Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
TheBurn22
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: To mar 15, 2011 7:11 pm

Re: Nakup novega avtomobila do 16k €

Napisal/-a TheBurn22 Pe sep 08, 2017 9:27 pm

Danes sem peljal Astro, naslednji teden grem še Toyoto in Peugeota.

Me pa nekako res najbolj vleče proti Toyoti. Gledal sem še Toyoto Verso 1.6 bencin. Ima kdo izkušnje s temi motorji ?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega avtomobila do 16k €

Napisal/-a xxl Pe sep 08, 2017 9:48 pm

1,6 je atmosferski preverjen motor, ki niti ni požrešen. Dajte mi razložit te pogajalske sposobnosti? V čem, opremi, ali denarju, o kakšnem znesku govorimo? To pogosto berem tukaj, kot, da ti bo nekdo bistveno spustil ceno od že določenih popustov.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup novega avtomobila do 16k €

Napisal/-a thunderbolt Pe sep 08, 2017 9:58 pm

robertos_664 je napisal/-a:
thunderbolt je napisal/-a:Da ne bo samo tipo. Astra karavan z najvisjo stopnjo opreme.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... %20Innov...

Pojdi do AH Zalar-ko je kolega kupoval corso, je tam dobil dalec najugodnejso ponudbo.


sawal ima na avto.net modele ki jih sploh nima. Sem klical za Zafiro ki so jo dali pred 5min na splet. super cena, vsa oprema.. pa me je oni na drugi strani telefona samo čudno poslušal, da s takšno opremo ne more biti takšna cena in da imajo samo tak malo na avtonetu gor.. budale..

Omenjena corsa je bila npr. pri omenjenem trgovcu bistveno cenejsa kot tista od sawala na a.netu. Moja izkusnja je bila taka, da drugi trgovci sploh niso upostevali vseh prodajnih akcij na model. Zgodilo se je celo to, da so zaracunavali posebej za opremo, ki jo je opel takrat ponujal gratis. :shock: :x
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup novega avtomobila do 16k €

Napisal/-a limas Pe sep 08, 2017 10:36 pm

Tojotin 1.6 atmosferski bencinar ni več v ponudbi, ker ga je zamenjal 1.2 T. Slednji ima pol litra manjšo porabo enake pospeške in končno hitrost. Oba delujeta na verigo.
Tojotine cene s cenika so samo informativne, saj sem dobil ponudbo za 2.700 ojrof nižjo od uradne za avto po kataloški opremi.
Pri fiatu je oprema city že s popustom (15400) in niso pripravljeni spuščati niti centa (1.4 T-jet).
Pri meganu bi s popustom in neko srednjo opremo prišel v rang fiata. Megan je definitivno boljši avto od tipota v vseh karakteristikah. V pežojeve ali folcvagnove salone niti ne vstopim.

S tojoto ne moreš zgrešiti: po 10 letih boš za rabljen avto dobil največ, možnosti kraje so minimalne, mehanika bo še vedno v odličnem stanju, rja pa ga bo že počasi najedala.
Pri meganu je velika verjetnost kraje za rezervne dele, za rabljenega ne boš dobil toloko kot od tojote, o rji pa niti sledu.
Fiata ti ne bodo ukradli, za 10 letnika boš dobil za eno spodobno družinsko kosilo pri JB, rje tudi ne boš našel.
Pri pežoju, ki bo ženi dokazano najbolj všeč, boš verjetno imel že drugi menjalnik in tretji displej in se ga boš znebil preden bo napolnil 10 let.
Astra? Vsekakor dober voz; evropski avto leta. Ampak kakšna bo po 10-ki lahko samo ugibam. Tukaj je treba upoštevati, da je v lasti Američanov, ameriški menedžment pa je glede šparanja na materialih brez konkurence, Izračunano imajo za vsak vijak u nulo kot bi rekli ljubljanski hipsterji. rja? Vsekakor.
Honda sivik? Glede cene nimam informacij. Če boš preživel grozen dizajn in čudno notranjost...Mehaika vrhunska, rja kot pri vseh japoncih.
Saj pravim, povsod boš moral delati kompromise.
Nekoliko preveč karikirano napisano, ampak ne daleč od resnice.
 
TheBurn22
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: To mar 15, 2011 7:11 pm

Re: Nakup novega avtomobila do 16k €

Napisal/-a TheBurn22 So sep 09, 2017 6:58 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Glede na dosedanje izkušnje se moram kar strinjati s tabo. Pri hiši je Honda, ki kljub svojim 21 letom starosti deluje po sistemu vozi in tankaj, je pa res, da je rje toliko, da bi jo lahko prodajal. Peugeot je boljši polovici res najbolj všeč, ampak imam toliko slabih izkušenj z njim, da res ne vem, če si ga sploh upam kupiti.
Glede vrednosti me ne skrbi, ker avte ponavadi zvozimo do konca, razen pri meganu sem razmišljal, da bi ga po 5 letih dal notri in vzel novega.

Honda je pa itak moja prva izbira, ampak je teh karavanov bolj malo in ni neke izbire. Zadnja generacija sploh ne vem, če ima karavana ? Accord se mi pa zdi rabljen predrag. 8 let star avto skoraj 12k €

Ampak, tako kot so napisali, popolnega avta ni in moral bom narediti nek kompromis pri tej ceni. Tako, da ne mislim preveč komplicirat.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup novega avtomobila do 16k €

Napisal/-a pleomax So sep 09, 2017 7:41 am

A bomo celotno res znamko sodili po modelih 206,207,407 10 in še več let nazaj? Ker če gledamo tako,potem nihče ne bi smel več kupiti fiata naprimer. Novejši podatki so zgovorni. Renault in peugeot sta iz leta v leto višje na seznamu zanesljivosti, celoten fiat koncern pa še vedno pri dnu. Japonci so pa še vedno prvi ampak ne več tako očitno. Sicer pa tudi tam naletiš na slab primerek,brez skrbi. Nobena znamka ni 100% in jaz bi se odločal gkede na to kako mi je všeč avtomobil kot celota in ga vzel,ne pa,da bi se avtomobilu odrekel,ker je nek star model bil dokaj kvarljiv. Tipično slovensko,da se izpostavi samo negativne plati. Nihče pa ne omeni tega, da je dokazano,da so vzdrževanja na pooblaščencih najcenejša pri PSA koncernu. Prilagam primer, da ne bo kdo rekel spet,da so izmisljotine: https://www.finance.si/336980
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup novega avtomobila do 16k €

Napisal/-a pskoda So sep 09, 2017 8:42 am

Pežo še vedno ne zna narediti zadnje preme in 1.2thp ni nek biser od motorja in je fiatov 1.4 tjet bolj zanesljiv
Lp
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup novega avtomobila do 16k €

Napisal/-a pleomax So sep 09, 2017 4:57 pm

Spet kar nekaj govoriš. Nagrade pa se podeljujejo zaradi lepšega ne? In od kod ti podatek o zanesljivosti? No,ne bom se kregal. Nagrade in izkušnje ljudi,ki so dejansko strokovnjaki na tem področju govorijo zase.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Nakup novega avtomobila do 16k €

Napisal/-a For So sep 09, 2017 10:02 pm

Nagrade pa se podeljujejo zaradi lepšega ne?

A jebale te nagrade! Pa kaj si res takšna ovca in ne znaš svojo glavo razmišljat?!
Strica googla vprašaj "znamka nagrada" pa boš videl da čisto vse znamke imajo nekakšne nagrade in se s tem kite. Nagrade niso za spregledat in najbrž nekaj pomenijo. Ni pa vse v tem, zaboga!
Itak so to kupčije in lobiranja. Tukaj je najjači VW...

Saj je v redu to omeniti in upoštevat ....ampak je treba z rezervo vse takšne informacije vzet. Naslednjič bodo napisali da je črno BELO in jim boš verjel...
Sory ....jaz še ženi, bratu, sestri, mami, sinu, prijatelju ne verjamem na slepo .....moram se v to sam prepričat in se sam odločit.... če je tudi iz mojega zornega kota tako kot pravijo. Ponavadi oziroma praviloma NI.
Recimo ....nimam pojma o oblekah, čevljih, modi, kozmetiki, in brez žene bi najbrž izgledal kot en kmetavzer. Vseeno pa v 50% primerih cunje, čevlje in drugo šaro nese nazaj v trgovino ker še vedno imam nek svoj okus in nekakšno mejo prek katere ne grem. Najbrž bi bil težki šmiker (pederko) če bi ji se prepustil 100%. O TEM TI GOVORIM!
Nauči se zaboga brati med vrsticami in brati več mnenj, analizirati vse to, preizkusiti ...preveriti kaj od tega je res, in kaj po tvojem mnenju in iz tvojega zornega kota ne drži. Vse skupaj seštej, pomnoži, deli .... in boš imel nek svoj rezultat, ne pa NJIHOV!
To je pač njihov cilj ...da te prepričajo in da se odločiš za njih. Enako je z politiko ...če se odločiš za enega, pa ni treba o tistem drugem vse najslabše govorit ...itak sta oba enaka drekca ki hočeta denar in moč.

pskoda je napisal/-a:Pežo še vedno ne zna narediti zadnje preme in 1.2thp ni nek biser od motorja in je fiatov 1.4 tjet bolj zanesljiv

Moram se strinjat s tabo.
Dva Puntića (zadnji in predzadnji model) sem imel ...in brez posebnosti.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup novega avtomobila do 16k €

Napisal/-a pleomax Ne sep 10, 2017 7:21 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Mislim,da po 5 pežojih v različnih razredih in izvedbah lahko podam svoje mnenje o kvarljivosti in kakovosti malo bolje kot ti po 1. Pa brez zamere. Prodaj to svojo 308-ko in si kupi puntoja ali karkoli si že boš,ker pod vsakim testom skritiziraš ta 1.2 THP in me moti to, ker sem se peljal z drugimi podobnimi motorji in tudi 1.6 THP in se ne strinjam s tabo ampak tega ne pišem neumorno pod vsakim testom. To z nagradami sem samo dodal. Tudi če nagrado dobi ali ne dobi, to je samo nekakšna pika na i. Je pa za mene dokaz, da se znamka nekaj trudi in ja vw ima veliko nagrad in veliko jih ima upravičeno. In če sem odkrit,tukaj pri nas fiata več skoraj nihče nima,ker so imeli ljudje same težave ampak ne pišem kako je fiat klump,ker se mi zdi krivično obsojati novejše modele,pa čeprav realno imajo še vedno ogromo napak in ni naključje,da so že desetletja na dnu vseh lestvic. Na dnu,a vseeno nad njimi so dolgo bili tudi vsi francozi,zdaj pa so francozi iz leta v leto boljši pa tudi če bodo kdaj na 1.mestu, jim to ne daje zagotovila,da nihče ne bo kupil slabega,ki bo imel veliko napak. Bomo videli kako se bodo izkazale te nove generacije. In ti For se strinjaš z mnenjem kako 1.2 THP ni zanesljiv? Ravno ti si napisal kako je treba različna mnenja poslušat in potem potegniti nek zaključek, pa na tvojo žalost še niti enega minimalnega posta na tem forumu o kakršnikoli okvari za 1.2 nisem zasledil. Torej od kje vama podatki o tem? Ker če bi se tvoj tako kvaril,bi to na tem forumu že vedeli, če pa si pozabil, pa prosim napiši vse težave,ki si jih imel.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nakup novega avtomobila do 16k €

Napisal/-a VW T4 Ne sep 10, 2017 9:04 am

Ah, For je jezen na ta motor, ker je pri 1100 obratih neuporaben :lol:
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Nakup novega avtomobila do 16k €

Napisal/-a For Ne sep 10, 2017 11:19 am

Ah pleomax ...ti si res zaljubljen v francoze. Spominjaš me na tiste ki VW-a kujejo v zvezde.
Če na forumu najdeš eno edino besedo kjer jaz govorim o tem da je 1.2 THP nezanesljiv te častim z gajbo piva?
Tudi pskoda (če sem prav razumel) ni napisal da je ta motor nezanesljiv. Napisal je pač, da ni nek biser, kar se strinjam.

Recimo tole viewtopic.php?f=11&t=106533&p=1735668#p1735668

Ponavadi rečem da je motor dober, ampak mi ni všeč Najbrž bi tudi zanesljivost bila vprašljiva če ne bi vedno stal zraven mehanikov in vsaj dvakrat reklamiral redne servise.

Te nagrade pa v vsakem postu (skoraj) omenjaš kot edino kar je merodajno. Si pač zaslepljen in gledaš samo naravnost. Sem prepričan da ne boš pisal na forumu o težavah z Peugeotom (če se ti zgodijo) ker ti bo neroden, glede na vse hvalospeve Peugeotu tukaj. Takšnima kot si ti se najraje to zgodi :mrgreen:
Glede tega, da prodam ....to bi naredil z največjim veseljem že takoj, če bi bil bogat in mi par tisoč evrom ne bi bil problem. Že pri prvi zamenjavi avta sem popušil 7.000 €.

Kar se tiče 308 na sploh (to tudi lahko preveriš na forumu) ne kritiziram preveč. Pač to, glede zadnje preme in poskakovanja na neravninah je zelo moteče in pri višjih hitrostih tudi nevarno. Pred kratkim v Grčiji doživel eneparkrat pri 120 na uro ene take neravnine ki so me kar precej prestrašile.
In tudi glede tega trivaljnega prdavca imam vedno kritike ker mi ni všeč, NE ZATO KER JE NEZANESLJIV. :mrgreen:
Zakaj, pa klikni na link zgoraj. :)

Z avtom imam že tri turneje za sabo. Bosna 2000 km, Sicilija 4200 km, i ravnokar prišel iz Grčije 3800 km.
Avto ima 75.000 km in dobri dve leti. Razen par malenkosti in reklamaciji na rednih servisih dela prez problemov.

Ampak ta trivaljnik je še vedno en navaden prdavc! :mrgreen: =P
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Nakup novega avtomobila do 16k €

Napisal/-a format Ne sep 10, 2017 11:51 am

Na avtu netu je kar nekaj Civicov karavan.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup novega avtomobila do 16k €

Napisal/-a pleomax Ne sep 10, 2017 12:26 pm

To pa ne bo držalo. Za vse okvare sem napisal. Na mojem so menjali mehanizem za pomik stekla na voznikovi strani v sklopi podaljšanega jamstva hvalabogu. Na prejšnjem 1.6 THP pa so menjali verigo in lambdo sondo. To je pa to. Ne morem pisat o okvarah,ki jih ni. Aja,pa žarnice smo včasih menjali. To pa za mene ni ravno okvara,razen če bi crkovale pogosto. Če bi bil za francoze, ne bi nikoli predlagal nobenemu astre,mazde 3...Tudi oba vw dobro služita staršem. Problem je v tem,da kritiziram vw,ker ob višji ceni dajo manj opreme,kakovost pa občasno slabša kot pri pežoju,vsaj pri določenih modelih. Potem so tukaj še pooblaščeni servisi,s katerimi imamo pri vw slabe izkušnje, pri pežoju pa dobre in tudi cena je nižja. Vsaj ti servisi v moji okolici. Ne morem trditi za celo Slovenijo,če nisem vseh sprobal. In pa pskoda je napisal,da je 1.4 t-jet bolj zanesljiv od 1.2 THP in For,ti si se strinjal s tem. Mene zanima od kje sta dobila te podatke? Ta trditev je mene zmotila. To sem vse prebral kar si napisal For ampak se večinoma ne strinjam s tabo. Speljevanje? Jaz sem lepo speljeval, na avtocesti tudi nisem opazil tega,da je mrtev za trenutek,ravno obratno,bolje vleče na avtoceati kot 150 konjsko THP kaj šele 125. Je pa 1.6 boljši do 100 za sekundo kar sicer jaz ne občutim v praksi. Pač različni ljudje,različni občutki. Se opravičujem,ker je tema malo zašla. Me zanima kakšna mnenja si bo o teh avtomobilih kaj avtor ustvaril. Je zanimivo brati iz različne perspektive.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Nakup novega avtomobila do 16k €

Napisal/-a For Ne sep 10, 2017 1:42 pm

pskoda je napisal/-a:Pežo še vedno ne zna narediti zadnje preme in 1.2thp ni nek biser od motorja in je fiatov 1.4 tjet bolj zanesljiv


Samo ti res ne znaš brat pleomax.

Mogoče je res tako mislil...ne vem. Jaz sem se strinjal s tem da 1.2 THP ni nek biser, in glede zadnje preme, in da je fiatov motor BOLJ zanesljiv.

To "bolj" je lahko ...
-bolj kot si misliš
-bolj ..na sploh od Peugeotovih
-bolj ...kot pišeš ...itd, itd...

In pa pskoda je napisal,da je 1.4 t-jet bolj zanesljiv od 1.2 THP

Nikjer ni napisal "od" ....ne izmišljaj in ne obračaj besed.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup novega avtomobila do 16k €

Napisal/-a limas Ne sep 10, 2017 4:38 pm

Tema je malo skrenila, ampak nič hudega, vsak post je poučen.

Pežoju se že dolga leta vlečejo težave z okvaro menjalnikov (sinhroni) in zadnjo premo ter kilavo elektroniko. Glede 1.2 thp motorja pa je precej kritik na nemških in angleških forumih. Glede motorja ne bi posploševal, saj se na forumih znajde vsak motor.

http://autoworld.com.my/forum/index.php ... ir-needed/
 
TheBurn22
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: To mar 15, 2011 7:11 pm

Re: Nakup novega avtomobila do 16k €

Napisal/-a TheBurn22 Po sep 11, 2017 3:37 pm

Fantje kar mirno kri. Vsak ima svojega favorita. Predvsem so me zanimali predlogi, ker sami itak ponavadi preveč ozko gledamo.
Se pa zavedam, da lahko tudi pri znamki, ki ima statistično manj okvar naletim na model, ki me bo hecal.
Zato mi je pomembna tudi garancija.
Stroški rednih servisov mi pa niso nek faktor, servis delam 1x na leto, dokler je v garanciji na pooblaščenem, potem pa pri svojem mehaniku in tam ni neke velike razlike.

Glede vtisov pa težko rečem, ker sem zaenkrat vozil samo Astro karavana, presenetile so me vozne lastnosti glede na to, da je karavan in pa prostornost. Velik minus so pa sedeži in bi moral 2 meseca čakati, da ga dobim z bolj udobnimi sedeži. V sredo grem pa še peljat Aurisa in pa Peugeota.

Je pa res, da je nekaj tudi Civic-ov karavanov na netu, ampak so dizli. Dizla pa niti po pomoti ne kupim več.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup novega avtomobila do 16k €

Napisal/-a maniaxxx Po sep 11, 2017 4:30 pm

pleomax je napisal/-a:A bomo celotno res znamko sodili po modelih 206,207,407 10 in še več let nazaj? Ker če gledamo tako,potem nihče ne bi smel več kupiti fiata naprimer. Novejši podatki so zgovorni. Renault in peugeot sta iz leta v leto višje na seznamu zanesljivosti, celoten fiat koncern pa še vedno pri dnu. Japonci so pa še vedno prvi ampak ne več tako očitno. Sicer pa tudi tam naletiš na slab primerek,brez skrbi. Nobena znamka ni 100% in jaz bi se odločal gkede na to kako mi je všeč avtomobil kot celota in ga vzel,ne pa,da bi se avtomobilu odrekel,ker je nek star model bil dokaj kvarljiv. Tipično slovensko,da se izpostavi samo negativne plati. Nihče pa ne omeni tega, da je dokazano,da so vzdrževanja na pooblaščencih najcenejša pri PSA koncernu. Prilagam primer, da ne bo kdo rekel spet,da so izmisljotine: https://www.finance.si/336980


Sej men je Peugeot cool, ampak pocen pa servisi nikakor niso, moja je plačevala z vsemi popusti preko 200 e za redni servis za peugeota 207 1.4 vti, jaz za hondo plačam 140 e, oboje na pooblaščencu.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup novega avtomobila do 16k €

Napisal/-a pleomax Po sep 11, 2017 4:58 pm

Kam pa hodi to?! :shock: Jaz sem dal skozi 3 servise in preko 120€ še nisem prišel z nobenim.
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Nakup novega avtomobila do 16k €

Napisal/-a format Po sep 11, 2017 5:17 pm

Je pa res, da je nekaj tudi Civic-ov karavanov na netu, ampak so dizli. Dizla pa niti po pomoti ne kupim več.

Bencinarji:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... T%20Eleg...
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20Elegance
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... %20Comfort

Niso vsi novi.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: ban in 44 gostov