Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
renault_dti
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: To maj 10, 2011 5:28 pm

Nakup Audi A6 2.0 2014

Napisal/-a renault_dti Po mar 26, 2018 8:46 pm

Pozdrav,

Prijatelj me je prosil, da objavim tole temo, in sicer kupuje Audi A6, letnik nekje 2013-2015, z 2.0 tdi motorjem in obvezno avtomatskim menjalnikom. Ker mi Audiji niso ravno poznani, se obračam na vas.
Zanimajo ga stroški vzdrževanja in morebitne hibe ipd. Ima motor verigo ali jermen? Kdaj je predvidena menjava? So kakšne težave s tem, podobno kot pri BMWju verige?
Avtomatski menjalniki? Gre za kvalitetno zadevo? Nekdo je menjal vztrajnik na avtomatskem menjalniku, kar mi je precej čudno? Je to možno oz.obvezno? A gre za takšno sranje kot dvomasni vztrajnik na ročnih menjalnik ali je to zgolj slučajno naključje?

So še kakšne druge večje težave teh modelov, na kaj je treba biti pozoren ipd....?

Hvala,lp
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup Audi A6 2.0 2014

Napisal/-a limas Po mar 26, 2018 9:10 pm

Kupuješ avto, ki ga niti ne poznaš. Z nekaj urami dela na spletu in malo znanja angleščine ter nemščine dobiš vse informacije "u nulo", kot pravijo hipsterji. Audi bo, naj uganem - črn. Za začetek se ti obeta loterija z lažnimi kilometri, za ostale podrobnosti pa bodo rekli poznavalci audijev.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup Audi A6 2.0 2014

Napisal/-a pskoda To mar 27, 2018 5:54 am

Audi bo sigurno črn ali bel in karavan. Iz uvoza lahko najman pričakuješ prirejene km to je osnova potem pa razbit in pri nas na hitro popravljen, skrite napake,...
Pri teh letnikih vse kar je pod 200kkm je zelo vprašljivo


Motor ima jermen, menjava je predvidena na 210kkm. Hiba izginjanje hladilne tekočine. Za vztrajnik mi ni znano oz kolikor vem ni hiba ima pa po vsej verjetnosti xy km.
Če se boš odločil za ta yajca in če ni nobenega preverjenega računa, da je bil narejen veliki servis ti ga zelo toplo priporočam, da ga takoj narediš, zato ker kilometre prevrtijo nazaj, da jim ga ni treba delat stranki pa rečejo, da ima še cca 50kkm do servisa. Saj jermen naj bi zdržal tudi 300kkm, ampak če se strga iz teh 20€ nastane ogromno škode - menjava motorja
Lp
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 40 gostov