Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Clancy
Novinec
 
Prispevkov: 277
Pridružen: Pe nov 27, 2009 11:17 pm

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a Clancy To okt 10, 2017 2:23 pm

So imeli že pred dieselgate-om tak smotan konfigurator :roll:.
Jaz sem vzel Bi-xenon in zimski paket. Pri zimskem paketu je pranje žarometov zraven, in ni bil paket nič cenejši, čeprav ima Bi-xenon, pranje žarometov že itak po defaultu. Potemtakem, sem plačal pranje žarometov dvakrat.

Kje je pa ta indikator nivoja tekočine za šipe? Jaz tega nikjer ne vidim, pa bi ga moral imeti, ker imam zimski paket.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a RedBaron To okt 10, 2017 2:29 pm

Indikator nivoja tekocine za pranje stekel ti signalizira nizek nivo le-te, se pravi da se prizge opozorilna lucka (ali pa opozorilo na BC), ko pade nivo pod doloceno vrednost.
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a gusti85 To okt 10, 2017 5:39 pm

Evo danes sem šel v salon preizkusit te ErgoActive sedeže.

+ Sedež je precej bolj športen kot klasični comfortline, ima precej več bočne opore. Načeloma sem zelo proti športnim sedežem, ker so večinoma neudobni, ampak začuda mi je bil tale prav všeč in se zelo lepo sedi v njem. V Meganu GT line npr. ne morem sedet niti 10min in mi že gre vse na živce. Ampak to je verjetno moje subjektivno mnenje.
+ Ergonomsko te prav lepo objame in je občutek sedenja prav prijeten.
+ Pravtako je tkanina iz katere je sešit na oko in otip precej kvalitetnejša kot v comfortline-u.
+ Veliko možnosti nastavitev. Res si ga lahko nastaviš tako kot ti najbolj paše.
+ Splošni vtis je bil zelo dober.

- Električno je nastavljiv samo ledveni del, vse ostale funkcije so ročne, kar je bilo manjše razočaranje. Prej sem mislil, da so vse ostale funkcije razen nastavitev višine električne.
- Masaža mi je neka čudna. Ko bom jaz kam pelal si tega sigurno ne bom vklopil. Vsake toliko časa ti potisne tisto ledveno oporo v križ in nazaj :lol:
_______________________________________________________________________________________________________

Na koncu sva se odločila za te ErgoActive sedeže namesto zimskega paketa. Sedež je tako ali tako ogrevan, tisto pranje žarometov in ogrevane šobe uporabiš mogoče samo 2x na leto, v sedežu pa sediš vsak dan. Za doplačat pa je bilo "samo" 100€.
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a brett To okt 10, 2017 7:00 pm

Super! Pravilna izbira, če mene vprašaš!!

Kje sta ga naročila, če ni skrivnost? (lahko na ZS)
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a Ivan36 Sr okt 11, 2017 12:06 pm

Sedež je tako ali tako ogrevan, tisto pranje žarometov in ogrevane šobe uporabiš mogoče samo 2x na leto, v sedežu pa sediš vsak dan.

:lol: To gretje gre na račun gretja ogledal in zadnjega stekla, torej, ko pri - 12C zaženeš vozilo verjetno vklopiš tudi gretje zadnjega stekla? Torej imaš vedno tople oziroma ogrevane tudi ŠOBE na pranju žarometov, kar pa prepreči strganje ledu iz njih ? To pa ni samo 2x na leto je vsaj 20x na mesec v zimskih mesecih. Večina kao voznikov luči sploh ne odmrzne in jih potem težko opaziš, samo neke svetle pike vidiš na vozilih.
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a mardy Po okt 16, 2017 12:35 pm

Evo bom izkoristil kar to temo...

Z ženo razmišljava o nakupu (al pa zaenkrat vsaj tipava teren) novega Golfa 7. Avto bo pri hiši, če bo vse posreči 10+ let, zato se gleda izrecno nov.

V konfiguratorju sem skupaj spravil opremo Trendline, 1.6 tdi, in še par nekih stvari, ki se mi zdijo, recimo da, nujne (normalno rez. kolo + dvigalka, asistenčni varnostni paket - stranske varnostne blazine, alarm). Neke čunga-lunga opreme ne rabim, že serijska oprema je zadostna.

1. vprašanje: Kako je z temi novimi 1.6 tdi? Letniki prej vem, da jih folk ne bi niti v kosilnici imel....

2. vprašanje: Imel bi tudi vlečno kljuko, ampak mi je 559€ absolutno preveč dati zanjo v startu. Kako je z garancijo, če se vgradi naknadno? NO GO, verjetno kajne?

3. vprašanje: Cena po konfiguratorju je 21.330€. Berem, da vam je uspelo pridobiti 12% oz. celo do 14% popusta - to gre če ga skeširaš, ali vzameš njihovo financiranje?


Lp!
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a sonic Po okt 16, 2017 12:44 pm

mardy je napisal/-a:1. vprašanje: Kako je z temi novimi 1.6 tdi? Letniki prej vem, da jih folk ne bi niti v kosilnici imel...


Koliko pa delaš km na leto? Ali sploh nujno rabiš dizla?
Mogoče bi bil ok novi 1.0 TSI motor, kar sem o njem bral, je bilo zelo pozitivno.

2. vprašanje: Imel bi tudi vlečno kljuko, ampak mi je 559€ absolutno preveč dati zanjo v startu. Kako je z garancijo, če se vgradi naknadno? NO GO, verjetno kajne?


Ne bom trdil zaprmej, ampak ne vem če res izgubiš garancijo.. Koliko pa stane naknadna vgradnja?


3. vprašanje: Cena po konfiguratorju je 21.330€. Berem, da vam je uspelo pridobiti 12% oz. celo do 14% popusta - to gre če ga skeširaš, ali vzameš njihovo financiranje?


Uf, kar dosti... SIcer pa sedaj pusti konfigurator. No, je že fajn da si ga uporabil da si "sestavil" avto po svojih željah, torej sedaj veš kaj hočeš in česa ne - s spiskom želene opreme pa sedaj pojdi v VW štacuno (pa ne samo eno, zberi več ponudb) in boš izvedel, koliko te bo dejansko prišlo..
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a ban Po okt 16, 2017 12:59 pm

Če ne delaš več kot 20 kkm je bolje vzet bencinarja, 1.4 TSI (125 KM) je ravno pravšnja motorizacija za golfa. Tudi poraba je zelo zmerna če ga ne priganjaš, sam imam porabo dobrih 7-7.5 litra, pa imam dosti mestne vožnje. Sicer obstaja tudi novi 1.5 (130KM), ampak je še nepreizkušen, tako da bi se ga sma izogibal, pa še 900€ je dražji. Od opreme pa comfortline, dobiš več kot pri trendline. Pa rezervno kolo vzemi zasilno, normlano mislim da malo zmanjša volumen prtljžanika. Za naknadno vgradnjo kljuke še nisem nikoli slišal, da bi bila problematična, saj jo homologiraš. Pa kot sem že napisal 1x, sam sem dobil 12% popust, avto plačan na gotovino.
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a mardy Po okt 16, 2017 1:17 pm

Hvala za predloge...

kilometrina bo kar zadoščala za dizla. 22k letno + morje, izleti,.. Cena naknadno vgrajene kljuke me ni nikoli prišla preko 300€, pa sem že na 3 avtih vgrajeval. No se bom še pozanimal ... morda pa bi le požrl to razliko, tovarniško je le tovarniško. Se strinjam, Comfortline bi bil morda bolj prikladen, ni tako velike razlike v ceni kot je razlika med samo opremo napran Trendline-u.

Aha, torej gre tu po principu handlanja za ceno zelja na tržnici. :)

Nekje sem bral ali pa slišal, da je pametneje kupovati avto konec leta oz. pred iztekom stare verzije - drugo leto pride 8-ca ven. Ima kdo kaj izkušenj glede tega?
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a ban Po okt 16, 2017 1:56 pm

Za ceno se je potrebno pogajat, za to pa rabiš malo potrpljenja in časa. Kolikor je meni znano, pride novi model leta 2019.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a sonic Po okt 16, 2017 2:38 pm

mardy je napisal/-a:Aha, torej gre tu po principu handlanja za ceno zelja na tržnici. :)

Nekje sem bral ali pa slišal, da je pametneje kupovati avto konec leta oz. pred iztekom stare verzije - drugo leto pride 8-ca ven. Ima kdo kaj izkušenj glede tega?


Seveda je hendlanje, kaj si pa mislil :)
Ne vem če boš kaj pridobil s kupovanjem konec leta - po neki logiki naj bi bilo celo res. Morda si boš lahko izpogajal (tudi) da ti dodajo še zimske gume, kdove. za probat je.

kilometrina bo kar zadoščala za dizla. 22k letno + morje, izleti,..


Zadoščala morda, nikakor pa tule ni nujno da je to res potrebno.
Ko se boš pogajal za ceno, naj ti naredijo ponudbo za TDI in za TSI, verjetno bo TSI cenejši. Potem si pa glede na razliko v ceni preračunaj, kdaj boš z nižjo porabo noter dobil cenovno razliko do dražjega TDIja (pa ne pozabit da boš za dražji avto plačeval tudi nekoliko dražje kasko zavarovanje...)
No, sem ti jaz na hitro preračunal: pri 22kkm letni kilometrini boš z 1.6 TDI prišparal pri gorivu cca 300-400 EUR na leto, razlika v nakupni ceni je pa skoraj 2.000 EUR... (kar BTW tudi pomeni, zelo od oka, verjetno ene 50-100 EUR višjo letno kasko premijo za TDI), v bistvu boš težko s TDI kaj dosti prišparal...
Jaz tukaj sploh ne vidim nekega hudega argumenta za TDI, razen če ljubiš dizelski smrad, ropot in vibracije (tudi bolj uglajeni novi dizli niso čisto imuni na ropot in tresenje, TSI pa se, vsaj pri normalni umirjeni vožnji, pelje gladko in tiho skoraj kot električar).
No, odločitev je tvoja, ampak preračunaj in definitivno obe daj varianti dobit za testno vožnjo - lahko ti še toliko nakladam o TSI, ampak dokler ne sprobaš v živo, ne verjameš :)
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1157
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a meganer Po okt 16, 2017 7:29 pm

Sam sem imel octavio 1.6 1999 in ko sem jo dal na servis sem dobil octavio 1.2tsi. 1.6 mislim, da je mel 101km, 1.2TSI pa 105. Če ne daš gasa kuri malo, če pa mal hitreje voziš pa samo sanjaj tsi in nizko porabo.

Mene ni prepričal in pika.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a xxl To okt 17, 2017 7:47 am

Kolegica je zdaj v fazi nakupa, izbira med i30 in rapidom, cena podobna, financiranje brezobrestno, pogajalci so trdi in nefleksibilni, največ kar izpogajaš, je redni popust pri i30 (2000 evra) in zimske gume, pri rapidu pa 2 zimski gumi. :roll:
Kupila bo verjetno i30, saj se rapid težko primerja z i30.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a ban To okt 17, 2017 7:55 am

Pri škodi niso tako radodarni z popusti kot pri vw. Pa rapid kot nizkocenovnik in i30 nekak nista v isti kategoriji.
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a mardy To okt 17, 2017 9:25 am

1.0 tsi, 3-cilindraša za tak avto si ne predstavljam. Zvok mi je čist mimo, in sprašujem se kako bo takšen feracajg čez 200k - 300k km? Že res, da ima 200Nm navora pri ugodnih 2000 rpm, ampak kot celota mi je mimo. :?

Pol bi raje pogledal za 1.2tsi. Imam ga tudi namen peljati, vendar se nekako nagibam na dizla. Preveč vajen dizlov iz pretekosti, žena tudi ne odstopa. :lol: . 1.6 CR je sicer vse prej kot nek stari smrdeči, ropotajoči dizel. 1.2 tsi tudi kolikor vem ni ravno šparoven ko ga stisneš.

Vidim pa da je nekaj primerkov starih 1 leto, prevoženih od 10 do 40k km, recimo:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... omfortline

Če je slučajno testno, pol verjetno teh 20k km ni bilo milostnih :roll:
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a sonic To okt 17, 2017 10:03 am

mardy je napisal/-a:1.0 tsi, 3-cilindraša za tak avto si ne predstavljam. Zvok mi je čist mimo, in sprašujem se kako bo takšen feracajg čez 200k - 300k km? Že res, da ima 200Nm navora pri ugodnih 2000 rpm, ampak kot celota mi je mimo. :? :


Mah ne vem kaj se vsi tako sekirate kako bo z motorjem pri 300kkm - takrat bo večina avtov pri tretjem lastniku ali na odpadu, verjetno bo šlo v qurac večino ostalih stvari, pred motorjem...
Sicer sem tudi jaz skeptičen do 1-litrskega 3-valjnika, ampak nekje sem bral en test in so bili pozitivno presenečeni. Bi se pa tudi jaz bolj počutil če je vsaj 1.4 TSI...

Pol bi raje pogledal za 1.2tsi.

Tega ni več, imaš na voljo 1.0 TSI, 1.4 n 1.5 TSI. Jaz bi gledal predvsem 1.4.

1.6 CR je sicer vse prej kot nek stari smrdeči, ropotajoči dizel.

Mah, sem enkrat imal možnost vozit Golfa VI z 1.6 TDI, saj je malenkost bolj uglajen od starih PD TDIjev, ampak ne dramatično. Pa še 90KM verzija je bila, zmogljivosti za zjokat, 1.2 TSI ga pelje scat, da o 1.4 TSI ne govorimo.
Saj boš videl ko boš vozil TSI, kako je to tiho in brez vibracij.

1.2 tsi tudi kolikor vem ni ravno šparoven ko ga stisneš.

Sam vprašanje koliko ga boš dejansko (lahko) stiskal:
- se pelješ v službo - jajcanje in stanje v gužvi, kdaj boš pritisnil (razen za par sekund, ko tistih dodatnih par kapelj ni bistvenih);
- greš na izlet ali na morje - naštimaš tempomat na 130 in uživaš (če imaš srečo - če je gužva, boš tudi na avtocesti vozil 90-100)
Upoštevaj da ko voziš testni avto, veliko bolj goniš, ker pač želiš sprobati zmogljivosti avta, pa tudi navajen ga nisi. V dejanski vsakdanji uporabi je avto veliko večino časa na minimalnem do zmernem gasu, do podna ga stisneš le na momente ko to res rabiš.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a xxl To okt 17, 2017 10:28 am

ban je napisal/-a:Pri škodi niso tako radodarni z popusti kot pri vw. Pa rapid kot nizkocenovnik in i30 nekak nista v isti kategoriji.

Saj pravim, staneta pa enako (oda 1,0 TB). Škoda sicer ponuja tudi 2000 popusta, ampak potem so obresti na lizing.
1,2 TSI več ne dobiš, razen, če je še kakšna ostala v katerem slonu. 1,0 motorje kar pohvalijo pri porabi, seveda, pri zmerni vožnji (cca 6 litrov, pa tudi manj) Tukaj je TSI v manjši prednosti proti Hyundaiju (par deci nižja poraba in večji navor), ampak kot celota ni primerjave med i30 in Rapidom.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
robertos_664
Uporabnik
 
Prispevkov: 1244
Pridružen: To nov 04, 2003 10:20 pm

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a robertos_664 To okt 17, 2017 1:20 pm

cca 6l imam porabo jaz z 2.0 155KM atmosfercem in 1600kg suhe teže :) ob zmerni vožnji seveda..tak da enaka poraba pri malem avtu z 1.0 mašino ravno ni za pohvalit.. :D
 
jony
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Po sep 20, 2004 9:04 pm

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a jony To okt 17, 2017 1:40 pm

Jst sem vozil Octavio 1.0 TSi, sej zadeva še kar gre, sam tolk čudno ropota in brni, kot da bi pomalo trokiral. Pri moji vožnji pa tudi poraba ni bla kaj pretiroma nizka. Tolk denarja za te mlinčke, kaj pa vem...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a xxl To okt 17, 2017 3:08 pm

Ekstremi so eno, realnost pa drugo Akord 155 https://www.spritmonitor.de/de/uebersic ... owerunit=2
Škoda octavia 1,0 https://www.spritmonitor.de/de/uebersic ... owerunit=2, skratka, ne smešite se fantje, ker bo tema zašla. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 41 gostov