Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Black187
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po maj 08, 2006 7:56 pm
Kraj: Kranj

Rabljen enoprostorec - Touran vs C4 grand picasso

Napisal/-a Black187 So jan 27, 2018 5:39 pm

Živjo,

Imam 2 mala otroka in potrebujemo večji avto (trenutni A3 ni OK). Gledam rabljene enoprostorce od 2014 letnika naprej, za cca 10k€ - 13k€ (nisem fan velikih avtomobilov, ampak jebiga - familija pride prva).

Trenutno sta v ožji izbor prišla Touran in C4 grand picasso - prvi mi ima boljšo notranjost, medtem ko je drugi lepši od zunaj... Kolikor pa berem avtonasveti ima C4 picasso kar nekaj težav, medtem ko za Tourana ne najdem nič informacij.

Problem je tudi, ker na leto naredim cca 10k kilometrov, pa skoraj ni nič bencinarjev v tem rangu kar iščem.

Ima kdo kakšne izkušnje s obema avtomobilima - kako je s popravili in zanesljivostjo?
Naughty by nature.
 
2CV_1976
Novinec
 
Prispevkov: 130
Pridružen: Pe jan 05, 2018 10:45 am

Re: Rabljen enoprostorec - Touran vs C4 grand picasso

Napisal/-a 2CV_1976 So jan 27, 2018 6:52 pm

Rabljenega?
Novega Picassota 1.2T 130 KM, imaš za 17.000 eur, rabljenih pa res ni.

Stari je imel res neke sicer bolj drobne napake, ala stikalo na zavorah, HDi so zanesljivi (1.6D olje total 7000 in na 15.000 servis pa bo ok), pri sensordrive menjalnikih (robot) so nalagali večkrat software, pleh brez težav, zadaj zračnih blazin se izogibaj ..

Iz uvoza so večinoma zgonjeni avti, avto je notri prostoren, svetel, kvalitetno narejen in zračen. Da je udoben na cesti, mislim da ni treba povdarjati. Sosed ga ima in sicer 1.8i 16V na plin, letnik 2010 in je zelo zadovoljen.

lp
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Rabljen enoprostorec - Touran vs C4 grand picasso

Napisal/-a pleomax So jan 27, 2018 10:49 pm

Še kar kvarljiva je bila prejšnja generacija c4 picasso, za novo nisem še nič slišal,da bi imela kakšne težave. Ima pa zelo dobro izdelano notranjost ta c4 picasso. Sem sedel v njem. Prostoren in res narejen družinam prijazno in če ti je udobje pomembno (kar v družinskem avtomobilu ponavadi je), vsekakpr citroen. Družinske avtomobile znajo narediti,zato ni zaman najbolj prodajan enoprostorec. :) Saj ne,da ga vw ne bi,ampak precenjen in glasni dizelaši in določeni problematični bencinarji.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1164
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Rabljen enoprostorec - Touran vs C4 grand picasso

Napisal/-a meganer Ne jan 28, 2018 2:25 am

Poglej še renaulta gradscenik in probaj dobiti 1.6d šparovc z ketno. Sam imam 1.9dci in je avto kot šus za zmeren denar. Malo vržu uč na ford cmax grandcmax in toyota verso. Samo malo če nisi še 100% je pa v fordu najmanj prostora. Sam sem imel octavio combi in ko sem šel na grandsenika je bila milina. Ko sem se vozil z turanomcross 2.0tdi je bil kot traktor proti mojmo (glasen, trd,....)
 
Black187
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Po maj 08, 2006 7:56 pm
Kraj: Kranj

Re: Rabljen enoprostorec - Touran vs C4 grand picasso

Napisal/-a Black187 Ne jan 28, 2018 9:24 am

Hmm, bom še malo pogledal C4, 2015 letnik (za novega nimam denarja). To z uvoženi pa vem da je drek, samo je malo izbire dobiti slovenski avto
Naughty by nature.
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Rabljen enoprostorec - Touran vs C4 grand picasso

Napisal/-a format Ne jan 28, 2018 11:12 am

Ko sem jaz kupoval rabljen avto, sem ga tudi iskal skoraj pol leta, da sem našel takšnega kot sem želel.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 49 gostov