Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
dolenc31
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Pe okt 06, 2017 1:59 pm

Nakup rabljenega Peugeot 508 SW, 2.0

Napisal/-a dolenc31 Pe okt 06, 2017 6:58 pm

Zdravo.

Odločitev je padla, gremo počasi brez hitenja v nakup Peugeot-a 508SW, 2.0. Letnik nekje od 2014 naprej (nova linija):

Šel sem pogledat tega: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... ay=Peugeot 508 SW 2.0 HDi PANORAMA+LED+NAVI...
Avto mi je bil po slikah zelo všeč. Ko pa sem ga videl v živo, sem bil rahlo razočaran. Avto ni vžgal, povsem prazen akumulator...hmmm...dve leti star pa že fuč. Vžgali na kable. Notranjost na več mestih popraskana, zamazana...Na voznikovih vratih polno bušk od vrat, pod pokrovom motorja pa sploh odvratno, vse zasvinjano, kot da bi notri ležali zajci... Servisna knjiga je, tudi listki na mašinah se ujemajo. Prav tako e-servisna knjiga.
Uglavnem ni ta zame...

Pogledal tudi tega: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12425634
Avto lep, ful opreme. Moti me, ker nima papirnate servisne knjige. Prodajalec celo trdi da jih ti avti nimajo. Samo zakaj jo imajo pa drugi ?!? Kazal mi je samo izpis servisnih posegov iz baze pežo. No pa 155k km je že kar nekaj. Bi jih sploh lahko imel še več ?;)

Dosti 508sw ima tudi AC Bežigrajska Celja. Vem da ta okoliš ni najbolj pošten kar se rabljenih avtov tiče...no morda se motim za tega..

Če ima kdo kaj koristnih informacij na kaj biti pozoren pri nakupu rabljenih 508-ic bom zelo vesel. Na kaj biti pozoren, da te po domoče ne nat...jo?
Kaj pa motorji. 140, 150 ali 164? So bili s katerimi v preteklosti kakšne težave?
Kako je pa z tovarniško garancijo, če je avto iz tujine?

hvala
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup rabljenenga Peugeot 508 SW, 2.0

Napisal/-a RedBaron Pe okt 06, 2017 7:02 pm

Ja, lahko ima vec km... jaz sem kupil forda 2 leti starega, z 150kkm, pa se je izkazalo, da jih ima vec...
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup rabljenenga Peugeot 508 SW, 2.0

Napisal/-a limas Pe okt 06, 2017 7:48 pm

Načeloma gre za neproblematičen avto, motorji so zanesljivi.
Težava je v tem, da so avti od lizing hiš. Žal gre trend ohranjenosti avtov od lizing hiš od slabega na slabše, v najslabšem stanju pa so Nemški, Francoski in Italijanski primerki. Belgijski so nekoliko boljši.
Za tistega prvega dilerja vem, da pripravi vse avte v nulo, se pravi, da praske ne bi smele biti vidne.
Diler da mesečno garancijo, ne nasedaj pa na plačljivo dodatno garncijo.

Poglej, pri nakupu rabljenega - pa še iz tujine - boš imel riziko glede realnih kilometrov in možnih hudih okvar.
Pri vrednosti cca 13:000 ojrov je bolj racionalna opcija gledati razred nižje (C segment) in nov avto, ki je samo nekaj tisočakov več od omenjene cene.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Nakup rabljenenga Peugeot 508 SW, 2.0

Napisal/-a kseb Pe okt 06, 2017 7:48 pm

Lahko, da vse štima, vendar..... spet ta vendar.... jih razni trgovski potniki po npr. Nemčiji leto naredijo tudi 100 kkm na leto. Torej, če je avto star 2,5 leta ima lahko tudi bistveno več prevoženih od 155 kkm, recimo lahko tudi cca. 250 kkm.
Ob nakupu se pač vse preveri in če kakršnakoli malenkost ne štima se išče dalje. Avtov je dosti.
Kot je pa že napisano je nakup rabljenega in še uvoženega avta v celjskem okolišu zelo tvegan.
Pa dober nakup
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup rabljenenga Peugeot 508 SW, 2.0

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe okt 06, 2017 9:15 pm

Vsekakor bi ga jaz peljal na pooblaščeni servis da ga pregledajo in preberejo kilometre iz vseh mest kjer se shranjujejo + fizični pregled avta.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nakup rabljenenga Peugeot 508 SW, 2.0

Napisal/-a esem Pe okt 06, 2017 11:06 pm

kseb je napisal/-a:... jih razni trgovski potniki po npr. Nemčiji leto naredijo tudi 100 kkm na leto....
Ne "tudi" ampak najmanj! 100k/leto bi bilo 150 na dan v eno smer. To je še za Slovenijo malo, kaj šele za Nemčijo ali Francijo. Prej bi rekel 200k/leto, če ne celo 300. Taki avti niso družinski, družine jih ne bi menjavale po dveh letih. Bolje manjši nov, vsekakor pa daleč od Celjskega!
 
dolenc31
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Pe okt 06, 2017 1:59 pm

Re: Nakup rabljenega Peugeot 508 SW, 2.0

Napisal/-a dolenc31 Pe okt 06, 2017 11:50 pm

Ja čist bi verjel, da so vsi ti kilometri prirejeni, ker logika res ne gre skupaj, da tako hitro prodaš avto.
Vsekakor ga ne bom kupoval od dilerjev za mrežo. Od kakšne avtohiše bi se pomoje prej našlo kaj bolj primernega, kaj mislite?

Sem že tudi sam razmišljal o novem, samo ker smo 4 članska družina, kaj manj od karavana ne mislim kupovat. Če gledam 308SW pride dizel karavan vse nad 18k €, kar je pa že kar veliko, vsaj za moje pojme, čeprav bo potem avto pri hiši verjetno 10 let, če bo služil.

Vozil sem se tudi z novim fiat tipom karavan. Kar soliden avto, tudi opreme je kar nekaj za 17k€.
Se najde še kakšen pameten karavan v tem cenovnem razredu?
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup rabljenega Peugeot 508 SW, 2.0

Napisal/-a pskoda So okt 07, 2017 7:14 am

Če je z avtom ok ti ga bo dal za testno vožnjo in možnost pregleda na uradnem v nasprotnem primeru pa raje pojdi stran tudi, če se bo izgovarjal, da avto ni registriran
Pišem o 508 spodnji link, ki ima 99.99% zbite km
To je moje mnenje
Lp
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup rabljenega Peugeot 508 SW, 2.0

Napisal/-a maniaxxx So okt 07, 2017 8:34 pm

Znanec je kake tri mesce nazaj kupil 508sw 1.6 bluhdi avtomatik 2015 letnik (avgust ) z 150 kkm ( po števcu seveda ), in elektronsko servisno...no avto za zdaj dela BP, edino en senzor za ventilator mu je crknil, pa še to mu ga je voda zalila...koliko ima avto realne kilometre se ne bom spuščal, ampak je lepo ohranjen in za zdaj dela BP.

Ima pa ta peugeot glupo in drago dimenzijo gum 215 60 16 ( če ima 16 col seveda), tako bodi tudi na to pozoren.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Nakup rabljenega Peugeot 508 SW, 2.0

Napisal/-a soso So okt 07, 2017 9:18 pm

Vecina vozil iz tujine se prodaja pri cca
150000 km. To so vozila iz poslovnega najema. Naj ti pokazejo potrdilo, ki ga dobijo pri uvoz, tam so zabelezeni kilometri.
Kar se avta tice so vsi 2.0 motorji ok. Problem je z dvomasnimi vztrajniki ( strosek cca. 400 eur ).
Naredil 100.000 km v dveh letih, zaenkrat zelo zadovoljen. Takrat je bilo v ozjem izboru insignia, mondeo in 508.
Lp
AH NI NAM LAHKO!
 
dolenc31
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Pe okt 06, 2017 1:59 pm

Re: Nakup rabljenega Peugeot 508 SW, 2.0

Napisal/-a dolenc31 Po okt 09, 2017 1:38 pm

Ja to pa pri komurkoli omenim, da bi ga peljal k svojmu mehaniku, se takoj izmikajo. Jaz bi ga peljal kamorkoli na dvigalko, pa sabo imel mehanika. Čeprav kej dost tud ne morš videt glede mašine. Zej če je vse mastno pr 2 leti starem avtu, pol ne rečem... Je pa res, čimveč pogledat, manj je možnosti, da ti kasnej ne rastejo sivi lasje.
A ti dvomasni so še kar problematična stvar? Samo moje mnenje glede tega je, da je veliko od šoferja. Pa ne da bi se imel za nevem kakega šoferja, pač vozim umirjeno in ne gonim avta ne vem kaj. Jaz imam trenutno 308, 110KM in 200000km. Avto sem dobil od prvega lastnika, pri 60000km. Pri 190000km mi je pri največjem navoru včasih rahlo zdrsela sklopka, vztrajnika pa ni bilo še prav nič čutiti. Sicer sem menjal oboje z enomasnim. Z delom še 400€ ni bilo.
Sicer je pa tega pleha ogromno na netu, še preveč. Tko, da ko mal začneš gledat imaš dost dela... Ker mi ne teče voda v grlo, bom počasi iskal in upal da se pojavi kakšen vredu v kakšni avtohiši. Tam verjamem, da se da v primeru kasnejših reklamacij več zmenit kot z dilerji čez mrežo.
Sem mnenja, da si avtohiše ne grejo kar tako blatit imena z kakšnimi lumparijami.

Ja glede gum je res mal zoprno, sam dobr, neke kompromise bo treba sprejet pri vsakmu, brez tega žal ne gre.
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: Nakup rabljenega Peugeot 508 SW, 2.0

Napisal/-a Dizzy Če okt 12, 2017 11:35 am

jaz bi toplo priporočal, da za 508 pogledaš pri Avtotehni Vis - na Celovški vsaj, sem bil vedno zadovoljen in vedno so bili avti takšni kot so bili oglaševani. takrat sem tudi sam gledal za 508 in tam sta bila dva, ki sta bila zelo ok. prodajalci so vse povedali, kaj in kako, iz kje avto, da je iz uvoza, da je en najverjetneje bil pri rent-a-carju ... oba avta peljal na testno vožnjo, brez kakšnih problemov, v bistvu samo še na pregled za peljat in se dokončno dogovorit ...
 
dolenc31
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Pe okt 06, 2017 1:59 pm

Re: Nakup rabljenega Peugeot 508 SW, 2.0

Napisal/-a dolenc31 Če okt 12, 2017 5:59 pm

Avtohiša Vis nima nobenega trenutno...

Drgač so mi pa tile mikavni, pa čeprav stari model....pač slo poreklo, malo km, itd. Sploh zadnji. Pozna kdo katerga?
Bo treba it v živo kaj pogledat, sam da bo čas.


https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12518211
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12507654
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12522588
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12486986
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12270595
 
Uporabniški avatar
Mži
Novinec
 
Prispevkov: 185
Pridružen: Ne apr 24, 2005 9:03 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup rabljenega Peugeot 508 SW, 2.0

Napisal/-a Mži Če mar 08, 2018 3:39 pm

Ima morda kdo izkušnje z avtomatskim menjalnikom?

Zanime me letnik 2014 (facelift) moto 2.0 180km.

So kašne teževe?

Na koliko se servisira menjalnik, stroški servisa na neuradnem servisu?

Hvala in lep pozdrav
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 50 gostov