Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
alltrack4
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Pe dec 01, 2017 11:24 pm

Po nakupu avta

Napisal/-a alltrack4 Sr maj 09, 2018 8:20 pm

Sem tik pred tem, da prevzamem svoj prvi avto v avto hiši. Ko podpišem vse papirje in avto odpeljem, kaj so tisti prvi koraki, ki jih je potrebno storiti, na kaj naj bom vse pozoren. Rad bi se čim bolje pripravil, kajti dobra priprava olajša marsikatero stvar. Hvala za nasvete.
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Po nakupu avta

Napisal/-a whitee Sr maj 09, 2018 9:00 pm

A je to nov ali rabljen avto?
Če je rabljen, je najbolš, da čim prej pelješ na pregled k mehaniku in obenem še naredi redni servis poleg ostalih defektov, če so. Ne vem, malo bolj sepcifično vprašaj.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Po nakupu avta

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr maj 09, 2018 9:02 pm

Odvisno kakšen avto, pri enih se še ne zmenijo zate ko ti dajo ključe, drugod ti avto pripeljejo na dom z šampanjcem :mrgreen:
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Po nakupu avta

Napisal/-a xxl Sr maj 09, 2018 9:08 pm

Ko si podpisal in odpeljal si naredil vse korake, torej si končal in poti nazaj ni več, razen če imaš garancijo. Kaj bi sploh rad vprašal?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Skyen
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe nov 29, 2013 1:56 pm

Re: Po nakupu avta

Napisal/-a Skyen Sr maj 09, 2018 9:35 pm

Svetoval bi ti, če gre za nov avto, da preden avto odpelješ, se skupaj s prodajalcem sprehodita okoli avtomobila in pogledata, če bi kjer koli bila kakšna praska/udrtina v plehu, odpiranje vrat, luknje med spoji, da ne zija kaj preveč kje, notranjost predvsem notranjost vrat, kjer lahko zadeneš predal z nogo pri odpiranju da ni kje kaj spraskano.. Ker če boš kaj opazil šele ko pripelješ domov, ti lahko takoj nabijajo, da si škodo ti povzročil..
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 319
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: Po nakupu avta

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Sr maj 09, 2018 9:47 pm

Ti se pripravi pred nakupom, da ne bos kupil macka v zaklju.
 
novinec1980
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Ne jan 22, 2017 7:07 pm

Re: Po nakupu avta

Napisal/-a novinec1980 Če maj 10, 2018 6:54 am

Tako kot je že en rekel se sprehodi okrog avta in poglej za morebitne poškodbe. Pr mojemu sem čez en teden pri pranju opazil na odbijaču (na delu odbijača, pri katerem ni moglo pridt do poškodbe) udrtino ter potem tovarniško prebarvano. Ko sem pršu nazaj do prodajalca, so me obtožil, da sem sam to naredil. Sem jim zagrozil z odvetnikom, so hitr avto dvignili, pregledali ter priznali, da je poškodba tovarniška...

lp
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Metadom in 24 gostov