Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Anabelle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr jan 17, 2018 11:29 pm

Golf karavan?

Napisal/-a Anabelle Sr jan 17, 2018 11:41 pm

Pozdravljeni!

Tudi mi se odločamo za nakup novega avta - karavana. Zapičila sem se v Golfe, ker bo to sicer večji avto v družini, vozila ga bom povečini jaz v službo (dnevno ca. 100km, kasneje najbrž še več) in prav tako bo za daljše vožnje (dopust, izleti itd.). Zato kupujem dizla. Cenovni rang je do 14.000eur, ampak to je res max., ker za avto nisem pripravljena več dati. Najraje vidim, da je tam okoli 12.000eur.
Imam jih že par nagledanih, pa me zanima vaše mnenje, če se mi splača it pogledat:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 0XSENON-...

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... +XENON+V...

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... T%20Comf...

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20DSG%20...

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... T%20Tren...


Gledam, da nima veliko km (ok, dejanske je treba preverit), da je 1. lastnik, da ima kaj več od opreme. Imela bi sicer avtomatika, če bi lahko izbirala, samo ne za vsako ceno - pač, če bi bil budget malo večji. Moram pa gledat racionalno.

Se vam zdi kak iz tega oglasa ok, bi se splačalo it pogledat? Prvega bi si šla pogledat. Izgleda ok. Kaj menite ostali?
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 319
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Če jan 18, 2018 12:11 am

Jaz bi vzel 150 konjskega s highline opremo.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7523
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Golf karavan?

Napisal/-a pskoda Če jan 18, 2018 7:04 am

Iz nemčije pridejo k nam kupit nov avto, ker je cenejši pri nas. Tak odgovor sem dobil od zelo znanega uradnega zastopnika za vw in pravi, da je že veliko novih avtomobilov prodal v nemčijo.
Zdaj se pa vprašaj. Če je isti avto z isto opremo podobno prevoženimi pri nas cenejši ajde pa rečmo ista cena kako se splača iz nemčije k nam uvozit avto k ceni dodati zaslužek, prevoz in dmv in je še vedno cenejši kot pri nas?

Edina možnost je, da je razbit ima drago okvaro ali ima veliko kilometrov. Pri nas ga na hitro popravijo mu zbijejo kilometre (iz lastnih iskušenj povem 5min max dela in so prevoženi po želji) in evo zaslužek je tukaj.


Moje mnenje je, če že uvoženega pojdi do neke firme ki se ukvarja z uvozom si izberi avto iz mobil.de oni ti bodo naredili vse ostalo
Lp
 
Anabelle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr jan 17, 2018 11:29 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a Anabelle Če jan 18, 2018 8:03 am

Hvala obema!

Najprej sem tudi sama imela namen iti po avto v DE, samo nekako se nam časovno ne izide - mož dela po cele dni in trenutno ne more dobiti frej (jaz bi šla zraven zaradi jezika), pa doma imamo še malega dojenčka in je tako še težje izvedljivo vse skupaj. Da bi pa nekemu podjetju plačala, da mi gre iskat avto, ki sem ga videla samo na slikicah, mi pa ni - razen, če bi jih osebno poznala oz. jim zaupala in bi ga še oni zame preverili (samo to bi pač moral biti nek poznan).

Kaj iz teh oglasov vsi izgledajo prepeljani iz DE? Potem se pri nas sploh ne splača kupovat rabljenih ali?
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a Influenz Če jan 18, 2018 8:12 am

Isci avtomobile slo porekla s servisno knjizico. Bodo pa sigurno 10 do 20 % drazja.
 
Anabelle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr jan 17, 2018 11:29 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a Anabelle Če jan 18, 2018 8:33 am

Nisem fiksirana zdaj ravno samo v golfa. Kaj pa kaj takega:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... top.%201...

Samo naslov teme zdaj glih ne sovpada,
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a Aesthetics Če jan 18, 2018 9:01 am

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12517191

VEIT team naj bi bili zaupljivi. Seveda se v vsakem primeru avto preveri.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12735244

Potem je tukaj tudi AH Vrtac.

Glede na tvojih 35kkm letno ima vsak avto ze prevec kilometrov.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a Firediver Če jan 18, 2018 9:28 am

Za tako kilometrino samo nov avto: dosti km delaš, pa garancija te krije in še najbolj zanesljiv je avto na začetku.

Ni hudič, da se ti ne bo amortiziral v nekaj letih..
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a Kohec Če jan 18, 2018 9:59 am

Mnogo izgovorov imaš zato, da ne greš sama po avto. Da bi ti nekdo uvozil avto po tvojih željah, se ti zdi tudi brez veze. A švercerjem pa ti ne bo težko preplačati avta z prevrtenimi kilometri ?? Nemako te ne razumem!
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1373
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a thunderbolt Če jan 18, 2018 10:19 am

1. A mislite, da ce bo sla pa po tak avto v Nemcijo, da je pa varna pred prevarami? In komu bo sla jokat, ce kaj ne bo stimalo?
2. Tak avto, kakrsnega gledas, brez tezav naredi 300 tisoc kilometrov. Glavnino vrednosti je izgubil, treba je edino vracunat kaksna 2 tisocaka scasoma, ko bo potrebno pomenjati potrosni material. Vzami si cas pri nabavi, raje kaksnega dobrega spusti, kot pa da se prenaglis in dobis slab avto. Je pa kombinacija 2.0 motorja in avtomatika res komfortna opcija-sploh za toliko km. Pa ce bi bilo kaj narobe z avtomobilom in ce je redno servisiran na pooblascencu, ti se vedno ostane kulanca.
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a Influenz Če jan 18, 2018 10:41 am

Veliko manj možnosti za prevaro je če gre sama iskati v Nemčijo. Drugače pa tisti seat se mi zdi kar ok.

Glede kulance pa probajte peljati avto iz tujine z magičnimi 100k kilometri peljati na uraden servis pa zahtevati kulanco. Najbrž se še dva dni ne bi nehali smejati :)
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1373
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a thunderbolt Če jan 18, 2018 10:48 am

Ze pri nas je problem ugotavljat pravo stanje avtomobila, kaj sele v Nemciji-aja, v Nemciji to ni potrebno, ker so sami postenjakarji! :DDD Dajte se zresnit!

Govorim o prejsnjih predlogih: slovenski avto s preverljivo zgodovino. Jao! :roll:
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 319
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Če jan 18, 2018 11:04 am

V sluzbo verjetno ne hodis vsak dan. Recimo 20 dni na mesec. To je cca 25k na leto, pa dajmo se 5k za potovanja etc. Vsaj 10 let ga lahko komot vozis.

Pri teh letnikih so to garantirano realni km. 100k km pri 3 leta starem avtu to nanese cca 30k na leto. Nothing to worry about it.

Ne poslusat folka, ki ne zna oceniti realnosti kilometrov pri razlicni starosti avtomobila.

Poglej 2.0 tdi s highline opremo, kot sem ti ze povedal vceraj. Pa vzami si poleg mehanika, ki bo malo pogledal, ce kaj ne stima.

Lp
 
Anabelle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr jan 17, 2018 11:29 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a Anabelle Če jan 18, 2018 11:08 am

Nov avto odpade. Bom še malo poštudirala opcije z Nemčijo, čeprav je težko časovno - je pa res, da avto ne kupuješ vsako leto.
Aja, pa zmotila sem se (ženska "pamet), dnevno delam ca. 50km (v eno smer v službo 20km), sem štela dvojno, ne vem zakaj. Jih bom pa čez ca. 2-3 leta delala približno 100km dnevno.

Ja vem, da iščem nekaj, kar je težko dobiti. Sem imela pa do sedaj Cliota (2010), kupila sem ga s 50.000 km in je delal ko urca. Redno je bil servisiran in to je bilo to. In če ne bi potrebovala večji avto, ga ne bi prodajala. Je pa res, da je bil bencinar. Zato verjamem, da tudi sedaj lahko kupim rabljenega ok. Samo malo bo trajalo. Časa imam ca. pol leta, malo manj, da nekaj najdemo. Golfov je res malo morje, amoak bom iskala s slovenskim poreklom.
Potem pravite, da se bolj splača motor 2.0 kot 1.6? Zakaj? Ni več stroškov vzdrževanja? Kaj pa plačilo registracije in ostalo? Kaj pa servisi? Ne spoznam se na to, zato mi bo vsaka informacija prišla prav. Avtomatiki bodo očitno odpadli, to je res luksuz, za malo več denarja.

1992Diavolo1992 , ja potem bom gledala res raje 2.0. - zanima me samo, kaj so plusi tega, kot sem že zgoraj napisala.
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 319
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Če jan 18, 2018 11:34 am

Ja glej 1.6 tdi je precej len, 2.0 tdi pa res potegne kot se zagre, se ne matra. Z dsg menjalnikom pa imas samo visje stroske vzdrzevanja.

Vec kot imas kw, vec pa seveda placas. Sama se odloci, ce se ti splaca. Mislim, da je cca 100 evrov razlike, ce imas visok PR -50% popust.
 
Anabelle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr jan 17, 2018 11:29 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a Anabelle Če jan 18, 2018 11:44 am

Kaj pa ostali stroški - so isti (pač tam tam) pri 1.6 in 2.0? Vzdrževanje, avtodeli (drugačen motor pa to)? Kaj pa poraba, koliko je kaj razlike?
Jaz bi potem skoraj raje 2.0, ker ko bomo na vsake tolko vsi natovorjeni v avtu (2 mala otroka + krama) se zna kar poznat pomoje.
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Golf karavan?

Napisal/-a DX5050 Če jan 18, 2018 12:20 pm

1992Diavolo1992 je napisal/-a:Pri teh letnikih so to garantirano realni km.

Ne poslusat folka, ki ne zna oceniti realnosti kilometrov pri razlicni starosti avtomobila.



:noro :rofl :bonk

Nasvet: Ne preveč resno jemat Diavolota, ker druzga kot hvalit VW ne zna... :roll: :roll:
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Golf karavan?

Napisal/-a DX5050 Če jan 18, 2018 12:48 pm

Je res nujno da mu na riti piše TDI?
Ker glede na to, da si imela do sedaj Renaulta in si z njim zadovoljna, mogoče poglej se kaj takega (ce ti je vizualno všeč seveda).

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... nergy%20...

Pa imaš za svoj budget skoraj nov avto, z zelo solidnim motorjem
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Anabelle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr jan 17, 2018 11:29 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a Anabelle Če jan 18, 2018 12:53 pm

Mož sovraži francoze. Oz. natančneje Renault. :D Vedno, ko smo kam šli dlje z mojim avtom je bemtil, kako je neudoben (ker roko na srce, avto udoben res ni - vsaj tisti, ki sem ga jaz imela) - + skoz neko škripanje plastike....pač Renault. Jaz nisem delikatna in mi je bil ok. Je pa res, da tak avto ni za daljše relacije. Za dizle sem slišala, da niso bohvekaj, tako da Renault dizla ne upam kupit.

Gledala sem še Fokuse karavane, so mi všeč, samo nobenega ne poznam, ki bi ga imel in nasploh se na njihove avte ne spoznam. So ok?
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a Kohec Če jan 18, 2018 12:59 pm

DIAVOLO
Ali se sam ukvarjaš s prekupčevanjem avtov ali pa si sam tako naiven, da verjameš v to, da imajo ti avti realne kilometre!!
Avtorici teme pa svetujem, naj pogleda še malo po drugih znamkah avtomobilov. Prav gotovo boš našla boljšo izbiro.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 45 gostov