Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Emp1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe sep 01, 2017 10:50 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Emp1 To okt 31, 2017 11:49 am

Hej
Mogoce se bo v kratkem kilometrina spremenila :-) iz 2 na cca 10 :-) sezmeraj ni omembe vredno.. No če se odločim it pogledat kakšnega megana,pravis da je podvozje slabo al kako ?
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Renault VG To okt 31, 2017 5:19 pm

Ne nisem mislil, da je slabo ampak pač sol, starost in pa luknjaste ceste naredijo svoje. Pri nas mislim, da ni avtomobila, kjer bi vzmeti zdržale več kot 10 let. Ni pa to nek hud strošek spet. Jaz bi šel pogledat kaj takega:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12424874

1. lastnik, kilometrov in starost ravno prava, da bi moral veliki servis že narejen, če ni mu pač na to zbiješ ceno dodatno.
 
Emp1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe sep 01, 2017 10:50 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Emp1 Sr nov 01, 2017 8:07 pm

Aha ok razumem... zdej morem dobit nekoga ki ima takega megana da grem na testno vožnjo, najbolj me zanima kako se sedi not oz. položaj telesa ko voziš. Da me ne bi po eni uri vse bolelo ...
 
leon_dobnik
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So apr 02, 2016 5:44 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a leon_dobnik Sr nov 01, 2017 9:17 pm

@emp1: mislim, da pametno razmišljaš, da se ne zakreditiraš preveč za avtomobil. Ko sva z ženo dobila prvo hčerko, je moja imela / ne imela službo ali pa plačo tako, da so trgovke bile zanjo bogate. Se je zgodilo, da nama je nov avtomobil (takrat star 1 leto, dobila od staršev) stal pol leta na parkplacu, pa ene 3x sva ga odjavila iz prometa za nekaj mesecev. Okoli pa sva se vozila v 9 let starem Peugeotu 206 dizel. Zaradi slednjega ti pravim, da prav razmišljaš, da je prav, da ne daš zadnjega centa za avto.

Poznam pa tudi vse probleme malega avtomobila in otroka. Sploh fajn je, ko dežuje, greš v Spar po nakupih, potem pa naložit vse v avto + iz mokrega vozička devaš dol kolese. Takrat j**** mamo vsem po spisku,... ampak če pomaga, vsakič se spomni kaj je bolše: da lahko zmanjka proti koncu meseca, ali da maš probleme s prostorom. Smo pa z omenjenim Peugeotom s celimi 68 konji brez težav šli tudi za 14 dni na morje na KRK. Vožnja je bila malo daljša, ampak se pride :).

Sedaj pa k Meganu: imam III in IV, pa če te bo slučajno začel mikat novi model Megana, ga težko svetujem. Razen občutno bolše lege na cesti, je avtomobil napram III popoln fail. Od prtljažnika, porabe goriva, ..., ..., do prostornine posode za gorivo. Megane III pa je meni za ta denar spodoben avto - res je sicer grd ko p*****a, tak da če kam rukneš, je lahko samo lepši :P. Glede nato, kako malo kilometrov delaš, predlagam, da poiščeš enega 1.6 bencinarja, po možnosti 1. lastnik z znano zgodovino servisev. Zraven vzameš dobrega mehanika / plačaš pregled in fingers crossed. Pa ne glej najcenješih modelov - včasih je bolše dat 400 EUR več za avto, kot manj, če je slednji res poštiman :). Z vidika vozička je karavan res zakon, butneš noter voziček in gasa :). Za osnovne hibe modela pa http://www.avtonasveti.com :)

Mimogrede, ne pozabi pa, da tavelik voziček boš vozil okoli eno dobro leto - potem pa pride počasi na vrsto dosti manjša "marela". Midva tudi pri drugi hčerki vidiva isto zadevo: stara je 20 mesecev in evo, vozička ne uporabljamo več - bo šel ravnokar v prodajo :).
 
Emp1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe sep 01, 2017 10:50 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Emp1 Če nov 02, 2017 8:41 pm

hey hey..
absolutno se ne mislim zakreditirat do amena. Na srečo imam stanovanjski problem rešen. No še nekaj let bo treba odplačevat ampak govorimo o 170€ na mesec.
Jaz sem pripravljen za avto dat nekje 100 oz 200 z stroški na mesec(zavarovanje servis itd.) res da je to malo, ampak mislim da se da skozi prit :)

kateri je sedaj megane III ? ker nevem zakaj pravis da je tako grd, ker niti ni, razen če gledam napačnega...

mene najbol begajojo te stvari,tudi če nebi bilo otroka, bi slej ali prej potreboval nov avto, ker je fabia že zdelana..
prvo..vem da bo voziček aktualen eno leto in je potem marela.. in potem ni panike več z avtom ..
in ali bi se mi bolj splačalo vzet za teh 4 5 6k, malo bolj premium avto z več kilometri ali varjatne ceed/megane/astra :D

konc koncu bi šou po en avto za 2 3 jurje samo da je karavan in fertik :) ko rikne pa po novega...

lp P
 
Emp1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe sep 01, 2017 10:50 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Emp1 Pe nov 03, 2017 2:43 pm

spet jaz..

imam znanca ki je (sem mislil da še ima) renault megana.. ubistvi uma že laguno https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12490561, ki jo prodaja .
cena mogoče še ni zadnja...
kaj mislite? mene sicer ne moti diesel, no ubistvu me nič ne moti.. moja je tudi "navdušena" in trenutno nima pripomb..

ima kdo izkušnje z te avtom?

lp
P
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Renault VG Pe nov 03, 2017 4:29 pm

Šibka je pa precej brez opreme(ročna klima, plastičen volan, navadna ročna,....). Je pa za tvoje vožnje ogromen plus, da nima DPF filtra. Če nisi zahteven je najbrž čisto vredu, če je res servisirana tako kot je treba zna biti kul, itak je poceni tole.
 
Emp1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe sep 01, 2017 10:50 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Emp1 Pe nov 03, 2017 4:49 pm

Yo.
Ja je bol švoh,ma za kar jst rabim to sploh ne igra uloge. Itaq bom sou sprovat vse itd.
Ni lih M5 :-)

V tem kar se vozim zdej bo to več kot napredek :-)
 
Emp1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe sep 01, 2017 10:50 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Emp1 So nov 11, 2017 8:16 am

Danes dobim avto na provo!

morem na kaj biti pozoren? trenutno imam v mislih samo kar se tiči tistih ojničnih ležajev (če se jim tako reče)

servisi so bili na 15k(gospod je zelo pedanten) vedno menjan tudi filter goriva.
kar vem bo treba počasi zamenjat baterijo ker je original not..

še kaj takega za lagune?

hvala za odgovore
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a limas So nov 11, 2017 11:20 am

Na podlagi VIN številke preveri še servisno zgodovino od 1. lastnika. Si dobil tudi servisno knjigo? Vse se mora ujemati, tudi kilometri, ki jih je nasledil 2. lastnik!
Klima je avtomatska kot pri vseh lagunah, le volan je plastičen. Klasična ročna je lahko samo še prednost.
Preveri kdaj je bila polnjena klima (vsaj na dve leti), za ojnične ležaje ti ni treba skrbeti,ker je bil servisni interval na 15k. Je tak interval od samega začetka? Preveri. Ojnične ležaje menjaš v primeru intervalov na 30k.
Motor je varčen in dovolj zmogljiv za nezahtevnega uporabnika, tudi vmesni pospeški so odlični, kar ti omogoča, da z lahkoto slediš prometu na AC in prehitevaš brez težav.
Preveri še stanje diskov in ploščic.
Ti letniki so imeli serijske napake na volanski letvi in pokajočih vzmeteh. Preveri preko VIN številke verjetnost menjave.
Črna barva je zelo nerodna v poletnih mesecih, ker je v avtu na začetku obupno vroče.
Izogibaj se petrola, poišči stalnega lokalnega mehanika, pa srečno vožnjo.
Za kakšne malenkosti pa kar Fprašaj, lahko tudi preko PM.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Renault VG So nov 11, 2017 7:55 pm

limas je napisal/-a:Klima je avtomatska kot pri vseh lagunah, le volan je plastičen. Klasična ročna je lahko samo še prednost.
.

Pa res, me je zavedlo, da je tukaj samo enoconska.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a pskoda Ne nov 12, 2017 6:55 am

4 avte sem imel z dvoconsko klimo in tudi 1x nisem rabil. Za moje pojme bedarija, da ti na eni strani hladi na drugi pa greje v tako majhnem prostoru. Brezvezna zguba energije
Lp
 
Emp1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe sep 01, 2017 10:50 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Emp1 Ne nov 12, 2017 8:50 am

Limas, kaj misliš z tem, izogibaj se petrola? :)

Avta včeraj nisem dobil, prišlo nekaj vmes.


lp
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a limas Ne nov 12, 2017 10:56 am

Da tankaš na OMV-ju MOL-u in kjerkoli drugje, ker je petrolov dizel kljub bombastičnim reklamam in močnemu piarovstvu še vedno slabše kvalitete. Ni taka katastrofa kot pred desetletjem, ampak še vedno slabši od konkurence.
Uporabi iskalnik.
 
Emp1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe sep 01, 2017 10:50 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Emp1 Ne nov 12, 2017 11:27 am

sem pogledal, ker si mi že tako rekel naj uporabim brskalnik.. petrol vs omv :) debata ki se nebo nikoli končala v prid enega ali drugega.. bom pa upošteval nasvet.. vprašal bom tudi kje se toči sedaj

lp
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a titanius Ne nov 12, 2017 12:32 pm

Kaj pa vem.. Jaz sem zadnjič nalil na Petrolu polnega ter sem naredil 1020 preden je prižgalo rezervo, pri OMVju pa prižge rezervo pri 960-980. Bom spet nalil polnega na Petrolu da vidim naslednji tank. Mi je pa en mehanik priporočil tankanje na Hofer črpalki.. Pravi da sam tanka že nekaj let pa ni težav. Bom enkrat probal tudi to.
 
Emp1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe sep 01, 2017 10:50 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Emp1 Ne nov 12, 2017 8:00 pm

Yo yo

Avto imam doma. Sem ze sel en krog cca 10km
Avto je pricakovano len, oz ni tiste moci kot pri 2.0 recimo.. Ampak me to sploh ne moti ker vozim umirjeno. Dejansko me mogoče še najbolj moti plastičen volan. V škodi je boljši :-)

Avto je iz belgije, preverjeni vsi kilometri,ker ga drugace niti on nebi kupil. Leta 10 menjana turbina (vpoklic?).
Servisi na 15k. Vsake 5k dodan aditiv k rezervoarju. Ce avto kupim, ga bo servisiral isti kot ga je do sedaj.

Lp
P
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a matejxx Ne nov 12, 2017 8:43 pm

Če je na avtu problem samo volan, je to še najmanjši problem. Volan se, da še kar enostavno za zamenjati. Na avto.net poiščeš kakšnega celega, in potem najdeš nekoga, ki ti ga zna namestiti. Pa še poiščeš kakšnega, ki ima tipke za tempomat, ker renaulti imajo ponavadi že tako vse pripravljeno za njega.
 
Emp1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe sep 01, 2017 10:50 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Emp1 Po nov 13, 2017 12:23 pm

no.. se en krog naredili.. mogoce da bo kmalu za zamenjat sklopka.. kolko me stane priblizno?baje da so cifre okoli jurja ?

volan bi preboleu, samo da ne gre falit prej kaj drugega ...
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a titanius Po nov 13, 2017 3:55 pm

Koliko km pa ima avto, da je že slaba sklopka?
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 34 gostov