Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Simon27
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Po okt 09, 2017 8:54 am

Nakup novega clia v akciji Pomoč pri odločanju

Napisal/-a Simon27 Po okt 09, 2017 9:33 am

Lep pozdrav !

Trenuno imam peguota 206 16v bencinarja letnik 2003 145 000km. Zaradi nove službe relacijska voznja do ljubljane v obe smeri znaša 98km. Vožnja načeloma med 80-100km na uro NI avtoceste. Po mesecu vožnje mi je poraba padla iz 6,4l/100km na 6,2/l/100km. RELACIJA RIbnica-Ljubljana tako da načeloma dinamična vožnja.

Letno bi delal okoli 25 000 km max. Na avtu sem trenutno naredil glavni veliki servis, zamenjal menjalnik in kuplengo zavorne diske in pa zadnjo premo, tudi akumulator in alarmno sondo za izpušne delce.lonec in avspuh v glavnem dal na njega še 1000 eur.pač v roku 2 let so stvari odpovedovale na 4-5mesecev. Zaenkrat avto dela brez problemov.

Sedaj zbiram informacije kako pa kaj naprej. Povprašal sem znance, prebral forume, vsak seveda po svoje svetuje tko da se tezko odločim kako pa kaj, zato sem se tudi registriral na tem forumu, da še od vas pridobim vaše izkušnje/predloge, za kar se že vnaprej zahvaljujem!

Torej 1 opcija. Ostanem na tem avtu in ga pač vozim dokler se bo dalo, glede na to da sem dal že toliko na njega in da so razen motorja bile zamenjane praktično vse stvari.

2.opcija Avto prodam in si kupim kakega dizla?
Kako se mi kaj splača nabava dizla če za primerjavo vzamemo clio dCi 75 ki je trenutno 14700eur.. glede na akcijsko ceno bencinarja 9300 eur , ki je v spodnjem linku??.. tudi če bi dal kakšen euro več za bencin glede na tako razliko v ceni 5000eur+ kot pravijo da je z dizli malce vec stroskov kar se tiče pumpe turbine in šob..?? Naj poudarim da je avto samo za 1-2osebi relacija dom-služba brez avtoceste

3.opcija Avto prodam in si kupim kakega bencinarja??
Glede na mojo trenutno porabu in glede na to da bo avto samo za delo-dom relacijo brez avtocest razmisljam tudi o tele akciji pri Renaultu glede cliota http://posebnaponudba.renault.si/osebna-vozila/clio

sama cena vozila se mi zdi zelo sprejemljiva predvidevam da tudi glede na to relacijo z 80-100km na uro da kot bencinar tudi mogel imeti porabo tam 6l/100 km ali se motim?

Vsak komentar jemljem konstruktivno tako da povejte svoja mnenja tako pristaši bencinarjev kot dizlov..osebne izkušnje..

zaenrkat sem vozil samo bencinarje tako da dobrodošel kakšen komentar več s strani uporabnikov dizla. Se pravi iščem manjši avto brez namena divjanja po avtocesti samo za dom-sluzba relacijo...se pravi po domače kakšenga sparovčka tako z strani vzdrževanja/popravil in bencina..vseskupaj povzeto.

Tema se načeloma navezuje na znamko renaulta clio,, vendarle če ima kdo od vas kakšen drugačen predlog znamke in modela oziroma izkušnje z njim , da je nizka armotizacija in stroški pa kar napište da se kaj druzga pogledam :D
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1163
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Nakup novega clia v akciji Pomoč pri odločanju

Napisal/-a meganer Po okt 09, 2017 1:51 pm

Če ti ni za izgled poglej
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12353525 ali pa novega. Ogromno avta za svoj denar.

Ali pa kaka nova Dacia
https://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=12497770&show=2 dobiš še kake zimske gume pa ragistracijo pa mogoče se še kaj spogajaš in vidiš da je nov avto 11-12jurjev

Kolega je kupil Citroena in sem ga vozil in moram rečt avto je vreden vsaka centa. Sam je hotel kupiti Clia ampak ko se je not vsedel je vedel da to no avto za njega 190cm. Pa tudi cenovno je bil 15000 citroen pa 11600 nov. Dacio dobiš za 10000 pa naprej.
Z obema boš imel porabo dosti pod 5L.

Moj predlog za "male" pare nov avto. Lahko pa vzameš Clia itd. sam bodo takoj 3 jurje in već dražji z tempomarom in elektriko pa še kakim bombončem.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Nakup novega clia v akciji Pomoč pri odločanju

Napisal/-a DePalmo Po okt 09, 2017 4:03 pm

Če si avto ravno dobro poštimal se mi ne zdi smiselno da bi ga šel menjat, sploh pa ne za kakšnega rabljenega dizla, še manj pa ker ti ta bencinar pije malo. Mami ima Cliota 2015 1.5 dCi in je poraba po potovalnem 4.4, s tem da ima vedno vključen ECO način kateri pa zmanjša moč motorja in avto ni tako odziven. Za primerjavo, prej je imela 206 1.4 HDi, poraba med 4.5 in 5.
Sedaj si pa lahko izračunaš kdaj bi prišel na "zeleno vejo" ...

Nato upoštevaj še stroške servisov (dizli so načeloma dražji), dražje zavarovanje in tudi gume. Sklepam da imaš trenutno ugodno 175/65 R14 in so nove (dobre!) gume poceni.

Menjava bencinarja za bencinarja pa pri meni osebno v tem primeru nebi prišla v poštev, edino če bi hotel drug avto.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Nakup novega clia v akciji Pomoč pri odločanju

Napisal/-a sašo5 Po okt 09, 2017 6:59 pm

:roll: ne nabijajte s tisto kanto od citroena ali bog ne daj dacijo_napisal je da hoče cliota....vendar sam sem mnenja, da niti pod razno ni ta motor primeren za to relacijo, ki jo navaja....
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12484383
to je pa druga pesem...in to se s popustom na zaposlenega(itak se 90% Renaultov vsaj v našem koncu kupuje na tak način) dobi za dobrih 10k€ kar je pa za te "konjičke" poštena cena....in avto "gre" peljal sem ga časa nazaj Brežice- MB (do bistrice dokaj podobna cesta kot njegova do LJ) in lahko rečem, celo kot antirenojevc, da zadave zelo zelo lepo gre - do bistrice je cca 72km in nato še 18AC-ja praktično na polno, po AC-ju je števec cel čas blizu 200 bil, na koncu je BC kazal 7,5 dotočili smo 7,9 za 98km......torej, če spustiš in si še vedno "prvi" verjamem da gre celo pod 6
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup novega clia v akciji Pomoč pri odločanju

Napisal/-a limas Po okt 09, 2017 7:14 pm

Nikakor ne rabljenega dizla.
Če ti je klio všeč, ga vzami.
Lahko tudi preskočiš B segment in greš segment višje (C). Novi fiat tipo 1.4 za 10.990 e. Veliko bolj prostoren kot klio, motor pa za omenjeno relacijo dovolj zmogljiv. Ribnica - Lj: večinoma vožnja v koloni in izmenjava 50/70/60/90 km/h.
Za rabljenega pežoja boš dobil manj kot tisočaka, ampak vožnja s 14+ let starim avtom pa tudi ni prijetna.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1163
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Nakup novega clia v akciji Pomoč pri odločanju

Napisal/-a meganer Po okt 09, 2017 8:22 pm

Človek bo delal relacijo in če tak clio pije 6.2 recimo citroen pa 4.5 je to recimo 2.2 eura na 100 torej na 1000 22, na 10000 220, na 30000 660 eurov.

660*5 let je 3300. Servisi pa glej tud niso skor nč dražji.


Za moj pojem se ne more primerjat clio pa recimo citroen v udobju (medosje) pa z največjo lahkoto not vrže še 3 pa jih fura za Lj ker itak rabijo fure in mu vsak neki vrže pa bo mel ves bencin pokrit pa še bo ostal za lizing. V cliu pa lah pelješ še enga ker zadaj je ..

Seveda če bi pa rad špilal šmekarja pa ta avto ni najbolj primeren. Če kup novga ga bo čez recimo 7 let zapeljal na gnoj tko kot clia.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Nakup novega clia v akciji Pomoč pri odločanju

Napisal/-a srcnik Po okt 09, 2017 10:19 pm

Če že reno, potem vzemi raje novega megana 1.5 dci 90 Limited oprema pride v akciji 15.390€ (brez pogajanj - od tega lahko vzameš 10k€ brez obresti), vožnja bo neprimerno bolj udobna kot clio. Pa v limited opremi izgleda tudi dobro (alu, temnjena stekla, sprednje C shape led luči), prav tako ima vso potrebno opremo (klima, tempomat, sredinski naslon za roko, usnjen volan...).

Za svoj denar je tole trenutno best buy.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup novega clia v akciji Pomoč pri odločanju

Napisal/-a pleomax To okt 10, 2017 2:29 pm

Za 100 km na da po regionalnih cestah je brezveze kupovat megana in še dizla za povrh. Jaz bi se držal clia. Avtomobili so toliko napredovali,da se dejansko že z avti ranga clio pelješ udobno in če je kaj tradicionalnega francoza v novem cliu,potem verjamem,da je udoben. Sam imam 208 1.2 z 82 konji. Prednost,ki jo ima pred cliom 1.2 75,je zagotovo nižja poraba in pa malo boljše performanse. Clio ima pa lahko sprednje luči v celoti v led tehnologiji ampak kolikor vidim,to avtor te teme itak ne bo doplačal. Ko sem kupoval avto pred skoraj 4 leti,mi pri cliotu ni bila všeč notranjost zaradi slabih materialov,a so to občutno izboljšali sedaj. Bi ti predlagal tudi novo micro in ibizo,a sta obe precej dragi glede na to kaj ponujata. 208 in clio imata prednost v tem,da sta prenovljena modela in kot taka imata največje napake,ki so se pojavljale,že odpravljene. Bi pa sam pogledal tudi fiesto, a raje z ecoboost motorjem,ker ta 1,25 je že star motor in ni tako varčen. Potem je tukaj tudi citroen c3 s poudarkom na dizajnu. Tehniko si v osnovi deli z 208,serijsko pa ima naprimer opozorilnik za menjavo pasu na cesti.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Nakup novega clia v akciji Pomoč pri odločanju

Napisal/-a srcnik To okt 10, 2017 11:03 pm

Megane je neprimeno boljši in udobnejši avto kot clio. (Tako kot je 308 napram 208) In za 100km dnevno (50 v eno smer) priporočat cliota je bedarija, sploh glede na to kakšne regionalke mamo. Lahko ja in gre skozi, prav tako kot it z golfu 2 v mongolijo, ampak to še ne pomeni, da je to optimalna izkušnja. In če je med cliom in meganom dci 500€ razlike, potem je to no brainer. ;)
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Nakup novega clia v akciji Pomoč pri odločanju

Napisal/-a ojnica Sr okt 11, 2017 10:16 pm

Bencinar je dolgoročno najboljši tako za vzdrževat kot nezahtevno uporabo. Pri dizlu računaj na draga popravila, brat je dal za 1.9 TDi v popravilo turbine in sklopke 1500 evrov pri domačem mehaniku, seveda treba računat da se zadeva naredi tako kot mora bit. Ampak ga bo vozil več let.
Dizl je dražji pri nakupu, dobit dobrega je loterija, poskusi še z avtom na plin.

P.s. Če mene vprašaš boš z zamenjavo naredil hudo napako, prodal boš brezhiben avto in si kupil krš na katerega boš vložil 1000-2000 evrov da se boš vozil z dobrim avtom.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup novega clia v akciji Pomoč pri odločanju

Napisal/-a pleomax Sr okt 11, 2017 11:07 pm

100km dnevno se mi ne vidi neka huda kilometrina in dejstvo,da je avtor do zdaj vozil 206,se mi katerikoli nov avto ranga clio zdi udobnejši,ker so tudi nekoliko večji, čeprav 206 tudi ni trd avto. Najboljše,da se gre na testno z manjšimi in večjimi avtomobili. Razlike ob podobni opremljenosti pa v ceni med meganom in cliotom so in to zagotovo več kot le 500€. Isto je z 208/308.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1163
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Nakup novega clia v akciji Pomoč pri odločanju

Napisal/-a meganer Če okt 12, 2017 6:07 am

Pa kako ste se eni našpičil proti dizlom. Ja res ima turbino pa take fore, sam to ni potrošni material. Mlinčki jo imajo tud! Človek bo delal 100 km na dan tako, da mu bo "če le nebo imel vozila narejenga v petek on 15" in redne servise narediti 300000 sploh 1.6hdi, ter 1.5dci.

Pa boste zopet rekli, da navijam za citroena (poglej si teste, komotar minuta na fb ga je opisal zelo realno), ga kupujejo taxiji in podobno. Kolega se vozi vsak dan po AC 80km in vozi po AC in mu kuri 5.2L. Zdele se bodo pa zopet usuli kako wv in škoda pijeta 4.2L :)

https://www.facebook.com/KomotarMinuta/ ... 445724633/
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup novega clia v akciji Pomoč pri odločanju

Napisal/-a Firediver Če okt 12, 2017 7:53 am

meganer je napisal/-a: Zdele se bodo pa zopet usuli kako wv in škoda pijeta 4.2L :)


Počakaj, da naredijo vsi "upgrade" zaradi Dieselgate-a, jim bo pil liter več kot konkurenca...in glasni bodo umolknili...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Nakup novega clia v akciji Pomoč pri odločanju

Napisal/-a DePalmo Če okt 12, 2017 10:05 am

meganer je napisal/-a:Pa kako ste se eni našpičil proti dizlom.

Samo zaradi tega ker je rabljenega kupovati prava loterija in ker preprodajalci znajo skriti marsikatero drago napako. Če bi bili rabljeni avti bolj zanesljivi, bi ga z veseljem priporočil, tako pa imaš pri slabem bencinarju manj stroškov kot pri slabem dizlu.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1163
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Nakup novega clia v akciji Pomoč pri odločanju

Napisal/-a meganer Če okt 12, 2017 10:36 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Tukaj ti dam pa prav. Zato bi sam raje vzel novega pa četudi kak bombonček manj, kot pa velika kola. Sploh pa za enega k naredi recimo 25000+ letno km. Ker drugače bo menjal vsake 3 leta (razen če mu je to hobi :) ).
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Nakup novega clia v akciji Pomoč pri odločanju

Napisal/-a čara Če okt 12, 2017 12:47 pm

Uhhh izbira avta... bencinar vs. disl večna debata. Jaz bi se k bencinarju ozrla.
Vsedi se v različne avte na testno vožnjo in se odloči. Druge ni. Jaz ti lahko pohvalim Citroena-v različnih sem se peljala (star C4, nov C4, Grande, Xsara Picasso, C5, C8), v vsakem udobno, prijetno. Še ne teden dni pa vozim C3 Picasso, je udoben za peljat, kaj hudo komentirat ga seveda še ne morem. Sorodniki so zelo zadovoljni s Peugeot 308, moja kolegica ima 208 tudi zadovoljna.

V prvi vrsti pa, dokler ta avto dela, še ne bi hitela z nakupom novega. Ravno si ga uštimal, vozi ga še naprej, dokler ne bo neka okvara, da se ti ne bo splačalo popravljat oz. vsaj še nekaj časa, da "opravičiš" ta vložek servisiranja. Bi si pa vzela čas za probo in se pozanimala pri poznanih kako (ne)zadovoljni so, da ko bo čas za nov nakup-ne rabiš razbijat glave kaj vzet.

Opcija je (predvsem pri bencinarjih) da vzameš avto, ki je bil testni. Ali pa 2-3 leta starega bencinarja. Nekateri imajo navado, da vzamejo leasing in vsake 2-3 leta menjajo avto, še pred tehničnim. In če avto nima veliko KM za sabo, se ga je redno servisiralo, zna bit dobra kupčija.

Na koncu je pa ta hec, kot je bil pri meni, ful študiraš, planiraš, raziskuješ (saj je prav, avto ni pakl štumfov!) in slučajno zagledaš nek model avta, na katerega tudi pomislil nisi in ugotoviš, da pa je čisto OK in ga pobašeš domu. Sploh kadar se rabljenega kupuje, se to rado zgodi.

Če se ti dopade Clio-zapelji ga ;)
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Nakup novega clia v akciji Pomoč pri odločanju

Napisal/-a ojnica Če okt 12, 2017 1:08 pm

Samo v vednost pri dizlu 4x šobe 1200 evrov, obnova turbine 1000 evrov, a je sploh še treba izgubljat kej besed.
Nič ni večno in če kupiš rabljenega dizla bo imel za seboj že precej kilometrine na števcu pa neke kvazi cifre....bo pol veselo ko se pokvar in bo treba skeširat 2000 evrov, če hočeš, da bo zadeva delovala za 5 let.

Jaz osebno bi kupil avto na plin. Poraba plina, meni kuri 8l plina s tem, da avto gre po luftu. Sem ravno dal gor skoraj najdražje gume. Če vozim varčno potem 6.5l plina/100km....ma dosedaj se mi pretirano ni dalo s tem ubadat.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Nakup novega clia v akciji Pomoč pri odločanju

Napisal/-a srcnik Pe okt 13, 2017 10:55 pm

Avtor kupuje NOV avto! tako da so debate koliko je še treba na njega dat čisto mimo...
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Nakup novega clia v akciji Pomoč pri odločanju

Napisal/-a format So okt 21, 2017 6:08 am

Sam delam na leto približno 28000 km in vozim bencinarja, ki ima poprečno porabo 5,5 l 100/km. Od tega približno 2/3 AC.
 
Uporabniški avatar
kiki13
Novinec
 
Prispevkov: 312
Pridružen: Ne nov 16, 2008 8:11 pm

Re: Nakup novega clia v akciji Pomoč pri odločanju

Napisal/-a kiki13 Po okt 23, 2017 7:49 pm

Clio bencinar bo imel povprečno porabe cca. 5,5 litra, dizel cca. 4,5 litra.
To, če preračunaš razliko v ceni goriva, znese 500 € letno. Imaš nekaj manj stroškov registracije in cestnega sklada pri bencinarju (cca. 50 -70 €).
Odločiš se pa sam. Zame bi bil tce 120 prava raketa v cliotu, verjemi da gre super (sam imam megana 1.2 s 116 km, pa gre dobro).
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 64 gostov