Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
umilave1
Novinec
 
Prispevkov: 160
Pridružen: To dec 16, 2008 6:08 pm
Kraj: Cerknica

Nova Seat Ibiza 1.0 TSI

Napisal/-a umilave1 So feb 10, 2018 6:24 pm

Pozdravljeni
V temi Ali kdo pozna ta avto/avtohišo sem že povpraševal glede konkretnega avta. Stvar je sicer sledeča, da se resno zanimam za nakup nove Seat Ibize z 1.0 TSI (70kw) motorjem in podobne teme nisem našel. Ker delam letno nekje 18.000km, za v službo 28km (AC 9km) v eno smer, o dizlu sploh ne razmišljam, v bistvu ga niti nisem našel za dotični model. Občutek za volanom, ergonomija se mi res močno dopadeta, prtljažnik je večji od Forda Focusa(!), zaradi časovne stiske do sedaj še nisem uspel imeti testne vožnje.
Sodeč po avto.net računam na ceno s popusti nekje okvirno 12.500€, rezerve je še, vendar raje kak € tudi v prostočasne namene, seveda bi vzel financiranje na leasing kot zaposlen za nedoločen čas. Pravzaprav tu vidim 2 možnosti:
- nova Ibiza Reference z nekaj dodatne opreme (pač vozila iz zaloge, sicer se po naročilu čaka nekje 3-4 mesece). npr https://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=12681004&show=1 (ta trgovec oglašuje kar MPC brez popustov, sicer so prijazni prodajalci)
- testna/rabljena Ibiza z Style opremo in podobno ceno kot nov Reference
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... art%20Stop
Obe varianti z 1.0 TSI motorjem 95PS in tovarniško garancijo. Glede opreme ne kompliciram preveč(itak da je fajn, če jo je več), raje več dam na občutek pri vožnji. Edino dobro je, da ima mogoče barvni zaslon Media System touch in parkirne senzorje zadaj, ker so skoraj vsi novi avti nazaj slabo pregledni kombinirano s tesnimi temnimi garažnimi hišami.

Torej, zanima me, če je kdorkoli že imel opravka oz. izkušnje z novo Ibizo, plusi in minusi, testna vožnja, lastništvo, pač karkoli. Predvsem glede teh TSI motorjev, ki so imeli zelo pestro preteklost, sodeč po tem forumu, do tega kaj sploh točno je Front Assist - našel sem ene 10 različnih razlag. Verjetno ta avto zanima tudi koga drugega. Za foro sem gledal še tole - prvi Dacia Sandero z avtomatsko klimo: https://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=12856066&show=1 kot alternativa.
Gledal sem tudi rabljene Leone, vendar so skoraj vsi uvoženi, dizli in bi bilo po mojem mnenju noro vzet kredit/leasing za 4-5 let star avto brez prave garancije + brskat po njegovi zgodovini.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nova Seat Ibiza 1.0 TSI

Napisal/-a maniaxxx So feb 10, 2018 6:38 pm

Tole je prenov avto da bi kdorkoli imel resne izkušnje z njo, isto velja za ta motor. Sicer po izkušnjah z 1.2 TSI si ga ne bi upal kupiti nikoli, sploh če misliš avto imet dlje kot traja garancija. Front assist ti je pa samodejno zaviranje v sili pred oviro. Kako dobro pa res deluje v tej ibizi ne vem, upam da tudi ti nikoli ne boš izvedel če jo kupiš :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Dejan-V
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: So feb 25, 2006 12:55 pm

Re: Nova Seat Ibiza 1.0 TSI

Napisal/-a Dejan-V So feb 10, 2018 6:56 pm

Moment, malo manj kot 14.000€ za nov avto z plasticni menjalno rocico, rocno klimo in zadnjimi stekli na niple? Brez azmere samo to pa moras bit res specialen tip da to kupis.
 
umilave1
Novinec
 
Prispevkov: 160
Pridružen: To dec 16, 2008 6:08 pm
Kraj: Cerknica

Re: Nova Seat Ibiza 1.0 TSI

Napisal/-a umilave1 So feb 10, 2018 7:10 pm

@Dejan-V

Seveda nebi dal skoraj 14000€ kolikor oglas navaja. Seatov cenik vozil za feb. 2018 za lansko zalogo navaja še 1800€ popusta za ta avto v primeru porsche financiranja oz. 1000€ če kupiš na gotovino. Ker pa morajo trgovci čimprej spucat lansko zalogo, se da verjetno se kaj stisnit.
Po konfiguratorju pa je ta avto vreden po MPC 14.121€ brez popustov
 
Dejan-V
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: So feb 25, 2006 12:55 pm

Re: Nova Seat Ibiza 1.0 TSI

Napisal/-a Dejan-V So feb 10, 2018 9:03 pm

Oprosti, res brez zamere, ampak ziv ne bi dal 12.300€ za avto s tolk opreme. Sramota da bi ti prodali za ta denar avto z rocno klimo. Jaz sem kupil Corso (za v druzini ne zase) za 12.000 s tem da ima in avto klimo, vsa stekla elektricna, navigacijo, ogrevane sedeze in volan, panoramo, 17 col, pdc itd. S temi cenami Ibiz so cisto znoreli.
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 795
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Nova Seat Ibiza 1.0 TSI

Napisal/-a whitee Ne feb 11, 2018 10:23 am

Če iščeš občutke v vožnji:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12653390
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nova Seat Ibiza 1.0 TSI

Napisal/-a xxl Ne feb 11, 2018 10:58 am

Še Baletno ni slab, 1.2 90, poraba 5 litrov, servis 110 evra, neverjetno prostoren, za 14000 dobiš bixsenon , gretje sedežev, kamero, radarski tempomat z zaviranjem v sili...
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nova Seat Ibiza 1.0 TSI

Napisal/-a pleomax Ne feb 11, 2018 11:41 am

Kaj pa clio? Je zunaj že skoraj 6 let. Nedavno nazaj je bil prenovljen, je zanesljiv. Ker ibiza je res nerazumno draga in ob taki ceni zelo slabo opremljena. https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12807449 Za to ceno dobiš električen pomik vseh stekel, avtomatsko klimo, ekran na dotik, kromirani dodatki zunaj, parkirni senzorji zadaj in LED luči spredaj ter zadaj in verjemi, led luči so nekaj posebnega ponoči,ne samo na pogled ampak dejansko veliko lepše osvetlijo cesto.
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 319
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: Nova Seat Ibiza 1.0 TSI

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Ne feb 11, 2018 12:07 pm

Za take kilometre pa bi lahko razmisljal o dizlu.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Nova Seat Ibiza 1.0 TSI

Napisal/-a nejc1 Ne feb 11, 2018 12:15 pm

V avtomubilu take velikosti, pa za manj kot 20 kkm letno pa res ni nobene potrebe po dizlu, bo bencinar kar prava izbira...
 
umilave1
Novinec
 
Prispevkov: 160
Pridružen: To dec 16, 2008 6:08 pm
Kraj: Cerknica

Re: Nova Seat Ibiza 1.0 TSI

Napisal/-a umilave1 Ne feb 11, 2018 2:04 pm

Hvala za dosedanje odgovore, bom po vrsti repliciral:
@Dejan-V
Ja, cena nove Ibize je relativno visoka, podobno kot Fabia, Polo in Fiesta, ki so relativno dragi avti. Moj glavni argument za novo Ibizo je prostorost, ki je skoraj na nivoju razred(Leon, VW Golf) večjih avtomobilov, tudi po mojih občutkih, avto je 8cm širši kot prejšnja generacija Ibize, prtljažnik je 55l večji kot v Cliu (300l) in 70l večji kot v Focusu. Če se to združi s sodeč po testih izjemnimi voznimi lastnostmi, se mi je zdel paket avta ok kljub malo manj opreme. Vidim pa tudi nove Fabie za 13000€ z ročno klimo in roštilj zadnjimi šipami, je kar noro, ampak to se še mogoče da potrpet ob top zanesljivosti. Prestavne ročice pa ne gledam med vožnjo. Corse pa tudi jaz nebi kupoval zase, se mi ne dopade, bolj ženski avto, je pa res, da v 10 letih od kar imam izpit, sem imel le Corse (2x B in sedaj imam 6 let C verzijo 1.2. twinport). Če bi bil 5 let mlajši, bi sedaj kupoval rabljeno Black & White verzijo. :)

@whitee, xxl
Swift in Baleno se mi vizualno ne dopadeta zunaj in znotraj, verjamem pa, da sta avta na mestu.

@pleomax
Pa pridemo do Cliota. Gledal sem tole (Intens): https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... y%20Intens Podobno verzijo sem si že ogledal zunaj, sedel v njem in je bil prvi občutek zelo čuden, nekako neznačilno športen hkrati všečen in nevšečen. Se bom še poskusil dogovoriti za testno vožnjo v enem izmed salonov. Sicer veliko avta za tako ceno, tudi o motorju 0,9TCE 66kw še nisem našel slabih izkušenj! LED luči so tudi precej močan argument za nakup. Sem pa še decembra dobil kar slabo informativno ponudbo za leasing s skoraj 9,6% obresti v enem izmed salonov v Lj. (verzija I feel Slovenia).


@1992Diavolo1992, nejc1
Glede dileme bencinh/dizel: Hja letni km so kar na meji glede odločitve, vendar so trendi takšni, da bom kar lepo na bencinarju.
 
jony
Novinec
 
Prispevkov: 441
Pridružen: Po sep 20, 2004 9:04 pm

Re: Nova Seat Ibiza 1.0 TSI

Napisal/-a jony Ne feb 11, 2018 2:09 pm

Pri cliotu imaš za takle 11 % lizing verjetno vključen osnovni kasko, gume ter 5 letno vzdrževanje. Vsaj men je blo to predstavljeno.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nova Seat Ibiza 1.0 TSI

Napisal/-a xxl Ne feb 11, 2018 7:00 pm

Ja, ugodnosti so bolj navidezne, vse to dobijo nazaj skozi financiranje.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Nova Seat Ibiza 1.0 TSI

Napisal/-a nejc1986 Ne feb 11, 2018 7:13 pm

Stvar okusa... mene bi pri ibizi dokoncno odbil tsi motor oziroma negativna mnenja okoli le _teh.

Corsa je tudi meni milorecena grda,fiesta tko tko,morda kaksen clio z atmosfercem in opremo I feel slovenia.

Sicer pa , ja, baleno bi tudi pri meni bil v top 3.

Cene ibiz,fabij in polov in oprema osnovnih in srednjih verzij pA... brez komentarja. Jbg,ljudje jih vseeno kupujejo..

Kaj pa mazda2?
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nova Seat Ibiza 1.0 TSI

Napisal/-a RedBaron Ne feb 11, 2018 7:38 pm

Octavio dobiš za 13 k€ novo... sicer ne vem kaj ima od opreme, ampak je pa to nekaj drugega kot ibiza...
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 551
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Re: Nova Seat Ibiza 1.0 TSI

Napisal/-a frgo Ne feb 11, 2018 7:55 pm

RedBaron je napisal/-a:Octavio dobiš za 13 k€ novo... sicer ne vem kaj ima od opreme, ampak je pa to nekaj drugega kot ibiza...


To kakšen kit komplet, kjer jo sam doma sestaviš, pa svoj motor moraš met?
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Nova Seat Ibiza 1.0 TSI

Napisal/-a Aesthetics Ne feb 11, 2018 8:02 pm

Ma ne, sej je 13.999 € MPC cena za Easy model, ampak to je res skoraj brez opreme in še star 1.2 TSI 85 KM motor ...
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nova Seat Ibiza 1.0 TSI

Napisal/-a maniaxxx Ne feb 11, 2018 8:05 pm

Pol ni 13 ampak 14, pa od opreme ma luft v gumah pa volan se obraca na obe strani... :roll:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nova Seat Ibiza 1.0 TSI

Napisal/-a Firediver Ne feb 11, 2018 8:07 pm

Easy
Pomembnejša serijska oprema :
- volanski obroč nastavljiv po višini in globini
- 7 varnostnih blazin
- aktivna vzglavnika WOKS spredaj
- centralno zaklepanje z daljinskim upravljanjem
- dnevne LED luči
- električno pomični in ogrevani zunanji ogledali
- električni pomik stekel spredaj
- elektromehansko krmiljenje servo volana
- ESC vključno z ABS, MSR, ASR, EDS, HBA in MKB
- jeklena platišča 6,5Jx16" s pnevmatikami 205/ 55 R16 91V
- klimatska naprava
- meglenka zadaj in zadnje LED luči
- odbijača v barvi vozila
- po višini nastavljiv voznikov sedež
- potovalni računalnik
- pritrdišča za namestitev dveh otroških sedežev "ISOFIX" zadaj
- radio "SWING" s 6,5" barvnim zaslonom občutljivim
na dotik, MP3 in WMA predvajalnikom, USB priključek,
vhod za SD kartico ter 4 zvočniki spredaj
- set za popravilo pnevmatik

...ravno gola pa tudi ni..ampar ja, tudi VW znaka nima na havbi..
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nova Seat Ibiza 1.0 TSI

Napisal/-a maniaxxx Ne feb 11, 2018 8:15 pm

In kaj ma veze VW tukaj?
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 90 gostov