Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a xxl So dec 30, 2017 9:37 am

DX5050 je napisal/-a:@xxl...
Pa preberi še ta test (ali pa vsaj prve 3 odstavke)...
https://www.avto-magazin.si/avtomobilsk ... -sporting/

Nisem pa siguren, če imata GP 1.4 16V in tastari punto sporting enak menjalnik...

In kakšne to ima zveze z GP o katerem trenutno debatiramo ? Gre za primerjavo GP 1,4 8V in 16V, ne pa ta stari Punto. :roll:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a DX5050 So dec 30, 2017 1:44 pm

Se posipam s pepelom... Sem mislil, da ima stari sporting enak menjalnik kot GP v 16v verziji, pa sem ugotovil, da ima GP precej daljša prestavna razmerja, od sportinga... Ravno zaradi dolgih prestav 16 ventilarja je 8v poskočnejši čeprav ima manjšo moč (pišem za GP).
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a xxl So dec 30, 2017 9:49 pm

Ja, tudi sam sem bil razočaran, ko sem to prebral, ker tast je imel (razbil) 8V, pa sem mislil , če bi že spet kupil GP, da bi 16V, pa vidim, da je brez veze.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
fordalim
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Če okt 11, 2007 8:01 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a fordalim Pe jan 05, 2018 9:17 pm

Živjo.
Glede nakupa rabljenega avta, je za nekatere prava nočna mora.Na TV-ju pred dnevi,BMW X5 :huh: :huh:
Dilerji ,vse povprek barantajo z avti ,tudi takimi,da mu ne bi dal ime "avto",ampak nekoristna pločevina.Sem ,kar precej prebral po forumu. Tako,da sem pri nakupu upošteval nekatera navodila.
Moj zadnji nakup avta,je bil pri dilerju v grosuplju.Xsara Picasso,1,6HDI, L2005.Prevoženih 192000km
Ga dobro pogledal, zunaj in znotraj , probal.Avto je bil OK. Nanjemu nisem zasledil napake.Vsa navodila itd,v Italijanščini.Kot tudi servisna knjiga, z štempiljkami servisov Tako ,da so se kilometri, ujemali na števcu in servisno knjigo.Celo številke gravirane na stekla.
Prodajalec mi je rekel,da je pripeljan iz IT.Ok.. sva se pogodila za ceno in sem se odpeljal.
Zobati jermen sem menjal pri 210 000 km.
Po približno 15000 km , se odtrže nosilec zadnjega lonca.Bil je še originalen,kar se mi je zdelo normalno,po tolkih letih in km.Zamenjam z novim.
Po približno 2000km,se v ključavnici za vžig zlepi vložek.Tako ,da mi skuri zaganjač in sprazni akomulator :( :evil: Porihtam pri mehaniku in spet OK.
Do sedaj sem prevozil do 293000 brez nobenega defekta.Kar je bilo stroško ,so bili servisi.
Za napake ne krivim prodajalca,ker napake so na vseh vozilih, Lahko se jutri pojavi kakšen defekt :?:
Tako,da sem z avtom kar zadovoljen,čeravno je grd.Na top giru,je rekel,da ne ve kje spredaj in kje je zadaj :lol: :lol: Je pa prostoren.Sedeže sem snel,pa je fullll prostora.
To je to.... :D :arrow:
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a gusti85 So jan 06, 2018 12:07 pm

Sem jaz tudi videl tisti prispevek (preverjeno) o X5. Model je dal 18k€ zdaj ga ima pa že pol leta v garaži in ga ne uporablja, ker je dokazal da so kilometri prevrteni in dobil je pisno garancijo na kilometre od prodajalca. Upam, da bo kaj dosegel po sodni poti, da bo vzgled za ostale. Jaz priznam, da se nebi ukvarjal z tem ker nimam časa/denarja/živcev za to, tako kot 90% ostalih slovencev ... in na to računajo švercerji.
 
mmato
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Po mar 16, 2015 9:47 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a mmato Po jan 08, 2018 4:04 pm

Pozdravljeni,

si dovolim izposodit kar to temo.

Kupujem avto s kriteriji na priloženi sliki. Izbira sem mi zdi obilna (okoli 250 avtov), res pa še nisem podrobno gledal. Dodaten kriterij je do 35.0000 km/leto, in da je avto prostornejši kot to kar vozim sedaj ter poskočnejši. Bolj ekonomičen bo novi verjetno zelo težko, če se v obzir vzame poleg porabe še strošek zavarovanja, pnevmatike in servisi. Argumenti za nakup novega me ne prepričajo (v smislu da pri novem veš kaj imaš), ker nameravam dobro preverit avto - se mi ne mudi.

Slika

Trenutno:
    Fabia hatchback
    2007 dec
    160.000 km
    1.4, 86KM, bencin, 5 prestav
    dobra oprema (parkirni, tempomat, naslonjalo, predal za očala, delno usnje)
    vožnja 50 km dnevno okolica Lj - Lj; 30-40 relacij letno po 200 km; zelo redko čez 130km/h. Letno torej med 21.000 - 23.000 km.
    bencin/dizel; mi je vseeno.
    značka; mi je vseeno, bolj se nagibam k značkam, ki imajo neko resale vrednost.

S Fabio sem sicer super zadovoljen, dobra oprema, relativno nizka dejansko izmerjena poraba (6,5), nič kapitalnega ne crkne, poceni zavarovanje in servisi. Gre za naveličanje in občasno me moti manjko kakšnih 10KM pri prehitevanju. Sedaj bi tudi še nekaj občutnega dobil v primeru prodaje.

Hvala za kakršenkoli nasvet.
Lp
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a gusti85 Po jan 08, 2018 6:19 pm

Klikni še pogoj 1. lastnik da še malo izožaš izbor, pa mogoče še avtomatsko klimo.
 
mmato
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Po mar 16, 2015 9:47 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a mmato Po jan 08, 2018 6:58 pm

gusti85 je napisal/-a:Klikni še pogoj 1. lastnik da še malo izožaš izbor, pa mogoče še avtomatsko klimo.


1. lastnik nisem dal zato, ker je lahko vmes avtohiša lastnik (vsaj tako je bilo s trenutno Fabio). Praktično sem jaz 2. lastnik, uradno pa tretji.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a xxl To jan 09, 2018 9:12 am

mmato je napisal/-a:Trenutno:
    Fabia hatchback
    2007 dec
    160.000 km
    1.4, 86KM, bencin, 5 prestav
    dobra oprema (parkirni, tempomat, naslonjalo, predal za očala, delno usnje)
    vožnja 50 km dnevno okolica Lj - Lj; 30-40 relacij letno po 200 km; zelo redko čez 130km/h. Letno torej med 21.000 - 23.000 km.
    bencin/dizel; mi je vseeno.
    značka; mi je vseeno, bolj se nagibam k značkam, ki imajo neko resale vrednost.

S Fabio sem sicer super zadovoljen, dobra oprema, relativno nizka dejansko izmerjena poraba (6,5), nič kapitalnega ne crkne, poceni zavarovanje in servisi. Gre za naveličanje in občasno me moti manjko kakšnih 10KM pri prehitevanju. Sedaj bi tudi še nekaj občutnega dobil v primeru prodaje.

Hvala za kakršenkoli nasvet.
Lp

Koliko olja ti kaj žre? Berem, da je to hiba teh VAG 1,4.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
mmato
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Po mar 16, 2015 9:47 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a mmato To jan 09, 2018 9:18 am

Sam preverim 2x na leto pred daljšima vožnjama in ni bilo treba nikoli doliti. Kaj se pokaže na servisih bi pa moral mehanika vprašat oops
 
mmato
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Po mar 16, 2015 9:47 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a mmato Sr jan 10, 2018 3:01 pm

Ker je v postu Po jan 08, 2018 4:04 pm izginila slika s kriteriji, jih dodajam še 1x, v upanju na še kakšen komentar.
Sicer pa začenjam z vsakodnevnim skakanjem po tipki F5 :)

limuzina
kombilimuzina
karavan
66 do 100 kW
ročni menjalnik
TESTNO, RABLJENO
od letnika 2014 dalje
10.000 - 15.000 EUR
oglasi brez cene niso vidni
s servisno knjigo
s slo poreklom
max 35.000 km/leto
 
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a thunderbolt Če jan 11, 2018 10:33 pm

Najprej se moras odlocit, kaksen motor bi sploh rad. Mi je pa v oci padla jetta, ampak samo zaradi motorja-to se brez tezav odpre na 170 konjev in to gre res dobro!
 
mmato
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Po mar 16, 2015 9:47 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a mmato Pe jan 12, 2018 6:27 pm

thunderbolt je napisal/-a:Najprej se moras odlocit, kaksen motor bi sploh rad. Mi je pa v oci padla jetta, ampak samo zaradi motorja-to se brez tezav odpre na 170 konjev in to gre res dobro!


Če odmisliš, enkrat dizel drugič bencin, a je res taka razlika med motorji?
Meni se ne zdi. V primerjavi s fabio je pa večina vse napredek, kar se tiče moči.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a thunderbolt Pe jan 12, 2018 10:06 pm

Ja je razlika. Ce sam ne bi delal tako veliko kilometrov po AC niti pod razno ne bi imel dizla. Pac to je traktor in je bencin neprimerno bolj uglajen.

Za tak denar bi v tvojem primeru gledal NOVO. Nekaj v tem smislu (astre se nasploh da dobit ugodno):

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... n%20ZALOGA
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a xxl Pe jan 12, 2018 10:25 pm

Glede Astre iz oglasa ; Cena velja ob posebnih akcijskih pogojih financiranja za podjetja in s.p.-je

SLIKA JE SIMBOLIČNA
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a thunderbolt Pe jan 12, 2018 10:46 pm

To sem videl, sem sel pa tudi sam v oplov salon in bil presenecen nad koncnimi cenami (po vkalkuliranih stroskih financiranja). Sem bil pa tudi izjemno presenecen nad ponudbami med avtohisami, ki se precej razlikujejo.

Takrat, leto in pol nazaj, se je kupovala corsa in je bila nakupna cena debelega tisocaka nizja od primerljive na avto.netu (kot pravim, sem vkljucujem koncni strosek avta).
 
mmato
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Po mar 16, 2015 9:47 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a mmato Po jan 15, 2018 4:40 pm

Astra z zgornjega oglasa je všečna.

Glede mojega seznama oglasov.
Sedel sem v Meganu. Prepriča dobra oprema, ohranjenost in dejstvo da oglas štima (preverjeno pri lastniku). Od avta me odvrača sorodnik, ki je imel takšnega Megana s tem motorjem (slabe izkušnje).
Sedel sem tudi v Tipotu (ne konkretno v tem z oglasa ampak novem z Lounge opremo). Kaj pa vem, moti me velika trda plastika na vratih in čuden volan :) žal.
 
mmato
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Po mar 16, 2015 9:47 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a mmato Po jan 22, 2018 11:11 am

Koliko je dejansko pričakovat, da je poraba pri tem avtu oz. motorju (umirjena vožnja, po omejitvah)? Vozi kdo avto s tem motorjem? So znani kakšni problemi?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12800470

Hvala
Lp
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Cefizelj Po jan 22, 2018 6:40 pm

Problemi so pitje olja in cukanje pri nekaterih. Pred nakupom preveri če je bil kakšen garancijski poseg oz. kakšni nalogi za preverjanje napak.

Drugače pa med 6.5 in 7 ob umirjeni vožnji, z skakanjem po pedalu pa hitro več :) Če se pa izkaže da vse štima pa zgleda zelo luštn avto, lepo naložen z opremo :)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 40 gostov