Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Emp1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe sep 01, 2017 10:50 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Emp1 Po nov 13, 2017 4:25 pm

180k..
Nisem rekel da je slaba.. Ker ne vem..
En kolega se je zapeljau in pravi da se mu zdi da malo pocukava..
Lastnik pravi da se mu ne zdi.. Oba sta avto manijaka :-)
 
Emp1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe sep 01, 2017 10:50 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Emp1 To nov 28, 2017 11:02 am

Pa je doma Lagunica ;)
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Renault VG Če nov 30, 2017 11:39 am

Srečno, upam, da ti bo dobro služila :D
 
Emp1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe sep 01, 2017 10:50 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Emp1 Sr dec 06, 2017 1:51 pm

hehe, jaz tudi.
Sedaj sem imel tehnični.. sicer so me spustili skozi ampak imam pač xenon lučke noter. in bi rad naredil street legal, ker se mi res ne da ubadat z policaji, in sem med tistimi ki jih moti bleščeča luč nasprotnega avta, tako da vem kaj počnem drugim hehe.
zato iščem ene pametne halogenke.. na tem forumu je toliko tega in toliko in informacij da se ne vem niti kam obrnit.. plus so dokaj stare.. ima kdo kakšno informacijo katere halogenke so ok? in sploh kakšne luči ima laguna.. ima leče ali nima? na kaj moram biti pozoren ko kupujem halogenke?

lp
P
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Ivan36 Sr dec 06, 2017 2:16 pm

in sploh kakšne luči ima laguna.. ima leče ali nima? na kaj moram biti pozoren ko kupujem halogenke?

H7 baje Ali Xenon piše na luči spodaj levo ali desno.
 
Emp1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe sep 01, 2017 10:50 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Emp1 Sr dec 06, 2017 4:02 pm

Hola..

xenon gvišno ne, ker je prou klasična z najmanj opreme. je pa sedaj xenon gor in je res lepo videt vse, iščem podobne luči ampak sem se izgubil v poplavi informacij.

LP
P
 
wyanet
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr dec 20, 2017 9:56 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a wyanet Sr dec 20, 2017 10:20 pm

Živjo!
Bom uporabila kar to temo.

Po dolgem času kupujem avto (rabljen) in sem v poplavi ponudbe zmedena. Bolj kot gledam, bolj mi ni jasno, kaj bi imela.
Privoščim si lahko nekje max do 2500 eur, če je avto poštiman. Če bi morala v roku enega meseca še kak večji servis delat, pa raje do 2000 eur. Letnik ni tako zelo pomemben, če je lepo ohranjen, seveda raje čim mlajši.

Situacija je pa sledeča: vsak dan imam do službe okoli 45km (x2) - bolj natančno Cerknica - Ljubljana, torej velik del od tega AC. Avto bi rabila še za kakšen občasen vikend izlet in npr za dopust 1x letno. Vozim se večinoma sama oz na izlete in dopust s partnerjem, otrok nimava. Po dosedanjih izkušnjah bi rada imela nekje vsaj 90-120KM, seveda odvisno od avta in njegove teže. Nisem divjak, ampak rada imam lepe pospeške.

Vem, da je glede na mojo dnevno prevoženo kilometrino priporočljiv dizel, vendar me pri rabljenih kar malo skrbi, ker ne vem, kako je bil vožen do sedaj in se bojim, da bom imela več problemov z njim in dražje servise. Mogoče raje nekoliko več plačam za bencin. Plus tega se večinoma dizli prodajajo s kar več prevoženimi km (krepko čez 200.000).

Trenutno sem gledala:
- Fiat Grande Punto
- Peugeot 307
- Citroen C4
- Kia Rio II gen.
- Chevrolet Aveo
- Opel Meriva

Sedaj pa še nekaj vprašanj:
- Ker ga sama lahko le lepotno ocenim, pogledam servisno knjigo, naredim testno vožnjo... Ne poznam pa res nikogar, ki bi se kaj spoznal na avtomobile...Mi priporočate, da tvegam tistih 100 eur in ga peljem na AMZS na pregled? Ali morda kam drugam na pregled?
- Mislite, da je bolj "varno" kupiti od fizične osebe in ne od avtohiše oz nekega s.p.-ja?
- Do koliko prevoženih km bi vi še kupili avto tega cenovnega ranga?
- Ali se dizli kaj razlikujejo v življenjski dobi od bencinskih motorjev kar se tiče prevoženih km?

Želim, da mi dobro in zanesljivo služi vsaj kako leto, dokler si ne bom mogla privoščiti kaj novejšega.
Najlepša hvala za vse nasvete! :)
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3277
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a McLaren Če dec 21, 2017 8:55 am

Za ta denar definitivno bencinarja, saj gre pri dizlih za ta denar hitro kaj narobe. Bencinarji so definitivno bolj vzdrzljivi (manj stvari se lahko pokvari) in manj obcutljivi na zlorabe prejsnih lastnikov. To kar prihranis zaradi nizje porabe hitro skesiras ko gre kaj narobe.
Definitivno avto prej pelji na pregled predn ga kupis plus dobro je da je vidna zgodovina servisov, ce so bli delani redno. Nakup rabljenega avta je vedno rizik. Ce bos kupovala od pravne osebe googlaj ime prodajalca, ker se dosti debatira o nategatorjih, ki jih je v sloveniji polno, tako bos hitro vidla kolk je ura. Mogoce je se najbolj sigurno kupit od kakega pooblascenega prodajalca avtov, ki dostikrat dobijo avto ko ga kupec menja staro za novo. No uradni prodajalci vseeno ne vrtijo tolk kilometrov kot en SP, saj lahko zgubijo zastopnistvo ce jih dobijo pri zbijanju kilometrov.
Ce je bil avto dost dobro vzdrzevan recimo 150.000 prevozenih km ni neka vlka stvar, ampak se ne zanasat prevec na kilometre. Rajsi kupim avto s 180.000 prevozenini in znano zgodovino kot enega ki ma 90.000 pa zgubljeno servisno knjigo.
Zdej pa se glede avtov. Kia je dober predlog, saj so korejci tega letnika znani kot vzdrzljivi avti, samo pazi na rjo, naj to na pregledu dobro preverijo
 
Uporabniški avatar
slikar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: To jun 15, 2010 10:56 am
Kraj: Kranj

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a slikar Če dec 21, 2017 10:40 am

 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a whitee Če dec 21, 2017 7:46 pm

Fizična ali pravna oseba je relativno. Mogoče se res raje izogibaj kakšnih dilerjev, čeprav se vseeno najde par poštenih. Priporočam, kot je že bilo v zgornjem postu omenjeno, da pogledaš h kakem uradnem prodajalcu avtomobilov. Oče je 5 let nazaj kupil Outlanderja pri BMW prodajalcu v LJ in prav tako letos Volvota pri uradnem prodajalcu Volvotov. Ti avti so ponavadi dobro vzdrževani, menjajo se staro za novo. Outlander deloval brez problemov, ravno tako sedaj Volvo brez problemov, servisi redni in vse črno na belem.
 
wyanet
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr dec 20, 2017 9:56 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a wyanet Pe dec 22, 2017 12:38 am

slikar je napisal/-a:Če te ne moti, da je tri vraten:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... %20Starj...

Slika


To ti prodajaš oz. poznaš ali je le naključna izbira?
Ga že imam v ožjem izboru.

Najlepša hvala vsem za nasvete!
Bom poskušala najti nekaj čimbolj ohranjenega za ta denar.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a ojnica Pe dec 22, 2017 8:54 am

Prav se odločaš, bencinar bo najboljša izbira, dizli so lahko dotrajni za ta denar in, če bivši lastnik še ni obnavljal šobe, pumpo in turbino te lahko vse to stane 3000 evrov, torej preseže vrednost avta. Brat je dal samo za obnovo turbine in nove sklopke 1500 evrov na golfu 4 :lol:
Seveda lahko daš rabljeen dele gor, a je vprašanje kolk časa bo delal, lahko 5000km ali 50.000km al pa 20.000km. Torej dizl za tist 1l nižjo porabo se ne splača.

Upoštevaj, da boš morala po nakupu vložit v vsakem primeru 600-800 evrov. Zavore, gume in velik servis. + še kaka malenkost. Velik servis 300 evrov, zavore 200 evrov in gume 250 evrov.

Kakorkoli že, lahko boš imel srečo in dobila avta še z vsemi opravljenimi servisi, lani sem recimo dobil porihtano hondo civic l.97, praktično kot nova, ampak jo na koncu prodal, ker se sedaj vozim na plin.
 
Uporabniški avatar
slikar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: To jun 15, 2010 10:56 am
Kraj: Kranj

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a slikar Pe dec 22, 2017 9:56 am

wyanet je napisal/-a:To ti prodajaš oz. poznaš ali je le naključna izbira?
Ga že imam v ožjem izboru.

Najlepša hvala vsem za nasvete!
Bom poskušala najti nekaj čimbolj ohranjenega za ta denar.


:D
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a titanius So dec 23, 2017 12:58 pm

P307 se izogni. Od vseh priporočam Grande Punto.

Velik servis 300€ za Grande Punta? Če sem jaz naredil za 2.0HDi C5 velik servis za 300.. Če pa že treba takoj vlagat prek 500€ je pa bolje gledat dražji model kot pa da dati ves denar na avto, potem pa za popravila ni. Vsekakor dati 400-500 na stran pa potem v nakup.
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a chad Po dec 25, 2017 3:09 pm

titanius je napisal/-a:P307 se izogni. Od vseh priporočam Grande Punto.

Velik servis 300€ za Grande Punta? Če sem jaz naredil za 2.0HDi C5 velik servis za 300.. Če pa že treba takoj vlagat prek 500€ je pa bolje gledat dražji model kot pa da dati ves denar na avto, potem pa za popravila ni. Vsekakor dati 400-500 na stran pa potem v nakup.


Haha. Pri teh "jaz sem dal za glavni servis samo" je treba vedeti za oba avta, kakšni čunga lunga rezervni deli so bili kupljeni in kdo in kako je to servisiral pri obeh. Slovenci patološko ne verjamejo v vzporednico med ceno in kvaliteto. Ampak tako kot vedno, cena vpliva na kvaliteto.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a titanius Po dec 25, 2017 4:03 pm

Drugace je bil sam material za skoraj 300 ampak sem dobil veliko popusta,ker sem redna stranka. Poleg tega je Citroen servisiran pri mehaniku,ki pozna Citroene v duso ter sam dela na citroenu oz. zdaj na amzsju in upam garantirat miljon %,da je tak avto oz. moj bolj servisiran kot nekateri na pooblascemcih,kjer ti 5 studentov dela na avtu.
 
wyanet
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr dec 20, 2017 9:56 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a wyanet Pe dec 29, 2017 12:02 pm

Fiat Grande Punto (1.4 16V) je že moj in zaenkrat je super :D
Hvala za vso pomoč!
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a RedBaron Pe dec 29, 2017 1:40 pm

Srečno vožnjo!!

tole ima 6 prestav, ne?

Ker 1.4 8v ima 5... pa še dokaj len je... 16 v je verjetno precej boljši.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a xxl Pe dec 29, 2017 11:41 pm

Mora imet 6 prestav, sem pa bral test in primerjavo z 1,4 8V 78KM in je razlika bila v praksi zelo mala, kot obljublja tovarna.
preberi do konca https://www.avto-magazin.si/avtomobilsk ... v-dynamic/
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a DX5050 So dec 30, 2017 1:29 am

@xxl...
Pa preberi še ta test (ali pa vsaj prve 3 odstavke)...
https://www.avto-magazin.si/avtomobilsk ... -sporting/

Nisem pa siguren, če imata GP 1.4 16V in tastari punto sporting enak menjalnik...
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov