Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
mjakop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe okt 19, 2007 4:51 pm

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a mjakop To feb 20, 2018 8:29 am

Gabrich je napisal/-a:
mjakop je napisal/-a:
Gabrich je napisal/-a:Sem že pogledal, vlečna kljuka je pri dusterju 382e, vitari 468 e. Nosilci so pa pri vitari 185 pri dusterju 138. Ni bistvenih razlik..


Cena kljuke za vitaro je točno 270 e, vključno z vpisom homolo.


V katalogu dodatne opreme je vlečna kljuka 364 plus električni set 104 eur.


No jaz pa sem jo montiral na uradnem servisu za tako ceno kot sem napisal. :)
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a chad To feb 20, 2018 1:04 pm

Jaz bi vzel vitaro in jo imel 15 let pri hiši, vsaj.
 
Uporabniški avatar
ironmaiden
Novinec
 
Prispevkov: 353
Pridružen: Pe avg 17, 2007 7:51 pm

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a ironmaiden To feb 20, 2018 4:00 pm

chad, se strinjam. Tudi jaz jo imam na muhi, mogoče drugo leto. :vrum
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a chan Sr feb 21, 2018 7:27 am

Med tema dvema kandidatoma sam niti pod razno ne bi pogledoval k Dusterju, saj Suzuki ponuja precej več. Ter hkrati trdim, da - razen cene - niti ne gre za prava konkurenta.

Okej, sam resda zaenkrat še nisem zapeljal novega Dusterja, a po prvih odzivih ne ponuja drastičnjejših razlik napram prvi generaciji. Sem pa prvega Dusterja in Vitaro (oziroma tehnično sorodnega S Crossa) dodobra prevozil (tudi na daljših razdaljah več 1000 km), kjer so se še kako opazile razlike. Še posebej v voznih lastnostih, kjer Dacia niti pod razno ne dohaja Suzukija (občutek na volanu, lega na cesti). Tako trdim, da Dacia, če je kolikor toliko solidno opremljena s samoumevnimi pripomočki, niti pod razno ne velja več za ugoden nakup, saj že dosega mejo 20ih tisočakov. Po drugi strani pa je cenovna politika Suzukija izjemno ugodna in ponuja zelo veliko avtomobila za svoj denar.

Pri Vitari bi sicer pogledoval zgolj k novemu 1,4 litrskemu turbobencinskemu agregatu, ki je svetlobna leta boljši od zastarelega 1,6. Nenazadnje tudi pri porabi goriva, katero je moč držati pod 7 litri. Suzuki hkrati ponuja tudi nekatere elemente, ki jih Dacia nima v ponudbi (radarski tempomat, LED žarometi), v prid pa ji je tudi boljša statistika na dolgi rok. Sam si lastim 3 leta tudi model S Cross (sicer dizla), ki pa do sedaj ni pokazal niti najmanjše napake (razen zablodelega črička v armaturni plošči :-)). Cene servisov pa so v rangu podobnih vozil in so ugodnejše, kot pri ostalih japonskih proizvajalcih (npr. Toyota).
"Quidquid latine dictum sit, altum viditur."
 
Uporabniški avatar
4momo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe maj 02, 2003 8:46 pm

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a 4momo Če feb 22, 2018 11:44 am

CHAN: Amen! :pivo :tomidelej: :pop:
 
Gabrich
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: So feb 17, 2018 8:53 pm

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a Gabrich Če feb 22, 2018 10:42 pm

Vtisi po testni vožnji (mesto, ac, kolovoz in klanci):
-Dacia je prostornejša, bolj robustna, Vitara pa malo trša v vožnji (super za asfalt). Mislim, da je Dacia bolj zvočno zatesnjena. Zelo me je zmotilo to, da po klancu navzdol motor Vitare praktično nima upora, pač z motorjem ne moreš zavirati. Ko daš prestavo, dve nižje, gre avto isto hitro. To je zame velik minus, ker imam veliko hribovske vožnje in sem navajen zavirati z motorjem. Odločili smo se za Dacio. Dacia je pa sicer zelo slabo pregledna nazaj, zato se bomo odločili za boljšo opremo z vzvratno kamero.
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a nered Če feb 22, 2018 10:49 pm

Pravilna odlocitev. Vazmi novi model.
 
nejc1986
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Pe dec 11, 2015 5:59 pm

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a nejc1986 Če feb 22, 2018 11:16 pm

In koliko pride cena tega modela (ce ni skrivnost, seveda).?
 
Gabrich
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 19
Pridružen: So feb 17, 2018 8:53 pm

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a Gabrich Pe feb 23, 2018 7:44 am

Dacia duster prestige 1,5 dci štirikolesni pogon pride po ceniku 18 900e plus 450 e kovinska barva. Zraven pridejo do konca februarja še 4 zimske pnevmatike, 5 let garancije, dve leti imaš polni kasko plus osnovno zavarovanje 440 eur in 200 e za dodatno opremo v primeru, da se odločiš za renault financiranje (kredit ali leasing). Primerjal sem obrestne mere pri domači banki in so enake kot tu.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe feb 23, 2018 11:44 am

Super, dobro si se odločil. Tudi jaz nebi vzel Vitare, če že bi počakal do facelifta kjer bodo izboljšali zvočno izolacijo. In zame je bila tu preveč trda.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a nebivedu Pe feb 23, 2018 12:00 pm

Ker sem mislil da kupuješ avto za do 14k evrov, se nisem oglašal v temi, ker mi ne vitara in ne duster ne odgovarjata. Ampak ko si napisal 18.900 + 450€, potem ti predlagam Subaru XV.
Za 19k evrov dobiš subaru XV z 1.6 motorjem. Od obeh, ki si jih imel na izbiro, je veliko boljši. Z 22cm od tal je avto višji od obeh, poleg tega ima stari dobri reduktor v menjalniku, ki ga noben od "izbrancev" nima.

Reduktor ti spremeni razmerje v menjalniku in se v in iz klancev voziš brez problemov. Imaš 5 hitrih prestav za po cestah in ob vklopu reduktorja 5 kratkih prestav za plezanje in spuste po klancih.
Old subarus never die, they just get faster!
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a meganer Pe feb 23, 2018 3:32 pm

Za Subaruja nebo taka cena ker je še to, pa to, pa to, saj vemo kako gre to.

Odlična izbira, ker je avto nov bo tudi čez 5 let "moderen"
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a RedBaron Pe feb 23, 2018 4:40 pm

To, da ima XV reduktor, je res prednost in tega praktično noben SUV nima... Vendar je žal XV precej bolj požrešen od vitare, dokaj nepregleden (neugodno nizek strop) in z precej neprijetnim položajem za volanom (sedež preveč na tleh kabine)... stari legacy je mercedes, proti temu...
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a nebivedu Pe feb 23, 2018 6:12 pm

meganer je napisal/-a:Za Subaruja nebo taka cena ker je še to, pa to, pa to, saj vemo kako gre to.

Odlična izbira, ker je avto nov bo tudi čez 5 let "moderen"


Zakaj bi še to pa še to?

Če se odločiš in vzameš model za 19.900€ je to to.
Old subarus never die, they just get faster!
 
DrLopov
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To feb 27, 2018 9:47 pm
Kraj: Maribor

Re: Nakup Suzuki Vitara bencin 1,6 ali Dacia Duster 1,5 dies

Napisal/-a DrLopov To feb 27, 2018 10:31 pm

Zdravo, če se še nisi odločil, tu so moje izkušnje z Vitaro. 8. marca bo točno 2 leti, kar jo imam, 1.6 bencin AllGrip, prevoženih okrog 32000 km. Te bencinske različice naj več od poletja dalje ne bi izdelovali.

Z avtom sem zelo zadovoljen, če bi se še enkrat odločil, bi kupil isto. Povp. poraba med 6.8-6.9 (poleti) do max 7.2 (pozimi), nekje 2 dni na teden sem na AC, ostalo pretežno mestne vožnje. Za mene osebno največji plus - na terenu se obnese super. Ne verjeti tistim testerjem, ki pišejo, da se izven cest ne znajde dobro . Ni tak "mehka", sem prej mel Grand Vitaro, zmogljivosti so podobne, razen da je bila GV bolj oddaljena od tal. Jaz sem novo Vitaro kr "grobo" stestiral na snegu (globok, nesplužen), blatu ipd, v glavnem ne šparam avta. Edino, kot sem že rekel, ni posebej oddaljena od tal (185 cm), tak da pri kamenju previdno, blato pa sneg pa ni noben problem, če pa obtičiš npr. v globokem snegu in ne moreš ven niti s kombinacijo SNOW+LOCK, pa samo izklopiš ESP, pa te skoraj izstreli ven, ko spelješ. Imaš tudi kar nekaj realnih posnetkov na Youtubu, predvsem iz Ukrajine in Rusije, ko so Vitaro stestirali v zahtevnih pogojih, se je obnesla boljše kot marsikatera konkurenca. Posebej prijetno izkušnjo imam iz zime leta 2016 ko smo imeli službene seminarje na vrhu enega hribovja, snežilo je ko zmešano, spluženo ni bilo čisto nič, tudi drevesa so padala na cesto, na vrh smo prišli brez ketn edino Fiat Panda, Audi A4 Quattro in jaz, ostalih cca 30 avtov, od teh je bilo tudi nekaj 4x4 "prestižnejših" znamk ni prišlo niti do polovice hriba.

Meni in ženi je udobna, mama rajši malo trši avto, kot pa da je vse mehko, boš pa na naših zdelanih cestah luknje kar čutil. Plastika v notranjosti je občutljiva, ampak to sem vedel preden sem jo vzel, ker se vidi, da ni super kvalitetna že, ko jo pogledaš. Ta ista plastika zna, če je hudo mrzlo oz. vroče, nekaj minut po zagonu malo ropotat, če boš v kake luknje zapeljal, za mene nič hujšega, še vedno ropota manj kot svakova Insignia (nimam nič proti Oplom). Moja Vitara je iz čisto prve serije, ki je prišla v Slovenijo in ima hibo, da je treba sovoznikova vrata zapreti bolj močno, da se zaprejo, ta hiba bi naj bila odpravljena že v 2. seriji, ki je prišla čez nekaj mesecev.

Prtljažnik sorazmerno prostoren, odvisno kaj boš vozil, jaz dobim noter komplet voziček za dvojčke s vso pripadajočo opremo, ne bi pa me motilo če bi bil avto par cm daljši, ker potem bi lahko voziček položil, zdaj pa ga morem vertikalno postavit. Za daljše ture pa strešni nosilci in strešni kovček.

Če te še kaj zanima, kr vprašaj.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov