 12:58 pm

Zagovarjam samo enakost in poštenost, kar se tiče vrtcev, davkov, subvencij in podobno. V tvojem zadnjem prispevku poštenosti ne zasledim. Glede na to, da si zeleno obarvan, ti takšne izjave res ne sedejo.

P.S.: ko nam paše, bi bili kapitalisti, ko pa nam ne paše, bi pa radi socialno državo. Ne bo šlo.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kupovanje vozila na kredit

Napisal/-a INFINITI To avg 29, 2017 1:11 pm

Jaz sem tudi za tvojo enakost do tebe in tebi podobnim. Nenazadnje plačujem več davokov od tebe.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Kupovanje vozila na kredit

Napisal/-a Locher To avg 29, 2017 2:04 pm

Morda plačuješ več, morda ne, ampak to v bistvu sploh ni pomembno. O smiselnosti raznoraznih "subvencij" za nekatere pa lahko debatiramo.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 49 gostov