Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
primoz79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Sr sep 28, 2011 7:25 am

Leasing novo vozilo

Napisal/-a primoz79 Ne okt 29, 2017 7:42 pm

Ali je kdo imel taksno izkusnjo pri nakupu novega vozila.
Imaš pripravljeni gotovino za vozilo v vrednosti 30.000 evrov, vendar vzames polog 30% in porsche lizing na 6 let (72 obrokov).
Takoj naslednji mesec po prevzemu vozila celoten lizing poplacas v celoti, zato je vozilo cenejse za 10% od mpc. Seveda na gotovino ne dobis toliko popusta.

Lp.
 
Janezek65
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če apr 20, 2017 7:47 pm

Re: Leasing novo vozilo

Napisal/-a Janezek65 Ne okt 29, 2017 8:08 pm

Pozdravljen.

Lani sem isto hotel pri RCI leasing - Renault. Sicer je res, da lahko lizing prej odplačaš, a vendar bi moral takrat plačati pridobljene ugodnosti zaradi financiranja, ki so seveda zapisane v pogodbi - podaljšano jamstvo, "brezplačno servisiranje", strešni prtljažnik,...
V mojem primeru je bilo to cca 700 € za podaljšano jamstvo. Drugače pa brez ostalih stroškov predčasnega plačila.
Sicer pa mislim, da bi ti bilo najlažje, če bi dobil od nekoga lizing pogodbo v vpogled (v tvojem primeru od Porshe leasing) in zadevo natančno preštudiral.

lp
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Leasing novo vozilo

Napisal/-a pskoda Ne okt 29, 2017 8:32 pm

Na gotovino dobiš ceneje kot na lizing samo moraš se malo vsest računalnik v roke vzet in preračunat vse stroške na koncu moraš pa vedeti, da ne boš nikoli 1 lastnik, če boš vzel na lizing.


ps.: karkoli kupuješ na gotovino bo ceneje, ker več kot je posrednikov dražje bo kar je logično, ker noben ne bo dajal denar zastonj po moje ga tudi ti ne bi
Lp
 
primoz79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Sr sep 28, 2011 7:25 am

Re: Leasing novo vozilo

Napisal/-a primoz79 Ne okt 29, 2017 8:52 pm

na informativnen pogovoru z trgovcem za porsche lising mi je le-ta rekel, da bo cena novega vozila -10% od mpc ostala 100%, tudi pri takojsnjem poplacilu lisinga sklenjenefa za 6 let ze naslednji mesec po prevzemu vozila
Za gotovino mi vsekakir ne more dati -10%
Gre za vozilo po narocilu v vrednosti 30k€

Cudno je vse skupaj..ker lising hisa ima korist ce bi jaz ostal pri njih na lisingu 72 mesecev, vendar to ne zelim, ker imam pripravljena sredstva za takojsnji odkup
 
P2008
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Pe sep 26, 2014 1:44 pm

Re: Leasing novo vozilo

Napisal/-a P2008 Ne okt 29, 2017 9:53 pm

Gre se za to, da imajo trgovci sklenjene pogodbe z lizingodajalci oz. preko lizinga kupujejo svojo zalogo vozil. Ta "lizing" potem kupec odplačuje, dobiček pa si razdelijo lizingodajalci in prodajalci. Zato avto na gotovino ni ugodnejši. Oziroma v teoriji bi moral biti ugodnejši avto na gotovino, vendar ravno zaradi prej omenjene relacije lizingodajalci-prodajalci, temu ni tako.

Pa tudi, če čisto ekonomsko gledamo...bolje imeti denar na računu in ga oplemenititi, kot pa vsega naenkrat zapraviti za nakup avta. Da ne omenjam še prednosti pri npr. plačilu vrtca itd...

Da me ne boste narobe razumeli. Strinjam se, da več kot je posrednikov, dražji je avto. Nakup z gotovino bi moral biti najugodnejši. Vendar v trenutni razmerah oz. pri danih opcijah je žal lizing najugodnejši nakup, čeprav smo avto preplačali.

To glede 1. lastnika je pa bolj tako tako...to je le "igra besed". Kupcu lahko vedno dokažeš, s pogodbo, da si 1. lastnik, čeprav si uradno 2. lastnik. S tem da, ali je kakšno zagotovilo, da je 1. lastnik bolje skrbel za avto kot "2." lastnik???
Zadnjič spremenil P2008, dne Ne okt 29, 2017 10:19 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Leasing novo vozilo

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne okt 29, 2017 10:19 pm

Splača se kar največ plačat na keš, ostalo pa potem minimalni obroki na mesec.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Leasing novo vozilo

Napisal/-a esem Ne okt 29, 2017 10:34 pm

P2008 je napisal/-a:...To glede 1. lastnika je pa bolj tako tako...to je le "igra besed". Kupcu lahko vedno dokažeš, s pogodbo, da si 1. lastnik, čeprav si uradno 2. lastnik. ...
Kupcu ja, ne pa servisom, če je kakšna reklamacija ipd. Saj se da uredit, a ne vedno z lahkoto. Odvisno od lizing firme.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Leasing novo vozilo

Napisal/-a pskoda Po okt 30, 2017 5:42 am

Pred 3 leti sem kupil nov avto za dobrih 25k€. Trgovec mi je trdil, da je na lizing ceneje kot takojšne plačilo (isto porše lizing). Jaz sem rekel ok ti mi naredi izračun na 3 leta in povej mi koliko je avto na keš sicer začetna cena je bila bolj tako, ampak sem si izboril kar nekaj popusta (4 obiski za izpogajanje nato šele ara). Šel sem domov vzel računalnik v roke in vse preračunal od začetka lizinga do konca in bi z lizingom preplačal skoraj 3000€ kar je logično (zaslužek lizinga in prodajalca). Trgovcu sem povedal in mi je začel ponujati zimske gume na feltnah sem rekel ne potem še servis gratis sem rekel ne in kupil avto na keš.
Šele takrat po cca 3 mesecih, ko je avto prispel mi je priznal, da bi preplačal avto in da se na lizing splača, če imaš majhne otroke (nisi lastnik avta) in pač, če nimaš denarja.

Več kot je posrednikov dražje bo to je 100%, ampak imajo tako nastavljeno oz pogruntano, da večina ljudi zavede. Sicer se večini itak to zdi nepomembno, ker gredo kupovat avto, ki ga niso zmožni plačat nimajo €.

Da ne pišem kakšne probleme imaš lahko, če se začnejo problemi z avtom in nisi lastnik. Te stvari lahko preberete v drugih temah oz je bilo tudi to že omenjeno
Lp
 
primoz79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Sr sep 28, 2011 7:25 am

Re: Leasing novo vozilo

Napisal/-a primoz79 Po okt 30, 2017 7:22 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Ok...hvala za hiter odgovor, vendar so se pomisleki...

se enkrat povdarjam, da mi za novega kodiaqa trgovec ne more dati -10% na mpc ker jih ni na zalogi zaradi cakalnih vrst , zato mi predlaga lising, ki ga jaz hocem takoj odplacat in prihranim 3500 ev glede na mpc..
V bistvu sem naslednji mesec po prevzemu vozila ze lastnik, ker takoj razdrem pogodbo porsche lising sklenjeno za 6 let, trgovec zagotavlja 3500 evrov popusta na mpc oz -10%

Se kaksna pomoc fantje mogoce ...☺
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Leasing novo vozilo

Napisal/-a xxl Po okt 30, 2017 9:17 am

Eni ponujajo brezobrestni lizing, vem, vse je to vračunano v ceni avta, tako kot vsaka ponudba, tako da, lahko to izkoristiš in daš keš drugam.
In ni nujno, da na lizing kupuješ samo zato, ker nimaš gotovine. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Leasing novo vozilo

Napisal/-a yeo Po okt 30, 2017 2:24 pm

En nasvet:
Kupi avto na lizing!
Če imas privarcevanih 30 tisoc evrov in kupis avto na lizing, teh 30 tisoc evrov pametno investiras in lahka mas v parih mesecih 50 tisoc, ali celo 100 tisoc, odvisno kako dobro se bos znasel!
Ce das za avto 30 tisoc, bos imel cez en mesec samo se 20 tisoc!!
Zato lizing, naucte se delat z denarjem, ne pa vlagat v avte, zlasti ti pskoda, ko v vseh temah tako nasprotujes lizingu :)
Zadnjič spremenil yeo, dne Po okt 30, 2017 3:22 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
LaMike
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1585
Pridružen: Po feb 25, 2008 5:59 pm
Kraj: Maribor

Re: Leasing novo vozilo

Napisal/-a LaMike Po okt 30, 2017 2:36 pm

primoz79 je napisal/-a:edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Ok...hvala za hiter odgovor, vendar so se pomisleki...

se enkrat povdarjam, da mi za novega kodiaqa trgovec ne more dati -10% na mpc ker jih ni na zalogi zaradi cakalnih vrst , zato mi predlaga lising, ki ga jaz hocem takoj odplacat in prihranim 3500 ev glede na mpc..
V bistvu sem naslednji mesec po prevzemu vozila ze lastnik, ker takoj razdrem pogodbo porsche lising sklenjeno za 6 let, trgovec zagotavlja 3500 evrov popusta na mpc oz -10%

Se kaksna pomoc fantje mogoce ...☺


Bi te radi videl ja... Probaj. :lol: Naj ti nekdo razloži pogoje, ko sklepaš akcijsko financiranje. :D
"this is so euro its asian" by Sam B.
 
Uporabniški avatar
robertos_664
Uporabnik
 
Prispevkov: 1244
Pridružen: To nov 04, 2003 10:20 pm

Re: Leasing novo vozilo

Napisal/-a robertos_664 Po okt 30, 2017 6:07 pm

yeo je napisal/-a:En nasvet:
Kupi avto na lizing!
Če imas privarcevanih 30 tisoc evrov in kupis avto na lizing, teh 30 tisoc evrov pametno investiras in lahka mas v parih mesecih 50 tisoc, ali celo 100 tisoc, odvisno kako dobro se bos znasel!
Ce das za avto 30 tisoc, bos imel cez en mesec samo se 20 tisoc!!
Zato lizing, naucte se delat z denarjem, ne pa vlagat v avte, zlasti ti pskoda, ko v vseh temah tako nasprotujes lizingu :)



končno en pameten.. če bi recimo z 30.000€ kupil letos spomladi bitcoine, bi jih sedaj prodal za 180.000€. 8)
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Leasing novo vozilo

Napisal/-a sašo5 Po okt 30, 2017 6:51 pm

P2008 je napisal/-a:......je žal lizing najugodnejši nakup, čeprav smo avto preplačali.

to dvoje ne gre skupaj, čeprav me že par let vrli prodajalci hočeje prepričat....niti papirja, niti računalnika ne rabim, pa vem, da temu ni tako, vendar takim pacientom ne moreš dokazat niti da je 2+2 štiri....
primoz79 je napisal/-a:se enkrat povdarjam, da mi za novega kodiaqa trgovec ne more dati -10% na mpc

vztrajnost, kot je "pskoda" omenil....drugo leto boš 12% dobil..

ps. "karikiram" avto je 30.000€ a je določeno, kakšno razmerje mora bit med gotovino in lizingom? 80:20 bi bilo še znosno..
 
Janezek65
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 93
Pridružen: Če apr 20, 2017 7:47 pm

Re: Leasing novo vozilo

Napisal/-a Janezek65 Po okt 30, 2017 8:23 pm

yeo je napisal/-a:En nasvet:
Kupi avto na lizing!
Če imas privarcevanih 30 tisoc evrov in kupis avto na lizing, teh 30 tisoc evrov pametno investiras in lahka mas v parih mesecih 50 tisoc, ali celo 100 tisoc, odvisno kako dobro se bos znasel!
Ce das za avto 30 tisoc, bos imel cez en mesec samo se 20 tisoc!!
Zato lizing, naucte se delat z denarjem, ne pa vlagat v avte, zlasti ti pskoda, ko v vseh temah tako nasprotujes lizingu :)


Opa... to pa še mene zanima, kako iz 30k v nekaj mesecih do 50k ?! Ali celo 100k? :roll:
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Leasing novo vozilo

Napisal/-a xxl Po okt 30, 2017 11:45 pm

Kriptovalute, če nisi že malo pozen za takšne donose. Brat je še pravočasno vstopil, ni pa bil pripravljen toliko tvegat, jebiga, nekaj zaslužka pa je.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Leasing novo vozilo

Napisal/-a pskoda To okt 31, 2017 7:56 am

Lahkega in hitrega zasluška ni lahko pa zelo na hiter izgubiš veliko vsoto denarja
Lp
 
primoz79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Sr sep 28, 2011 7:25 am

Re: Leasing novo vozilo

Napisal/-a primoz79 To okt 31, 2017 11:31 am

Sem vse nastudiral glede porsche lisinga skoda financiranje 1%....
Pri lisingu na 4-6 let + polog te pride novo vozilo
po koncu lisinga tocno kolikor je maloprodajna cena po ceniku na internetu, seveda so že vstete vse obresti lisinga
Na gotovino so avti vsekakor cenejsi, vendar je vprasanje ali se splaca vzeti na gotovino ker je ze iz salona ven izguba pa celoten prihranek zapravis v trenutku..
Na gotovino bi vzel stanovanje ker vrednost ostaja, teh 5% gotovinskega popusta na mpc pa v 6 letih pac pozabis, celotne prihranke pa vlozis v nakup nepremicnine ali skladi ker vrednost glavnice ostaja

Lp
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Leasing novo vozilo

Napisal/-a pskoda To okt 31, 2017 4:13 pm

Jaz naprimer, če bi varčeval denar za avto bi kupil z denarjem avto kot sem ga že nekajkrat. Če bi pa kupoval stanovanje pa ni šans, da kupim še avto, ker za recimo 30k€ je bolj reven stanovanje, da bi pa odplačeval dva lizinga pa no go-
Sicer pa vsak ve zase ;)

Ps.: v današnih časih je avto za 30k€ luksuz, ki pa ni potreben
Lp
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Leasing novo vozilo

Napisal/-a emozul To okt 31, 2017 7:25 pm

Stanovanja za 30kE ni, oz. je nekje v vukojeb. Jaz sem istega mnenja, da je za avto max. 30kE.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 53 gostov