Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Komarček
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr dec 14, 2011 2:48 pm
Kraj: Slovenija

Dilema med dvema avtoma

Napisal/-a Komarček Po sep 04, 2017 9:06 pm

Zdravo.

Zanimam se, da bi kupil rabljenega Lexusa IS 300H (224 konjski hibrid) ali pa Mercedesa C 156 konjskega bencinarja oboje bi bil letnik 2014 ali 2015. S tem, da bi bil mercedes verjetno ročni menjalnik, poraba tam tam in posledično sigurno cenejši servisi. Lexus ima avtomatika, je hibrid in servis samo na 15.000km pa v osnovi je dražji avtomobil in kolebam kaj se bolj splača. Vizualno mi je bolj Lexus, samo servisiranje mi gre v nos, sploh zaradi rezervnih delov, ki jih skoraj nikjer ne najdem, za Mercedesa pa OEM dele brez problema. Ima kdo kake izkušnje s to znamko Lexus in ker res nisem privrženec uradnih servisov me to najbolj odbija od te znamke.

Res sem v dilemi :) Avto bi najverjetneje kar uvozil iz Nemčije, ker nekaj ponudbe za Lexusa ni. Je pa za Mercedesa C bencinarja pod 22.000 € tudi v Slo in dober avto.
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Dilema med dvema avtoma

Napisal/-a Bucko99 Po sep 04, 2017 9:38 pm

Vzem Mercedesa če bi rad šraufal... Lexusov ni treba,, zato ni nikjer delov :twisted:
 
Safirius
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: To avg 22, 2017 10:07 pm

Re: Dilema med dvema avtoma

Napisal/-a Safirius Po sep 04, 2017 11:49 pm

Lexus je luksuzna japonska firma, kar pomeni, da te bodo servisi prišli dragi, če je treba dele naročiti, AMPAK je tudi zelo kvalitetna firma. Pri nas se pa pač ne prodaja, ker so itak vsi mahnjeni na mercedeze ali bmwje.
Če misliš, da bo finančno šlo, potem raje izberi Lexusa, za ta denar res dobiš ogromno kvaliteto.
 
Uporabniški avatar
Komarček
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr dec 14, 2011 2:48 pm
Kraj: Slovenija

Re: Dilema med dvema avtoma

Napisal/-a Komarček To sep 05, 2017 10:14 am

Jah vse premium znamke so premium. Samo nisem ravno privrženec teh uradnih servisov in se mi zdi neumno nekaj preplačevati. Moj moto je, da online naročim OEM dele in jih dam svojemu kolegu mehaniku. Narejeno je isto dobro, ampak ceneje.

Dobim pa original dele samo iz ZDA, ki pa ne pošiljajo v Slovenijo. To je edini drawback pri tej znamki.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Dilema med dvema avtoma

Napisal/-a Ivan36 To sep 05, 2017 10:55 am

Dobim pa original dele samo iz ZDA, ki pa ne pošiljajo v Slovenijo. To je edini drawback pri tej znamki.


JA pol pa ni DILEME 8) Meca !!! Ti Ibro sve sredi!
 
Uporabniški avatar
Komarček
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr dec 14, 2011 2:48 pm
Kraj: Slovenija

Re: Dilema med dvema avtoma

Napisal/-a Komarček To sep 05, 2017 11:43 am

Ma dobro. Če slučajno kdo ve kje te rezervne dele dobit s shipping u EU takoj kupim Lexusa.
 
Safirius
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: To avg 22, 2017 10:07 pm

Re: Dilema med dvema avtoma

Napisal/-a Safirius To sep 05, 2017 11:54 am

Komarček, mislim, da za rezervne dele za Lexusa bi moral vprašati mehanike. Ali pa mogoče pri Toyoyi, ker je Lexus pač njihova firma, čeprav mislim, da uporabljajo čisto svoje dele.
V Belgiji je drugače Lexusov center za Evropo, mogoče bi jih lahko s tam naročil? Sam nisem pa 100%
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Dilema med dvema avtoma

Napisal/-a Cefizelj To sep 05, 2017 6:36 pm

Poznam 2 z Lexusoma, ribato ribato. :) Tako da ne bi o tej nekvarljivosti. Je pa res da so bili dizli in ne hibridi.
 
Uporabniški avatar
Komarček
Novinec
 
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr dec 14, 2011 2:48 pm
Kraj: Slovenija

Re: Dilema med dvema avtoma

Napisal/-a Komarček To sep 05, 2017 8:16 pm

To da je kao kak avtomobil nepokvarljiv je neumno reči :)

Definitivno pa nimam namena preplačevati teh servisov. Sem gledal na Eurotonu imajo vse za mali servis, ampak jaz preferiram OEM in za Evropo res ne najdem nič. Fck :)
 
Safirius
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: To avg 22, 2017 10:07 pm

Re: Dilema med dvema avtoma

Napisal/-a Safirius To sep 05, 2017 9:34 pm

Cefizelj je napisal/-a:Poznam 2 z Lexusoma, ribato ribato. :) Tako da ne bi o tej nekvarljivosti. Je pa res da so bili dizli in ne hibridi.

Jah, če se malo bolj spoznaš na avtomobile in kupuješ lexusa, ne greš kupiti dizel, ko pa imajo res odlično paleto bencinskih in hybridnih motorjev. :D
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov