Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
imodena
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: So sep 23, 2017 10:46 pm

Mnenja o Meganu?

Napisal/-a imodena So sep 23, 2017 11:09 pm

Pozdrav vsem.
Nov tukaj.
Kupujemo Renault Megane Grandtour 1.5 dCi 110 KM (2014/2015/2016), ker rabimo udoben družinski avto za dnevno cca 100 km z nizko porabo.

Prosim za mnenje za ta model:
- realna poraba
- udobje
- kvaliteta in vzdržljivost motorja
- stroški vzdrževanja

Ima kdo izkušnjo s tem modelom oz, primerjava z mogoče kašno leto starejšim (2012/2013)

Pa še to me zanima :
Renault Megane Grandtour 1.5 dCi 110 KM ali Renault Megane 1.6 dCi 130PS BOSE ali Renault Megane Grandtour 1.6 dci GTLine
Jasmo mi je glede registracije, pa malenkost večja poraba.
Zanima me glede motorja, vzdržljivost, stroški vzdrževanja ...

Hvala !
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Mnenja o Meganu?

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne sep 24, 2017 9:23 am

Motoji 1.5 dci in 1.6dci so preizkušeni, in nimajo napak, važno je da se menja olje redno pa bo vse tip top.

Oba imata 6 prestav in na avtocesti če ne divjaš je lahko okoli 4l, drugače pa pričakuj okoli 5 +/- odvisno os stila vožnje, mestne vožnje.

BOSE oprema ima boljše ozvočenje, merilniki (hitrost) so digitalni, pa še nekaj podrobnosti (ele. zunanja poklopljiva ogledala, pametna kartica)
GT LINE ime serijsko večja platišča (malo bolj trda vožnja), analogne merilnike pa določeno opremo, nima toliko opreme kot BOSE

Če boš olje kupoval sam, (tam kjer je ceneje) potem so stroški servisa ok.

Zdej 1.5dci in 1.6dci, odvisno kaj pričakuješ, želje, kaj si navajen, ... pri 1.5dci je malo več "šaltanja" ampak prideš kamor hočeš.
Če imaš dostikrat naložen avto (otroci, polno naložen avto) pa veliko izletov, pol bi vzel 1.6dci.

1.6dci ima ketno, pa je vseeno malenkost tišji od 1.5dci.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Mnenja o Meganu?

Napisal/-a limas Ne sep 24, 2017 1:03 pm

Primerki z 1.6 dci so kakšnega tisočaka dražji od 1.5 dci. Oba motorja sta brez napak in sta med najboljšimi v svojem razredu.
Bose ima boljšo opremo in ga bo lažje prodati čez nekaj let.
Cestna taksa za oba enaka, zavarovalna premija je za en razred dražja za 1.6 dci zaradi večje moči.
Če ti ni težko dati nekaj več za 1.6 dci, potemm ti priporočam slednjega. Je renojev elitni motor, ki nadomešča starega 1.9 dci.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Mnenja o Meganu?

Napisal/-a titanius Ne sep 24, 2017 4:23 pm

1.5dci brez napak? Kakor jaz vem so imeli starejši 1.5dci motorji ogromno problemov z ribanjem ojničnih ležajev ter s turbinami.. Predvsem so ojnični ležaji problem, če se je olje menjavalo na 30t km. Na netu ni veliko primerkov, ki presegajo 300t km.. Toliko o vzdržljivosti. Kako je z novejšim 1.5dci pa ne vem. Stari 1.9dci je tud problem.. Edini od dci motorjev, ki bi ga jaz priporočil je 2.0dci 150hp. Ta pa naredi bp 300t+ km. Sam sem tudi izbiral med C5 in Laguno, če ne bi našel dobrega primerka C5 bi pač gledal za 2.0dci Laguno. Me pa zanima kako je z 2.0dci v Meganih, so jih sploh vgrajevali?

Ne me narobe razumet, morda novejši 1.5dci ni toliko slab ampak starejši so bili katastrofa. Pa naj ne bo merilo samo poraba. Češ ah saj bo manj porabil če bom vozil z 1200 obrati.. Jaz to ne delam. Zato mi 2.0HDi C5 porablja 6litrov ampak se vozim bp in vsaj za zdaj nobenih težav z avtom. Samo redno vzdrževanje. Turbina preveč trpi ko ga pri 1300 obratih pritisneš in posledično prihaja do hitrih okvar. Vožnja v nižjih obratih je problem za vztrajnik. Zato jaz rajši vidim naj avto porabi liter več ampak se vozim bp.

Vozim C5 2.0HDi, skoraj 226t km, prva turbina, prva sklopka in vztrajnik, avto je za zdaj brez težav, tehničnega naredil v petek brez ene same napake. Tako, da ni vse samo v nizki porabi.

Ker je tu govora o 2014-2016 modelih, imajo najbrž že preko 120t km, če bi bilo govora o nakupu novega pa bi kar rekel, da se vzame 1.5dci.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Mnenja o Meganu?

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne sep 24, 2017 4:30 pm

Avtor teme govori o govori letnika 2014 ali novejšem, 1.5dci pa že izven teh težav.
Ja vsekako je bolje da se olje menja na 15.000 kot pa na 30.000

Sam dam tudi roko v ogenj, da 1.5dci brez problema čipaš na 130KM in ne bo težav (seveda ob pametni možnji, recimo da mrzlo mašino ne tišiš do konca, pa da olje menjaš na 15.000 itd.....)
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
klekej
Novinec
 
Prispevkov: 487
Pridružen: So avg 01, 2009 3:40 pm

Re: Mnenja o Meganu?

Napisal/-a klekej Sr okt 11, 2017 8:57 pm

Tudi sam se nagibam h Meganu Grandtour III. Sem pa v hudi dilemi glede motorizacije..imam večinoma kratke razdalje in veliko vžiganj in ugašanj, zato bi bila logična izbira 1.6 16v. Vse ok do tle, dokler nisem šel na vožnjo z njim in 1.5 dci. Bencinar je enostavno prešvoh za grandtoura, dizel je proti njem poezija za vozit. Vozi kdo 1.5 dci na kratke razdalje, ima probleme z egr, dpf, šobam? Vem, da je 1.6 praktično neuničljiv, samo se kljub vsemu nagibam h dizlu. Mogoče raje gledati konkurenci, npr. Astra J 1.4 Turbo? Megane mi je daleč najlepši, sploh GT Line.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Mnenja o Meganu?

Napisal/-a nejc1 Sr okt 11, 2017 9:10 pm

Ne kupuj dizla za takšne vožnje, vzami potem 1.4 Tce ali 1.2 Tce, ne vem katere letnike pač gledaš...
 
klekej
Novinec
 
Prispevkov: 487
Pridružen: So avg 01, 2009 3:40 pm

Re: Mnenja o Meganu?

Napisal/-a klekej Sr okt 11, 2017 9:23 pm

1.2 tce je baje živo sranje, je tudi na forumu veliko napisanega o tem, 1.4 tce pa je samo v starejših letnikih. Že 1.2 tce je praktično nemogoče najt v III. Ne vem, fotr ima za take vožnje Volvov D2 in je zaenkrat brez problemov.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Mnenja o Meganu?

Napisal/-a PogachnyK Če okt 12, 2017 5:00 am

Tvoj fotr ma PSA motor. V njem je toliko šveda kot v meni....
Slika
 
klekej
Novinec
 
Prispevkov: 487
Pridružen: So avg 01, 2009 3:40 pm

Re: Mnenja o Meganu?

Napisal/-a klekej Če okt 12, 2017 8:10 am

Vem, da je PSA-jev motor, samo ima to sploh kakšen pomen v tej temi? Pač dizel z vsemi novodobnimi pritiklinami in zaenkrat deluje BP na kratke razdalje, to je vse kar sem želel povedat.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov