Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
bluesman
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne jun 01, 2003 8:52 am

Talisman dci edc

Napisal/-a bluesman Če jan 18, 2018 7:33 pm

Pozdravljeni,

zagrel sem se za nekaj takega, predvsem zato, ker je mogoče kupiti myrevision (5 let servisov) in imam s to storitvijo dobre izkušnje (5 let miru, pri obroku pa 20 eur več). Zanima me ali mate izkušnje s talismanom in ali je res preveč hrupen (veter, ki se sliši v kabini) na avtocesti pri višjih hitrostih.


https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... dCi%2016...

Cene so glede na opremo zelo konkurenčne. Passat s primerljivo opremo je pribl 3000 eur dražji. Pa nimajo 5 let garancije.


Hvala.
 
Uporabniški avatar
skopusnik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 515
Pridružen: Pe jul 18, 2008 7:59 pm

Re: Talisman dci edc

Napisal/-a skopusnik Če jan 18, 2018 9:09 pm

Meni se ni zdel ravno glasen v kabini.
www.mihafabijan.si
Renault Sport
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Talisman dci edc

Napisal/-a RedBaron Če jan 18, 2018 9:42 pm

Ja, cenovno so kar zanimivi talismani.

A nima VW 6let oz. 200kkm garancije?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Talisman dci edc

Napisal/-a pskoda Pe jan 19, 2018 7:31 am

Nič več. Ima 4 leta 5 in 6 leto je treba doplačat od 1 januarja 2018 naprej
Lp
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Talisman dci edc

Napisal/-a emozul Pe jan 19, 2018 11:11 am

Ja, pa še ta garancija krije bore malo.
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Talisman dci edc

Napisal/-a vipe5s Pe jan 19, 2018 1:06 pm

To ni garancija, to je jamstvo.
 
seatexeo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: To jul 19, 2011 12:57 pm

Re: Talisman dci edc

Napisal/-a seatexeo Pe jan 19, 2018 1:10 pm

VW/Škoda/Seat/Audi ima garancijo dve leti brez servisov. Vse kar ima več je jamstvo, ki pa ni enako garanciji, saj je potrebna soudeležba, zato bodite pozorni na to, ali ima garancijo ali jamstvo, ter zahtevati popis, kaj vse krije jamstvo...
Zadnjič spremenil seatexeo, dne Pe jan 19, 2018 1:25 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
seatexeo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: To jul 19, 2011 12:57 pm

Re: Talisman dci edc

Napisal/-a seatexeo Pe jan 19, 2018 1:19 pm

Na Renaultovi spletni strani piše - https://www.renault.si/storitve/pogodbe ... mstvo.html

"Pogoji sklenitve podaljšanega jamstva za vaše vozilo:
- Pogodbo o podaljšanem jamstvu je mogoče skleniti za nova vozila, ki so mlajša od enega leta.
- To jamstvo je mogoče skleniti za vsako novo osebno vozilo Renault pri nakupu vozila ali v roku 12 mesecev od datuma predaje vozila kupcu.
- Pogodbe ni mogoče skleniti za električna vozila in vozila, ki se uporabljajo v športne namene.
- Podaljšano jamstvo začne veljati na dan izteka redne garancijske dobe vozila, 24 ali 36 mesecev od datuma predaje vozila kupcu."
Lp,
Roman
 
seatexeo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: To jul 19, 2011 12:57 pm

Re: Talisman dci edc

Napisal/-a seatexeo Pe jan 19, 2018 1:25 pm

Sicer pa sam nisem pristaš Renaulta, vsaj testni Kadjar 1.6 dCi 130KM 4WD me ni najbolj prepričal (vozne lastnosti - "len motor" + povprečna končna izdelava), so pa res poceni in pri novih imajo izredno dobro financiranje (podatek iz november 2017 - Malgaj Ljubljana, obrestna mera le 1,5% za dobo 5 let + 500 EUR za staro za novo + letna vinjeta). Vseeno me ni prepričal, kupil Seat Ateco.
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 916
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Talisman dci edc

Napisal/-a radar Pe jan 19, 2018 6:19 pm

seatexeo je napisal/-a:VW/Škoda/Seat/Audi ima garancijo dve leti brez servisov. Vse kar ima več je jamstvo, ki pa ni enako garanciji, saj je potrebna soudeležba, zato bodite pozorni na to, ali ima garancijo ali jamstvo, ter zahtevati popis, kaj vse krije jamstvo...


Prosim, če razložiš soudeležbo. Koliko časa je to v veljavi? Hvala. Lp
 
bluesman
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne jun 01, 2003 8:52 am

Re: Talisman dci edc

Napisal/-a bluesman Pe jan 19, 2018 8:42 pm

Meni je prodajalec pokazal cenik za dokup my revision paketa v primeru renaulta, ki ima oznako renault selection. Npr. za Talismana (2016 letnik) je bilo doplačila 1750 eur če se ne motim za 5 let jamstva in 5 let servisov (ali 150 000 km).
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Talisman dci edc

Napisal/-a pleomax So jan 20, 2018 1:16 pm

Kaj je potem fora teh jamstev? se razlikujejo med proizvajalci? Meni je recimo na 3 leta starem pežoju nekaj štekal mehanizem pomika stekla na voznikovi strani in je tovarniška garancija za avto potekla ampak so mi takoj povedali, da to krije jamstvo in so mi menjali brezplačno. Pri kii so mi recimo rekli, da imajo garancije na pomik stekel le 1 leto, tako da ni vse zlato,kar se sveti očitno ;)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Talisman dci edc

Napisal/-a pskoda So jan 20, 2018 4:16 pm

Ne more biti garancija samo 1 leto. Po zakonu je obvezna garancija na VSE 2 leti pri novem avtu.
Lp
 
seatexeo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: To jul 19, 2011 12:57 pm

Re: Talisman dci edc

Napisal/-a seatexeo Ne jan 21, 2018 9:17 am

radar je napisal/-a:
seatexeo je napisal/-a:VW/Škoda/Seat/Audi ima garancijo dve leti brez servisov. Vse kar ima več je jamstvo, ki pa ni enako garanciji, saj je potrebna soudeležba, zato bodite pozorni na to, ali ima garancijo ali jamstvo, ter zahtevati popis, kaj vse krije jamstvo...


Prosim, če razložiš soudeležbo. Koliko časa je to v veljavi? Hvala. Lp

Torej, garancija krije vse, nadomestne dele in delo, velja pa 24. mesecev od nakupa novega vozila za neomejeno število km, razen namenih poškodovanj (udeležba z vozilom na reliju npr). Jamstvo se razlikuje od distributerja do distributerja vozil in ni neposredno povezana s proizvajalcem ampak z zastopnikom posamezne znamke v Slo. Ta lahko vključuje vse, ali pa le del stvari. Npr. kritje velja za motor vendar ne za tesnilo glave... in je ponavadi omejeno na leta in/ali na prevožene km, vključuje neko št. servisov, ali pa le servisne preglede, ne pa tudi delov (olje, filtri...), zato previdno z jamstvom. Pred nakupom se detajlno pozanimajte, kaj posamezna znamka ponuja v jamstvo in, ali se vam to dejansko splača dokupiti, namreč nekatere znamke ponujajo jamstvo le z odkupom (Suzuki npr.). Skratka, kot je že nekdo zapisal, ni vse zlato, kar se sveti.
Še enkrat, preberite vsebino jamstva pred odločitvijo...
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov