Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Anabelle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr jan 17, 2018 11:29 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a Anabelle So feb 03, 2018 9:42 pm

Madona ste se razpisali. Hvala vsem za mnenja, tudi tista bolj negativna. Res priznam, da sem preveč neučakana. Se bom zadeve lotila malo bolj previdno in počasi. Je pa dejstvo, da dobri avti hitro gredo - tisti na začetku, ko sem temo odprla, je bil namreč takoj prodan. Sem hotela iti na ogled in čez 2 dni je bil Golf prodan. Se mi kar malo kolca po njemu, čeprav raje kakega dobrega izpustim, kot da kupim slabega.

Da razčistimo - moški sigurno nisem. :lol: Avto bom povečini vozila jaz, tudi financirala povečini jaz, pa se mi zdi prav, da ga nekako izberem tudi jaz ane...seveda pa sem hvaležna vsakega komentarja in mnenja. Zato mož sicer komentira, vendar pa pravi, da naj si sama izberem avto, ki ga bom vozila jaz. On ima svoj avto in ko bo (prav tako kmalu) kupoval drugega, si ga bo izbral sam. Še vedno pa se odločava skupaj , glede vsega, da nam bo šlo finančno najlepše in ugodneje skozi (dolgoročno gledano) kot celotni družini. In ne, nisem ena izmed tistih, ki bi avto kupovala tako, da bo pasal k mojim outfitom in da bo luškan in to. Sploh ne. Edino, kar je meni važno, da bo mašina ok, da mi ne bo crkoval in da ga bomo lahko imeli vsaj 5 let brez večjih popravil (seveda ob rednih servisih). Ker mi ni vseeno, kam vložim tistih 10-13.000 eur. Ker jih pošteno zaslužim in denarja nimam čisto nič odveč.

Brat mi sicer svetuje (če že hočem golfa), da kupim z mašino 2..0.. Najbrž ima prav, samo me malo skrbijo stroški, ki jih to prinese s sabo.

Se pa strinjam, da je težko moškim svetovat ženskam. Res gledamo drugače na vse.

Eno malo drugačno vprašanje - imajo Golfi Variant (2014) pri Comfortline opremi zraven parkirne senzorje (vsaj zadnje) ? Navigacija je ekstra oprema ane?
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Golf karavan?

Napisal/-a maniaxxx So feb 03, 2018 10:45 pm

Z 2.0 niso toliko višji stroški kolikor boljša uporabniška izkušnja je s tem motorjem. Zadnje senzorje mislim da ima v tej opremi (nisem prepričan pri VW ), navi je vsekakor dodatna oprema, ne vem pa zakaj jo rabiš?
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Anabelle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr jan 17, 2018 11:29 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a Anabelle Po feb 05, 2018 10:04 am

Hvala. Potem bomo še razmislili glede vsega. Navi ubistvu ne rabim, samo zanimalo me je, če je ekstra oprema. Brez zadnjih senzorjev pa ne bo šlo, tko da super, samo da vem, da so zraven. Hvala še 1x! :)
 
Loky2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Pe maj 02, 2014 4:49 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a Loky2 To feb 06, 2018 10:15 pm

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12838143

Kaj pa nekaj takega? ima opreme več kot jo trenutno rabiš, slovensko vozilo z malo kilometri za neko razumno ceno. Sem vozil pa oba dizla....tako 1.6 TDI in 2.0 TDI pa je na isti relaciji bila pri močnejšem dizlu za pol litra višja poraba. Seveda je avto veliko bolj poskočen že skoraj leti ampak zame osebno bi biu švohnej dizel boljša izbira. naregionalnih cestah sem imel porabo od 4,9 do 5,3 po BCju z 2.0 TDI pa pol litra večjo ob enakem stilu vožnje. To so moje izkušnje glede te motorizacije. :D
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Golf karavan?

Napisal/-a esem Sr feb 07, 2018 12:44 am

Za dobra dva tisočaka več ( minus nekaj popusta!) pa ima ganc novo vozilo z dovolj opreme in zanesljivejšim motorjem.
 
Loky2
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: Pe maj 02, 2014 4:49 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a Loky2 Sr feb 07, 2018 3:34 am

a nista motorja enaka samo malo drugače modificirana? :D ja maš tut prou glede novga avta.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a thunderbolt Sr feb 07, 2018 5:00 am

esem je napisal/-a:Za dobra dva tisočaka več ( minus nekaj popusta!) pa ima ganc novo vozilo z dovolj opreme in zanesljivejšim motorjem.

Pri enakem avtu se mi je po 350km (nov avto) prizgala lucka engine fault, tako da danes je verjetno vse bolj ali manj isti smorn.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a Firediver Sr feb 07, 2018 5:58 am

In prižgana lučka za engine fault je že znak, da je avto en skret?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a thunderbolt Sr feb 07, 2018 6:22 am

Meni ni narisala ravno nasmeska na obrazu.

Sploh si pa zgresil poanto napisanega.
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Golf karavan?

Napisal/-a sonic Sr feb 07, 2018 1:06 pm

Firediver je napisal/-a:In prižgana lučka za engine fault je že znak, da je avto en skret?


Če se to zgodi kot v opisanem primeru, torej pri glanc novem avtu po 350 prevoženih km, potem je to definitivno totalen skret, brez debate.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Golf karavan?

Napisal/-a ban Sr feb 07, 2018 1:14 pm

+1, to je nedopustno. Kaj šele bo ko bo mel jurja km.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a Firediver Sr feb 07, 2018 2:04 pm

Vam mora biti težko življenje, ker vam ena lučka pokvari voljo do užitka v vožnji.
Imam rajši, da se lučka vžge takoj oz. vsaj v garanciji, ne pa, da je vso garancijski dobi OK, potlej pa se začne lightshow..

@thunderbolt: In kaj je bilo dejansko narobe na motorju, da je lučka prižgala? Zagotovo nekaj fatalnega...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Golf karavan?

Napisal/-a ban Sr feb 07, 2018 2:09 pm

Sigurno je dober občutek, ko odšteješ 20 jurjev za avto pa ti potem takoj začnejo lučke svetit. To si verjetno vsi uporabniki najbolj želimo :roll:
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a Firediver Sr feb 07, 2018 2:14 pm

Dober občutek je, dokler je v garanciji. Nekako tako, kot ko ti poči šipa in imaš zavarovana stekla.

Imate rajši, da vam začne srati, ko poteče garancija?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 560
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a AssKicker Sr feb 07, 2018 2:27 pm

To je super ja, kupiš nov avto, daš 20k al pa še več, mogoče celo iz tega razloga, da ja nebo problemov, potem pa lučka za motor... Če imaš še malo več sreče, pa noben ne ugotovi točnega vzroka, in se še vlačiš od servisa do servisa. Na koncu maš pa avto, ki je bil pred prvim rednim servisom že 5x podrt, pa kakšni pretegnjeni vijaki, itd.. Pol pa vidiš nekoga z staro fiesto, polotom,... vozi že 20 let brez problema.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a thunderbolt Sr feb 07, 2018 3:40 pm

V bistvu ne vem kaj je bilo, ker je slo za nadomestni avto, bil je avtomatik.

Firedriver, da te malo potolazim-znancu na novem 2,0 tdi touranu s 6k prevozenimi kilometri se je tudi prizgala lucka za motor: zanic šoba. Midva s kolegom imava pa nove passate s tem motorjem in se dela z njima nadpovprecno kilometrov, pa nobene tezave. No, kolega je imel iz tovarne premalo privit most in mu je pokalo (brez stresnega okna).

Bistvo je bilo pa v tem, ko je esem napisal, da gre zpri p308 zanesljiv motor: povsod, ne glede na znamko moras imet sreco.
 
geronimo77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 81
Pridružen: To maj 05, 2015 1:08 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a geronimo77 Sr feb 07, 2018 8:46 pm

Moj nasvet je - kupi Hondo civic karavvna 9.generacijo. Za ta denar največ avta, pa še brez skrbi boš, da boš kje ostala na cesti ali bila velik na servisih. Jaz kaj drugega sploh ne bi gledal. Dobiš največji prtljažnik v razredu, zanesljivost, odlične vozne lastnosti, nevsakdanji izgled, odličen motor,itd...

Dober nakup: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 0Lifestyle

Pa srečno pri nakupu ;)
 
jerac78
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne feb 07, 2010 2:48 pm

Re: Golf karavan?

Napisal/-a jerac78 Pe feb 09, 2018 1:51 pm

Novembra sem kupil Golfa 7 karavana 2.0 tdi 2014 letnik preko nekoga, ki se ukvarja z uvozom iz Nemčije. Cena je bila 13.800 z vsemi prispevki in ostalimi stroški, ki nastanejo pri transportu in uvozu. Ima Highline opremo, bi-xenon, tavelka navigacija, parkira sam, drži vozni pas sam, dolge-kratke luči so avtomatsko, prepoznava prometne znake in jih izpiše na zaslonu, radarski tempomat, alcantara sedeži.......110000km. Ni največji avto, ni vsem najlepši, definitivno pa se s tem motorjem ZELO dobro pelje, podvozje je super, občutek v vozilu je PREMIUM, vozim tudi višje sodelavce od 180 cm pa preživijo 1 uro v avtu (na sredini zadaj je pa bedno). Gre za vozilo iz operativnega lizinga in je bilo kupljeno na licitaciji. Bilo je za cca. 1000-1500 € cenejše kot na nemških internetnih oglasih a la autoScout. Nikoli nisem bil VW oboževalec, pa tudi sedaj nisem postal goreč oboževalec, a GOLF 7 je dober avto.

Kar se Forda tiče.....od 0km pa do 220000 sem ga vozil pred Golfom in me ni pustil na cesti, da bi moral klicati avtovleko. Ni pa bil brez napak, ampak Ford bo še definitivno v igri ob naslednjem nakupu, vkolikor mi bo všečen model.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Golf karavan?

Napisal/-a Ivan36 Pe feb 09, 2018 6:59 pm

9.jpg
iz 95580 na pravih 112000
8) Aja tistemu golfu iz NG Stavanja so porihtal kilometrino :mrgreen: včeraj nekaj gledal pa videl razliko 8)
 
Anabelle
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr jan 17, 2018 11:29 pm
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 38 gostov