Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Sundancer7
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne jan 28, 2018 2:10 pm

Kupovanje rabljenega avtomobila - rabim nasvet

Napisal/-a Sundancer7 Ne jan 28, 2018 2:47 pm

Pozdravljeni!


Sem že brskala malo po forumih, in zdaj tudi jaz pristavljam svoj 'lonček' vprašanj. :?:

Konec leta 2018 nameravam kupiti avto (ja, vem da je še daleč :lol: ), in da ne bom vzela kar tazadnje 'skoraj primerne' škatle :huh: , opravljam raziskave malo prej.

Najprej podatki: :arrow:

- budget do 3000 € (gotovina), realno mogoče 2000€ ker ne vem, koliko me bo stalo ostalo (prepis, zavarovanje...) oops
- predvideni letni rang voženj okoli 10k, poraba za službo in mogoče še kakšen skok v mesto/deželo
- zanesljiv in za vzdrževanje nezahteven, naj bi vzdržal vsaj 5-7 let (zelo optimistično 10,)
- obvezna klima (pobožni želji sta ogret volan in nastavljiv - v višino - sedež), odpiranje na daljavo
- rabim nekaj majhnega in okretnega, gledala Getz in Citroen C2, Opel Corsa, mogoče kakšen Clio, novejša izvedba. Glede znamke nisem izbirčna
- bencinar, ali pa - z veliko sreče - hibrid.
- če poznate kak dober avtomatik, super. Mogoče tudi polavtomatik, čeprav ne vem, kako bi se obnesla, in bi mi vaše izkušnje glede teh veliko pomagale. (Morebitna delitev avta z mamo - ker težko vozi 'navadnega' se oziram po avtomatikih.)

Stroškovno želim priti skozi A-OK, tako da razne 'navite' mrcine brez tehtnega razloga odpadejo. Po poskočnosti sta se mi najbolj dopadla Golf in Getz, trenutno imamo doma Opel Astro, ki pa ne 'potegne' najbolje, in Renault Laguna mi preprosto ni ležala. Vozilo se bo podeželje-mesto z nekaj klanci vmes, mogoče še na Črno na Koroškem, bi bilo dobro, če je avto na ostrejših klancih soliden.

Tako, upam da sem vam dala dovolj podatkov, da skupaj pridemo do dobre rešitve. ;)

Vnaprej hvala za vaš čas in lepe pozdrave vsem,

sundancer7
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kupovanje rabljenega avtomobila - rabim nasvet

Napisal/-a Firediver Ne jan 28, 2018 4:10 pm

Če vse tvoje želje vneseš na Avto.net, kaj vse ti vrže ven?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Sundancer7
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne jan 28, 2018 2:10 pm

Re: Kupovanje rabljenega avtomobila - rabim nasvet

Napisal/-a Sundancer7 Ne jan 28, 2018 5:53 pm

Pozdravljeni! :!:

Opel Corsa Enjoy https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12817734&display=Opel%20Corsa%20Enjoy%201.2%2016V

Toyota Corolla https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12817734&display=Opel%20Corsa%20Enjoy%201.2%2016V

Citroen C2 1.4i VTR SensoDrive https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12775501&display=Citroen%20C2%201.4i%20VTR%20SensoDrive

Volkswagen Polo 1.4 Comfortline Avt. https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12751353&display=Volkswagen%20Polo%201.4%20Comfortline%20Avt.

Nissan Note 1.6 Tekna https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12746482&display=Nissan%20Note%201.6%20Tekna

Fiat Punto Grande Dynamic 1.4 8V Avt.https://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=12710454&show=2

Opel Corsa Comfort Automatic 1.2 16V https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12721901&display=Opel%20Corsa%20Comfort%20Avtomatic%201.2%2016V%20-%20I...

Volkswagen Polo 1.4 Comfortline Avt. https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12624975&display=Volkswagen%20Polo%201.4%20Comfortline%20Avt.

Tako, to so tile. Iščem v tem rangu, in kot sem rekla, nakup je načrtovan za konec leta 2018. Zanima pa me, kateri od teh modelov bi bili dobri, da vržem uč nanje ko bo čas.

VW modeli zadnje čase slišim, da so se dogajale neke prevare, tako da ne vem, če se še da zaupati tej zamki. Osebno mi je Golf všeč tudi, ker je precej potrpežljiv glede sklopke (Laguna je bila občutljiva da je joj), vendar kot sem že rekla, ni toliko na znamki, temveč da dobim največ avta za moj denar, pa da bi imela čim manj stroškov z raznimi dajatvami v državno in zavarovalniško blagajno. Vem sicer, da lahko gre to tudi na škodo moči motorja...vendar ni treba, da je banalno močan. V prvi vrsti bo transportno sredstvo od A do B in nazaj in kot tak naj bo tudi solidno varen. (...tu pa vaša mnenja in izkušnje štejejo še največ.)

Rabim torej vas, da mi pomagate s svojimi izkušnjami še dodatno zožiti izbor.

Hvala vnaprej in lep pozdrav,

sundancer7
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Kupovanje rabljenega avtomobila - rabim nasvet

Napisal/-a chad Po jan 29, 2018 10:44 am

Sicer ni linka od corolle (ugibam da je tale https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12670456), ampak jaz bi med temi izbral corollo vsak dan - kompakten avto, kvalitetna izdelava in seveda se ne kvari. Grši nissan note ima znotraj precej slabše materiale in deluje ožji. Ostalih ne poznam, so mi pa duhamorni vsi. Sicer je tako, kar bo bolj ohranjeno, tistega odpelješ.
 
Sundancer7
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne jan 28, 2018 2:10 pm

Re: Kupovanje rabljenega avtomobila - rabim nasvet

Napisal/-a Sundancer7 Po jan 29, 2018 11:25 am

Pozdravljeni še enkrat,

Za Corollo sem mislila tegale https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... -4D%20Luna . Se mi pa verjetno ne splača imet dizla samo za nekaj 20 km vožnje v eno smer. :?

Še kaki drugi modeli razen Corolle? :o

Torej. Drugače mi je OK še Yaris, če bo kateri uletel gor, pa mogoče mazda, pod pogojem da je hatchback in kolikor toliko izpolnjuje dana merila.

Ali so Toyotini modeli na splošno OK - Corolla zgleda dobro, (sicer 'potegnjen' na uč in se bojim, da je zame malo prevelika. vendar bom morala v osebni ogled, če drugega ne.)

Koliko je kilometraža sploh pomembna pri rabljenih avtomobilih, glede na to, da se da številčnice prevrtet nazaj? Vem sicer da je treba gledat šasijo, motor, olje... po čem vi presodite da je avto dobra naložba/kar za na odpad?

In kje bi lahko najbolje prišla skozi cenovno - pri zasebniku (tam sicer ni garancije, da bo avto 100%, verjetno treba dodaten pregled), ali pri avtohiši? Kakšne izkušnje imate s tem?

Zanima me še glede garažiranih avtomobilov. Je to steal deal ali se jih naj na široko izogibam?

Lp in hvala za vaš čas in odgovore,

sundancer
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Kupovanje rabljenega avtomobila - rabim nasvet

Napisal/-a Kohec Po jan 29, 2018 11:32 am

Predvsem išči avto pri pravem lastniku in ne pri prekupčevalcih. Seveda mora imeti urejeno vso dokumentacijo o servisih in vzdrževanju. Če si dovolj vstrajna boš našla zelo dober avto.
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Kupovanje rabljenega avtomobila - rabim nasvet

Napisal/-a Influenz Po jan 29, 2018 6:24 pm

Če hočeš nizke stroške pozabi avtomatski menjalnik in dizel avtomobil. Tale link, ki ga je dal chad se mi zdi zelo ok avto in s tem bi imela nizke stroške
 
Sundancer7
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne jan 28, 2018 2:10 pm

Re: Kupovanje rabljenega avtomobila - rabim nasvet

Napisal/-a Sundancer7 To jan 30, 2018 12:32 pm

@ Influenz

Se strinjam, ne dizla. :mrgreen:

Kar se tiče avtomatika, me je pritegnilo predvsem preprosto upravljanje. Imela sem možnost videti, kako je zadeva delala v opel corsi, starejši model, in ni nič zaostajala glede na ročno pretikanje prestave. Tako da manj kompliciranja, bolje je. Res pa je, da se še nisem pozanimala, koliko je ta stvar 'pila', ker sem se takrat prvič srečala z avtomatikom od blizu. :o

Kaj pa tiptronic (avtomatik z ročni prestavljanjem)? Ima kdo kakšne izkušnje s tem? :arrow:

Lep pozdrav in hvala za odgovore,

sundancer7
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Kupovanje rabljenega avtomobila - rabim nasvet

Napisal/-a Kohec To jan 30, 2018 1:07 pm

A res misliš da boš dobila za tako malo denarja super avto z mnogo opreme in avtomatiko. Glej raje po enostavnejših avtih. Več opreme in bolj komplicirana mehanika so tudi višji stroški vzdrževanja.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Kupovanje rabljenega avtomobila - rabim nasvet

Napisal/-a Kristjan123 To jan 30, 2018 2:04 pm

Točno tako

budget si postavila na 3k kar je zelo nizko ... ampak ok

nasvet če želiš obdržati živce in ne bankrotirat

glej bencince s preverljivo zgodovino, prve lastnike čim-mlajše, čim-manj kilometrov čim-bolj enostavne avte pa da je do 3k

zdej pa srečno ....

Vsekakor kriteriji, ki so ti zdaj pomembni dizel, avtomatik .... pa poceni pri nakupu in vzdrževanju naprej kontrirajo zgornji logiki

Si sploh predstavljaš kakšen strošek je recimo resna okvara avtomatskega menjalnika?
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Kupovanje rabljenega avtomobila - rabim nasvet

Napisal/-a ojnica Sr jan 31, 2018 8:49 am

avto pred nakupom na dvigalo 100% obvezno !
 
Influenz
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če apr 01, 2010 7:02 pm

Re: Kupovanje rabljenega avtomobila - rabim nasvet

Napisal/-a Influenz Sr jan 31, 2018 9:38 am

Na dvigalo obvezno, ampak veliko stvari se tam ne vidi. Po mojem mnenju je za ta tvoj budget brezveze avtomatika zaradi prevelikega rizika dragih popravil... Priporočam bencinarja brez turbine, s preverjenim zanesljivim motorjem. Toyote so npr zelo zanesljive.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Kupovanje rabljenega avtomobila - rabim nasvet

Napisal/-a limas Sr jan 31, 2018 8:02 pm

Tojote so znane po rjavenju, bencinski motorji naj bi bili trpežni, določene serije pa rade pijejo olje.
Avtorico teme kar malo razganja, ko si zada limit 2-3000€, potem pa razmišlja o avtomatikih, tiptronikih in dizlih...
Dolgočasenje? Predvidevam, da ima dama med sorodniki in prijatelji vdaj enega moškega, ki se spozna na avte in ji bo rešil problem z izborom.
Išči korejca z bencinskim motorjem B segmenta.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov