Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Hyundai i20 ali Toyota Yaris

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe okt 06, 2017 1:27 pm

Sam imam doma 14 let starega Getza, pa menim drugače, takrat bi še 1x izbral Getza, zdaj pa raje Yarisa, najnoveši model je super, sem se že vozil v njem in kvaliteta je boljša od i20.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Hyundai i20 ali Toyota Yaris

Napisal/-a format To okt 24, 2017 6:46 pm

Ali ste se že odločili kateri avto kupiti?
 
trance0
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr okt 10, 2012 3:30 pm

Re: Hyundai i20 ali Toyota Yaris

Napisal/-a trance0 To nov 21, 2017 11:26 pm

O novem Yarisu ne vem nič, sem pa bil ravno na testni vožnji z novim i20, ki je imel stokonjski 1.0 T-GDI motor in Style paket opreme z nekaj dodatki.

Kakovost izdaleve notranjosti je zelo solidna, sedeži so udobni, položaj za volanom odličen. Avto se lepo pelje, motor je živahen, precej uglajen in tudi pri avtocestnih hitrostih ni pretirano glasen. Nasploh je zvočna izolacija solidna, morda vseeno malce slabša kot v novem in lani nekoliko posodobljenem Cliu. Kot nadpovprečen bi ocenil še natančen in kot puter gladko tekoč menjalnik. Avto je tudi zelo prostoren tako spredaj kot zadaj in ima za svoj razred precej velik prtljažnik. Kar se samega motorja tiče, si upam trditi, da gre za zelo dober izdelek in sam o šibkejših bencinskih različicah ne bi niti razmišljal. Mali "turbak" je namreč zelo prožen in dobro vleče že od nekje 1500 obratov, posledično pa je zabaven v vožnji ter ob vsem tem še malo porabi. Po testni vožnji in občutku bi rekel, da je ob zmerni vožnji s tem motorjem brez težav možna kombinirana poraba okoli 5.5 l/100 km, ob ne preveč divji pretežno relacijski vožnji pa je po mojem povsem dosegljiva povprečna poraba tudi pod 5 l/100 km.

Edina stvar, ki me pri i20 zares moti, je to, da je dokaj drag, posebej v primerjavi s Cliom. Takšen, kot bi ga jaz imel, bi stal dobrih 15 tisočakov, kar je pa vseeno že precej denarja za tak avto. Tudi če se odpovem LCD ekranu z navigacijo, vzvratni kameri in še nekaj kosom "luksuza", stane avto z 1.0 T-GDI motorjem, opremo Style in kovinsko barvo še vedno okoli 14 tisočakov. Vseeno, če ti ni preveč dati okoli 14 tisočakov, bi ti to varianto kar priporočal. Po mojem se tudi bolj splača vzeti nižji paket opreme in močnejši motor kot obratno, če je cena problem. Vsekakor pa vsaj opravi testno vožnjo z obema, da boš občutil razliko. Dokler ne probaš, ne veš, koliko je 1.0 turbo zares boljši od 1.25 atmosferca.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah
 
trance0
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr okt 10, 2012 3:30 pm

Re: Hyundai i20 ali Toyota Yaris

Napisal/-a trance0 Sr nov 22, 2017 2:15 am

Niti ne, se lepo vidi, da je možna tudi poraba pod 5 l/100 km. Seveda pa je, če avto voziš dinamično, tako da imaš od vožnje tudi nekaj užitka, precej višja od slabih 5 l/100 km. A tako je pri vseh avtih.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Hyundai i20 ali Toyota Yaris

Napisal/-a esem Sr nov 22, 2017 2:38 am

Pri tem avtu je od štirinajstih samo en s porabo pod pet. Verjetno huda ovira v prometu in strup za motor.
 
trance0
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr okt 10, 2012 3:30 pm

Re: Hyundai i20 ali Toyota Yaris

Napisal/-a trance0 Sr nov 22, 2017 9:23 am

Ne nujno. Sicer pa težko trdim karkoli, ker nisem niti enega tanka v celoti sam izpraznil niti nisem na roke preračunal skupne porabe. Na testni vožnji mi je Clio 0.9 TCE popil točno 5 l/100 km, preračunano na roke in enako je kazal tudi potovalni računalnik, pa nisem bil nobena nepremičnina. Če gledaš porabo za Clia na Spritmonitor, je razmerje folka z višjo in nižjo porabo podobno kot pri i20, tj. vsaj 3/4 jih ima bistveno višjo porabo kot dobrih 5 l/100 km.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Hyundai i20 ali Toyota Yaris

Napisal/-a Firediver Sr nov 22, 2017 10:25 am

Uf, povsod se daje tej porabi prevelik poudarek, sploh pa v času teoretiziranja pred izbiro vozila. Saj razumem - človek bi rad naštudiral v popolnost - ampak pustite občutkom do besede.
Dejte se malo bolj posvetiti dobremu počutju v vožnji in zmogljivostim ter varnosti. To največ šteje vsak dan in ves čas vožnje. Ampak glede tega ve vsak zase najbolje - na forumu ne bo dobil relevantnega odgovora..
Vsak ima tudi svoj način vožnje in od njega je odvisna poraba. Da se človek najbolje počuti, bo nov avto vozil tako, kot je starega vajen.

Konec koncev, če se vam res dopade določen model vozila, ki pa ima recimo večjo porabo za 0,5l/100km in je zaradi tega prevelik strošek za vašo denarnico, pa niti ne glejte novega vozila. Je prevelik strošek.

Najbolj se mi smilijo pa tisti, ki jim je potovalni računalnik (nastavljen na povprečno porabo) največja svetinja v življenju in je treba stalno nadzorovati. In da je največja katastrofa to, da jim BC laže za 0,2l. Bruh!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
trance0
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr okt 10, 2012 3:30 pm

Re: Hyundai i20 ali Toyota Yaris

Napisal/-a trance0 Sr nov 22, 2017 11:14 am

Se kar strinjam s Firediverjem. Več pozornosti je pri odločanju ob nakupu pametno nameniti počutju med vožnjo, zmogljivostim motorja, voznim lastnostim, ipd.. Novi bencinski motorji so ob umirjeni vožnji vsi bolj kot ne varčni. Če pa rad voziš bolj športno, bo vsak avto popil precej več, kot je njegova tovarniško deklarirana povprečna poraba.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 110 gostov