Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Emp1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe sep 01, 2017 10:50 am

Nakup avtomobila

Napisal/-a Emp1 Pe sep 01, 2017 11:04 am

Pozdravljeni!

Sem nov član, in mislim da bom v bodoče kar aktiven.

Čez dobra 2 tedna, dobim naraščaj :) 1 otrok pri nas, tako da še ne vemo kako bo z prevozi z najinimi avti.
Moja ima ibizo, 3 vrata, verjetno bo bolj težko otroka v tem prevažat, jaz imam fabio 5 vratno, staro 01 letnik z dobrimi 260k kilometri.
Nisem stereotipen, da kot družina takoj rabim karavan ali pa enoprostorec, se pa poigravam z možnostmi.
Kot prvo, živim v bloku katero nima parkirišča pred vhodom. Parkirišče ni "označeno" tako da je pravi mali teksas na njem

Voziček gre v oba prtljažnika, kaj več kot to pa tudi ne. Moji sem rekel da prvi dan ko se bom moral matrat z nalaganjem vse robe grem po nov avto.
No, smo pri avtu. Trenutno mi pobere avto nekje 100€ mesečno, delam malo kilometrov, ker sem v službi dobre 2 kilometra stran. Sedaj boste vsi rekli naj si grem po kolo, ampak veste kako je to, dokler nisi primoran tega narediti ne narediš.Če danes crkne škoda grem jutri po kolo :)

Gledal sem recimo b maxa( izključno zaradi drsnih vrat) ki bi mi prišel prav na parkirišču. Tudi novo fabio imam ogledano, ampak ko naredim računico, ne pridem skozi mesec normalno z kreditom ali lizingom. Tako da ta zadeva odpade.
Potem sem se odločil, da dam za avto max 2500€.
Z vsemi letnimi stroški, nočem da me stane več kot škoda trenutno, torej cca 100€ mesečno. Bilo bi mi tudi v redu, če bi lahko po kakšnih 2 3 letih avto prodal, tudi če samo za 1000€, boljše kot nič.

kaj pravite, preveč kompliciram ali? Če ima kdo kakšno dobro idejo, z njo na plan!

hvala
 
Safirius
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: To avg 22, 2017 10:07 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Safirius To sep 05, 2017 10:55 pm

Kaj pa kaka rabljena octavija? Če imate Fabijo, poznate že kako se avto obnese, veliko octavij limuzin se prodaja, imajo dosti prostora. :)
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2183
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a RedBaron Sr sep 06, 2017 3:28 am

Kaj pa ce obdrzis fabio, pa nabavis stresni kovcek?
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a čara Sr sep 06, 2017 8:51 am

Truglo oz strešni kovček se da tudi najeti, če rabiš to zgolj 1x-2x na leto. Jaz še ne bi na vrat na nos menjala avto. Ta čas pa (če ti uspe) še kaj privarčuješ in čez nekaj let nabaviš drug avto. Mislim, da pri enem otroku ne bi še bilo treba menjat avta, če ste zadovoljni z njima. Sploh če praviš da gre voziček not. Za dopust pa truglo in je stvar rešena.
 
Emp1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe sep 01, 2017 10:50 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Emp1 Če sep 14, 2017 3:30 pm

Zdravo

otročička še ni na vidiku. Avta pa tudi ne.
ja, voziček gre v prtljažnik, ampak na tesno oz. samo voziček.

Fabia je ok avto, trenutno. Glede na kilometro (265k, 1.9 SDI)pričakujem da bo slej ali prej nekaj šlo v maloro. Če gre se mi skoraj ne splača popravljat.
Moral bi tudi malo "vložit" v izgled avta. Sigurno nekje 300+ €, rabim še prtapaki recimo(rabljeno 50), thule imamo v ožjem krogu družine.

Mene bolj matra, ker sta oba avta manjša, stara in nič kaj praktična za otroka.. Ibiza ima 3 vrata, skoraj odpade za prevoz otroka in da parkiram na polhnem parkirišč, Fabii pa ne zaupam kaj dosti več, ima pa 5 vrat tako da dosti bolj praktična kot ibiza.
Z nakupom seveda nebom šel z glavo skozi zid. Za sedaj ostaja kot je, ne vem pa kako bo, ko se bom ob prvi priložnosti, ko mi nekaj nebo šlo kot po maslu, razjezil :) Takoj v avtohišo hehe :)

LP
P
 
Emp1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe sep 01, 2017 10:50 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Emp1 So okt 28, 2017 3:51 pm

Lep pozdrav :)

otročiček je, avta pa še ne ..
no pa začnimo.. kot sem predvideval bom takoj naletel na "težave".

1. lupinica je "prevelika" za zadnje sedeže v moji škodi. Stoji malo nazgror da je lepo fiksna, pa še to vprašanje če je.
2. voziček logično okupira celoten prtljažnik.

Fabia ima 270k km, sedaj se bo menjalo jermen itd ampak vseeno, hmali bo šlo še kaj drugega in bo več stroškov kot je vredna.
Sem pa že v akciji na avto netu, prečesal sem celoten forum in se še zmeraj odločam med

1. rabljen avto, do max 3k (karkoli samo da je karavan)
2. rabljen avto , do max 7k (astra megane itd)
3. nov? manjši karavan(astra megane).. se mi pa zdi 20k zelo dosti za pleh :)

Da nebo nepotrebnega moraliziranja in debat. Vem da je lažje in ceneje zamenjati voziček kot avto, in ja, stanovanjski problem imam rešen.

Na dan z predlogi :)

LP
P
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1162
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a meganer So okt 28, 2017 4:26 pm

Zakaj pa nebi kake kapelce, Berlingo, Kangoo. Sam sem imel octavio in me je vedno bolel križ ko sem dajal oba v avto. Ko sem kupil enoprostorca in sta se lahko sama zapela se mi je zdelo kokr zadetek na lotu. Če bi sam kupoval bi vzel kapelco, notri je tudi malo bol plastična kar posledično samo obrišeš. Zunanje mere se pa majhne, voziček pa kar cel not postaviš.
 
Emp1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe sep 01, 2017 10:50 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Emp1 So okt 28, 2017 4:38 pm

Takoj bi vzel kanguja alpa berlingota, ampak moji ne diši oz. diši samo nov :)
Sej vem, copata kaj češ :)

jst pa en dan bi dal 2k za avto, drugu dan 5k , pol vidim eno super duper avto za 12k in bi sou takoj iskat pol pridem ze na novega :)
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Renault VG So okt 28, 2017 4:58 pm

Kaj takega? https://www.avto.net/ADS/details.asp?id=12497467&display=Renault%20Laguna%20Grandtour%202.0%20DCI-11...

Mi jo imam sedaj že skoraj 10 let in pri 135k km smo v tem času menjali le vzmeti in en nosilec motorja.
 
Emp1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe sep 01, 2017 10:50 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Emp1 So okt 28, 2017 5:08 pm

Podpišem za to laguno. Ma jst imam probleme z kilometri :) vem da mi ne more dokazat da jih je res samo toliko kot piše, tako da bi že razmišljau al kupit ali ne. Drugače pa verjamem da je super avto.

So res dragi nadomestni deli? kako je z servisiranjem?

lpP
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a matejxx So okt 28, 2017 5:53 pm

1. rabljen avto, do max 3k (karkoli samo da je karavan) - Megane - odličen avto za ta denar.

2. rabljen avto , do max 7k (astra megane itd) - če ti je avto samo prevozno sredstvo, zakaj pa nebi potem dodal kakšnega tisočaka, pa kupiš novo DACIO Logan. Res ni avto, da se z njim važiš, imaš pa nov avto z garancijo. Ima pa renaultove dele.

3. nov? manjši karavan(astra megane).. se mi pa zdi 20k zelo dosti za pleh :) -
Emp1 je napisal/-a: Tudi novo fabio imam ogledano, ampak ko naredim računico, ne pridem skozi mesec normalno z kreditom ali lizingom. Tako da ta zadeva odpade.
- zakaj se bi šel zaradi enega otroka zapufati za takšen denar?

Glede Lagune, odličen avto, toda za dva kilometra vožnje, pa res ne kupuj dizla.
 
Emp1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe sep 01, 2017 10:50 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Emp1 So okt 28, 2017 6:07 pm

Meganov je dosti, verjamem da niso slabi. Vsi pa polno kilometrov. kako je z servisiranje?rezervni deli?
Dacio jaz kupim, ker mi je avto res samo prevozno sredstvo, raje imam doma kraljestvo ( pa še rima se) fora je "boljša" polovica, ki jenebi imela :) verjetno..

ne ne, nov avto samo v najbolj skrajnem primeru.
Če gremo v rabljen avto, mi načeloma ne pomeni nič ali je dizel ali bencinc... gre se za verjetno niti ne 10k kilometrov na leto.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Renault VG So okt 28, 2017 7:04 pm

Emp1 je napisal/-a:Podpišem za to laguno. Ma jst imam probleme z kilometri :) vem da mi ne more dokazat da jih je res samo toliko kot piše, tako da bi že razmišljau al kupit ali ne. Drugače pa verjamem da je super avto.

So res dragi nadomestni deli? kako je z servisiranjem?

lpP

Huh če so ti kilometri problem je pomojem edina opcija nov avto. SLO avto, 1. lastnik pri uradnem BMW trgovcu je precej bolj varna stvar kot pa nek 3 leta star Passat na makadamu kje na Letališki v LJ z isto kilometri. BMW ima akcijo, da dajo 2k € več za avto, ki ima EURO 4 ali nižje motor in tele Lagune ga imajo. Pomojem, ga je zato dal notri. Nadomestni deli so dražji kot pa jih imaš pri Fabiji, jaz sicer za take stvari pogledam Euroton katalog delov pa lahko dobiš približen občutek koliko je kaj. Pak filtri in te stvari niso, kakšni diski in ploščice so pa velikosti avta primerno dražji od manjših avtomobilov. Mi ga sicer ne servisiramo na uradnem servisu ampak pri nekom, ki je privat in ni pretirano drago.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Stumpjumper So okt 28, 2017 7:25 pm

Emp1 je napisal/-a:Meganov je dosti, verjamem da niso slabi. Vsi pa polno kilometrov. kako je z servisiranje?rezervni deli?
Dacio jaz kupim, ker mi je avto res samo prevozno sredstvo, raje imam doma kraljestvo ( pa še rima se) fora je "boljša" polovica, ki jenebi imela :) verjetno..

ne ne, nov avto samo v najbolj skrajnem primeru.
Če gremo v rabljen avto, mi načeloma ne pomeni nič ali je dizel ali bencinc... gre se za verjetno niti ne 10k kilometrov na leto.


Vzemi atmosferca (bencin), ker dizli ne marajo preveč voženj na kratke razdalje (DPF filtri...). Pa še vzdrževanje je "zastonj", ker ti nima kaj veliko za crknit napram kakšnemu dizlu (turbina, šobe, zamašen DPF filter...).
 
Emp1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe sep 01, 2017 10:50 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Emp1 Ne okt 29, 2017 10:20 am

Zdravo,

ja kilometri so mi kar "problem". Ne vem kolko avti nesejo, moja škoda je 1.9 sdi, dejansko nevem sploh kaj bi se lahko pokvarilo k ni nič noter v motorju. Neki strikten pri servisiranju oz, popravljanju avta tudi nisem.

Absolutno bom pogledal za kakšnega megana, mogoče tudi astra ker vidim da jih je kar nekaj v prodaji. Vse 1.6 16V bencin.. Za tistih 5x ko grem na daljše fure na leto me poraba sploh ne zanima.

Kaj pa plin + bencin? en megane je na netu. Koliko se tudi dejansko prišpara? :)

lp
P
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a matejxx Ne okt 29, 2017 10:42 am

Plin + bencin - ti ne boš prišparal ničesar, ker delaš premalo kilometrov, boš pa imel dodatne stroške servisiranja.
 
Emp1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe sep 01, 2017 10:50 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Emp1 Ne okt 29, 2017 1:04 pm

jah res je... za tiste par krat na leto..
naj se javi nekdo prosim ki ima megana 1.6 16v bencin :) kamor pogledam ima nekdo neki za povedat čez.. glasen motor itd.. sicer pa, verjetno ni bolj glasen kot v moji škodi :)
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a matejxx Ne okt 29, 2017 1:16 pm

Imamo doma takšen avto in smo z njim izredno zadovoljni, je pa res da je bil kupljen nov. Z motorjem še ni bilo popolnoma nobene težave, oziroma nasploh avto v devetih letih ni imel nobenega izrednega servisa. Motor je glasen na avtocesti, kjer so obrati pri 130km/h kar visoki. Toda to ni neka težava za občasno vožnjo po avtocesti. Za normalno vožnjo pa ni hudo glasen.

Poraba je tam okoli 8.5. Računalnik kaže manj. Servisi povprečno okoli 130€, s tem da so vsi servisi delani na pooblaščenem servisu. Je pa bilo nekaj servisov tudi pod 100€.
 
Emp1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe sep 01, 2017 10:50 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Emp1 Po okt 30, 2017 11:56 am

Renault VG, do koliko kilometrov bi ti še kupil rabljeno vozilo? In ostali?
Razmišljam dosti od tega, ker dobiš za isti keš mogoče dosti bolj premium vozilo z več kilometri (oz zbitimi).
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Renault VG To okt 31, 2017 11:03 am

Huh nimam pojma pojma do koliko kilometrov. Do sedaj smo kupili le en avto rabljen. Šele sedaj vidim, da delaš le 2 km. Priporočam potem tudi jaz Megana Grandtour 1.6 16v, smo imeli 2 s tem motorjem, prvo in drugo generacijo, poraba je večja ampak za te kilometre res nima veze. Je pa tako, stroški bodo, če ne zaradi kilometrov pa zaradi starosti, predvsem podvozje.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov