Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Nakup novega Golfa

Napisal/-a gusti85 So okt 07, 2017 12:52 pm

Pozdravljeni,

Za ženo bom kupil novega Golfa po naročilu z ceno po ceniku slabih 21 tisoč €. Vzel bom tudi financiranje. V lokalni VW avtohiši so mi odobrili 2250€ popusta + 250€ bon za zimske gume. Zanima me ali je to OK popoust? Je kdo kupoval kaj zadnje čase? Zej za 100€ se glih nebi jebal in iskal avtohiše po celi državi, če pa so običajni popusti precej večji, pa bi šel v akcijo. Kaj menite?
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a pleomax So okt 07, 2017 5:03 pm

Čisto odvisno od tega kakšna oprema in motor sta za tako ceno.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a ban So okt 07, 2017 6:38 pm

Jaz sem za mojga, ki je bil po ceniku 21 jurjev dobil 12% popusta. Je bil kupljen pa na gotovino.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a wildbliw So okt 07, 2017 7:19 pm

Menim, da je to kar že zelo spodoben popust. Je pa res odvisno od dodatne opreme. Če je highline z malo dodatne opreme je to vrhunski popust, če je Trendline z ogromno opreme, pa je možno še kaj doreči.
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a gusti85 Ne okt 08, 2017 6:28 am

Gre se za 1.0TSI Comfortline, dodatne opreme je pa za cca 1350€ (kovinska barva, ogrevani sedeži, ogrevan volan, Light Assist, normalno rezervno kolo). Mogoče še vzamem DAB+ radio tak da bo nekaj čez 1500€. Je pa zelo zanimivo dejstvo, da ima Comfortline (če ga naročiš po naročilu) zdaj serijsko aktivni tempomat do 210km/h. Tisti, ki se prodajajo iz zaloge pa tega še nimajo.

OK ne bom kompliciral za ceno ... so mi obljubili še brez stroškov prevoza, priprave vozila, tepihe in prvo pomoč. :D
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a čare Ne okt 08, 2017 7:53 am

Prva pomoč,žarnice in trikotnik more bit zraven brez pogajanja...
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a brett Ne okt 08, 2017 11:08 am

Kot vidim si se odločil za 1.0TSI. Kako je kaj s temi motorji?

Vem, da je bil 1.2TSI bolj bogi, 1.4TSI imam jaz v 6.tici in dela BP.

Sem pa skeptičen za 1.0 ali je ta mlinček dovolj za tak avto?! Sicer zame je 110KM čisto dovolj, ampak kubitura...
Bolj me mika 1.5 (130KM), čeprav je cena zanj kar ufff :( Trenutni v ponudbi 1.4TSi pa je kot berem star model motorja ... tak kot je bil že v 6.tici, z nekaj spremembami.

Kaj je optimalno?!?
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 798
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a whitee Ne okt 08, 2017 4:03 pm

Slučajno sem kak teden nazaj na radiu Val 202 slišal test omenjenega Golfa z 1.0 TSI mašino. Naj bi bil motor zelo uglajen, brez nekih potresavanj, tudi zmogljivosti so čisto na nivoju.
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a gusti85 Ne okt 08, 2017 5:38 pm

Ta motor sem testiral v Rapidu. Meni se je zdel super ... fajn potegne in ni sem mi zdel glasen. Nebom kupoval močnejšega motorja, ker se bo žena vozla z njim na šiht 7km v eno stran pa še to pretežno mestne vožnje. Ima pa 81kW in 200Nm navora. Do 100km/h pospeši v 9,9s. Meni je to čez glavo dovolj, tudi če bom šel 3x na leto na avtocesto z njim. Vgrajujejo pa ta isti motor tudi v Octavio, Leona, Ateco...

Kar se pa zanesljivosti tiče pa nevem. Se mi zdi da je to še bolj nov motor. Stari 1.2 TSI so imeli težave z verigo, ta pa ima jermen ojačan z kevlarjem. Bo čas pokazal kako in kaj.
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a brett Ne okt 08, 2017 7:04 pm

Za tak namen kot bo služil pri tebi doma, se mi zdi racionalna in prava izbira motorja!

Pri nas pa bo morebitni novi golf nosil drugačno vlogo. Dnevno po 80km, izleti po Sloveniji in potovanja po Evropi in seveda Jadran. Za naslednjih 10 let. In to mi poraja dvom, če bi bil tak motor ok.

Glede popusta se mi zdi kar ok popust...morda za kak procent oz. nekaj stotakov bi še lahko izpogajal. Samo potrpežljiv in vztajen moraš biti!

Na podeželju so ponavadi bolj radodarni. Jaz sem ob nakupu nove 6.tice imel po rednem ceniku 20.967€ in sem prišel na 18.500€ oz. dobrih 11.5% popust (+tank bencina+gumijasti predpražniki+gratis priprava vozila+cenejši prvi servis (nisem izkoristil)). Glede na tvoj bon za gume si potem nekje tam-tam kot takrat jaz. Po pisanju nekaterih pa bi se lahko stegnil tja do 13-14% popusta. To pri 21jurjih pomeni malo pod 3jurji popusta. Jaz bi na tvojem mestu še kod drugod poizkusil za boljšo ponudbo. Trenutnemu ponudniku reci, da moraš razmisliti, se pogovoriti z ženo, blablabla, da boš v roku tedna dni sporočil. Vmes pa njegovo ponudbo (brez glave ponudnika) pošlji s spremno besedo še kam drugam in počakaj odziv... (pri meni sta bila najbolj ugodna ponudnika iz Ajdovščine in Kočevja).

Napisal si da boš vzel ogrevane sedeže...bo to v Zimskem paketu ali Ergoactive sedeži? Jaz zase gledam slednje, pa nisem še zasledil povratnih info. kako se obnesejo?! Ali so vredni doplačila 600+€??


LP
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a gusti85 Ne okt 08, 2017 8:03 pm

Verjetno bom vzel zimski paket. Sta pa obe varianti dragi kot žafran kot vsa ostala dodatna oprema. Enaka dodatna oprema v octaviji je tut do pol cenejša :shock:
 
cellist
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Sr mar 07, 2007 1:00 pm

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a cellist Ne okt 08, 2017 8:11 pm

ergoActive sedeži so preverjeno vredni vsakega centa; poleg ogromno možnih nastavitev je tudi sama konstrukcija bistveno boljša od serijskih, pa še boljše oblazinjenje pride zraven. Pri meni so bili dober del razloga za menjavo Superba za Golfa, tudi po 1000+km vožnje v kosu se hrbet ne pritožuje. Če se tako ali tako jemlje zimski paket, je doplačilo k sedežem malenkost in se absolutno splača. Sem sprobal tudi serijske športne sedeže v highline opremi, pa jim ne pridejo blizu, serijski sedež v comfortline opremi je pa žal sramota za Volkswagen, brez kakršnekoli opore in oblike.
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a gusti85 Ne okt 08, 2017 9:17 pm

Bom povprašal jutri koliko je doplačila če že vzameš zimski paket. Če je nekaj malega pol naj bo, drgač pa ne dam toliko denarja za te zice, sploh ker bo 95% relacij pod 10km. So se mi načeloma zdeli comfortline sedeži čist ok.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a wildbliw Po okt 09, 2017 3:29 am

Pri vsem skupaj morda razmisli le, če ne bi vzel raje Sportsvana. V navadnem Golfu se sedi dosti bolj utesnjeno, sedeži delujejo manj komfortno, na zadnjih sedežih pa je razlika v kvaliteti potovanja kot dan pa noč. Aja razlika v ceni pa ni omembe vredna.
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a brett Po okt 09, 2017 8:17 am

gusti85 je napisal/-a:Bom povprašal jutri koliko je doplačila če že vzameš zimski paket. Če je nekaj malega pol naj bo, drgač pa ne dam toliko denarja za te zice, sploh ker bo 95% relacij pod 10km. So se mi načeloma zdeli comfortline sedeži čist ok.


Razlika med paketoma je cca. 150€. In ravno zato, ker razlika cene "spet" ni tako velika, se sam močno nagibam na izbiri Ergoactiv sedežev. Ker šobe (pri zimskem paketu) za glavne luči imam že pri sedanjem...in imam izklopljene, ker so brezvezne. Šprica po havbi, gre veliko tekočine...skratka brez veze. Posledično tudi ogrevanje teh šob ne pride do uporabe. Potem v tem paketu ostane le še tlak v pnevmatikah. Toliko v razmislek...

Sportvan je dobil facelift...zaenkrat ga še (vsaj jaz) nisem zasledil v cenikih, itd. Je pa aktualni kar dražji kot navadni golf (isti motor in oprema paketa skoraj 2 jurja več)!

Glede na to, da bo avtor teme uporabljal vozilo za zelo kratke razdalje, bi jaz raje razmislil o novem polu, ki je dimenzijsko malo pod golfom 6.te generacije.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1940
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a Polo78 Po okt 09, 2017 1:53 pm

To je res, da je sportsvan po ceniku dražji od navadnega golfa, se pa zato da izpogajati za večji popust in s ceno si na koncu nekje na istem. S tem da imaš vse tiste prednosti, ki jih je naštel @wildbliw. Predvsem iz vidika praktičnosti mu navaden golf ne seže do kolen, seveda pa je vprašanje, če je to prioriteta avtorja te teme.
Antiznačkar po prepričanju
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a brett Po okt 09, 2017 2:13 pm

Se strinjam glede uporabnosti. Izgled znotraj pa je pri aktualnem meni obup. Me pa močno zanima kako bo izgledal facelift! Na konfiguratorju sportsvana sploh ni...
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a gusti85 Po okt 09, 2017 9:45 pm

brett je napisal/-a:
gusti85 je napisal/-a:Bom povprašal jutri koliko je doplačila če že vzameš zimski paket. Če je nekaj malega pol naj bo, drgač pa ne dam toliko denarja za te zice, sploh ker bo 95% relacij pod 10km. So se mi načeloma zdeli comfortline sedeži čist ok.


Razlika med paketoma je cca. 150€. In ravno zato, ker razlika cene "spet" ni tako velika, se sam močno nagibam na izbiri Ergoactiv sedežev. Ker šobe (pri zimskem paketu) za glavne luči imam že pri sedanjem...in imam izklopljene, ker so brezvezne. Šprica po havbi, gre veliko tekočine...skratka brez veze. Posledično tudi ogrevanje teh šob ne pride do uporabe. Potem v tem paketu ostane le še tlak v pnevmatikah. Toliko v razmislek...

Sportvan je dobil facelift...zaenkrat ga še (vsaj jaz) nisem zasledil v cenikih, itd. Je pa aktualni kar dražji kot navadni golf (isti motor in oprema paketa skoraj 2 jurja več)!

Glede na to, da bo avtor teme uporabljal vozilo za zelo kratke razdalje, bi jaz raje razmislil o novem polu, ki je dimenzijsko malo pod golfom 6.te generacije.


Grem te dni enkrat prečekirat kakšen je ta ergoactive sedež če je vreden svojega denarja. V zimskem paketu ni tlaka v pnevmatikah, mislim da je to serijsko. V zimskem paketu je:

ogrevanje pralnih šob spredaj
ogrevanje sprednjih sedežev
indikator nivoja tekočine za pranje stekel
naprava za pranje žarometov
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a brett To okt 10, 2017 11:36 am

Pardon...moja napaka!
Sem pa vedel, da je nek indikator...v tem primeru nivoja tekočine za šipe. Meni osebno nepotrebna zadevica.

Ne razumem politike VW-ja, da ima ceno zimskega paketa cca 475€, samo zato ker želiš ogrevane sedeže. Ostale pritikline pa nepotrebne. Škoda pa ima ogrevane sedeže skoraj pol ceneje!! :-( Za to razliko bi si človek lahko dodal še kakšen drug kos opreme.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup novega Golfa

Napisal/-a Firediver To okt 10, 2017 11:39 am

Morajo pokriti izgubo zaradi Dieselgate-a. Univerzalni razlog za nerazumljive pakete.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: alexwell, IcEm4n in 57 gostov