Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
urrora
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po sep 04, 2017 5:57 pm

Nakup športnega karavana (Leon ST Cupra)

Napisal/-a urrora Po sep 04, 2017 6:09 pm

Pozdravljeni,
Sem pred nakupom vozila in po nekaj testih ter iskanju tapravega, se najbolj nagibam k Seatovi Cupri ST, saj si želim športen in uporaben avto v enem.

Zanima me, če slučajno kdo pozna tole vozilo: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... top%20DS...
Vozilo sicer res ni staro, a ima zelo malo kilometrov, cena pa je v primerjavi z novim kar ugodna, sploh za kilometrino in starost. Kupljeno je bilo v Sloveniji. Malo se bojim mačka v žaklju.

Vesel bom tudi drugih predlogov z jasnimi utemeljitvami. (Škoda VRS, morda Subaru Levorg, nek pameten zadnji pogonc pa mi tk ne pride na misel :)

Hvala! :)
 
P2008
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 26, 2014 1:44 pm

Re: Nakup športnega karavana (Leon ST Cupra)

Napisal/-a P2008 Po sep 04, 2017 7:11 pm

Očitno je bil razbit...saj ni obkljukano "vozilo ni bilo karambolirano".
 
Safirius
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: To avg 22, 2017 10:07 pm

Re: Nakup športnega karavana (Leon ST Cupra)

Napisal/-a Safirius Po sep 04, 2017 10:49 pm

Škode oktavije RS kar lepo hvalijo, motor ma od golfa gti 2.0, baje da kar zanesljiv.
Subaruji imajo kar lepo navite mašine, samo mislim, da bi te servis in deli, v primeru popravila, kar drago prišlo.
Kaj pa Ford Focus ST karavan? Ta je tudi kar lepo opremljem ter imajo dosti moči v sebi.
 
urrora
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Po sep 04, 2017 5:57 pm

Re: Nakup športnega karavana (Leon ST Cupra)

Napisal/-a urrora To sep 05, 2017 11:34 am

P2008 je napisal/-a:Očitno je bil razbit...saj ni obkljukano "vozilo ni bilo karambolirano".


Haah, očitno bo to to, ja... :?

Safirius je napisal/-a:Škode oktavije RS kar lepo hvalijo, motor ma od golfa gti 2.0, baje da kar zanesljiv.
Subaruji imajo kar lepo navite mašine, samo mislim, da bi te servis in deli, v primeru popravila, kar drago prišlo.
Kaj pa Ford Focus ST karavan? Ta je tudi kar lepo opremljem ter imajo dosti moči v sebi.


Motor je tak isti pri GTIju, RSki in Cupri, tudi menjalnik, mi pa pri Seatu najbolj všeč vse dizajnersko in tudi oprema je kar top.
Subaru: Ja? To se še nisem dosti zanimal, res je, le v oči mi je padel...
Ford Focus ST sem tudi malo čekiral, ampak ne poznam njihovega avtomatika, (vozil sem nekaj let nazaj), in me ni najbolj navdušil.
 
Safirius
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: To avg 22, 2017 10:07 pm

Re: Nakup športnega karavana (Leon ST Cupra)

Napisal/-a Safirius To sep 05, 2017 11:58 am

Ja res je, Seat ima svoje dizajne kar izpopolnjene :) izgledajo res privlačni.
Am, če bi bil jaz na tvojem mestu, bj raje vzel ročni menjalnik, sploh za Forda. Glih bral sem ene par dni nazaj, da so ravno za Focuse njihovi avtomatiki nezanesljivi, vsaj pri normalnih modelih, ST pa RS nista omenjena, ampak vseeno..
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup športnega karavana (Leon ST Cupra)

Napisal/-a pskoda To sep 05, 2017 12:43 pm

Z DSG-jem ni nič narobe sano kar rabi redno vzdrževanje in če to zanemariš potem bodo sigurno problemi.
Cupra ima isti motor kot golf R. Golf gti ali octavia rs imajo podobeo zasnovo motorja, ampak golf r in leon cupra imajo bolj dodelano in posledično več moči.
Ta leon ni poceni. Nov je drag in ni vredne svoje cene, zato izgubi tako veliko €
Lp
 
Safirius
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: To avg 22, 2017 10:07 pm

Re: Nakup športnega karavana (Leon ST Cupra)

Napisal/-a Safirius To sep 05, 2017 2:37 pm

Pskoda, ja glede Focusov sem mislil, ker sm bral da je zadnja serija imela serijsko napako, ne vem, pa če so jo odpravili al ne :/
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Nakup športnega karavana (Leon ST Cupra)

Napisal/-a dask Sr sep 06, 2017 8:59 am

Notranjost mi nikakor ne potegne pri Seatih.... drugače pa strup, bi skor mel 8)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 41 gostov