Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
mcc5
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: So jan 06, 2018 10:40 pm

Nov avto

Napisal/-a mcc5 So jan 06, 2018 10:55 pm

Pozdravljeni,
Prišel sem do točke ko moram menjat avto start 18 let, zdaj sem malo v dilemi ali kupiti nov avto ali rabljen 2-3 leta. Avto imam namen vsekakor imeti vsaj 10 let ali več, če bo vse prav seveda, za avto sem pripravljen odšteti do 25k€.
Sem malo pregledal forume in sem videl različna mnenja, zanima me mnenje tistih ki ste prišli do te točke kupovanja avtomobila.
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: Nov avto

Napisal/-a gusti85 So jan 06, 2018 11:37 pm

Jaz sem se odločil za novega. Novo je le novo in veš da ni bil razbit ali prevrten. Stanje na trgu rabljenih vozil v slo je katastrofalno. Nategatorji za vsakim vogalom. Poleg tega je tu še garancija.

Rabljenega bi vzel samo če si novega ne bi mogel privoščiti. Za 25k€ pa dobiš že marsikaj.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nov avto

Napisal/-a xxl So jan 06, 2018 11:40 pm

X2
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nov avto

Napisal/-a pskoda Ne jan 07, 2018 8:04 am

X3
Lp
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Nov avto

Napisal/-a matejxx Ne jan 07, 2018 8:53 am

To, da je novo vsekakor ne pomeni, da avto ni bil razbit. Veš koliko avtov je poškodovanih še preden pridejo v trgovino. Ima pa nov avto vsekakor garancijo, kar veliko pomeni. Po drugi strani, pa izgubiš ogromno denarja v prvih dveh letih.

Toda v primeru mcc5, bi vsekakor kupil nov avto, ker ima namen imeti avto dalj časa. Sam vem, da nebi zdržal z enim avtom 10 let.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1373
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nov avto

Napisal/-a thunderbolt Ne jan 07, 2018 9:12 am

Kateri avtomobili pa so v ozjem izboru?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nov avto

Napisal/-a pskoda Ne jan 07, 2018 9:22 am

matejxx je napisal/-a:To, da je novo vsekakor ne pomeni, da avto ni bil razbit. Veš koliko avtov je poškodovanih še preden pridejo v trgovino. Ima pa nov avto vsekakor garancijo, kar veliko pomeni. Po drugi strani, pa izgubiš ogromno denarja v prvih dveh letih.

Toda v primeru mcc5, bi vsekakor kupil nov avto, ker ima namen imeti avto dalj časa. Sam vem, da nebi zdržal z enim avtom 10 let.


Prodajalec oz pooblaščenec ve ali je bil avto med transportom razbit ali ne in tudi preko neta ve kje se avto trenutno nahaja.
Osebno vedno kupim avto, ki ga prodaja kolega oz se poznamo dlje časa in teh problemov nimam
Lp
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: Nov avto

Napisal/-a gusti85 Ne jan 07, 2018 9:36 am

matejxx je napisal/-a:To, da je novo vsekakor ne pomeni, da avto ni bil razbit. Veš koliko avtov je poškodovanih še preden pridejo v trgovino. Ima pa nov avto vsekakor garancijo, kar veliko pomeni. Po drugi strani, pa izgubiš ogromno denarja v prvih dveh letih.

Toda v primeru mcc5, bi vsekakor kupil nov avto, ker ima namen imeti avto dalj časa. Sam vem, da nebi zdržal z enim avtom 10 let.


Poškodovanih in razbitih sta 2 različna pojma. Če je bil avto karamboliran in nazaj skup sestavljen nima več enakih varnostnih lastnosti kot jih je imel ko je bil še nov. Kar se ti pri nakupu rabljenega lahko zgodi. Pri novih gre kvečemu za kakšne praskice ali udrtinice zaradi neprevidnosti pri transportu, kar pa nima bistvenih posledic pri nesreči.

Trčenje identičnih fokusov, kjer je eden že bil predhodno razbit in popravljen:

https://www.youtube.com/watch?v=yjxM9chAe1k
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nov avto

Napisal/-a pskoda Ne jan 07, 2018 9:43 am

No fanteje hiro pod avto.


Nov avto je nov avto in če imaš rad sebe in svoje bljižne kupi novo
Lp
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1373
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nov avto

Napisal/-a thunderbolt Ne jan 07, 2018 10:15 am

Kot so napisali, nov avto je le nov, ampak po drugi strani pa tudi rabljeni niso tak bav bav. Ce isces avto ranga astra, megane ipd., potem vzami novo, ce bi se rad malo bolje vozil in gledas stopnicko visje, potem pa je ze smiselno malo pokalkulirat.

Npr. primer rabljenega, a skoraj novega avtomobila, pri katerem si lahko 2 leti popolnoma miren, ker stoji sam BMW za avtom z garancijo, ki je identicna avtomobilu, ki ga pripeljes iz salona:

https://m.mobile.de/auto-inserat/bmw-31 ... &top=1%3A1

https://m.mobile.de/auto-inserat/bmw-31 ... ml?ref=srp

Pa po 10-ih letih bo izgubil bistveno manj vrednosti kot kaksen drug avto.
 
mcc5
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: So jan 06, 2018 10:40 pm

Re: Nov avto

Napisal/-a mcc5 Ne jan 07, 2018 11:38 am

Ja malo sem skeptičen glede rabljenega avtomobila, ker poznam dva ki sta kupila rabljen avto iz salona, ampak sta imela ves čas kakšne težave, mislm da sta bila avtomobila stara nekje 3-5 let, ne vem mogoče je pa to bila le smola pri nakupu.
Sam se trenutno nagibam bolj k novemu, me pa najbolj moti dejstvo, da nov avto izgubi največ vrednosti prve 2 leti, je pa res da imata oba 6 let garancije, seveda ob doplačilu. V ožjem izboru imam trenutno Seat ateco in Škodo karoq obvezno z dizelskim motorjem, sta pa nekje 25k€, je mogoče že kdo lastnik od Seata ali Škode, mogoče prav lastnik atece ali karoqa?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nov avto

Napisal/-a xxl Ne jan 07, 2018 12:49 pm

Saj ni več pomembno koliko izgubiš za novega skozi leta, če ga misliš imet 10+ let. Prav zato je boljše kupit novo.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Nov avto

Napisal/-a corus Ne jan 07, 2018 2:36 pm

Vedno je bolje nov avto, tudi za razred nižji kot star, s katerim se kaj hitro običajno prično težave in stroški, še posebno, če je pripeljan iz tujine, običajno na zunaj zelo dobro ohranjen in seveda s prevrtenimi tudi 100 in več tisoči km nazaj. Seveda ima kdo srečo tudi z nakupoma starega vozila , je pa to velika loterija, tudi na loto lahko kdaj zadeneš glavni dobitek, kolikor jaz poznam, se je večina nakupom rabljenih vozili iz tujine ( razni avdiji in vw za kao ugodno ceno) kar močno opekla in pravijo nikoli več rabljenega avta iz tujine, kot pravim se pa najde tudi kdo , ki je zadovoljen toda so večinoma v manjšini. Moj znanec se je pred leti ukvarjal s tem in mi povedal kako to poteka, na kratko: šel je v Italijo k prodajcu rabljenih vozil in kupil več na zunaj zelo lepih vozil srednjega razreda seveda s prevrtenimi km, odvisno od števila nakupa je dobil lahko enega celo povsem zastonj in naprej je poznano, pri nas so planili nanje in jih je brez problema prodal in zaslužil, sedaj se s tem več ne ukvarja sam pa pravi , da nikoli ne bi kupil na tak način avta, preveč dobro pozna sistem in vse lopovščine , ki so zadaj.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1164
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Nov avto

Napisal/-a meganer Ne jan 07, 2018 3:43 pm

Joj kolk ste eni ...... tudi iz uvoza so avto ql. je pa potrebno fajn pregledat. Sam bom tudi jeseni menjal in gledam novo ter do 2 leta starosti tudi v tujini. Uvozil bi ga sam in to je to. V Slo je polno budal katere delajo z avti 100x slabš kot v tujini!!!

So pa švercarji in zmeraj bodo. Če si pa čisti anti avtopoznavalec pa pojdi po novega.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Nov avto

Napisal/-a corus Ne jan 07, 2018 5:54 pm

Poznam primer , ko je ženska najela strokovnjaka mehanika, da je pregledal avto uvožen seveda preden ga je kupila, avto je izgledal super , po dveh mesecih je šel motor, šele ko so ga raztavili so ugotovili , da naj bi imel namesto dobrih 100k po števcu , krepko preko 300k prevoženih, v tujini se bistveno več vozi na daljše razdalje in imajo vozila zato tudi več prevoženih km, ta omenjeni avto je bil star komaj dobre tri leta.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1373
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nov avto

Napisal/-a thunderbolt Ne jan 07, 2018 9:12 pm

Corus, chill out! Panicaris 100 na uro in ce imas za kolege nategune, to se ne pomeni, da so vsi nateguni. Ti nastevas slabe izkusnje z avtomobili iz uvoza, jaz bi ti pa lahko takoj povedal najmanj za 3 primere, kako so zadovoljni z avti iz uvoza-pa jih imajo ze par let in vsi krepko cez 200k km.
 
corus
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: Pe avg 05, 2016 11:27 am

Re: Nov avto

Napisal/-a corus Po jan 08, 2018 4:48 pm

Nobene panike in če ne bi samo na pol prebiral moje mnenje bi opazila, da sem napisal , da so nekateri tudi lahko zadovoljni z nakupom iz tujine, moje mnenje je , da je bolje nov, kot rabljen avto in to je tema , lahko pa ima vsak svoje mnenje in ga tudi navede , nikoli nikomur nič ne vsiljujem, ne vem zakaj se nekateri , ki pač drugače mislite takoj počutite ogrožene , vsak ima o vsaki zadevi lahko svoje mnenje in jaz ga ne vsiljujem nikomur, samo navajam meni poznane izkušnje , odloči pa vsak kot sam misli , da je najbolje.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nov avto

Napisal/-a limas Po jan 08, 2018 5:47 pm

Ni dileme. Nov avto, pod pogojem, da ne dobiš limone in da ga obdržiš kakšnih 10 let. Opisani so primeri in odprte so teme, ko so se kupci močno opekli tudi pri novih vozilih.
Treba je tudi vedeti, da z vsako novo serijo proizvajalci vedno bolj šparajo in je vse glede vzdržljivosti in življenjske dobe preračunano do pikice.
Zelo racionalen nakup je tudi 1-3 leta rabljen avto, ampak tukaj se sprašujem zakaj bi nekdo prodajal svoj avto v ekonomsko najslabšem trenutku? Lizing? podjetja? Še nekako razumem.
Glede uvoza iz tujine: tudi tam se veselo prevrtavajo kolometri, nekoliko manj kot pri nas ampak vseeno, celo v Nemčiji je delež prevrtenih med 30 in 50%. Italija? Ne vem.
Še vedno pa obstajajo uvozniki rabljenih,ki veljajo za poštene in tudi pri njih se najde kakšno gnilo jajce.
Premeriti debelino laka in vpogled v servisno bazo je več kot 90% opravljenega dela.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: aygo in 50 gostov