Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Nakup karavan

Napisal/-a VW T4 Pe feb 02, 2018 10:49 am

Zdravo, kupuje se rabljen karavan z zaželjenim prostornim pritljažnikom. Kilometrina bo majhna zato gledam za bencinarje. Prostornost zadnje klopi mi ni toliko pomembna, saj bo tam sedaj le en otroški sedež, v prihodnje pa še kakšen :) Pritljažnik pa mora bit prostoren, da gre vanj 30kg labradorka in voziček.
Enoprostorci mi niso ravno všečni, tako da bi najraje karavansko zadevo. Budget: okoli 6000€. Gledal sem megane 3 (ker enega dizla 1.5dci že imamo, vozi punca na relacije v službo) in mi je poznan avto, vendar 1.6 bencin 110km se mi zdi nekoliko šibek(mnenje o tem?), turbo izvedbe so pa dražje...
V oči mi je pa padla recimo še ta škoda; https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20Elegance
Kakšno mnenje?
Sicer pa na avto.net uporabljam kriterije; karavan, od 2007 letnika, pod 200.000km, do 8000€, slovensko poreklo.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup karavan

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe feb 02, 2018 10:57 am

Rabiš 4x4 ? ... ta link, avto ima 4x4 in če delaš dosti mestnega bi jaz na tvojem mestu vzel nekaj kar ne pije toliko bencina.

Ženi kupi enoprostorca se bo zaljubila v njega, ti pa vzemi Megana.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Nakup karavan

Napisal/-a mardy Pe feb 02, 2018 11:09 am

Ja, nekako tako kot je predhodnik povedal... premisli glede 4x4, in če se ti vseeno splača vzeti dizla, ker:

- boš z avtom, ki ima " Pritljažnik pa mora bit prostoren" dokaj hitro razočaran glede porabe, razen če boš ovira na cesti.
- ta 1.8 tsi ali kateri koli bencinar takšne kubikature se da lepo zamenjati z manjšim dizlom
- dizl na kratke relacije... saj pa ni iz cukra (!), 1x na mesec na AC, fajn ven prekurit, pa si miren.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nakup karavan

Napisal/-a VW T4 Pe feb 02, 2018 12:12 pm

Hvala za mnenja. Torej, 4x4 ne potrebujem, bolj me je sam motor zanimal.
Nevem, toliko je bilo te fame okrog dizlov in kratkih voženj, kako je vse zabito in zabasano potem...je pa dizel neprimerno bolj odziven za vozit napram amosfercom bencinom (turbo bencin je druga zgodba ja...).
Zanimiva mi je bila tudi laguna, pa sem ugotovil, da je prtljažnik 20L manjši od megana. Je pa res, da se dobi lahko bolj ugodno od megana naprimer.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup karavan

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe feb 02, 2018 2:30 pm

Pri Renojih glej zadnjo generacijo motorja 1.5dci brez DPF filtra, itak pa so 1.5 dciji preizkušeni
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Katk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Če maj 11, 2017 11:16 am

Re: Nakup karavan

Napisal/-a Katk So mar 10, 2018 1:18 pm

Ce je se aktualno. Jaz prodajam karavana kio ceed l.2009 44000 km bencinar.Ce te zanima... prodajam ker mi je prevelik in premocan.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nakup karavan

Napisal/-a VW T4 So mar 10, 2018 4:13 pm

Hvala za ponujeno, nismo se še odločili kaj točno bi, tako da zadeva zdaj malo stoji...
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov