Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
danchinho
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To sep 12, 2017 9:41 am

Nakup novejšega vozila do 10.000€

Napisal/-a danchinho To sep 12, 2017 11:36 am

Živjo!

Zanimam se za nakup novejšega družinskega vozila (enoprostorec, karavan) v rangu 10.000€. Na avtomobile se iskreno res ne spoznam, zato so kakršne koli informacije in/ali nasvet dobrodošli.
Glede znamke mi je vseeno, ciljam pa nekje na rang Citroena, Renaulta, Forda, Škode itd.
Leto 1. reg.: 2012-
Km: do max. 150.000
Moč (KM): 110KM je čisto dovolj
Pretirana opremljenost (senzorji, pomoč pri parkiranju itd.) me ne zanima, ker so ro samo stvari, ki se lahko pokvarijo :D

Zanimam pa se za spodnji avto, za katerega bi prosil kakšnega lastnika Škode, če mi lahko nameni kakšen nasvet, mnenje, izkušnje s tovrstnim ali podobnim avtom.

http://www.avto.net/FORDacvovk/ad.asp?id=11949909


Hvala vnaprej!

Lp, Primož
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Nakup novejšega vozila do 10.000€

Napisal/-a kseb To sep 12, 2017 5:17 pm

Glejte, da bo avto slovenski, ker je lažje preverit servise in prevožene kilometre.
Tale Škoda na linku je verjetno uvožena, kar posledično pomeni, da je vse težje preverljivo ali pa sploh nemogoče. Ker so cene v tujini za dobre avte skoraj takšne kot pri nas, iščejo preprodajalci poškodovana vozila ali pa taka z veliko prevoženimi kilometri. Nato avto dobro očistijo in mu zbijejo kilometre, ponavadi na nekje med 110.000 in 155.000 km ter dražje prodajo.

Izberite nekaj modelov avtomobilov in se seznanite z njihovimi napakami ter nato iščite tak letnik avtomobila, ki nima napak ali pa so odpravljene. Taka spletna stran je recimo: http://avtonasveti.com/zanesljivost-vozil-po-znamkah/

V glavnem: iščite avto od prvega lastnika, če je možno fizične osebe, servisna knjiga poštempljana, obvezno s priloženimi računi od pooblaščenega servisa (brez računov, je servisna knjiga brezpredmetna, ker se lahko prazna sevisna knjiga kupi in po želji poštemplja), servisi delani natančno po intervalih, kot jih zahteva proizvajalec, meritev debeline laka, na ogled vozila vzamite s sabo mehanika, če tega ni, potem pač plačajte za pregled na AMZS. Je sigurno ceneje, kakor plačevati popravila.

Mogoče za začetek preberite še recimo zadnjih 20 strani teme Nategatorji na tem forumu. Toliko za občutek, kaj se v SLO prodaja.

Pa dober nakup.
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Nakup novejšega vozila do 10.000€

Napisal/-a čara Sr sep 13, 2017 10:44 am

Kolega ima disla Octavio, redno jo servisa, pri pooblaščenem serviserju, ne skopari pri materialih. Nadzadovoljen. Medtem, ko so mi pa bencinarje odsvetovali, da so rade težave z motorji menda.
 
TINY
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Če feb 28, 2008 7:20 pm

Re: Nakup novejšega vozila do 10.000€

Napisal/-a TINY Pe sep 15, 2017 6:54 am

Lp na tel ne najdem teme kjer bi lahko pisal. Bom tukaj . Sedaj gledam za rabljen avto kia ceed sw diesel ali kia sportage za okol 10000 eur. Gledam tudi tega https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... MA-NAVI-...

Pozna kdo te menjalnike ? Avto je iz uvoza . Ne vem ce je to ok.... ker ima idealne kilometre.. kao ane... drugo je pa kaj takega
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... Di%20Urban

Mnenja prosim .
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup novejšega vozila do 10.000€

Napisal/-a Firediver Pe sep 15, 2017 7:16 am

1. Avto iz uvoza je loterija.
2. Da so vozila iz uvoza v Sloveniji poceni, morajo ista vozila biti v tujini 2x poceni, da ostane uvozniku marža. Zastonj ne bo delal, a ne?
3. Rabljena vozila v tujini (ki pridejo uvožena v Slovenijo) so 2x poceni z razlogom.
4. Pa tudi sledljivost in servisna zgodovina je vprašljiva, nemara je bil lahko avto totalno razbit in nanovo sestavljen.
5. To je loterija s slabimi šansami. Ampak vsak po svoje
6. Iz slik se preko foruma ne da veliko pomagati, še v živo je nemogoče popolnoma presoditi, ali je zadeva OK.
7. Če je avtomobil SLO porekla, se da več zadev preveriti, sploh, če se kupuje od fizične osebe. Pa tudi kakšna garancija bolj zanesljivo velja kot pa pri uvoženih posednikih.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
TINY
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Če feb 28, 2008 7:20 pm

Re: Nakup novejšega vozila do 10.000€

Napisal/-a TINY Pe sep 15, 2017 12:28 pm

Saj to ja.. diver mas prav
 
JureV
Novinec
 
Prispevkov: 254
Pridružen: Pe jun 20, 2008 7:37 pm

Re: Nakup novejšega vozila do 10.000€

Napisal/-a JureV Pe sep 15, 2017 1:37 pm

jaz nemcev za taki denar sploh povohal ne bi

Auris TS 1.4D
večina malo prevoženi km, večinamo SLO poreklo
nizka poraba 5L/100
garacija 5 let neomejeno km
izredno zanesljiv
imam 2 leti, prevozil 100.000, brez težav.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novejšega vozila do 10.000€

Napisal/-a xxl So sep 16, 2017 8:59 am

V času teh neurij, poplav... bi jaz bil previden tudi pri slovenskem poreklu. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup novejšega vozila do 10.000€

Napisal/-a Firediver So sep 16, 2017 9:29 am

So neurja tudi po ostalem svetu in od tam so še bolj problematični rabljeni avtomobili, ker so še cenejši za dilerje..
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novejšega vozila do 10.000€

Napisal/-a xxl So sep 16, 2017 10:11 am

Saj z svojim postom nisem favoriziral rabljene iz tujine. Previdnost ni odveč tudi doma. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
danchinho
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To sep 12, 2017 9:41 am

Re: Nakup novejšega vozila do 10.000€

Napisal/-a danchinho Če sep 21, 2017 11:13 am

Hvala vsem za prispevke!

Omenjeni avto iz oglasa je SLO porekla in ima potrjeno servisno knjižico (resda zraven ni bilo računov), pri čemer so servisi delani po predpisanih intervalih. Lastnik je avto dal v ceno novega. Je pa ena zadeva, ki me je zmotila. In sicer, avto je bil po levi strani očitno že 2x barvan, poleg tega naj bi imel 2 leti nazaj tudi okvaro EGR ventila (naj bi bila znana napaka teh avtov). Prodajalec mi tega o barvanju ni zamolčal, ampak mi je sam pokazal z lakometrom al kako se že pravi tem napravam, njemu pa je prejšnji lastnik dejal, da ga je nekdo ruknil na parkingu. Sem pa po sreči preko prijatelja na zav. izvedel, da je prejšnji lastnik uveljavljal asistenco oz. zavarovanje zaradi prometne nesreče in zaradi tiste zadeve z EGRjem. Ceno je prodajalec spustil še za 500€.

Hvala za vaša mnenja!

lp, Primož
 
Ban56346
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne sep 24, 2017 3:46 pm

Re: Nakup novejšega vozila do 10.000€

Napisal/-a Ban56346 Ne sep 24, 2017 5:04 pm

Potrebujem nasvet!
Rada bi kupila rabljen avto. Zanima me predvsem VW polo in opel corsa, čeprav se bolj nagibam k slednjim, malo tudi zato ker je večja izbira.

Kupila bi bencinarja (ker nimam dolgih relacij) mlajšega od 2011, 1.4 motor, od cca. 66-74kw. Limit, ki sem si ga postavila je 7.000 eur.

Na avto.net sem v slabem mesecu našla že kar nekaj solidnih avtov, vendar sem vse bolj v dilemi. Za vsako avtohišo, ki jo vpišem v google, dobim slaba mnenja, nezadovoljni kupci jamrajo čez prevertene kilometre, poškodbe na motorju, uvoženi rabljeni, slabi avti iz tujine itd. Ne morem povsem razbrati, ali se to dogaja v večini pri makinah (bmw recimo) ali generalno pri vseh, tudi takih avtočkih, ki zanimajo mene.

Berem, da je vseeno bolje kupovati od pooblaščenih prodajalcev, ker dobiš vsaj en mesec garancije, hkrati pa tudi, da so te še najbolj pokvarjeni.
Če hočeš kupovati od fizične osebe, je baje dobro, da imaš s sabo mehanika ali pa ga pelješ na amzs, da ga pregledajo tam itd.
Blazno trapasto se mi zdi kupovat nov avto, ker jim res hitro pada vrednost + rabljenih je malo morje. Ampak po vseh nasvetih, napotkih in izkušnjah, ki sem jih prebrala, res ne vem več.

Kaj mi torej svetujete? Kako naj se lotim kupovanja?
(Koliko moških spremljevalcev in mehanikov potrebujem s sabo?) :-P
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup novejšega vozila do 10.000€

Napisal/-a limas Ne sep 24, 2017 5:20 pm

Preprosto pozabi na rabljen avto z vsemi možnimi skritimi napakami in si omisli novega.
Avti v B segmentu so okvirno okoli 8000-12.000.
Torej korso ali polota.


Korsa za 9000:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12284971

za 11.000:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12403223

Nekaj popusta se dobi v vsakem salonu.
 
Ban56346
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne sep 24, 2017 3:46 pm

Re: Nakup novejšega vozila do 10.000€

Napisal/-a Ban56346 Ne sep 24, 2017 6:15 pm

Hvala za mnenje Limas. Si me spomnil tudi na to, da lahko priložim še nekaj povezav, ki se mi zdijo zanimive.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 01.LASTN...
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... OT%20NOV...
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 01.4%2016V
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 01.4%2016V

Prosim še za kakšen nasvet glede rabljenih vozil. Na kaj naj bom pozorna? Lahko kaj konkretnega sklepam že iz fotografij, opisa, prodajalca?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup novejšega vozila do 10.000€

Napisal/-a pskoda Ne sep 24, 2017 8:00 pm

Jaz ti lahko dam nasvet, da sama ne kupuj rabljene avtomobile, ampak imej nekoga s sabo, ki se spozna.
V nasprotnem primeru se raje stegni in kupi skoraj nov avto, ki bo imel garancijo naprimer kot zgornja corsa zelene barve, ki je tudi nova oblika in te bo končno lahko prišla ceneje kot te iz tvojih linkov
Lp
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup novejšega vozila do 10.000€

Napisal/-a limas Ne sep 24, 2017 8:22 pm

Nova korsa za 9000 ali 3 leta rabljena (pa še starejši model) za 6000-7000.
Ni kaj za razmišljati.
Pri rablenem boš zagotovo morala zamenjati nekaj dotrajanih delov (zavore, gume...), pri novem pa imaš 2 letno garancijo!

Glede tvojih stališč in interesa je edini racionalen nakup NOVA korsa. Če so finance problem, se dobi tudi ugoden kredit.

Za tako majhno razliko se ne splača tvegati.
Če pa že resnično želiš rabljeno korso, pa moraš biti pozorna na vsak 80-100 postavk, ki se preverjajo pri rabljenem avtu, za to pa verjetno nisi kompetentna. Rešitev je v najemu mehanika ali v iskanju kakšnega moškega iz sorodstva, ki se spozna.
Uporabljaj iskalnik za "nakup rabljenega in kaj vse je treba preveriti". Branja imaš za cca 3 ure. Potem pa še stres s klicanjem, potovanjem na oglede, ukvarjanje s takšnimi in drugačnimi čudaki, ki prodajajo "brezhiben avto", prevrjanje, cinkanje...Kakor želiš.

Majhnim avtom pada vrednost zanemarljivo malo, zato je naku novega za dalj časa (7-10)let edina pametna rešitev.
 
Uporabniški avatar
slikar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 45
Pridružen: To jun 15, 2010 10:56 am
Kraj: Kranj

Re: Nakup novejšega vozila do 10.000€

Napisal/-a slikar Po sep 25, 2017 9:49 am

Ban56346 je napisal/-a:Potrebujem nasvet!
Rada bi kupila rabljen avto. Zanima me predvsem VW polo in opel corsa, čeprav se bolj nagibam k slednjim, malo tudi zato ker je večja izbira.

Kupila bi bencinarja (ker nimam dolgih relacij) mlajšega od 2011, 1.4 motor, od cca. 66-74kw. Limit, ki sem si ga postavila je 7.000 eur.

Na avto.net sem v slabem mesecu našla že kar nekaj solidnih avtov, vendar sem vse bolj v dilemi. Za vsako avtohišo, ki jo vpišem v google, dobim slaba mnenja, nezadovoljni kupci jamrajo čez prevertene kilometre, poškodbe na motorju, uvoženi rabljeni, slabi avti iz tujine itd. Ne morem povsem razbrati, ali se to dogaja v večini pri makinah (bmw recimo) ali generalno pri vseh, tudi takih avtočkih, ki zanimajo mene.

Berem, da je vseeno bolje kupovati od pooblaščenih prodajalcev, ker dobiš vsaj en mesec garancije, hkrati pa tudi, da so te še najbolj pokvarjeni.
Če hočeš kupovati od fizične osebe, je baje dobro, da imaš s sabo mehanika ali pa ga pelješ na amzs, da ga pregledajo tam itd.
Blazno trapasto se mi zdi kupovat nov avto, ker jim res hitro pada vrednost + rabljenih je malo morje. Ampak po vseh nasvetih, napotkih in izkušnjah, ki sem jih prebrala, res ne vem več.

Kaj mi torej svetujete? Kako naj se lotim kupovanja?
(Koliko moških spremljevalcev in mehanikov potrebujem s sabo?) :-P


Mogoče je tale vreden ogleda, všeč mi je tudi barva. Nima veliko km, 90KM ...

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... O%20VOZI...

Slika
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov