Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1458
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

P508 ali mazda 6

Napisal/-a soso So nov 18, 2017 8:13 am

Pozdravljeni
Tenutno je pri hisi P508 sw, 2.0 hdi z 140 KM, letnik 2012. Avto je blizu 200000 in bi zamenjal za nekaj novejsega z manj km. Ker sem z vozilom resnicno zadovoljen sem bil skozi v prepricanju, da naslednji bo ponovno P508 novejsi model, ampak z avtomatskim menjalnikom ( ne robotiziran). Med gledanjem oglasov pa cisto slucajno opazim Mazdo 6 revolution, 2.2 motor 176 KM od letnik 2014 dalje. Opreme ogromno, cenovno primerljivo, vizuelno lep, morda me nekoliko zmoti notranjost, sploh ta ekran v konzoli pred FL. Mnenja? Sta ta dva avta sploh primerljiva?
Prosim, da govorimo samo o teh dveh!
Hvala
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: P508 ali mazada 6

Napisal/-a Matey_ So nov 18, 2017 8:24 am

Pozdrav :)

Po mojem mnenju nista primerljiva, ker je notranjost v Mazdi na drugem nivoju - v dobrem smislu ;)

V Peugeotu 508 osebno še nisem sedel, sem pa v praktično vseh ostali avtih tega segmenta ... Mondeo, Talisman, Alfa 159, Alfa Giulia, Passat tudi BMW 3 pa me nikjer ne prepriča tako kot Mazda 6 :) Res pa je, da je to precej subjektivna ocena in veliko je odvisno, kaj ti v avtu več pomeni. Mazda stavi na športnost in dinamičnost, Peugeot pa udobje in eleganco ;)

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Tommaazz
Novinec
 
Prispevkov: 233
Pridružen: Sr maj 18, 2011 9:13 am

Re: P508 ali mazada 6

Napisal/-a Tommaazz So nov 18, 2017 9:13 am

soso je napisal/-a:Pozdravljeni
Tenutno je pri hisi P508 sw, 2.0 hdi z 140 KM, letnik 2012. Avto je blizu 200000 in bi zamenjal za nekaj novejsega z manj km. Ker sem z vozilom resnicno zadovoljen sem bil skozi v prepricanju, da naslednji bo ponovno P508 novejsi model, ampak z avtomatskim menjalnikom ( ne robotiziran). Med gledanjem oglasov pa cisto slucajno opazim Mazdo 6 revolution, 2.2 motor 176 KM od letnik 2014 dalje. Opreme ogromno, cenovno primerljivo, vizuelno lep, morda me nekoliko zmoti notranjost, sploh ta ekran v konzoli pred FL. Mnenja? Sta ta dva avta sploh primerljiva?
Prosim, da govorimo samo o teh dveh!
Hvala

Zdravo. Avtomobila sta absolutno primerljiva, P508 ima kvalitetno in na otip prijetno notranjost. Sam sem ga imel od leta 2011 (kupil sem novega) do letošnjega leta (bi ga še imel kakšno leto ali dve, pa mi je šlo na živce, ker mi je olje pil... :roll: ). Imel sem SW Allure 1.6THP. Tudi sam sem bil z avto zelo zadovoljen, no razen tega olja, in sem tudi razmišljal on novem, ki bi naj prišel ven v prihodnjem letu, a ker ne potrebujemo več tako velikega avta smo se odločili zamenjati za novo Mazdo 3 g120 Revolution (pravijo, da se mazda 3 vozi boljše kot 6, pomoje zato ker je malo manjši in okretnejši, ne vem). Meni osebno se vožnja z Mazdo bolj dopade kot s Peugeotom 508, ne me narobe razumet v 508 sem tudi užival ampak se mi zdi, da je tukaj vožnja še na malo višjem nivoju, nekako se počutiš del avtomobil in bi kar vozil in vozil :D , tudi ročni menjalnik je boljši v Mazdi . Oba sta imela 18 colska platišča in je vožnja v Mazdi udobnejša, v ovinke pa se tudi bolje pelje. Mislim, da ima mazda boljše vpetje zadnji koles oz. preme napram 508 (razen GT verzije), ni fiksno, ampak multilink (ali kako se že reče). Se pa pozna, da je bil P508 avto srednjega razreda, saj je notranjost robustnejša in kvalitetnejša (mehkejši materiali) od Mazde 3, logično. Je pa tudi v Mazdi 3 dobra kvaliteta in tudi čričkov ni, kot jih ni bilo v P508, na kar sem še posebej alergičen :roll: . Če gledaš Mazdo 6 vzami faceliftano (meni je eden lepših avtomobilov, sploh karavan), ker je podobna novejšim Mazdam v notranjosti in vsaj meni veliko lepša kot starejše verzije. Bo pa zanimivo videti naslednji P508 in pa novo Mazdo 6, to bosta tudi meni zanimiva avtomobila, čeprav bom verjetno ostal v tem rangu, zato me bo zanimala primerjava med P308 in Mazdo 3 (letnik 2022 :lol: ). Me bo pa moral naslednji avtomobil, katerikoli že bo, res močno prepričati, da bom odše iz Mazde...sprobaj, verjemi, ne bo ti žal...sem izredno zadovolje, pa tudi z vsemi bombončki, ki jih dobiš v Revolution opremi 8) ...super...aja, pa sam bi vzel g165 bencinski motor v Mazdi 6...
2002 (2007-2008) VW Polo 1.4MPI; 2008 (2008-2011) Renault Megane Grandtour 1.6 16V; 2011 (2011-2017) Peugeot 508 SW 1.6 THP; 2017 (2017-2021) Mazda 3 G120; 2021 Mazda CX-30 G150;...
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: P508 ali mazada 6

Napisal/-a nered So nov 18, 2017 9:45 am

(imel P407|508) P508 - 2.0HDI zanesljiv in testiran motor. Ce delas dolge razdalje je definitivno boljsa izbira sploh ce si vecji ali imas tezave z hrbtenio. Ker podvozje lepo vpije nepavilnosti na cesti, za ostalo pa poskrbijo eni najboljsih sedezev, ki jih je mozno dobiti sploh ce vzames elektricne.

2.0HDI mislim, da bo tudi bolj zanesljiv kot Skyactiv-D pri Mazdi je zanesljivost definitivno boljsa pri Skyactiv-G. Notranjost pa tudi pri bolj kvalitetna kot pri Mazdi.

(imam trenutno) Mazda 6 2015 ampak imam 2.0 Skyactiv-G (bencinar). Skyactiv-D so mi vecinoma vsi odsvetovali sploh pa z avtomatikom. Mazda je definitivno lepsa od vzunaj, vozi se neprimerljivo boljse od vse konkurence 177KM je pa dosti za vecino preseravanja. Cena vzdrzevanja je dosti vecja pri Mazdi.

Notranjost pri Mazdi v smislu kvalitete je slabsa, kot pri PSA. Bledenje armaturnega usnja in plastike, predvsem volan, armatura, armatura vrat. Nobeno redno ciscenje, mazanje ne pomaga na r/mazda je ze par strani dolga tema o tem problemu. Poleg tega se pri Mazdi hitro pojavijo cricki (po ca. 3 letih jih je polno) vcinoma okoli sedezev in sredinske armature sicer se da urediti ampak moras celotni spodnji del sedezev razstavit namazat in sestavit nazaj.

Prav tako je pri Mazdi <= 2015 letnikom infotainment/enternatinment sistem veliko veliko slabsi kot pri PSA. Zadeva sama po sebi zgleda zalostno, funkconalnost za povezavo z telefonom preko bluetooth je tudi slaba, omogoca prenos najvec 15 prejetih smsov, prav tako sistem ne more prenesit smsov ce imas vec kot 15 sms na telefonu moras prvo vse pobrisati in nato sinhronizirati. Problem je tudi audio player pesmi si ne mores organizirati v mape, obstaja moznost preko enega programa si narediti Mazda playlist ampak je komplicirano. Prav tako audio vedno zacne predvajati na enem in istem komadu, ko vzges avto kar se ti zdi, da je malenkost ampak ti po 2-3 mescih konkretno najeda, infotainment je tudi zelo zelo pocasen sploh ce imas pesmi na USB > 100 pesmi traja lep cas, da prebere in potem se, da lahko navigiras do same pesmi. Navigacija je tudi bolj boga, tudi posodobljene mape so zelo zalostne, manjka par vecjih cest.

Se ena slabost Mazda ima zelo slab odnos z strankami sploh CE-LJ, ce potrebujes nadomestno vozilo. Ueljavljanje garancije je tudi ni brez kreganja.


Konec konu jaz bi se vedno izbral Mazdo. Ko se vsedes za volan pozabis na vse malenkosti.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 84 gostov