Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Gabrich
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: So feb 17, 2018 8:53 pm

Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 diesel?

Napisal/-a Gabrich So feb 17, 2018 9:06 pm

Pozdravljeni,

sem nov tu zato vas najprej vse lepo pozdravim.

Iščem avto, ki mi bo dobro služil naslednjih 10 let. Letno delam okoli 20 000 km, največ po zasavskih cestah ter nekaj daljših voženj.
Sem zmeren voznik, ne potrebujem zmogljivostnih presežkov. Pomembno mi je, da je avto zanesljiv, ne prepožrešen (do recimo 7l kombinirane porabe), da nima nenormalnih dragih rezervnih delov in da je varen. Z ženo hodiva veliko na izlete v hribe v vseh vremenskih pogojih prav tako v službo, zato rabim štirikolesni pogon. Našel sem zgoraj navedena modela, ki sta si po zmogljivostih in merah zelo podobna, prav tako tudi po ceni. Vitara je malenkost lažja in ima precej varčen bencinski motor, Dacijin bencinar je prepožrešen zato bi prišel v poštev le njihov dci z 110 konji. Ima kdo od vas izkušnje s temi avtomobili (zanimata me nova avtomobila)? Kakšne so cene rezervnih delov, imajo kakšne hibe?
Nisem pristaš tsi in podobnih turbinskih motorjev zato odpadeta Vitarin 140 konjski turbo motor in Dacijin bencinski 125 konjski turbo motor.

Hvala za vsako pomoč.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a mrtwelvetrees So feb 17, 2018 10:04 pm

Hja, Suzukin 1.6 bencinar je že "star" in ni kaj šparovček, in ima samo 5 prestav (če nisi veliko na avtocesti te to nebi motilo)
Porabo boš imel pri 4x4 sigurno okoli 7, raje več.

Nisi pristaš turbo benz. motorja ? ... kaj pa vem, nisi edini.

Ena opcijaje tudi da v Vitaro 1.6 (benz) vgradiš plinsko napeljavo in se voziš tako ceneje.

Si vozil NOVI Duster ? menda da so zelo izboljšali zvočno izolacijo v primerjavi z starim.
1.5dci je preverjen motor in ima 6 prestav.

Udobje je pri Dusterju tudi bolje, saj je Vitara bolj trda (vozil sem oba, zvočna izolacija me je sploh razočarala pri Vitari, pohvalil pa bi novi 1.4 turbo motor (bencinar) ki je Suzukiju uspel (odlični pospeški in dobra poraba)

Dacia ima več garancije kot Suzuki, ali se motim ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a thunderbolt So feb 17, 2018 10:45 pm

Si mogoce tudi pomislil na novo subaru imprezo, ki jo dobis s stalnim 4x4 pogonom, avtomatskim menjalnikom in bencinskim motorjem za slabih 20 tisocakov? Ne vem pa, kako je s porabo.
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a tha_man Ne feb 18, 2018 4:17 am

SUV/Crossover, 4x4 in poraba pod 7 litrov? Težka bo z bencinarjem, razen če si res zelo zmeren voznik. Od naštetih je Vitara po testih bolj varna od Dusterja, Suzuki pa bolj zanesljiv kot Dacia/Renault. Toliko bolj, če primerjaš atmosferski bencinar z malim turbo dizlom v Dusterju. Poraba bo pri Dusterju verjetno kakega pol litra ali liter nižja, če vgradiš v Vitaro LPG bo prednost zbledela, seveda pa je to že samo po sebi dodaten strošek. Vozil sem oba, Vitara mi je bila bolj všeč po cesti, 1.6 bencinar je v redu če nisi preveč zahteven. Enako lahko rečem za 1.5 dizel v Dusterju. Drugače je novi Duster res veliko boljši kot prejšnja generacija, ki proti Vitari ne bi imela za burek, tale pa je prav fajn. Po avtocesti nad 110-120 km/h Duster postane kar glasen, za Vitaro se ne spomnem več kako je bilo z AC. V osnovi je Duster malce bolj prostoren, predvsem v prtljažniku, bolj terenski (večja oddaljenost od tal, boljši vstopni/izstopni koti, kratka prva brzina), Vitara pa je boljša za vozit po cesti. Če ne voziš po pravem terenu (torej izven cest), Dusterjeve terenske prednosti zbledijo, za po kolovozih, snegu in blatu sta oba kul.
 
mjakop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Pe okt 19, 2007 4:51 pm

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a mjakop Ne feb 18, 2018 8:13 am

Jaz imam tako Vitaro in z zmerno vožnjo imaš porabo z lahkoto okoli 6,5 l in majn.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2183
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a RedBaron Ne feb 18, 2018 9:01 am

Z vitaro bos komot imel porabo pod 7, z normalno voznjo.

Duster ne vem... pomoje bo porabil vec, ker vitara je precej lahka.

Pa tudi drugace je suzuki boljsa izbira kot dacia.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a limas Ne feb 18, 2018 9:22 am

V avtosalonu se zapelji z obema in primerjaj. Nova serija dusterja je velik napredek glede kakovosti materialov in je bolj prostorna od vitare.
Nič se bati turbo bencinarjev, saj niso folcvagnovi tsi. Ponujajo ti večjo moč in odzivnost ob zmerni porabi, pa še tihi so.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne feb 18, 2018 10:42 am

Če bi že Vitaro, bi jaz počakal na facelift ki mora priti kmalu, vendar bodo najbrž takrat ukinili 1.6 motor (bencinar).
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Gabrich
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: So feb 17, 2018 8:53 pm

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a Gabrich Ne feb 18, 2018 11:09 am

Hvala vsem za odgovore:)
Ja, bral sem imprezino oceno v avto moto reviji, ni slaba izbira vem vendar sta mi ta dva modela bolj všeč. Avtoceste bi bilo malo, večinoma vožnja po zasavju. Glede terena je pa tako, kakšen kolovoz bo pravega terena pa ne. Mislim, da si morata biti po porabi podobna na testu sta bila oba na 6,9 litra. Vitara je namreč 160 kg lažja.
Nasvet glede testne vožnje je pravi, ja, v torek sva naročena na oba modela in bomo videli. Vozil sem swifta l. 2006 (vem da ni isti razred) in suzukiji so mi ostali v res dobrem spominu, delalo je vse, vozil se je res dobro, super menjalnik s kratkimi hodi..upam, da je vitara podobno suverena. Škoda, ker nima 6. prestave.
Baje je pri novem Dusterju znižana raven hrupa v kabini na 1/2 glede na prejšnji model. Kaj pa zansljivost 1,5 dcija? Vem, da 90 konjski je bil zanesljiv, kaj pa ta?
Pa pimerajva cen rezervnih delov, je kdo kaj v tem razmišljal? Suzukiji vem, da niso na ravni cen Mazde, Toyote, ki sta res draga.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1162
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a meganer Ne feb 18, 2018 11:20 am

Sam bi raje dusterja. Nisem vozil nobenga sem pa v obeh sedel. Novi duster comfort ima vso ljudsko opremo + rokonaslon bi sam doplačal. Vitara mi je manjša, glede 1.5DCI je pa v Mercedesih, Renojih, Ladah, mislim da ima tud BMW to je šparovček in zanesljiv motor. Pa nov model je. Poglej za foro še s-cross. Če ti nei premajhen je še Ignis za 13000 in tist mora plezat povsod samo vrjetno ti je premajhen. Gledal sem pa ker imam prikolico in mi je Vitara 1.6 prešvoh ker je bencin, dizel je pa absolutno mi predrag. Za Dusterja pa čakam da grem na testno vožnjo. Pri umirjeni vožnji je baje kak deci pod 6 oz do 7.

Stroški servisa je pa pomoje tam, tam.
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a nejc1986 Ne feb 18, 2018 11:22 am

Malo off topic; videl 2 nova dusterja, oba v neki oranzno-opecnati barvi z alu dodatki. Res dobro zgleda...

Ampak... kako pa zadeva zgleda v kaki bolj vstopni varianti? Imam obcutek, da bolj bogo.

Saj ne, da je vitara lepotica, ampak vseeno mislim da osnovna vitara bolje izpade, kot osnovna dacia.

Kaksna je razlika v ceni med vitaro in dusterjem?
 
Gabrich
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: So feb 17, 2018 8:53 pm

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a Gabrich Ne feb 18, 2018 11:53 am

Vitara 1,6 120 km z opremo prestige (srednja oprema) 17 750 (kovinska barva, priprava vozila ipd. všteti), dacia duster 1,5 dci srednja oprema 18 740e. Ja, Duster z osnovno opremo zgleda žalostno, prav tako Vitara. Srednja oprema pa izgleda ok pri obeh. Ima pa vitara s srednjo opremo veliko več opreme kot duster z srednjo opremo. Mislim, da po opremi bi bila srednje opremljena vitara primerljiva z najbolj opremljenim dusterjem (19700e).
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a nejc1986 Ne feb 18, 2018 12:29 pm

Torej je vitara jurja cenejsa...

Zdaj si pa zracunaj, v koliksnem casu bi tega jurja "prinesel"notri z dusterjevo nizjo porabo. Tu ti svetujem, da se opiras na podatke dejanskih lastnikov, ne pa na vsevede, ki še nikoli niso vozili katerega izmed teh vozil.
Glede na to, da omenjas voznjo po regionalkah, predvidevam, da tudi vitarina poraba ne bo nevemkako visoka.

Ostane ti še izracun stroskov vzdrzevanja. Gres na daciin servis in na suzukijev servis in reces za predracune rednih servisov.

Glede na to, da je vitara starejsa,je tudi moznost porodnih napak manjsa in predvidevam, da znajo biti bolj radodarni s kakim popustom,gratis gumami ipd...

Ker sem sam pristas atmosferskih bencinarjev, bi bila to le pika na I , da bi se odlocil za vitaro.

Ampak... za voznjo,ki jo opisujes... res rabis terenca?...za tistih par zasnezenih dni?

Sam bi definitivno pogledal novega swifta z 4x4. Ignis verjamem,da ti je res premali,swift je pa vsaj malo vecji. Plus cenejsi od vitare in manjsa poraba,bolj avtomobilski obcutek...
 
Gabrich
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: So feb 17, 2018 8:53 pm

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a Gabrich Ne feb 18, 2018 12:40 pm

Ignis je definitivno premajhen. Imava 6 letnega sina, mogoče pride še en otrok in tako ignis ne pride v poštev. Ja, veliko hodiva v hribe, nameravem tudi kupiti kajak in včasih so dostopi do rek dolgi in slabi kolovozi. pPrav tako pa razmišljava, da bi se preselila mogoče v hribe, tako da štirikolesni pogon pride v poštev.
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a nejc1986 Ne feb 18, 2018 12:56 pm

Tudi sam imam precej aktiven/sporten zivljenski slog,tako da sem tudi sam vrgel oko na nekaj z 4x4.

Vendar mi za zdaj zadosca kompaktni enoprostorec, v bodoce se pa zna zgoditi,da bodo tako vitara, kot duster in swift4x4 kandidati za naslednji avto.

Tako da me prav zanima kako se bosta obnesla na testni voznji in kateri je bolj prepricljiv, upam da bos porocal?

Zdaj sem se spomnil; opel mokka je verjetno ze drazja z 4x4?
 
Gabrich
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: So feb 17, 2018 8:53 pm

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a Gabrich Ne feb 18, 2018 2:18 pm

Seveda bom poročal, v torek gremo. Ja Mokka je malo dražja.. Moram se res pozanimati kako deluje ta 1,5 dci motor. Če delam 20 tisoč na leto za 10 let moram imeti mir do 200 000.
Možnost so tudi kakšne testne dacie, tale je precej dobro opremljena z opremo (sicer lanski stari model) za sprejemljivo ceno. Skrbi me samo kako je vožen takšen avtomobil.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... %20Freedom
 
Uporabniški avatar
4momo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe maj 02, 2003 8:46 pm

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a 4momo Ne feb 18, 2018 3:03 pm

Jaz imam Vitaro 1,4t. Vozil vse tri (1,6b, disel, 1,4t) Disel mi je kuril najmajn pol litra več 1,4t, še pol litra zraven pa 1,6l.
Glede na to da delam 15kkm sem kupil 1,4t. 1.6 ni slab, samo meni se je zdel počasen. Dosti bolj "igriv" v vožnji je 1,4 (220Nm od 1500-4000) proti 1,6 (156 pri 4000) disel ima 320Nm a ne vem točno pri koliko obratov :mrgreen:
Nova Dacia je boljša od stare, vsaj po plastiki sodeč. ta stara je SMRDELA.... Dacia ima večjo medosovinsko dolžino in je višja od tal za 3cm. Sedeži so mi pa boljši v Vitari .....
pa Vitara mi je lepša ;) (malo sem pristranski =P :mrgreen: ) Probaš obe z različnimi motorji po možnosti po isti trasi..... in vzameš tisto kar ti je všeč
 
Dejan-V
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: So feb 25, 2006 12:55 pm

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a Dejan-V Ne feb 18, 2018 3:35 pm

Jaz sem vozil nekaj casa tole. Super avto ga lahko samo pohvalim, tale konkretno je pa se super opremljena, to sploh ne mores primerjat z Dacio niti priblizno pa brez zamere tudi z Vitaro ne, notranjost je pri Mokki cisto drug razred. Pojdi pogledat in vozit bos razumel o cem govorim. Poraba na relacijo pri 130 racunaj 7l mestno pa 1l vec.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=12587052&show=2
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a thunderbolt Ne feb 18, 2018 3:36 pm

Gabrich je napisal/-a:Ja, bral sem imprezino oceno v avto moto reviji, ni slaba izbira vem vendar sta mi ta dva modela bolj všeč.

Sam najbolje ves koliko pravega terena bo videl avto. Na cesti bo SUV vedno manj udoben od drugih avtov: visja oddaljenost od tal zahteva trse vzmetenje. Je pa impreza od teh dveh avtomobilov definitivno tehnicno bolj dovrsena, tudi v notranjosti bo boljsi obcutek. Serijska oprema je bogata, dobis avtomatski menjalnik z radarskim tempomatom, kar je za regionalke super stvar, edino primernost motorja je tu pod vprasajem. Bi moral sprobat, te nic ne stane.

Vzami turbobencinarja-neke bistvene razlike med porabo dizla in turbobencinarja na regionalkah ne bo. Drugo bi bilo, ce bi bil veliko na AC-tam bencinar postane pozresen.

Pa vsekakor ne glej starega dusterja, ampak novega.
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a nejc1986 Ne feb 18, 2018 5:28 pm

18,5 jurjev za mokko ... avto je ravno tako v letih kot vitara,meni se zdi še malo manjsa plus da, vsaj jaz,nimam ravno zaupanja v ople. Ampak,ok,opcija je,samo da je pa rang nad vitaro,pa ne sprejmem..

17,5jurjev za testno dacio in to stari model... saj niso resni... baje imajo prejsnji dusterji ze po parih letih tezave z rjo plus to, da so imeli n supertestu pri avtobildu ze pri , mislimda,50t km usodno napako na menjlniku.

Kaj pa sx4cross?

Morda se kaksen yeti kje na zalogi ?
Ampak tu bi me odbili tsi motorji...

Ostane se kaksna exotika,ssangyong tivoli,ford ecosport...

Mah,moj glas gre vitari,dovolj velika,atmosferc,imam zaupanje v japonce.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov