Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Mentor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: So apr 08, 2017 7:04 pm

Nakup Tourana

Napisal/-a Mentor Ne jan 14, 2018 11:21 pm

Pozdrav vsem

V službi se mi je ponudila priložnost odkupa rabljenega VW Tourana, letnik 2011, 1.6 TDI, 77KW(105), Highline oprema. Podjetje naj bi bilo drugi lastnik, 1. je bila leasing hiša nato so ga odkupili.
Avtomobil je bil redno servisiran kar tudi potrjuje servisna knjiga, večino časa vožen po avtocestah vendar so ga vozile naše študentke kar se pozna na sklopki. Od Avtohiš smo dobili 2 ponudbi in sicer ena za 3000€ ter druga za 5,750€. Avtomobil ima 204.000 prevoženih kilometrov in s tem pride tudi nekaj stroškov. Dve stvari, ki so jih izpostavili v avtohiši sta menjava zobatega jermena ter menjava sklopke. Meni kot lajiku je to Španska vas, zato bi vas prosil za okvirno oceno stroškov popravila. Avtomobil pa bo naprej vožen večinoma po avtocestah, cca 20k - 25k kilometrov na leto. Avtomobil bo definitivno odpeljan še do mojega mehanika, vseeno pa bi prosil za vaše mnenje ali se mi izplača nakup ali ne.

Prilagam tudi dokumente vseh avtohiš, jutri dobim še od Avtodelte.

https://imgur.com/Nd6R93j
https://imgur.com/rMDoSXh
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Nakup Tourana

Napisal/-a ban Po jan 15, 2018 7:34 am

Toliko te pride menjava zobatega na pooblaščenem servisu
http://www.volkswagen-vednovredno.si/?p ... -105-2011-
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Nakup Tourana

Napisal/-a chad Po jan 15, 2018 9:13 am

TOURAN - ZASPAN
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup Tourana

Napisal/-a Ivan36 Po jan 15, 2018 9:41 am

Zanimivo, obe firmi enak izračun ena + 100 € več a pri pregledu kam grejo € :mrgreen: je najbolj pošten AC Condor! Je opisal vse trenutne napake, pri P Ver. je pa samo menjava sklopke 1500€ :lol: :shock: :DDD :huh: Povzetek je tak, da je VW Touran vožen po žensko KANTA 8) :mrgreen: Realno gledano vreden 3800€ !
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup Tourana

Napisal/-a Ivan36 Po jan 15, 2018 11:02 am

Je lepo videti realno ceno vozila v slabem stanju in celih 44 500 km preveč za tak letnik! Dobra referenca za dilerje! Sedaj veste od kje jim dobiček plus, da morate še sami popraviti in odpraviti napake.
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Nakup Tourana

Napisal/-a mardy Po jan 15, 2018 1:55 pm

Obdrži te pare, in pozabi ta avto. 8)

Kupuješ zguran avto, vozilo ga je 100 rok in nog + imej nekako v mislih, da kupuješ eno bolj kvarljivih verzij tdi-ja.

In če boš vse pomenjal (sami vitalni deli okrog motorja in pogona), si ziher, da bo vse delovalo b.p.? Pusti garancijo, samo jajcanje okrog serviserjev po tem, če kaj ne bo ok, ti potem nažira živce in čas.

Veš kateri avtomobil gre 150km/h po makadamu? Odg: službeni.

Pa še morda nekaj: sodelavec ima 1.6tdi letnik 2011, 1. lastnik, do 120k km še nekako ok, zadnje čase pa problemi nad problemi. Dize, EGR, senzorji,.. o tem tarna. Razmišlja o prodaji in nabavi starega 1.9tdi, če bo sploh še dobil kakšnega pametnega oz. 2.0 tdi.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup Tourana

Napisal/-a RedBaron Po jan 15, 2018 4:56 pm

Kilometri niso nekaj hudo visoki, ampak glede na to, da je to služben avto, in je povsod okoli okljuvan (blatniki, prag, platišča...) se očitno ni kaj dosti pazilo na njega -> mnogo voznikov, ki eni sicer pazijo, drugim se pa je*e...

Eno je avto z 200 kkm od privat lastnika, ki ga je kupil s svojim denarjem in ni delal z njim kot svinja z mehom, nekaj povsem drugega pa takšen služben avto, ki je kot nekakšna javna ku*ba in ga vozi praktično vsak ki ima 5min cajta...
Spet drugo je, če je služben avto dodeljen dotični osebi in ga potem vozi samo ta...potem so svari precej precej boljše (tu ni izgovarjanja drug na drugega, ko se kaj zjaha ali crkne) -> ampak tale touran žal ni tak primer.

Jaz bi tegale vzel samo, če bi bila cena res ugodna, drugače bi iskal drugega, ponudbe je polno na avto.net. Tako touranov, kot tudi kaj drugega podobnega.
 
Mentor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: So apr 08, 2017 7:04 pm

Re: Nakup Tourana

Napisal/-a Mentor Po jan 15, 2018 5:30 pm

Cenm iskrene odgovore in se z vsemi strinjam, avtomobil je zmatran in se mu tudi to pozna. V kolikor mi ponudijo odkup za 3k€ oz. max 4k€ ga vzamem in zrihtam, 6k€ je pa preveč za tak avtomobil. Ni mi pa jasno kako so ga lahko ocenili na tako visoko vrednost, kje bodo prinesli noter... mogoče vrtenje kilometrov?

Hvala vsem za odgovore.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nakup Tourana

Napisal/-a Kristjan123 Po jan 15, 2018 8:08 pm

Zanimivo če daš na avtonet kriterije ki jim ta avto ustreza in poiščeš je najcenejši 8490 eur ...

Ti praviš da daš max 4k ker je zgonjen

Verjemi ali ne da je lahko enako ali manj zgonjen od 80% enakega letnika iz uvoza z magičnimi kilometri

je pa res če dobiš zagotovilo prodajalca do so kilometri realni in je avto lepo očiščen in spoliran je lahko takoj par tisoč dražji

Zdaj pa streznitev

Vsi ki kupujete avte iz uvoza brez znane zgodovine kupujete nekaj podobnega temu avtu.Ves ta čas pa živite v iluziji da ste kupili dober avto

pač tukaj veš da kupuješ podrtijo ampak jo boš tudi plačal toliko manj ker je podrtija

če se ti računica izide je to ok
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nakup Tourana

Napisal/-a Kohec Po jan 15, 2018 8:18 pm

Verjamem da je je primamila cena, vendar ne pozabi na stroške popravila. Ni samo zobati jermen in sklopka, še veliko drugih reči je prisotnih okoli motorja. Pa da ne pozabimo da je celoten avto popraskan. Skalkuliraj si vse stroške popravila, pa boš videl da se bo kar nabralo.
 
Mentor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: So apr 08, 2017 7:04 pm

Re: Nakup Tourana

Napisal/-a Mentor To jan 16, 2018 6:27 pm

Dobil sem še ponudbo iz Avtodelte, ki se močno zanimajo za ta avtomobil. Mi lahko nekdo ta papir razloži...

https://imgur.com/a/o6tIG
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nakup Tourana

Napisal/-a Kohec Sr jan 17, 2018 8:05 am

Očitno imajo namen odkupiti avto in ga samo malo "šminkarsko popraviti" in drago preprodati naprej. Tako, kot to dela večina švercerjev.
Ti ga odkupi za tri jurje in si ga konkretno popravi, boš vsaj vedel kaj imaš. Takšnih "šminkarsko popravljenih" imaš na netu kolikor hočeš.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 74 gostov