Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
renault_dti
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: To maj 10, 2011 5:28 pm

Nov Focus / 308 ?

Napisal/-a renault_dti Po nov 20, 2017 5:29 am

Živjo,
Takole je na stvari. Kupuje se nov karavan, izbira se med omenjenima.
Delam cca. 30k na leto, večinoma je AC, drugo relacija. Divjanja ne bo, kazni in količina pleha sta previsoka. Oprema je po sistemu manj je boljše (ja prav sem napisal), ker kar potrebujem je že serijsko, klima in tempomat, drugega ne želim. kupil bi za obdobje 5 let.

Najraje bi vzel dizla, zaradi porabe, vendar nevem kakšno vzdrževanje lahko pričakujem? Taki mladi avti naj ne bi imeli še težav z vztrajniki, EGR, šobe, turbina itd....? Vem da je garancija pa vseeno kupujem nov avto da se brezskrbno peljem....

Focus ima ze v osnovnem dizlu 6 prestav, ta švoh 308 sam 5....
Ima kdo kaj več info in izkušenj z 1.5 tdci?

Ima kdo izkušnje s katerim od omenjenih? Kaj bi izbrali oz.priporočali?

Hvala LP
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nov Focus / 308 ?

Napisal/-a Firediver Po nov 20, 2017 7:12 am

Če kupuješ za obdobje garancije, kupi kar ti je pač všeč (za vse ostalo bo garancija krila) - pa mogoče ne ravno vstopnega modela, ker ti pride kak asistenčni sistem (ali pa npr. LED žarometi) pri taki kilometrini na AC še kako prav, pa ga vstopni model nima serijsko.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
leon_dobnik
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So apr 02, 2016 5:44 pm

Re: Nov Focus / 308 ?

Napisal/-a leon_dobnik Po nov 20, 2017 9:29 am

Js predlagam takole:
- greš na testno vožnjo in ugotoviš kateri model ti bolj sede. Pri Peugeotu, je 100 konjski dizel za karavana + 5 prestav, pa sama vožnja po avtocesti malo šibak. Predlagam še test močnejše različice, ki ima šest prestav. Moj foter ima ta model, pa je daleč od norca, ampak 100 konjev je bilo pa premalo za normalno vožnjo.
- primerjaš kaj dobiš v obeh vozilih za podoben denar
- greš do zavarovalnega agenta, dobiš izračun zavarovanja + se pozanimaš glede financiranja pri enem ali drugem in ko dobiš končni znesek imaš ceno avta na cesto postavljenega. Potem pa dalje.

Samo primer: ko sva z ženo kupovala prvega megana leto in pol nazaj je bil po akcijskih cenikih Seat Leon nekje 2500 EUR dražji od podobnega Megana (ta je bil v poslavljanju). Ko sva dodala nekaj zahtev (navigacija, 6 prestav, ...) in dala izračunat financiranje, je cena na cesto postavljenga avtomobila precej zrasla: Megane je bil nekaj malega čez 5.000 EUR cenejši od Leona. Za še realejšo sliko, pa si vračunaj še stroške servisev do 120.000 (to ti na pooblaščencu morajo povedat) in razliko v porabi (v pomoč ti je lahko tudi spritmonitor.de)

Glede elektronike, se pa strinjam s tabo, da manj je več. Sploh glede na kilometrino, ki jo delaš. Jaz recimo peljem Megana III po letu in pol na drugi zadnji servis na pooblaščenca, kljub temu, da je avto še vedno v garanciji - avto smo "stestiral in dela" in ne mislim več pooblaščencev napajat. Imamo tudi Megana IV, ki je (pre)poln elektronike. Že dvakrat je crknil osrednji zaslon, izklopili so se tudi števci (so digitalni)... tega bo verjetno treba dlje na pooblaščenca furat in težave so z elektroniko in general (spet odvisno od modela seveda... ampak če elektronike ni, lahko crkne manj stvari).
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Nov Focus / 308 ?

Napisal/-a sašo5 Po nov 20, 2017 9:48 am

skoraj neprimerljivo :arrow: Focus
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nov Focus / 308 ?

Napisal/-a thunderbolt Po nov 20, 2017 3:49 pm

Za tako kilometrino in stil voznje 308, saj je fokus prevec trd (neudoben), pa tudi glasnejsi je. Je veliko drugih, boljsih potovalnikov v razredu. Pa za to kilometrino dobro preracunaj, ce ne bi raje vzel bencinarja. Fotrov 1,4tsi pije pri normalni avtocestni voznji slabih 6 litrov, tek je pa cisto tih, sploh v primerjavi z dizlom.
 
Tommaazz
Novinec
 
Prispevkov: 231
Pridružen: Sr maj 18, 2011 9:13 am

Re: Nov Focus / 308 ?

Napisal/-a Tommaazz Po nov 20, 2017 3:57 pm

Absolutno bi vzel P308 (ravno faceliftan), osebno focusa ne bi, grd mi je (beri preveč starinski)...pa focus pride prihodnje leto nov model. Pomoje ne boš zgrešil niti z 1.2 130 thp bencinarjem, ki ima že v osnovi 6 stopenjski menjalnik, poraba pa ne bo bistveno večja od dizla (pomoje kakšen liter) pa še strroški vzdrževanja za dizla so večji pa itak ga že na začetku preplačaš...osebno bi tako naredil, ti pa kakor hočeš :D ...pa obvezno full led luči-ALLURE ali GT oprema, ker takrat avto zgleda
2002 (2007-2008) VW Polo 1.4MPI; 2008 (2008-2011) Renault Megane Grandtour 1.6 16V; 2011 (2011-2017) Peugeot 508 SW 1.6 THP; 2017 (2017-2021) Mazda 3 G120; 2021 Mazda CX-30 G150;...
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Nov Focus / 308 ?

Napisal/-a For To nov 21, 2017 9:40 pm

Ja ...se strinjam. Focus je res čuden....notranjost pa še bolj. Ne vem ....ali Ford kopira Korejce, ali pa Korejci Forda :mrgreen:

308 je še vedno konkurenčen. Seveda se z Focusom ne more kosati glede voznih lastnosti in podovozja.
Drugače še vedno največ ponuja za ta denar. Tudi notranjost je še kar sveža in aktualna. Še Golf me je zadnjič razočaral ko sem se vsedel noter. Od zunaj zgleda super ...noter je pa še vedno preveč siv in dolgčasen.
Videti da so se tega začeli zavedat in zdaj ponujajo neke čira čara kabine in kokpite :roll: Meni je vse videti enako kot prej, samo da so dali na izbiro več barv.

Če pri 308 spregledaš premalo prostora zadaj in čudno zadnjo premo je sigurno zmagovalec.
Glede porabe pa tole :mrgreen: viewtopic.php?f=2&t=78517&p=1743037#p1743037
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: Nov Focus / 308 ?

Napisal/-a Polo78 Če nov 23, 2017 1:01 pm

Predvsem bo treba na testno vožnjo, ker avtomobila sta si precej različna, tako kot smo si glede dojemanja avtov različni tudi mi sami. :) Tako bi meni osebno za razliko od (očitno) večine Focus bolj odgovarjal, čeprav se povsem zavedam, da je v določenih stvareh P308 boljši.

Je pa v tem razredu med karavani kar precej konkurence tako da je mogoče res dobro preverit končne cene in mogoče, če ne drugega vsaj tako za občutek iti na testno vožnjo še s kakim avtom...
Antiznačkar po prepričanju
 
pezo308
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: To dec 01, 2015 10:45 am

Re: Nov Focus / 308 ?

Napisal/-a pezo308 Če nov 23, 2017 2:42 pm

Kolikor je meni znano so težave s zadnjo premo preteklost. Govorim o p308sw.
 
bravisimo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Če okt 19, 2017 10:41 pm

Re: Nov Focus / 308 ?

Napisal/-a bravisimo Če nov 23, 2017 5:54 pm

Zdravo testiral sem novega 308 sw pojma nimam a je bil dizel ali bencin sem pa bil navdusen nad njim nisem sicer pristaš peugeota ampak s tem modelom mislim da so res uspeli in naredili revolucijo. vem samo da je bila alure oprema in po ceniku je koštal cca 22.000 eur
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nov Focus / 308 ?

Napisal/-a maniaxxx Če nov 23, 2017 8:06 pm

Polo78 je napisal/-a:Predvsem bo treba na testno vožnjo, ker avtomobila sta si precej različna, tako kot smo si glede dojemanja avtov različni tudi mi sami. :) Tako bi meni osebno za razliko od (očitno) večine Focus bolj odgovarjal, čeprav se povsem zavedam, da je v določenih stvareh P308 boljši.

Je pa v tem razredu med karavani kar precej konkurence tako da je mogoče res dobro preverit končne cene in mogoče, če ne drugega vsaj tako za občutek iti na testno vožnjo še s kakim avtom...


Meni tudi, čeprav je 308 TOP avto. Sta si pa precej različna avta to, tako da po testni voznji ne bi smelo neke dileme več biti.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Nov Focus / 308 ?

Napisal/-a wildbliw Če nov 23, 2017 8:26 pm

Firediver je napisal/-a:Če kupuješ za obdobje garancije, kupi kar ti je pač všeč (za vse ostalo bo garancija krila) - pa mogoče ne ravno vstopnega modela, ker ti pride kak asistenčni sistem (ali pa npr. LED žarometi) pri taki kilometrini na AC še kako prav, pa ga vstopni model nima serijsko.


Led žarometi?!?
So samo zasoljeno dragi a nekega pozitivnega učinka ni. Osvetlijo nekajkrat močneje. Pri kratkih lučeh se s tem ustvari dosti večji kontrast med osvetljenim in neosvetljenim, oči se privadijo na to, kar je svetleje, posledično se zadaj z led lučmi slabše vidi. Pri dolgih lučeh se pa odboj od prometnih znakov tako poveča, da je naravnost moteče. V megli spet preslepijo, ... Edino v dežju se z njimi vidi občutno bolje.
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Nov Focus / 308 ?

Napisal/-a metor Če nov 23, 2017 8:45 pm

pezo308 je napisal/-a:Kolikor je meni znano so težave s zadnjo premo preteklost. Govorim o p308sw.


Ja to težavo so rešili že pred prenovo, so spremenili izvedbo preme. Meni so jo tudi menjali, ker se je po "kvazi" rešitvi kmalu začelo slišati pokanje.
Mislim, da je "for" mislil v smislu voznih lastnosti zadnje preme oz. zadnjega podvozja. Ko zapelješ hitreje v ovinek, kjer so udarne jame, večje grbine ipd. imaš zelo čuden, nezanesljiv občutek zadnjega konca avta. Na splošno, bi podvozje lahko bilo odtenek bolj dodelano, določene neravnine bi lahko avto bolje pobiral. Ročni menjalnik vsaj pri mojem 1.2ethp tudi ni nek presežek, pri dizlu mi je bil pa dobr menjalnik, to itak stestiraš na testni vožnji. Drugače je meni v najvišji opremi z aut. še vedno top v rangu, zdaj je še prenovljen. Sam bi gledal v smeri 308/Astra/Megane, Focusa pa odpisal.
Don't worry, be happy ;)
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Nov Focus / 308 ?

Napisal/-a For Pe nov 24, 2017 9:09 pm

Ja, metor ...to sem mislil. ;)


bravisimo je napisal/-a:Zdravo testiral sem novega 308 sw pojma nimam a je bil dizel ali bencin sem pa bil navdusen nad njim nisem sicer pristaš peugeota ampak s tem modelom mislim da so res uspeli in naredili revolucijo. vem samo da je bila alure oprema in po ceniku je koštal cca 22.000 eur

Najbrž so ti dali tega trivaljnega ki zveni podobno kot dizel. Je pa malo smešno, da greš na testno pa niti to, ali je dizel ali bencinar ne veš :roll:
Ti si idealna stranka, takšne imajo najraje. Najbrž tudi Allure ni bil, ampak so ti tako povedali. :? Fajn je (če si že tukaj in če se poglabljaš) da takšne stvari preveriš in ugotoviš kaj vsebuje en paket opreme, in kaj dejansko vidiš v avtu. Fajn je, da že na prvi pogled ugotoviš razliko med začetnim paketom in tistimi dražjimi.
Veliko ljudi tega ne vidi in jih potem trgovci nategujejo.

wildbliw je napisal/-a:Led žarometi?!?
So samo zasoljeno dragi a nekega pozitivnega učinka ni. Osvetlijo nekajkrat močneje. Pri kratkih lučeh se s tem ustvari dosti večji kontrast med osvetljenim in neosvetljenim, oči se privadijo na to, kar je svetleje, posledično se zadaj z led lučmi slabše vidi. Pri dolgih lučeh se pa odboj od prometnih znakov tako poveča, da je naravnost moteče. V megli spet preslepijo, ... Edino v dežju se z njimi vidi občutno bolje.

:bonk :jao:

:bonk

Bravo! :clapclap



:pray:
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Nov Focus / 308 ?

Napisal/-a sašo5 So nov 25, 2017 1:53 pm

bravisimo je napisal/-a:...... pojma nimam a je bil dizel ali bencin......

:roll: katastrofa katastrofe_gre na testiranje, pa nevedet kateri motor pod pokrovom...sorry, ampak bi pisal še naprej, pa raje "brenzam"...

- to definitivno spada v tisto temo "kaj mi gre na živce"....
 
Goodfellas
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po apr 17, 2017 4:52 pm

Re: Nov Focus / 308 ?

Napisal/-a Goodfellas Ne nov 26, 2017 9:48 am

Dinamična vožnja > Ford Focus
Udobnejša vožnja > Peugeot 308
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Nov Focus / 308 ?

Napisal/-a esem Ne nov 26, 2017 2:26 pm

Torej je pri naših luknjastih cestah in gužvah odločitev jasna
 
Fiko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Če okt 26, 2017 8:33 pm

Re: Nov Focus / 308 ?

Napisal/-a Fiko Ne nov 26, 2017 7:09 pm

Goodfellas je napisal/-a:Dinamična vožnja > Ford Focus
Udobnejša vožnja > Peugeot 308


Prosim za definicijo dinamicne voznje....
Nazadnje ko sem se peljal vsaj malo dinamicno sem pokasiral 9 pik...
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Nov Focus / 308 ?

Napisal/-a For Ne nov 26, 2017 9:56 pm

Res ...jaz tudi nikoli nisem razumel dinamične vožnje s tem da upoštevaš omejitve. :huh:

To je nemogoče!

Drugače so teli v oddaji Avtomobilnost nekaj filozofirali o tem ....mogoče boš razumel https://www.youtube.com/watch?v=OqA7C7plhdg

Jaz nisem. :huh:
 
Goodfellas
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Po apr 17, 2017 4:52 pm

Re: Nov Focus / 308 ?

Napisal/-a Goodfellas Po nov 27, 2017 2:25 pm

Ja dinamična vožnja je širok pojem ampak recimo, da govorimo o hitrosti, ki je enaka omejitvi ali pa nekaj čez. Isti voznik bo naprimer relacijo Logatec - Idrija - Most na Soči tudi po omejitvah odpeljal samozavestnejše v focusu kot v francozu. Za po AC npr. Maribor - Koper pa mu bo boljši francoz.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov