Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
primoz79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Sr sep 28, 2011 7:25 am

Kodiaq vs Grandland X - pomoč!!!

Napisal/-a primoz79 To jan 23, 2018 4:18 pm

Pozdravljeni,
Prosim za nasvet iz vašega zornega kota...
V družini je naret izbor za nakup novega družinskega vozila in smo tik pred oddajo naročila, vendar je problem ker sta dva kandidata in še ni padla končna odločitev, ki bo v februarju 2018.

1. Škoda Kodiaq Sportline, bencin 1.4 TSI (150 KM) avto. menjalnik DSG,
https://www.google.si/search?q=kodiaq+s ... O-jD7UrK3M:

2. Opel Grandand X bencin 1.2 (130KM) avtomatski menjalnik
https://www.google.si/search?q=grandlan ... 66&bih=637

Obe vozili imata dodano kar veliko dodatne opreme (avtomatski menjalnik, parkirna kamera, aktivni tempomat, ful led žarometi, dvojno dno, start stop, panoramska streha, el, odpiranje prtljažnika, alu 19 col, varnostni pripomočki,...)

Cena Kodiaqa z got, popustom je 31.000 €, Grandland X pa je cenejši in pride 26.000 €. Sama cena pri končnem izboru ni problem, ampak je glavni problem sama velikost (dolžina) obeh vozil. Kodiaq Sportline je namreč za 23 cm daljši in posledično ogromen prtljažnik, ki bi nam zelo prav prišel pri letnem dopustu in nalaganju opreme , pri mestni vožnji pa je mogoče malo prevelik (parkiranje, shopping centri ipd.). Vozilo se bo uporabljalo izključno kot družinsko ca. 20.000 km/leto.


Mogoče še vaše mnenje za lažjo odločitev in še kakšen vidik.
P.S: Druga vozila (Karoq, Tuscon, CX5,. P3008.. ne pridejo v poštev).

Hvala za komentarje in pomoč pri odločitvi...

lp
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Kodiaq vs Grandland X - pomoć!!!

Napisal/-a Ivan36 To jan 23, 2018 4:32 pm

 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2183
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Kodiaq vs Grandland X - pomoć!!!

Napisal/-a RedBaron To jan 23, 2018 4:43 pm

Od teh dveh, bi jaz raje kodiaq-a...

Tistih nekaj cm več, ni tak problem pri parkiranju.

Če pa hočeš manjši in cenejši avto, pa lahko še vedno daš kufer na streho (dopust, ipd.).
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kodiaq vs Grandland X - pomoć!!!

Napisal/-a pskoda To jan 23, 2018 6:14 pm

Pa menda ne mislite kuit nov avto z starim 1.4tsijem, ki ni neki zanesljiv.
Boljša izbira 1.5tsi oz bolj preverjen 2.0tsi, če že bencinarja.
Za 20kkm letno bi jaz veliko raje vzel 2.0tdi.

ps.: 1.4 boš moral na kolenih prosit, da se bo kam premaknil +++10s do 100km/h. Zelo slab avto za prehitet tovornjak in +30k€... uhhh
Lp
 
atek
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Če jan 27, 2011 4:44 pm

Re: Kodiaq vs Grandland X - pomoć!!!

Napisal/-a atek To jan 23, 2018 6:40 pm

Nebi razmišljal: Moj glas gre za Kodiaqa.
Lp atek
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2183
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Kodiaq vs Grandland X - pomoć!!!

Napisal/-a RedBaron To jan 23, 2018 6:47 pm

125KM ima 10.5s do 100; 150 KM pa 9.6s. Ce je govora o 2WD verziji.

Meni se ne zdi tako slabo... vsaj na papirju ne.
 
primoz79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Sr sep 28, 2011 7:25 am

Re: Kodiaq vs Grandland X - pomoć!!!

Napisal/-a primoz79 To jan 23, 2018 6:50 pm

pskoda je napisal/-a:Pa menda ne mislite kuit nov avto z starim 1.4tsijem, ki ni neki zanesljiv.
Boljša izbira 1.5tsi oz bolj preverjen 2.0tsi, če že bencinarja.
Za 20kkm letno bi jaz veliko raje vzel 2.0tdi.

ps.: 1.4 boš moral na kolenih prosit, da se bo kam premaknil +++10s do 100km/h. Zelo slab avto za prehitet tovornjak in +30k€... uhhh


Na vseh testih ima 1.4 tsi boljse pospeske (pod 10 sek) kot 2.0 tdi, poraba pri tsi je pa vecja ca. 1,5 l kot tdi. Tudi moč 150 km imata oba dva enako. Diesel je v osnovi za 2.500 drazji, glede na mojih 20.000 na leto smo na istem po 8 letih..zato mi ustreza bencin.
Mislim tudi da sportlinu bolje paše bencin zaradi sportnosti, skoda je edino, da 1.5 tsi je na voljo samo pri karoqu, pri kodiaqu bo cez dve leti ko bo facelift
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kodiaq vs Grandland X - pomoć!!!

Napisal/-a pskoda To jan 23, 2018 7:49 pm

1.5l bo razlike, če se boš z bencinarjem vozil kot po jajcih z dizlom pa se boš vozil normalno.
Dizel je dražji ko boš pa prodajal pa pozabi, da boš za bencinarja dobil tolk kot za dizla pa tudi bencinarja z prevoženimi cca 150kkm boš težko prodal dizla pa za hec za već €
Lp
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Kodiaq vs Grandland X - pomoć!!!

Napisal/-a alexwell To jan 23, 2018 10:22 pm

za to kaj greš 1x na letni dopusti in po shopping centrih mislim, da ne rabiš nov avto...raje šparaj za kaj drugega :)
 
primoz79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Sr sep 28, 2011 7:25 am

Re: Kodiaq vs Grandland X - pomoć!!!

Napisal/-a primoz79 Sr jan 24, 2018 7:11 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


vprašal sem za nasvet, če pa ti delaš 30.000 km na leto z staro kripo pa je tvoj problem, mi prevozimo toliko in bomo uživali v vožnji tudi pri novem, ker je stari odslužen in nam je pomembna varnost...pa nismo načrtno šparali za njega ;)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kodiaq vs Grandland X - pomoć!!!

Napisal/-a pskoda Sr jan 24, 2018 8:09 am

Jaz sem tudi za novo vozilo. Tukaj sploh ni debate samo kar se vsaj meni zdi blesavo kupit star problematičen 1.4 motor, ki gre iz prodaje.
Osebno sem še vedno mnenja ker 1.5 še ni v prodaji ali 2.0tsi ali 2.0tdi. Oba sta preverjena motorja in posledično manj možnosti okvar in še 1.4 ima stari dsg menjalnik
Lp
 
primoz79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Sr sep 28, 2011 7:25 am

Re: Kodiaq vs Grandland X - pomoć!!!

Napisal/-a primoz79 Sr jan 24, 2018 10:33 am

Sem našel na spletu testno primerjavo 1.4 TSI ACT vs 2.0 TDi. Pozitivna mnenja v korist 1.4 TSI ACT..
https://www.auto-motor-und-sport.de/ver ... 23414.html.

Prikolice ne vlečemo za sabo...tudi cena dizla je 2.500 evrov višja, + dražje zavarovanje, meja ekonomičnosti je več kot 30.000 km/leto..

Kodiaq bo definitivno Sportline DSG 1.4 TSI...
Sedaj sem bližje odločitvi in mislim, da bo Grandland X odpadel, ker lažje sprejmem večjo dolžino Kodiaqa (+23cm kot Grandland X), in mi tudi deluje bolj športno Sportline, tudi za družinske potrebe je bolj uporaben (prtljažnik, zadnja klop) kljub večkratni samostojni vožnji v mestu,

V nemški salonih že imajo bele..
https://www.autoscout24.de/angebote/sko ... ?cldtidx=4

in tudi črne
https://www.autoscout24.de/angebote/sko ... ?cldtidx=2
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Kodiaq vs Grandland X - pomoć!!!

Napisal/-a mardy Sr jan 24, 2018 11:00 am

Verjemi, da boš za Kodiaq-a ob morebitni prodaji dobil dosti več kot pa za Opla. Opel je Opel, stari sloves tepe nove modele, ki seveda niso nujno slabi, ali pač.

1.4 tsi zna bit dobra alternativa tdi-ju, ampak, da pa bi mu dušo " van izvadio" kot dizlu, pa zna bit kar dragi šport na bencinski, avto ima svojo težo, zračni koeficient, itd. :)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kodiaq vs Grandland X - pomoć!!!

Napisal/-a pskoda Sr jan 24, 2018 11:32 am

1.2tsi 1.4tsi in 1.8tsi jaz osebno se tudi z palico ne upam dotaknit, ker lastniki poročajo o zelo hudih okvarah, zato bo tudi vw počasi ukinil te motorje.
Z osnovno šolo bi vsak moral vedeti, zakaj vw ukinja 1.4tsi motorje, ki jih bo oz jih je že zamenjal 1.5tsi

Kodiaq je hiša na kolesih. Avto je ogromen. Če bi bil jaz 1.4 motor v tem avtu se bi raje luknjo v blok zvrtal kot da bi moral vleč ta velika yajca
Zavarovanje ne bo dražje. Za par € bo dražje kasko zaradi 2.5k€ dražjega vozila in cestnina bo dražja. Če ste pripravljeni toliko plačat za ta avto ne bi smelo biti probleme še dodatnih 100€ na leto. Na 20kkm letno boste privarčevali z dizlom vsaj 500€ in imeli boste zelooooo majhno možnost okvar

Na linku zgoraj piše povprečna poraba dizla 4.9l bla bla bla. Imel sem ta motor sicer močnejšega v majšem avtomobilu in ti lahko povem, da se bo poraba gibljala okrog 7l. Potem bencinar 6.2l bla bla bla iz triglava dol bi še verjel. Porabo računaj okrog 10l

Vse kar pišejo po testih ne smeš verjeti, ker je odvisno kdo piše. Ali je antiznačkar ali je proti dizli ali je proti bencinarju, proti plinu,... in to vse vpliva.
Zadnjič spremenil pskoda, dne Sr jan 24, 2018 11:55 am, skupaj popravljeno 2 krat.
Lp
 
primoz79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 67
Pridružen: Sr sep 28, 2011 7:25 am

Re: Kodiaq vs Grandland X - pomoć!!!

Napisal/-a primoz79 Sr jan 24, 2018 11:53 am

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Kolikor sem seznanjen preko mnenj na forumih je 99% vseh težav bilo na starih TSI-jih (leto 2010-2012; motor EA 111), ki imajo verigo namesto jermena.
1.4 TSI ACT (EA 211) z jermenom je na voljo od konca leta 2014 in ni isti motor kot stari 1.2 / 1.4 TSI z verigo (EA 111).
ACT = izkljapljanje valjev, varčevanje na porabi pri umirjeni vožnji, ki jo prakticiramo, zna biti poraba tudi pod 8 litrov

Ti omenjaš 1.5 TSI ACT, ki je po performensih popolnoma enak (pospešek 9s/100m, 150 KM), le težo motorja so znižali na račun lažjih materialov, realna poraba 1.4 TSI ACT za Kodiaqa je nad 8 litrov, vozimo pa vsi zelo umirjeno
https://www.spritmonitor.de/de/uebersic ... owerunit=2

Seveda bi vzel 1.5 TSI ACT, vendar bo na voljo čez 2 leti pri Kodiaq facelift, novo vozilo pa rabimo prej..
Zadnjič spremenil primoz79, dne Sr jan 24, 2018 12:03 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kodiaq vs Grandland X - pomoć!!!

Napisal/-a pskoda Sr jan 24, 2018 11:59 am

Jaz doboro vem kaj je act. Ta motor so že miljonkat posodobil, ker ima nostop neke probleme in na koncu so pogruntali, da je najbolje vse skup v kanto zabrisat in naredit popolnoma nov motor. Samo na tem forumu je skoraj 70 strani napisanega glede 1.2 in 1.4 TSI problemi.
1.5 tsi je nov motor in noben ne ve kako se bo obnesel čez čas. Med 1.4 in 1.5 je vse drugačno in ni tukaj samo teža, vzdržlivost materialov
Edina kar zaneljiva motorja pri vwju sta 2.0tsi in 2.0tdi pri 4 valjnikih. Vse ostalo 1.2,1.4,1.8tsi in 1.6tdi so pod ?

Ta spritmonitor je kar nekaj in se lahko tudi jaz prijavim in pišem, da ima V6 bencinar 3l porabe

Takole naredi ti kupi 1.4tsi, čez eno leto se pa oglasi tukaj in poročaj. Ko boš poročal upam, da boš po pravici sicer vsaj meni je vseeno, če boš imel porabo +10l rekel boš pa 6l in boš imel probleme z motorjem, ampak tako da vidimo.

Želim vam veliko sreče in varnih kilometrov z čimanj poti na servis
Lp
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Kodiaq vs Grandland X - pomoć!!!

Napisal/-a limas Sr jan 24, 2018 6:14 pm

Vsekakor razširi izbor na modele z varčnejšim, sodobnejšim in zanesljivejšim motorjem.
Pri vsakem izboru je treba delati kompromise, ampak meni bi bil motor prioriteta.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Kodiaq vs Grandland X - pomoć!!!

Napisal/-a srcnik Sr jan 24, 2018 9:55 pm

Tu bi izbral kodiaqa, ker ima VAG tehnologijo, ki je overall boljša od oplove, kar je razumljivo, ker je vanjo vloženo tudi več denarja. Zato predvidevam, da stvari kot so aktivni tempomat precej bolje delujejo v škodi kot pa v oplu. (v škodi sem testiral do 160km/h in deluje odlično - pot do nemčije in nazaj v kombinaciji z DSG menjalikom v Superbu).
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Kodiaq vs Grandland X - pomoć!!!

Napisal/-a nered Sr jan 24, 2018 11:37 pm

Teska izbira med odpadom in odpadom : ) Boljse pa si odpisal. Jaz bi zbral Opla Grandland X ce se znajdes bos pri Oplu dodbil dosti vec popusta in vec opreme ce ga mislis narocati. Opel bo tudi malo cenejsi za vzdrzevanje.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Kodiaq vs Grandland X - pomoć!!!

Napisal/-a maniaxxx Če jan 25, 2018 9:00 pm

srcnik je napisal/-a:Tu bi izbral kodiaqa, ker ima VAG tehnologijo, ki je overall boljša od oplove, kar je razumljivo, ker je vanjo vloženo tudi več denarja. Zato predvidevam, da stvari kot so aktivni tempomat precej bolje delujejo v škodi kot pa v oplu. (v škodi sem testiral do 160km/h in deluje odlično - pot do nemčije in nazaj v kombinaciji z DSG menjalikom v Superbu).



:lol: :lol: :lol: :roll:

@avtor, granland x je bol konkurent karoqu, torej ti je zdaj vse jasno. Je pa res da kodiaqa kupiš samo če zelo slabo vidiš ali še bolje če si slep, ker kaj tako grdega pa že redko vidiš dandanes.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov