Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
sn0wball
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe mar 16, 2018 10:12 pm

Kako mi je Špan preprečil nakup novega avtomobila

Napisal/-a sn0wball Pe mar 16, 2018 10:25 pm

Želim deliti svojo neuspešno zgodbo nakupa novega avtomobila. Ker (nove) avte kupujem relativno redko, oz. bi bilo tokrat drugič v mojem življenju, s tem seveda nimam veliko izkušenj, zato sem k stvari pristopil na svoj način in ... trčil ob zid.

Zavijem v prvo VW avtohišo in se pozanimam o Touranih na zalogi - dobim precej ugodno ponudbo za zelo dobro opremljen model po ultimativni ceni (beri: avto se ni mogel prodati v 150 dneh, zato pade v akcijo uvoznika, avtohiše so si dolžne tovrstne avtomobile deliti med seboj).

Grem v drugo avtohišo po ponudbo za isti avto - dobim še boljšo ceno. Nakar še isti večer na spletu (VW nova vozila na zalogi) ugotovim, da se dotični avto nahaja pri Španu in jih naslednji dan pokličem z vprašanjem, če mi oni morebiti lahko avto iz njihove zaloge ponudijo po boljši ceni kot ostali - dobim najslabšo ceno.

15min po telefonskem pogovoru s Španom zavijem nazaj v drugo avtohišo, da bi položil aro. Prodajalec pokliče Špan, če jim lahko odstopijo avto, Španov prodajalec pa odvrne, da ga raje uporabi za testno/nadomestno vozilo. Vozilo nato še isto popoldne izgine s spleta, na Španu mi odvrnejo, da ga raje prodajo v izvoz, kot pa ga prodajo po ceni drugega prodajalca.

Sprašujem se, kakšna pravila postavlja VW Slovenija avtohišam, da kupec na koncu ostane brez avtomobila zaradi cenovne vojne med njimi.
 
2CV_1976
Novinec
 
Prispevkov: 130
Pridružen: Pe jan 05, 2018 10:45 am

Re: Kako mi je Špan preprečil nakup novega avtomobila

Napisal/-a 2CV_1976 Pe mar 16, 2018 11:17 pm

Zdaj pa zanalašč pojdi po C4 Grand Picassoja. Res je, VW polovico avtov izvozi za soliden denar nazaj v Nemčijo, slovenski kupci so za njih bolj slabo vredni.
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 319
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: Kako mi je Špan preprečil nakup novega avtomobila

Napisal/-a 1992Diavolo1992 So mar 17, 2018 12:10 am

Ce bi rekel zelim ta in ta avto za tako in tako ceno, bi avto ze imel. Ampak ne, ti se raje tam kregas zaradi jurja razlike.

Seveda nimajo radi slovenskih kupcev, ce pa bi kar nekaj zbijali ceno, imeli pa vse od opreme.
 
sn0wball
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe mar 16, 2018 10:12 pm

Re: Kako mi je Špan preprečil nakup novega avtomobila

Napisal/-a sn0wball So mar 17, 2018 12:14 am

J**** ga, VW Slovenia naj postavi pravila, da se mi ne bo treba kregati za "jurja razlike" (in ja, res je bilo 700 EUR razlike med najnižjo in najvišjo ponudbo).

Ta denar lahko bolje porabim za kaj drugega.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Kako mi je Špan preprečil nakup novega avtomobila

Napisal/-a srcnik So mar 17, 2018 1:06 am

Čeprav ti dam prav po eni strani, ampak po drugi boš pa lahko zdaj vsega porabil za kaj drugega :mrgreen:

PS: Lahko pa napišeš katera je bila tista najcenejša avtohiša, bo verjetno dosti forumašev zanimalo :)
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Kako mi je Špan preprečil nakup novega avtomobila

Napisal/-a chad So mar 17, 2018 1:09 am

V bistvu si že imel dobro ponudbo in še boljšo ponudbo. Ampak polastil se te je pohlep, hotel si še več, in kasneje bi iskal naprej dalje še za več popusta. V bistvu gambling. Na koncu si ostal brez avta namesto, da bi v nedeljo peljal svoje kam na izlet z novim avtom. Hahah komedija :D saj je normalno in v redu, da se vsak pobriga za boljšo ceno, ampak nekje je meja med nakupom, barantanjem in zastonjkarstvom. Tudi jaz raje ne prodam viličarja kot pa da mi po nakupu ostane drobiž.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1164
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Kako mi je Špan preprečil nakup novega avtomobila

Napisal/-a meganer So mar 17, 2018 5:52 am

Ma dajte no, .... noben trgovec se nebo izgubil. Vsak normalen ko gre v nakup malo večjega zneska dobi par ponudb (avto, okna, fasada,....).
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Kako mi je Špan preprečil nakup novega avtomobila

Napisal/-a Mazda2 So mar 17, 2018 6:39 am

Vsaj pri oknih je tako, da je včasih bolje malo dražje, saj je razlika med kakovostjo pri proizvajalcih. Pri avtu pa res ni nič narobe, če pri enakem vozilu gledaš tu in tam.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kako mi je Špan preprečil nakup novega avtomobila

Napisal/-a xxl So mar 17, 2018 8:45 am

Jaz sem zbral ponudbe treh VW trgovcev, več ne bom iskal, ker mislim, da kaj boljše ne morem več pričakovat. Razlike so, dva sta mi ponudila isto ceno (cca 10% nižjo od cenika), ampak eden mi je ponudil 1500 evra več za star avto in še lizing (dal bi 60-70% pologa) si lahko rihtam sam in registriram pri svojem agentu (drugi te obvezuje da to narediš pri njih).
Ne vem, jaz sn0wbaliu dam prav, ti si kupec in denar je tvoj. Koliko se je tukaj že hvalilo kako se da pogajat in ne vem kaj, zdaj pa še držite eni z trgovci. :roll: To je čisto normalen postopek, nas na eni strani, njih na drugi. Najlepše je, ko so vsi zadovoljni.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
dejc99
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 79
Pridružen: Sr okt 01, 2008 5:11 pm

Re: Kako mi je Špan preprečil nakup novega avtomobila

Napisal/-a dejc99 So mar 17, 2018 9:56 am

Se strinjam s chadom. Pri španu si izpadel preveč obupan, prosil še za večji popust, izpostavljal druge ponudbe, poleg tega pa je vse to potekalo še po telefonu. Na koncu je izpadlo tako kot je in je trgovcu očitno počila žilica.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kako mi je Špan preprečil nakup novega avtomobila

Napisal/-a xxl So mar 17, 2018 10:12 am

V bistvu bi moral samo vprašat za ponudbo, o ponudbi drugih pa moraš sam ocenit, ali povedat drugi AH, ali bit raje tiho.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
sn0wball
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Pe mar 16, 2018 10:12 pm

Re: Kako mi je Špan preprečil nakup novega avtomobila

Napisal/-a sn0wball So mar 17, 2018 12:23 pm

dejc99 je napisal/-a:Se strinjam s chadom. Pri španu si izpadel preveč obupan, prosil še za večji popust, izpostavljal druge ponudbe, poleg tega pa je vse to potekalo še po telefonu. Na koncu je izpadlo tako kot je in je trgovcu očitno počila žilica.


Po bitki smo lahko vsi generali, jaz zase zagotovo vem, kaj bi moral storiti drugače in vsak pač ravna po svojih najboljših zmožnosti, glede na to, da se za avto ne pogajaš vsak dan. Dejstvo pa je, da si kot kupec porinjen v tak položaj. V salonih so razpisane ene MPC, potem povprašaš za ponudbo in dobiš drugo ceno, greš v sosednji avtosalon in dobiš tretjo... sodelavec mi je omenil, da so pred leti dobili za 2.000 EUR cenejši avto v drugem avtosalonu.

Moja zgodba se lahko bere zelo linearno, ampak ko dobiš prvo in drugo ceno, ne veš kje je dno. Očitno sem ga jaz dosegel, ampak pogovori z avtosaloni so sila netrasparentni. Prvi prodajalec mi je celo govoril, da se tej razpoložljivi novi avti nahajajo v nekakšnem skladišču in da jih jaz na spletu ne morem videti - dokler nisem sam našel uradne VW spletne strani.

Do Špana se mi pa ni zdelo vredno niti zapeljati, če niso mogli biti konkurenčni, očitno imajo tudi avtohiše različne marže. Na koncu so sicer izboljšali ponudbo in za tako ceno bi avto celo vzel, ampak s takim načinom žal ne več od njih - naj ga kar imajo. In naj še enkrat omenim, avto več kot 5 mesecev niso mogli sami prodati.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Kako mi je Špan preprečil nakup novega avtomobila

Napisal/-a yashica So mar 17, 2018 12:43 pm

dejc99 je napisal/-a: Na koncu je izpadlo tako kot je in je trgovcu očitno počila žilica.


Trgovcu počila žilica? Ja, seveda :roll:

Poznam tam skoraj vse, od servisa do prodaje in eno je gotovo, v salon bi zavil le na ogled novega modela.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1373
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Kako mi je Špan preprečil nakup novega avtomobila

Napisal/-a thunderbolt So mar 17, 2018 2:20 pm

Saj ne vem, kaj bi si mislil, ko tole berem: me zanima kateri od vas svetnikov bi nekomu na lepe oci senkal 700 ali vec evrov. Lahko pustim stevilko svojega TR!

Sicer ne vem kaksna je bila ponudba, ampak na tourana lahko ze za avto po narocilu dobis lep popust.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Kako mi je Špan preprečil nakup novega avtomobila

Napisal/-a wildbliw So mar 17, 2018 4:30 pm

yashica je napisal/-a:
dejc99 je napisal/-a: Na koncu je izpadlo tako kot je in je trgovcu očitno počila žilica.


Trgovcu počila žilica? Ja, seveda :roll:

Poznam tam skoraj vse, od servisa do prodaje in eno je gotovo, v salon bi zavil le na ogled novega modela.


Bravo. Morda bi moral Špan dati odpoved tistemu prodajalcu in s tem za svojo firmo narediti še več dobrega.
 
renault_dti
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: To maj 10, 2011 5:28 pm

Re: Kako mi je Špan preprečil nakup novega avtomobila

Napisal/-a renault_dti So mar 17, 2018 4:56 pm

Jz jih dam na televizijo in časopis, gre za podn od podna odnos do stranke.
Smo tudi v naši firmi kupovali zdaj nov kombi pa lahko rečem samo katastrofa !
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kako mi je Špan preprečil nakup novega avtomobila

Napisal/-a xxl So mar 17, 2018 5:05 pm

Fantje A2S Celje, za (do) zdaj, same pozitivne izkušnje, za končno oceno je še prezgodaj.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1373
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Kako mi je Špan preprečil nakup novega avtomobila

Napisal/-a thunderbolt So mar 17, 2018 8:11 pm

Marsikdo je fajn, ampak sele ko nastopijo tezave vidis, kdo je super. Po mojih izkusnjah pa je to Kondor kar se vw tice v Lj.
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Kako mi je Špan preprečil nakup novega avtomobila

Napisal/-a chad So mar 17, 2018 9:58 pm

Si poskusil kaj poiskati po nemčiji na mobile.de? Tam je ogromno ponudbe, mogoče pa tam najdeš toliko nižjo ceno kot želiš. Dajatve za registracjio pri nas so za tak mlinček drobiž, tja ga boš šel pa že sam iskat.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov