Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
renault_dti
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: To maj 10, 2011 5:28 pm

Nakup Mazde 6 2003-2005

Napisal/-a renault_dti Sr avg 23, 2017 1:13 pm

Pozdrav,

Zanimam se za nakup Mazde 6, letnik 2003-2005 z diesel motorjem, kot drugo vozilo v družini. Vozilo ponuja veliko glede na ceno, ki jo ima, dosti opreme, varčen motor,.......
Vem kako je glede rje, ki se pojavla na teh avtih, vendar me to ne moti,to lahko saniramo v prijateljevi ličarski delavnici.

Najbolj me zanimajo težave z motorji, problemi s sitom v karterju - če se to ščisti, a je potem ta težava z zaribanjem motorja odpravljena?
Še kakšne druge večje težave? Vztrajnik, šobe, .....? Katere druge hibe?

Kakšne so vaše splošne izkušnje z avtom?

Hvala, lp
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nakup Mazde 6 2003-2005

Napisal/-a Kohec Sr avg 23, 2017 8:54 pm

Nekaj informacij ti lahko dam iz prve roke. Sam imam Mazdo 6 karavan CD136, oprema topline. Kupil sem novo leta 2004. Sedaj ima prevoženo 235000 km. Do sedaj sem menjal sklopko, zadnje amortizerje, dvakrat zobati jermen in dve šobi. Pri menjavi jermena so očistili tudi sito v karterju. Zamašeno je bilo do polovice. Sedaj mora biti mir za nekaj let. Z rjo še nimam večjih težav, zametki rje se sicer že pojavljajo, vendar nič hujšega. Je pa res, da avto redno vzdržujem in čistim, tudi pozimi sperem sol in nesnago izpod blatnikov. Skratka z avtom sem zadovoljen in upam da mi bo še nekaj časa služil. Vožnja je prijetna, ergonomija - nastavitve volana in sedežev je zelo dobra, tako da se da udobno prevoziti tudi dolge relacije.
Cene takšni letniki resda nimajo. Dobiš pa za malo denarja zelo veliko. Če boš naletel na avto, ki je bil dobro vzdrževan in servisiran, ti bo zelo dobro služil.
Želim ti dober nakup in veliko srečnih kilometrov.
 
Safirius
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: To avg 22, 2017 10:07 pm

Re: Nakup Mazde 6 2003-2005

Napisal/-a Safirius So avg 26, 2017 8:33 pm

Priporočam raje nakup bencin variante.

Prijatelj je imel diesel Mazdo 6, in je imel z motorjem ogromno problemov. Točnih podatkov ne vem, vem samo, da je bila pod 250K km, letnik 2006 limuzina.
Filtri za zrak od turbine so mu shodili, jermen, nakoncu bi ga popravilo vec prišel kot je bil avto vreden.

Je kvaliteten avto, samo problem je, ker so diesli nemški, in ne original japonski. Raje izberite bencinsko varianto.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup Mazde 6 2003-2005

Napisal/-a esem So avg 26, 2017 9:10 pm

Morda veš, kdo je delal dizle (poslovenjeno za "diesle") - da še mi zvemo kaj novega, čeprav neresničnega?
Mazda je res imela težave z dizli (predvsem z DPF-ji), a to ne zato, ker ne bi bil japonski, verjetno je ravno obratno. Vsekakor nemški niso bili. 1.4 in 1.6 sta PSA-jeva (in Fordova, a ne po razvoju ter produkciji), torej francoska. Večina dizlov v Mazdi 6 je bila 2.0 - kar je izvorno japonska roba in ni povezana z ničemer v Eu (niti s PSA - kot nas je večina napačno domnevala).
https://en.wikipedia.org/wiki/Mazda_Diesel_engine
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nakup Mazde 6 2003-2005

Napisal/-a Kohec So avg 26, 2017 9:23 pm

"Safirius"-- ne kvazi neumnosti.
Preden napišeš kakšno traparijo se prej prepričaj! A si si že sploh kdaj od blizu pogledal takšen avto, kot ga išče avtor teme?
 
Uporabniški avatar
miapan
Novinec
 
Prispevkov: 116
Pridružen: To jul 06, 2010 7:04 pm
Kraj: Podlehnik

Re: Nakup Mazde 6 2003-2005

Napisal/-a miapan Če avg 31, 2017 12:40 pm

Tako diesel kakor bencin lahko crkneta. Vse je odvisno kako se je avto vzdrževal in kje servisiral.
Avto monuja za svoja leta in trenutne cene odlično izbiro, le dobrega moraš najti. Kajti marsikdo nima denarja za vzdrževanje in potem je ni znamke, ki bi to vzdržala ( razen stare Honde :lol: )
Lp Cris

Za vse vaše ideje www.gabioni.si
 
spektr
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr feb 26, 2003 6:34 pm
Kraj: Cerklje

Re: Nakup Mazde 6 2003-2005

Napisal/-a spektr Če avg 31, 2017 2:15 pm

Jaz sem si jo lastil nekaj let 143ps verzijo, to je bil letnik konec 2006, pa sem menjal mislim da 1 šobo. Kilometri so bili itak malo prevrteni, paž uvoz iz Nemčije.
Sito sem dal spucat, pa je bil kot nov, lahko da ga je prejšnji lastnik ampak dvomim, ker avto ni bil ravno v idealnem stanju, ko sem ga dobil. Ampak v 5ih letih ko sem si ga lastil, je delal in sem bil zadovoljen.

Sedaj imam novejšo z 2.2. motorjem, pa zaenkrat tudi ni kakih težav, sploh ne z motorjem. Pri prejšnji tudi z DPFjem nisem imel težav, pa je imel avto krepko čez 200k prevoženih. Sem se pa vozil na razdaljo kr - lj. No s trenutno se vozim še na krajše, pa zadeva zaenkrat deluje b.p.

Če dobiš kaj ugodnega in vzdrževanega je ok. Problem so rani uvozi iz italije, posledično lahko dobiš dokaj slabo vzdrževan avto. Ko ga kupiš narediš servis, menjaš podložke na šobah, sčistiš sito, delaš servis na 10 - 15k km, pa mora zadeva špilat :)
lp dejan
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 105 gostov