Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
snail
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če sep 07, 2017 2:42 pm

Nateg pri nakupu

Napisal/-a snail Če sep 07, 2017 3:31 pm

Zdravo!
Ena mogoče malo nevmesna ampak res nujno potrebujem nasvet.
Danes smo šli pogledat Opel Corso 2004 letnik v Ljubljano. Avto je izgledal vredu, zmenili smo se za plačilo (1700€ btw). Opravimo prepis, zrihtamo zavarovanje, poslovimo se s stricem prodajalcem in zadovoljni odidemo domov. Avto gre lepo, gladko cca 50km po avtocesti, nakar naenkrat začne pešati in pri polnem gasu po avtocesti pade na 60km/h. Pri pritiskanju na plin do konca, avto noče pospešiti. Moraš gas na polovici držat, da se sploh premika. Ustavimo se na počivališču, upočasnimo, ugasnemo motor, ponovno prižgemo avto in zasveti lučka za servis. NA PRAVKAR KUPLJENEM AVTU! Sicer res, da avto ni čisto nov, ampak nam je bilo rečeno, da je avto BREZHIBEN. Par telefonskih klicev na pomoč in par glasnih spominjanj materinih privatnih delov kasneje, se spet prebijemo na avtocesto. Materine genitalije še vedno prisotne v odmevu , ki se je razlezel po novem, dišečem avtu. Po avtocesti se nato peljemo še kakšnih 20km... do odcepa za Novo mesto. Ustavimo se na parkirišcu in kličemo strica, ki nam je avto prodal. Vprašamo ga, kaj je narobe z avtom, iskreno. On ne ve, njemu se to še ni zgodilo. Ok, mi gremo z avtom do mehanika, če je kakšna večja okvara, mu pravimo, da se bomo še slišali. Nakar tip prekine. Kar tako. Šele takrat mi je postalo jasno, zakaj je človek izgledal živčno in zakaj se mu je tako mudilo čimprej prodat in zaključit. Ni pa pozabil, seveda povdarit v vsakem tretjem stavku, da je avto res vreden nakupa in očuvan, brezhiben, BREZHIBEN. Ni, seveda brezhiben, že zaradi tega, ker je rabljen avto, star 13 let. Že to bi mi moralo pognati alarm v glavi, ampak jebiga. Kar je, je. Prižgemo avtomobil in odpeljemo s parkirišča. Vseeno imamo še 30km do doma in lokalnega mehanika. Servis lučka zdaj ugasne. Peljali smo 50/h s polovičnim pritiskanjem plina. Corsa je zdaj pri mehaniku in ne bomo vedeli, kaj je z njo do jutri, morda tudi dlje.
Moje vprašanje je: ali imamo samo grozno smolo, da se glih uro po nakupu nekaj pokvari ali nas je človek nategnil kot rjuho iz pralnega stroja? Kaj lahko naredimo v tem primeru, če je popravilo večji strošek? Mu enostavno pošljemo račun...odvetnika...mafijo? :D
Morda bogi revež niti ni vedel za napako in ga zdaj razjeda krivda, saj bi se nam lahko kaj zgodilo na cesti...vseeno smo kupili avto 100km stran od doma. Ali pa ga razjeda krivda zaradi nečesa drugega...
Prosim za mnenja
:cry:
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Nateg pri nakupu

Napisal/-a kseb Če sep 07, 2017 3:39 pm

Z onimi zadnjmi stavki se hecaš, a ne?
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Nateg pri nakupu

Napisal/-a soso Če sep 07, 2017 4:30 pm

Nekaj let nazaj sem prodal P307 bencinc, s prevozenimi 140000 po stevcu, 3 lastnik. Istocasno sem prodajal tudi megana. Ker smo ze imeli nov avto pri hisi, sem se odlocil, da objavim oglas za oba. Z obema smo bili vec kot zadovoljni, tako da mi je bilo vseeno kateri bo prej sel od hise, saj je bil.kot drugo.vozilo, ceprav sem upal, da bo to megane zaradi dosti visje cene. Po enem tednu pride prvi kupec pogledat P307 in se odloci za nakup. Kot sem ze napisal avto brez napake, nikoli nobenih tezav v dveh letih, novemu lastniku pa se je po enem mesecu pokvaril racunalnik. Cca. 500 eur stroska.na pooblascencu
Tako da vse je mozno, lahko je bil avto resnicno brez napake in se je to zgodilo ravno v tem trenutku.
Probajta se dogovorit, da ti vsaj delno krije stroske.popravila
AH NI NAM LAHKO!
 
wragec
Novinec
 
Prispevkov: 253
Pridružen: So okt 15, 2005 10:07 pm

Re: Nateg pri nakupu

Napisal/-a wragec Če sep 07, 2017 5:03 pm

Si kupila privat ali od firme? V glavnem ne popravljat preden se zmeniš za plačilo stroškov ali pa vrneš avto on tebi denar.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nateg pri nakupu

Napisal/-a limas Če sep 07, 2017 5:39 pm

Resna napaka na mehaniki bi se poznala že takoj, ne po 50 km.
Najlažje je dati sodbo, ko bo odkrita napaka/okvara. Če je kupljen od preprodajalca imaš precejšnjo pravno zaščito, pri nakupu od fizične osebe pa tudi obstaja zakonodaja:
http://zavodpip.si/sl/pravice-pri-nakup ... avtomobila
https://www.informiran.si/portal.aspx?c ... ghtFrame=1

Uveljavljaš stvarno napako.
Napiši kako si rešila zadevo.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nateg pri nakupu

Napisal/-a RedBaron Če sep 07, 2017 6:01 pm

Najprej preverite kaj je sploh narobe z avtom... in koliko je stroskov s popravilom.


Sicer ne vem kako je v konkretnem primeru, ampak jaz si za svoj avto (redno vzdrzevan) ki z njim vozim familijo na dopuste (se pravi mu zaupam) ipd. NE UPAM dat garancije.... avto je star 10 let z 300+ kkm... jutri lahko crkne nekaj... to ni novo in iluzija je pricakovati neke oh in sploh garancije.

Seveda pa ne podpiram nategatorjev...
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Nateg pri nakupu

Napisal/-a titanius Če sep 07, 2017 6:23 pm

O kakšni tožbi bi govorite? Če je avto kupljen za 1700 je najbrž kupljen za gotovino ter po sistemu 'videno - kupljeno'.. Tako da razne tožbe odpadejo.
Boljše bi bilo avto nekako peljat do mehanika, ki se spozna na Ople ali nekomu, ki ve kaj dela, ne pa obiskat prvega, ki ga vidite na cesti.

Jaz sem prodal P307 bencinarja 2leti nazaj ampak je avto imel napako na katalizatorju katero pa sem ob oglasu navedel. Kupec je prišel uro kasneje po objavi ter avto kupil,saj je bil seznanjen z napako.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Nateg pri nakupu

Napisal/-a ojnica Če sep 07, 2017 9:38 pm

Naslednjič pojdi po novo vozilo pa boš imel manj skrbi. Rabljen avto bo vedno rizično kupovat. Drugač pa prklopte avto na tester bo takoj vidna napaka. Najbrž je samo kak stvar zapacana, če ne pa se dotični del kupi rabljen ali nov, in vozi dalje.
Ne vem kako eni ne razumejo sistema vidno-kupljeno. Kolk eni delov sem na svojem renaultu menjal, sam seveda, pa zato nisem klical prodajalca.
 
gorazdkop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Po maj 06, 2013 7:31 pm

Re: Nateg pri nakupu

Napisal/-a gorazdkop Pe sep 08, 2017 4:20 am

Da nisi slučajno na Letališki kupil avta?
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Nateg pri nakupu

Napisal/-a wildbliw Ne sep 10, 2017 4:25 pm

In kaj je bilo v resnici narobe?

Jaz sem imel Corso letnik 1998 in so ji že leta 2004 crkavali vsi senzorji po vrsti. In zelo podobno obnašanje je bilo. Šel pa je senzor za zrak. Ko je šel senzor za obrate, pa se avto niti zganil ni več.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Nateg pri nakupu

Napisal/-a srcnik Ne sep 10, 2017 5:12 pm

100% je, da so te nategnili, sploh če kdo nabija, da je avto brezhiben itd. (po možnosti preprodajalec), potem že veš, da je nekaj narobe. Je pa verjetno corsa dizel za tako ugodno ceno :)
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 123 gostov