Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a tomazpog Po avg 28, 2017 5:16 pm

Vse tiste, ki ste kdaj kupili nov avto, bi prosil, če lahko malce opišete, kako je izgledal prevzem novega avtomobila ? Mislim predvsem v smislu, kako se je prodajalec oziroma avtohiša potrudila, da vam ta dogodek ostane v spominu... Ali so vam preprosto dali samo ključe v roko? Me mal firbec matra, kako je to kaj urejeno pri raznih avtohišah..

VSEM HVALA za odgovore :-)
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a pleomax Po avg 28, 2017 5:29 pm

Pri pežoju, vsaj tam, kjer smo mi kupili avtomobile, imaš kot neko garažo, kjer tunaj piše nekaj v smislu izdaja novih vozil in tvoj avto je tam, potem pa greš iz salona tja,se vsedeš v avto, električna vrata se ti odprejo in avto je pripravljen na svojo pot :) Ni zdaj to nekaj hudo pomembnega, ampak ti da pa lep občutek kot če je samo parkiran tam zunaj na parkirišču v množimi med vsemi in ga kar s parkirišča prevzameš.
 
matej_
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Sr mar 05, 2008 7:57 pm
Kraj: velenje

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a matej_ Po avg 28, 2017 6:03 pm

pri VWju:
prišel po avto, smo šli do prodajalca, šli čez papirje (garancija, servisna, navodila,...) šli do avta, pregledali avto skupaj, me je vprašal, če potrebujem razlago za kakšno stvar, šli nazaj noter, naredili prevzemni zapisnik, izročili so mi vse papirje, ključe, stisnili roko v zahvalo in mi zaželeli srečno vožnjo. mogoče nč kj tazga je pa res, da sem se poznal s prodajalcem pa komplet osebjem servisa oz. prodaje.

pri seatu:
vodja prodaje, je poklicala ženo (ona lastnik, jaz ga samo vozim :D ), da je avto pripravljen za prevzem. sva prišla v salon, avto je stal pred salonom, šli do prodajalca, nam je vse razložil, se je vsedel zraven in ženi vse razložil (čeprav je že vse vedela pa itaq ona ne vozi tega avta), ga detaljno pregledali, odšli nazaj v salon (medtem so montirali reg. tablice), smo pregledali dokumentacijo (garancija, servisna navodila,...) naredili prevzemni zapisnik so ji izročili ključe, se zahvalili za zaupanje, stisnili roko za dobro in bodoče sodelovanje, žena je dobila rožico v zahvalo, zaželeli srečno vožnjo in sem se že peljal :D me je presenetilo da je sama vodja servisa in prodaje prišla do naju, naju pozdravila, se zahvalila, malo poklepetala, povedala na koga se obrniti, če bi bilo kaj narobe, zaželela srečno vožnjo in to je to.

zdej čez kako leto bo pa upam ali nova izkušnja z oplom ali spet vw ampak drug salon (ker taprvi je zaprl svoja vrata).

lp
 
Uporabniški avatar
robertos_664
Uporabnik
 
Prispevkov: 1244
Pridružen: To nov 04, 2003 10:20 pm

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a robertos_664 Po avg 28, 2017 7:27 pm

bolj važno je, kako se osebje obnaša ko prideš s prvo reklamacijo. Ko ti nekaj prodajo so itak vsi slatki :)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a pskoda Po avg 28, 2017 8:01 pm

To ni nič novega. Osebno sem tudi kupil kar nekaj novih avtomobilov različnih znamk in vsi so bili prijazni. Trenutno sicer še nisem nikoli uveljavljal garancije, ampak pri rednem servisu sem bil lahko vedno zraven in me ni noben podil ven, kar vsaj meni veliko pomeni
Lp
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a Kohec Po avg 28, 2017 8:19 pm

robertos_664 je napisal/-a:bolj važno je, kako se osebje obnaša ko prideš s prvo reklamacijo. Ko ti nekaj prodajo so itak vsi slatki :)



Se popolnoma strinjam. Ko sem sam kupoval novi avto in jim prinesel denar, so bili vsi tako pocukrani, da so se kar cedili, ko sem pa prišel na reklamacijo, sem bil pa najslabši voznik, cepec in ne vem kaj še vse. Seveda sem se ob njih zelo hitro poslovil in nikoli več jih nisem obiskal. Za servisiranje pa sem poiskal veliko boljši in kvalitetnejši servis.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a pleomax Po avg 28, 2017 9:07 pm

Jaz sem hvalabogu tudi napake,ki so se pojavile na avtomobilu, opravil brez problema :) Imel sem težave z mehanizmom pomika stekel na voznikovi strani na skoraj 3 in pol leta starem avtomobilu,ki mu je tovarniška garancija potekla ampak so takoj brez problema mi celoten mehanizem zamenjali pod garancijo v sklopu podaljšanega jamstva. Popolnkma drugačna izkušnja je bla pa pri salonu land rover v mariboru integra (ne obstaja več). Avto naj,naj. Po 1 letu pa nam je ta isti prodajalec, ki nam je prodal avtomobil dejal, da se ga naj znebimo.dokler je v garanciji in je še nekaj vreden... Upam,da naletiš na dober servis, še bolj pa, da ti sploh ne bo potrebno ničesar uveljavljat. :)
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a motom To avg 29, 2017 7:32 am

Pri VW Vrtač poleg vsega že naštetega predstavili tudi osebnega mehanika in avto predali z veliko belo mašno. Zares so se max potrudili. Tudi info o dobavi porocali sproti.
Po enem letu in 8000km pa reklamacija zadnjih rjastih diskov pricakovano ni sla skozi. Vseeno pa je bil odnos fer in prijazen.
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a avto fan1308 To avg 29, 2017 8:36 am

Pozdrav

Kupil sem kar nekaj avtov in najboljši odnos je bil pri Fordu. Prodajalec me je z vozilom slikal mi povedal kaj čemu služi in predstavil mehanika. Na avtu je bila tudi pentlja. Na koncu mi je še čestital in zaželel srečno vožnjo.

P.S. mogoče je bilo to zaradi vrednosti avta cca. 40.000

Lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a INFINITI To avg 29, 2017 10:28 am

Najbolj zadovoljen sem bil pri Kii. Vse so me obveščali, hitro so vse potrebno uredili, zapeljali do registracije po tablice ob predaji, naredili fotko mene z avtomobilom, prodajalec si je vzel čas in do potankosti razložil vse okoli avta in celoten meni kokpita in vse funkcije infotainmenta, mi predstavil serviserja, dal njegovo vizitko... skratka ni ene same pripombe.

Kasneje sem tudi napisal mail s pohvalo za možakarja, ker se mi zdi da je prav, da se tudi glede dobrih izkušenj obvesti podjetje in ne samo, ko se imamo kaj za pritoževati.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a dask To avg 29, 2017 12:02 pm

Drugač standardno, ogled, razlaga, predaja ključev in je to to. Razen pri Mitsubishiju, tam sem dobil ključe in papirje v salonu, avto je bil zunaj pod enim zanikrnim nadstreškom, odkoder sem ga odpeljal brez spremstva :lol:

Največji šov do sedaj sem videl v BMW Welt v Muenchnu. Avto so z dvigalom pripeljali v prvo nadstropje nasproti restavracije - sredi razstavne hale, vsem na očeh - novi lastnik je bil že gor s prodajalcem, avto so dali iz dvigala na okrogel podstavek, ki je avto vrtel. Vmes neki podpisi, potem predstavitev avta, nazaj v dvigalo in spodaj ven, potem ga je zunaj prevzel lastnik :roll:
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a tomazpog To avg 29, 2017 12:31 pm

Evo, ravno zaradi takšnega načina sem postavil to vprašanje.. Kolega iz Irske je namreč tam pred slabim mesecem prevzel novo Mazdo in so mu naredili pravi šov.. Avto na posebnem osvetljenem mestu v salonu, gor mašnica, zraven stojalo s šampanjcem, nekdo iz osebja mu je cel avto razkazal in pojasnil, med podpisovanjem papirjev je dobil kavico, pozdravit je prišel neki vodja servisa.. Skratka, me je kar malo presenetilo, kako nekateri znajo, pa pustimo ob strani potem reklamacije in reševanje le-teh, hehe

Bolj me je zanimalo že zaradi tega, ker tudi sam čakam na P3008 v Peugeot Vič..konec septembra pride.. kakšne izkušnje od tam, kako to zgleda?
 
Uporabniški avatar
robertos_664
Uporabnik
 
Prispevkov: 1244
Pridružen: To nov 04, 2003 10:20 pm

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a robertos_664 To avg 29, 2017 3:58 pm

to, da ti predstavijo serviserja, niti ni tak super. Že ne verjamejo preveč v zanesljivost svoje robe :) Do prvega servisa nočen niti videt niti vedet kdo je serviser.. :lol:

Meni so na Hondi tudi hoteli vse pokazat pa telefon nastavit za povezavo z infotainmentom, pa sem jim rekel, da naj se ne mučijo, ker mi je to v zadovoljstvo, da sam naredim. Avto pa me je čakal v salonu na posebej določenem mestu za prevzem novega avtomobila..
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a INFINITI To avg 29, 2017 9:53 pm

robertos_664 je napisal/-a:to, da ti predstavijo serviserja, niti ni tak super. Že ne verjamejo preveč v zanesljivost svoje robe :) Do prvega servisa nočen niti videt niti vedet kdo je serviser.. :lol:

Meni so na Hondi tudi hoteli vse pokazat pa telefon nastavit za povezavo z infotainmentom, pa sem jim rekel, da naj se ne mučijo, ker mi je to v zadovoljstvo, da sam naredim. Avto pa me je čakal v salonu na posebej določenem mestu za prevzem novega avtomobila..


http://www.kia.si/news/view/5986
-Pomoje mi ga ni iz tega razloga predstavil kot kupcu Sportage-a, temveč zato da vem koga poklicati za redni servis, pa brezplačen taksi do službe med tem ko se avto rihta kadarkoli v obdobju 7 let trajajoče garancije =P
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a kseb Sr avg 30, 2017 5:32 am

Avto je potrošna roba. Ne pričakujem, da bom zvezda dneva, ker sem kupil nov avto. Za firmo, ki ga proda je to itak dnevna rutina. Zame je pomembno, da vse poteka hitro in ne porabim cel dan za prevzem. Dosedaj so se še vedno držali dogovorjene ure, razložili vse okoli avta, namestili tablice, zaželeli srečno vožnjo in to je to.

Obvezno je potrebno preveriti morebitne poškodbe na laku vozila. Se včasih kaj najde in ti ne komplicirajo, ko to odpravljajo.

Predstavitev mehanika je marketing. Na sevisnem prevzemu vozil je vedno nekdo, ki obvlada stvari. Bolj je problem oni v delavnici, ki dejansko šraufa avto. Tistega ti ne predstavijo, pa ponavadi jih je več in itak ne veš, kdo je (bo) popravljal avto, kako je usposobljen....

Pa lep dan
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a avto fan1308 Sr avg 30, 2017 8:00 am

Meni so predstavili mehnika (vodjo servisa), zato ker sem vzel avto iz zaloge in želel še nekaj druge dodatne opreme. Prodajalec mi je rekel naj se z njim dogovarjam glede modifikacij itd.

Lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a tomzzi Sr avg 30, 2017 8:08 am

@kseb

+1
Ni treba delat neke proslave ob prevzemu. Jaz sem prišel, dobil nadomestni avto, da sem šel odjaviti starega in registrirat novega. Ko sem prišel nazaj smo še vse papirje obdelali. Potem mi je prodajalc malo razkazal avto in še vklopil OnStar ter poklical v center preko tipke, da so mi pokazal možnosti OnStar-ja. Osebje na OnStar je zelo prijazno.
Predal ključe, stisk roke in srečno. To je to.
Serviserje in osebje pa itak že poznam saj sem že 10+ let redna stranka.

Edit:

Avto je pa normalno čakal pred vhodom v salon.
Avto sem šel pa itak pogledat takoj ko so ga dobili. Torej par dni pred prevzemom.
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a tomazpog Sr avg 30, 2017 6:36 pm

ne me narobe razumet, saj ni fora, da bi pričakoval rompompom.. Ampak me je presenetilo, kakšen teater naredijo določeni prodajalci :shock:
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a Firediver Če avg 31, 2017 6:01 am

Zgleda, da imajo še vedno visoke marže, da jim pri cenkanju zbiješ zaslužek na nulo, potem pa ti ob prevzemu naredijo še cel kabarejski nastop na osvetljenem odru ob špalirju vseh šefov prodajnega salona.
Človek se res vpraša, zakaj salone sploh zapirajo če so pa taka zlata jama...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Prevzem novega avtomobila

Napisal/-a ban Če avg 31, 2017 6:10 am

Pred enim mescom sem prevzel nov avto, pa ni blo nobenga rompompoma. Še kave mi niso dal :mrgreen: Dobiš ključe, papirje, s prodajalcem se rokuješ, vsedeš v avto in odpelješ.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 97 gostov